Jednorázové ekopleny. Poraďte

lukava
29. črc 2011

Ahoj holky, chtěla bych místo ropáckých plenek používat ekologické z celulozy. Malý se mi už kvalitně osypal po Huggies, tak hledám něco šetrnějšího k jeho prdelce i k přírodě. Ve všech těch značkách se málo vyznám, tak mě napadlo založit tohle téma. Třeba jsou tady na koníku mezi vámi zkušenější ekomaminy.
Doma teď používáme i látkovky, protože nám to vychází jako nejlevnější varianta, ale zase je to pracnější. Proto bychom chtěli na cestování a třeba k doktorům balit do jednorázových, ale ekologických plenek.

Zatím jsme vyzkoušeli jen plenky ATTITUDE. Jsou fajn, neprotékají, nedřou nožičky a nezakrývají pupík, který se nám po porodu ještě hojí. Nesmrdí jako klasické jednorázovky. Trošku mi ale vadí, že se vozí až z Mexika... dost dloooouhaaa ekologická stopa na můj vkus. Jedna plenka vychází tak na 10,- Kč. Jenže se asi nedají sehnat jinak než na netu, čímž se cena navyšuje o poštovné 😒

Česká firma Kikko začala vyrábět taky biodegradabilní plenky zn. KIKKO ECO.
http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/ekologic...
Jedna plenka vychází na 11,-Kč
Máte je už někdo ozkoušené?

Další možnost jsou asi plenky ALANA z DM. O těch jsem zatím četla jen tady na koníkovi.
Víte, na kolik vyjde jedna plenka a jestli se dají také kompostovat?

Tak to jen tak do začátku. Určitě je spousta jiných značek a ráda bych se zeptala, které se osvědčily právě vám.
Předem děkuji za Vaše názory 😉

lukava
autor
8. zář 2011

@rebelie viz vyse, doporucuji attitude

lukava
autor
8. zář 2011

@rebelie jedna čč na novosklad neni až tak velka bambule na prdelce 😉 když je ale mimčo moc učuraný, je lepší dvě čč, jedna fakt tak pro novorozence, náš honzík má už skoro 2 měsíce a raději dvě 😉 a jsou mu už i malinky ty svrchnackynewborn, rychle nam vyrostl, lepsi koupit do zazatku pulky vel. S

rebelie
8. zář 2011

@lukava Já myslím, že jedna čč bude v pohodě a kdyžtak dovycpu nějakou vkládačkou... Newborn svrchňáky jsem vůbec nekupovala, čekám spíš větší dítě než menší (já 182cm, manžel 192cm), ale kdo ví (kdyžtak prostě holt manžel zaběhne do Brány dětem a koupí). A jednorázovky tedy Attitude - musím se porozhlédnout, kde je mají...

rebelie
8. zář 2011

@lukava Teď dočítám, že Attitude se dají sehnat jen na Netu - to je pruda... jak to? žádné bio-obchůdky, nebo Brána apod. je nemají? Ale jak to tak čtu, tak do začátku to je asi jediná eko-varianta - protože Alany v malém nejsou a Kiko nechci, jestli jsou tvrdé...

lukava
autor
8. zář 2011

@rebelie fakt asi jediná varianta pro novoše, my je testovali ve dvou týdnech a byly bezva, koupili jsme na netu, ale moc jsem po kamennych obchodech nehledala, potrebovali jsme neco rychle, protoze se nam mimco desne osypalo po huggies, kikko se naopak v kamenych sehnat da, v brane je myslim maji, ale take se mi zdaji spis vetsi, alany jeste vyzkousene nemame, jen koupene, ale asi mu uz budou, taky jsme s tatkou velky, ja 182 jako ty a manzel 184 ; )

rebelie
8. zář 2011

@lukava Tak v tom případě musím na ty první dny sehnat Attitude, i když já pořád doufám, že porod zvládneme ambulantně a doma se pustíme do látování, ale asi to jsou naivní představy prvorodičky, a proto chci raději doma mít zásobu jednorázovek (a když už jednorázovky, tak nějaký eko).

lukava
autor
8. zář 2011

@rebelie jednorázovky jsou o moc pohodlnější na obsluhu a ze začátku, když je ta honička a málo spánku se myslím docela vyplatí, k doktorům jsem třeba látkovky nedávala, abych nezdržovala se skládáním, stačí, že se musí mimčo svléknout a obléknout, to mi ze začátku taky extra rychle nešlo 😝
moc velké zásoby bych asi nedělala, každému mimču sedne něco jiného, je potřeba spíš ze začátku ozkoušet, aby pak doma zbytečně nezbyly... kdybys našla někde po Praze kamenny obchod, kde ty attitude maji, dej prosim vedet

ladida.l
12. zář 2011

já jsme měla v porodnici moltex v nejmenší velikosti a přišly mi moc fajn...

lukava
autor
14. zář 2011

@ladida.l no vidis, s temi od moltexu vubec nemam zkusenost, tak to je dobre, ze jsou taky fajn 🙂 nepamatujes si, jak vychazely cenove?

ladida.l
14. zář 2011
lukava
autor
17. zář 2011

@ladida.l to no jo, ale neni videt, kolik jich je v tom baleni, takze z toho nepoznam, an kolik vychazi ta jedna plenka
@rebelie jo a holky nasla jsem docela fajn akci na ty attitude ekopliny
http://www.vykupto.cz/praha/1176-ekologicke-det...
258,- za 36 plen ve velikosti mini (3-7kg) tzn. cena za plinku asi 7 Kc...to uz je i lepsi cena nez za ty Kikko 🙂

ladida.l
17. zář 2011

@lukava je jich tam 46

lukava
autor
17. zář 2011

@ladida.l díky, takže taky cena jedna za 10,-

rebelie
18. zář 2011

@lukava Díky za tip na akci - koupila jsem jedno balení mini, takže tím vyřešíme ty první dny, a pak se uvidí...

lukava
autor
11. lis 2011

Alany z DM vycházejí cenově dost slušně, balík po 46ks za 189,- ve velikosti midi 4-9kg, je to 4,10Kč za plenku...nemusí se platit poštovné a jsou i měkčí než třeba ty kikko eco, škoda, že nejsou Alany i na novoše, vyhovují i našemu atopikovi ; )
jinak je pravda, že do bioodpadu se nesmí použité ekoplenky dávat, ani ty plně biodegradabilní, ptala jsem se na městě, jde prý hlavně o to, že se rychle rozloží na skládce a neudělají špunt na 200 let jako plastoplíny

lukava
autor
17. lis 2011
zdeniii
17. lis 2011

ahojky vidělak jsem teď v DM nově ekoplenky od Babylove

skajula
10. pro 2011

@lukava Ahoj, tyto plenky jsem vyzkoušela a jsou moc super, velmi příjemné, měkké voňavé. Nebyl žádný problém s nějakým protékáním, mají verzi už pro malé novorozence, mohu jenom doporučit. Bohužel jsou jedny z těch dražších. ☹

skajula
10. pro 2011

@zdeniii Jéé, tak to by bylo fajn, kdyby udělali nějakou ekoverzi, tuto značku sem vyzkoušela a nebyl s ní žádný problém, příjemné plenky, jenom bohužel ne ekologické.

lukava
autor
11. pro 2011

@zdeniii
@skajula dík za referenci, jj, babylove v DM má mít verzi natur nebo tak nějak, prostě ekopleny...už se nebudou vyrábět Alany, ty teď vyprodávají balík za 189,- a budou už jen babylove

helulela
19. pro 2011

Ahoj, jdu se k vám poptat na Babylove nature a koukám, že už to tu řešíte. Do DM teď u nás chodí manžel a říkal, že Alany už vůbec nemají a přinesl místo nich Babylove v nature verzi. Podle popisu jsou "stejně eko" jako Alany, ale v lepším provedení. Stály 229 nebo tak nějak.

lukava
autor
5. led 2012

@helulela jj, stojí 229,- za 46ks tzn. 5,- za kus, zdají se mi měkčí než byly Alany a i méně protékají, jsem docela spokojená, jak vy?

helulela
9. led 2012

@lukava u nás taky spokojenost. Jsem ráda, že mají lepítka pružící, to u Alan myslím nebylo.

aemmi
9. led 2012

Aha, tak Alany se stahujou, já je sháněla, alespon jsem je chtěla vyzkoušet, ale už více než měsíc je nemají. Babylove natur jsou za mě celkem fajn, teda zrovna dneska malé protekly, když jsme ráno dospávaly u nás v posteli (na manželově půlce teda 😀 ) ale byla v nich celou noc, takže to už se nelze divit 😅

@lukava takže myslíš, že Babylove natur jsou lepší než Kikko?

lukava
autor
9. led 2012

@aemmi za mě jednoznačně lepší babylove, jsou měkčí a levnější než ty kikko a dají se koupit i jinak než přes net, mají v každé DM, to beru jako velké plus, cenově jsou myslím srovnatelné i s klasickými plastoplenami 😉

lukava
autor
9. led 2012

@helulela a jo, to je fakt, lépe se zapínají a lépe sedí 🙂

zuzka84
9. led 2012

@lukava , prosimtě a jaké je složení těch babylove natur ? jsou taky rozložitelné atd. ? Děkuji

lukava
autor
10. led 2012

@zuzka84 cituji z obalu: ekologické dětské pleny, pohodlný tvar s elastickými suchými zipy, dermatologicky testováno, plenky šetrné k žp, rychle se odbourávají a při spalování nevypouštějí jedovaté plyny. 100% biologicky odbouratelné vnější rouno, 100% biologicky odbouratelné savé jádro bez obsahu chlóru, 100% biologicky odbouratelná ochranná vrstva chránící prádlo. 100% kompostovatelný obal. celuloza bělená kyslíkem, ne chlórem. Dle zákona o odpadech nesmějí být použité pleny kompostovány, proto mají být ukládány na běžné skládky. Vyrobeno v Německu.

zuzka84
10. led 2012

@lukava , tak to vyzera celkem ok , že ? To je skoro stejné jako ty attitude , asi. no nejspíš je zkusíme 🙂 . Díky moc!

aemmi
10. led 2012

No, tak už podruhé za sebou mi Babylove natur protekly 😖