Jednorázové plínky, které jsou nej?

lassii
14. črc 2017

Ahoj,měla bych dotaz ohledně jednorázových plen.Chci hlavně látkovat,ale pro jistotu chci poridit i jednorazove.Ktere jsou nej?Nějake šetrné k životnímu prostředí.Uz mam objednané KOLORKY,ale jeste bych chtěla něco cenově vyhodnějšího,jestli existuje,a pritom eko.Diky za každou odpověď 🙂

bhrozen
14. črc 2017

Pokud mate uz nejake latkove plenky i svrchni kalhotky. Muzu doporučit od Bambooliku jejich jednorázové vkladaci plenky. Jsou setrnnejsi k prirode nez jednorazove plenky a navic jsou bez chemie ci chloru 😉 Vkladaji se prave do latkovych svrchnich kalhotel 😉

lassii
autor
14. črc 2017

@bhrozen latkovky jeste nemam,prve jdu na kurz kde se dozvim co a jak a pak nakoupim.Diky moc za tip 😉To je super 🙂

monaluza
14. črc 2017

Z eko plinek nap. Bambo Nature, Moltex, Natybaby

bhrozen
14. črc 2017

@lassii jj kirz je bezva 🙂
A pak je i moznost spojit se s nekterou latkovych poradkyn Bamboolik ve vasem okoli a ta oxhotne prijede i k vam a pomuze látkovou vybavicku sestavit primo dle vasich predstav 😀

almara2
15. črc 2017

Tak teda za mně jsou Bamboolik ty nejhorší latkove pleny. Jejich noční plena pojme méně než od jiné firmy denní.Latkovala jsem nejstaršího syna a už chystám na nejmladšího. Prostřední v látce strašně plakal,tak jsem to vzdala. Skvělý jsou UNUO a Katyvbaby, oboje jsou i na tloustiky. Mam i sadu Popolini a dobrý. Já teda používám pouze kalhotové pleny a svrchní PUL gatky. Jinak z jednorázových eko pleny jsou tyvKolorky asi nejlevnější. Ještě mi vyhovují nature z DM.

vercik83
15. črc 2017

V porodnici jsem měla Moltex, ale pŕíště bych vzala třeba babylove z DM, jsou měně umělě a jakoby více papírové, trochu eko. Jinak bacha na sady od Ybambooliku. Nejlépe je naped mít čtverce a pak k nim třeba bambusově vkládačky za mne

normalnimatka
15. črc 2017

osobní zkušenost nemám, ale údajně celkem eko český jednorázovky http://www.monperi.cz/ a můžete si nechat poslat vzorek zdarma🙂

tady je pár recenzí
https://www.modrykonik.cz/blog/dzejnyy/article/jednorazove-eko-pleny-biodegradabilni-jednoraz/

jinak látkování zdar🙂 beztak je to nej!

almara2
16. črc 2017

@normalnimatka mon peri prý nejsou až tak bio, jak se tváří, byla na ně obsáhlá diskuze na FB v jedné skupině, paní se dost zabývá chemií a složením, takže žádná hitparáda. DM dělá ty nature a ty jsou fakt super. Jinak jsem k Bambooliku chtěla podotknout, že ta jejich noční pleny stojí víc, jak denní plena s komplet vkládačkama třeba od UNUO nebo Katyvbaby.

hani007
16. črc 2017

My mame na den latkove a na noc davam z DM Nature. V latkovkach se mi porad budil a v tehle vydrzi celou noc a nebudi se 😊

normalnimatka
16. črc 2017

@almara2 je to možný, sama nevím. díky za info. ale žádný jednorázovky nejsou eko ani bio...
akorát ty z dmka jsou poněkud dražší ne?

lassii
autor
16. črc 2017

@normalnimatka no o těch Kolorkách právě píšou,ze se rozloží.Jeste by mě zajimaly ty krtkovy plenky co je to zač.

almara2
16. črc 2017

@normalnimatka z DM jsou nejlevnější a fakt dobré

normalnimatka
16. črc 2017

@almara2 věřim, dm má dobrý všecko:D

teagee
17. srp 2017

Já jsem pro změnu spokojená s Baby Charm 🙂 je to česká výroba a fakt si nemůžu stěžovat 🙂

geee
17. srp 2017

MonPeri. Jsou eko, za rozumnou cenu a z různých vyzkoušených mi vyhovují nejlépe. Pokud ovšem někdo má tip na ještě levnější, klidně ráda vyzkouším 🙂

almara2
18. srp 2017

@geee nejsou levnější Kolorky?

lassii
autor
18. srp 2017

@almara2 na kolik vyjde jedna plína? kolorky vyjdou na 6.6 kč jedna.

normalnimatka
18. srp 2017

no a jinak ty dm plenky taky prej nejsou moc eko, že jsou jen nebělený chlórem, ale to by snad neměly bejt tušim ani třeba bella happy pleny...tak nevim no....já jedu radši jen látku, tam je to jasný:D

lassii
autor
18. srp 2017

@normalnimatka přesně tak.Látka je látka 😉

ckei
18. srp 2017

@lassii jestli myslíte Dollano Krteckovy pleny,tak nebrat. Ty jsou naprosto otřesné. Už jen na omak.

lassii
autor
18. srp 2017

@ckei nene

almara2
18. srp 2017

@lassii to nevím, na kolik vyjde ta Mon peri,ale na FB v jedné skupině psala paní, co se věnuje rozborům kosmetiky, pracích prášků apod.,že Mon peri dělají v Číně a složením nejsou takový eko zázrak,jak se prezentují. Já mám teď Kolorky a spokojenost. První byl skoro odlatkovan, druhý vůbec, strašně v látce jecel. Teď mi odešla sušička, tak třetí měl latku párkrát. Strašně se stydím, že nelatkuji víc 😥

lassii
autor
19. srp 2017

@almara2 tak to neni o stydění...ať si to kazdy dělá jak chce,je to svobodná volba 😉
Já jsem zatim odhodlana ale buhvi jak to bude po porodu no...jako snaha je a chci latkovat.Ale nevim jak malej se v tom bude citit.Kdyztak se to proda a hotovo.Jako stres z toho mit nechci.

almara2
19. srp 2017

@lassii já se stydím jako před sebou, nakoupena výbava a prd. Sušička je velký pomocník. Já Peru na tři děti a nás dva a to jsou minimálně dvě dávky do pračky denně. Mam kalhotové pleny a ty schnou dlouho. Ale ty Kolorky se mi líbí moc.

sivima
19. srp 2017

Já látkuji už druhé dítě, ale nějak to teď nezvládám. Látkuji třeba 4 dny v týdnu a zbytek týdne frčíme právě na Kolorkách. Jsme s nima moc spokojeni.

normalnimatka
19. srp 2017

@lassii držim palce, aby tě nadšení nepřešlo🙂 na mě x lidí machrovalo, jak mě to po dvou dnech přejde, některý lidi z okolí to taky bohužel brzo vzdaly, ale já v tom nevidim žádnej problém. a to nemáme sušičku. prostě chci, tak si to zařídim. a když v tom nějakej problém začne bejt - že třeba kalhotovky schnou dýl, jak tady někdo psal, tak holt budu víc látkovat s čtvercema momentálně:D mě zase naopak štvalo neustálý zdlouhavý věšení čtvercovek tak, abych je nemusela žehlit, a zabíralo mi to hodně času v době, kdy bylo dítě vzhůru a prostě spal tak krátce, že jsem vždycky stihla pár plín, vyčůrat se a to bylo tak všecko:D když jsem ještě obědvala, tak na prádlo ani nedošlo.. a dítě bylo nervní, když jsem byla na balkóně, tak vůbec špatný, nebo mi pak ty plíny ze sušáku furt sundával....no nervy akorát. tak já jsem naopak pořídila kalhotovky a různý jiný a je to zase cajk. akorát nevim, co budu dělat v zimě, kdy to právě bude blbě dlouho schnout:D ale moje výbava je teď poměrně velká, tak prostě budu tři dny sušit a tři dny látkovat s jinejma:D
a látkovali jsme od příchodu z porodnice dosud, přes 15 měsíců. jednoráz nesnášim, smrdí to nechutně, bůhví čím je to napuštěný a dávat to dítěti na sliznici, to je prostě hnus. sama si vzpomenu na zapařenej pocit v dámskejch vložkách, ble... a to je mnohem míň tekutiny přitom:D no a ta příroda mě motivuje asi ze všeho nejvíc. tak je fajn, že se lidi snažej o šetrnější varianty🙂

lassii
autor
19. srp 2017

@normalnimatka jj pod tu druhou čas o jednorazovkach bych se podepsala...vzpomenu si na vložky a je me šoufl...a to to ti mimnáči musi nosit nekolik let třeba a denne...my jen 5 dni v mesici.