Jednorázové pleny, jak velkou děláte zásobu?

sabor
23. lis 2013

ahoj maminy,které nakupujete plenky do zásoby. chtěla jsem se vás zeptat, jak velkou děláte zásobu jednorázových plen? Třeba vel. 1? mám koupit dvě velké balení nebo jedno? a pak vel.2 atd.. kolik toho kupujete a nebo byste nakoupily?

sabor
autor
23. lis 2013

děkuji 🙂

sonik05
23. lis 2013

To asi záleží na tom, jak často plánuješ prcka přebalovat. Jsou maminky, které pleny mění každé 2h, jsou maminky, které v tom mimčo nechají, než má mezi nohama pořádný "drn".
Myslím, že velikost 1 jsem měla u první dcery určitě 2 velká balení + nějaké menší v porodnici. Další velikosti si už nepamatuju, ale myslím, že těch bylo víc. Já tedy teď do zásoby nenakupuji, protože si chci nejprve vyzkoušet, jestli miminko ty pleny snese.
Dokud jsem používala pampers vel. 1 a 2, tak pohoda, jak jsem přešla na vel. 3, tak se malá tak oprudila, že jsem hledala jiné pleny. Kupovala jsem pak Babylove v DM, Tesco (ty dražší co mají) a Huggies. Tyto jí nevadily. Takže kupuji teď menší balení, abych zjistila, jak je bude druhá malá snášet 😉

sabor
autor
23. lis 2013

počítam tak 10ks na den

prcek91
23. lis 2013

měla jsem dva balíky 1..a pak dvojky..

mafeska
24. lis 2013

@sabor do výbavičky jsem měla 1 balík pampers premium care vel. 1, brala jsem do porodnice a pak jsem měla nakoupené 2 balíky stejné značky jen ve vel. 2. Nepřišel mi v nich žádný rozdíl, velikostně mi přišly stejné. Pak jsem dostala balík pampers new baby a než jsem je sdělala, premium care byly malé a tak jsem je prodala. takže s množstvím balíků to nepřeháněj. 🙂

baris
24. lis 2013

@sabor já bych nekupovala víc než 1 balení plínek ve velikosti 1 - a to proto, že nevíš, jak se ti narodí velké dítě. Může mít pod 3kg a pak není problém vyslat manžela (rodiče) do obchodu pro další balíky. Pokud se ti ale narodí skoro 4kg cvalík, tak ty jedničky budeš mí na ....

K přebalování - já ze začátku měla snad spotřebu 20plínek za den 😀 po 2hodinách jsem přebalila, oblékla a než jsem napočítala do tří, tak se pokadily 😀 . Takže jsem přebalovala znovu 😀 Ale i potom mi to prostě nedalo a pořád jsem přebalovala cca co 2 hodiny, v létě málem co hodinu (když vypily litry čaje ve vedrech). Je mi líto těch dětí, co mají plínku málem až ke kolenům, jak je plná 😖

zouzelka
27. lis 2013

Mrkni na můj fotoblog - naše látkování, dala jsem tam i tabulku spotřeby jednorázovek. Naše dítko se narodilo s váhou 3,78 kg a je to i teď pěkný obřík. Ve třech letech bude jako čtyřleťák.

laurital
27. lis 2013

Já jsem jednorázovky začala nakupovat ve třetím trimestru vyloženě podle akcí-Pampers, Huggies atd., takže když jsem rodila, měla jsem doma snad 20 balíků různých velikostí a jak se to pak sešlo 😉 , daleko více než hadříky a hračky 😀 .
Newborn jsem měla jen balík dva, nevíš, jak velký cvalda se ti narodí.U nás byl průměr kolem 8-10 plen denně.

riakuk
11. led 2014

Nevím teď, kolik bylo balíkú, ale pro přestavu:
1. dcera váha 3600 g - 1 měsíc č.1, 2 měsíce č. 2, 4 měsíce č. 3
2. dcera váha 3000 g - 6 týdnů č. 1, 6 týdnů č.2, 3 měsíce č. 3
Používala jsem do roku kvalitní pleny, buď pampers nebo huggies. Pak jsem začala kupovat, co mi přišlo pod ruku. Tesco má teď novou značku Tesco loves baby a kupuji č.5 - jsem celkem spokojená. V Polsku prodávají pleny Dada, které se mimochodem vyrábějí v Turnově a ty jsou taky výborné. Dají se koupit přes mimibazar 😉