Jednorázové plenky nebo plenkové kalhotky?

sylvap
19. únor 2014

ahoj holky,
jednorázové nebo látkové plenky ??? jaké máte zkušenosti, rady, info popř. výhody nevýhody ? prosím poraďte ☹ děkuju 🙂

urugu
19. únor 2014

Já jedině látkové, ovšem když jsme doma. Prdelka více větrá a není tak utěsněná v igelitu. Ale je to více práce. Pořídila jsem nové na první a budu stejnými látkovat i třetí a stále drží. Jen co mohu poradit, tak pokud se rozhodneš pro látkovky, tak jako svrchní kalhotky si pořiď ty na patentky, protože sucháče se brzy operou a pak už to nedrží. Jinak když jsmena cestách, tak používám papírové.

sylvap
autor
19. únor 2014

děkuji za zprávičku 🙂 taky vím,že ta prvotní investice do toho všeho je nákladnější. Kupovala jsi je v obchodě nebo přes internet - popř. na jakých stránkách ?

katyxq
19. únor 2014

Za mě - jednoznačně látkovky, doma se mi jednorázovky ani nevyskytují 😉 (a odlátkovali jsme i měsíc a půl v USA po motelech díky pračkáma sušičkám na mince), jednorázovky jsem měla akorát do porodnice a prvních pár dní doma.
Hodně o našich zkušenostech jsme psala v komentářǐch pod tíhle článkem https://www.modrykonik.cz/blog/filipatereza/article/rady-a-tipy-zacinajicim-latkarkam/

ivasad.
19. únor 2014

Já taky měla obě děti v látce. Když si představím, že jedna pamperska stojí pět korun, a potřebuješ tak 8, později cca 6 plen na den, tak by mě bylo líto ty peníze vyhazovat do koše. Je tu spousta diskusí o tomhle tématu, určitě najdeš pomocí vyhledávače 🙂

kamino
19. únor 2014

Ja se priznam,jsem lenoch,mame jednorazovky a jsem spokojena. Pouzivame Pampers,zkouseli jsme i jine,ale vzdy jsme se pokorne vratili k Active Baby. Za 19 mesicu se mi stalo asi 3x,ze by protekly,prcek nikdy nebyl opruzeny,od cca pul roku nemazu zadecek a pohoda. Velkou zasobu jsme dostali,kdyz se navsteva pta,co maji prinest pro maleho,tak volim misto tuny harcek pleny 😉😉

sylvap
autor
19. únor 2014

@katyxq děkuju za rady a informace 😉

sylvap
autor
19. únor 2014

maminky, všem vám děkuji za rady 😉 🙂

kytkakvete
20. únor 2014

@sylvap látkové, a nejen pro výše zmíněné, ale ty vzory 🙂 , někdy mi přijde že vybírám plínky pro sebe 😀

dzejnab
20. únor 2014

Já měla jednorázovky v porodnici a doma jsme pak zkoušeli oboje (měla jsem jakousi startovací sadu látkovek) ... snažila jsem se šetřit, takže malá byla spíše v látkovce. Měla jsem ozkoušené, že v látkovce po 3 a v případě krize i 3,5 hodině není malá pročůraná. Potřebovala jsem na velký nákup a přece s sebou nebudu někde tahat ještě látkovky - malá jela v jednorázovce, po 3 hodinách jsem jí šla přebalit - takhle rozmáchaný zadeček nikdy předtím z látkovky neměla - to bylo naposled co měla jednorázovku. Takže teď látkujem cca 11m a neměnila bych. Co se týče pracnosti - máte plenku nést do popelnice nebo do pračky (popř.kýblu na plenky)? A jednou za 4 dny (tak je to u mě) vyperu proti normálu jednu pračku plenek - to zas taková práce není a na sušák to nandám za 3 minuty ..... to je rozhodně míň času, než shánět, kde mají zrovna v akci plenky, abych zbytečně neutrácela 🙂

filipatereza
17. bře 2014

Ahoj holky, ve středu 26.3. ve 14.00 na Praze 6 plánuju uspořádat setkání a posezení s povídáním o látkových plínkách. Budu mít i různé značky a druhy na prohlédnutí, osahání... Na co myslet při sestavování výbavičky, kolik čeho koupit do začátku... Vždycky jsem chtěla podobné setkání uskutečnit, ted se snad zadaří, tak se moc těším... Pokud byste chtěly dorazit, dejte vědět...

plenkacek
24. bře 2014

Hezký den Sylvo, jestli se obáváš, že bys měla s látkovými plenkami moc práce navíc, je dobré vědět, že: 1) mě to zabralo jen cca 10 min denně, 2) když seš unavená, jedeš do města... můžeš sáhnout po jednorázové, nejlépe ekologické z DM. To je výhoda dnešní doby, to, co naše maminky neměly. A taky jsme si spočetli, že i kdybychom používali 3 jednorázovky denně, nevyšlo by nás látkování dráž než jen používání jednorázovek (na dotaz pošlu odkaz na tabulku). O zdraví a ekologii ani nemluvím 😉

terezzz_zl
24. bře 2014

Miluju látkovky, je to přirozené - dávat na kůži látku a ne papír, opravdu s tím není tolik práce, jsou krásné, neobsahují chemii, vyjde to levněji a navíc když člověk má víc dětí, tak je to za hubičku. A taky jsem lenoch a s látkovkama nemusím myslet na to, jestli mám doma dost plenek 🙂 do města mám aio a takový speciální pytel na použité pleny, aby to nezavánělo 🙂