Kdy jste začly kupovat plenky?

lennittka
20. čer 2013

Přeji pěkné odpoledne holky,
kdy jste začly kupovat a zásobovat plenky ?
Jsem v 11+6 tt a můj gynekolog dnes kroutil hlavou po tom, co jsem mu řekla, že už si dělám zásoby. Prý to prostě raději nemám dělat, nechce mě strašit, ale mám počkat. Zatím mám práci a peníze, spousta plenek je v akci, tak nějak nevím, na co bych měla čekat, dokud je mi dobře 😒

zmaldik
20. čer 2013

já asi až kolem 30tt aby nebylo moc brzo a moc velké zásoby plenek bych si nedělala, protože nevíš jaká velikost a jaká značka ti bude sedět, já jsem si udělala taky zásoby třeba Pampers a pak jsem zjitila že jsou na hov..že nám nesedí a vyzkušela jsem dalšíšch 5značek (Babylove, Panda, Huggies,) ...takže moc velké zásoby plenek si nedělej, jen pár at máš na vyzkoušení pak není problém dokoupit 🙂

jenny.kay
20. čer 2013

kupovali jsme až těsně před porodem. Jak píše Zmaldik, nikdy nevíš, jak budeš mít velké dítě a jaká značka mu bude vyhovovat. Takže do začátku stačí 1-2 balíky a víc bych nekupovala.

consti
20. čer 2013

My teda budeme látkovat, ale pleny už kupuji taky. Hlavně proto, že ta investice je u látkovek ze začátku větší, tak už postupně nakupuji. Podle mě je to na tobě...Pokud je nějaká akce, tak bych klidně taky koupila 😉 .

speedygon
20. čer 2013

Já už mám pleny taky delší dobu...mám tedy ale až od veikosti 2(Pampers,Helen Harper) a potom i velikost 3...využili jsme přeplatku na daních a nakoupili zásobu. Rozhodně bych nekupovala velikost 1, tu až v případě, že budete mít váhový odhad miminka nebo Ti je do porodnice může někdo dovézt...ale velikost 2 je podle mě lepší, tam by problém být neměl...max. ta nesnášenlivost některých plen. U dcerky problém nebyl, tak doufám, že nebude ani teď.

jasminecek
20. čer 2013

Ahoj, ony plenky bývají v akci často, takže bych neměla strach, že bych něco propásla.
Navíc já ve 12tt nebo v koliátém jsi, vůbec neměla na plenky pomyšlení, modlila jsem se za zdravé dítě, samozřejmě jsem sem tam okukovala dupačky nebo tak, ale takové ty věci jako kosmetika, plenky atd stále nemám a budu pořizovat nejspíš až tak za 3-4 týdny.

lv
20. čer 2013

mám dvě děti a nikdy jsem nekoupila plínky bez akce, opravdu jsou pořád..a souhlasím s holkama, nevíš co miminku sedne, kupovala jsem jen 2bal 1velikost a pak už dvojky trojky /a to jsem měla obě holky přes 3,5kg, ve dvojkách by plavaly/ takže zas co ženská, to názor..

vendulka
20. čer 2013

já nakupovala plenky až jako poslední, v akci jsou pořád nějaké 🙂,ale oblečení a jiné věci na mimi jsem začala kupovat už hnedka jak se ukázaly // 😀

hannulka
20. čer 2013

Tak my vychutali akci v Rossmanu a nakoupili Premium Care po 222,- za balík.. Vypočítala jsem spotřebu a nakoupila 🙂), vystacili jsme s tou varkou 5 měsíců a ušetřili přes dva litry 🙂).. Jinak teda nákup proběhl někdy kolem 25tt 😉

nasekuratko
20. čer 2013

Ja nakupovala vsechno hned od zacatku podle toho, co kde bylo v akci... Doktora bych se na to neptala. Delej, jak to citis ty. Mne to treba delalo hrozne radost kazda blbina, co jsem koupila 😅
A plenky to stejne, i vlhcene ubrousky apod. -podle akce. Ale kupovala jsem fakt od kazde znacky jeden balik. Na zacatek jsem mela pampers, happy a babylove. Kdyz nam nejaka znacka nesedla, tak jsme si to s kamoskou vymenily-jim zase nesedela nase oblibena znacka, takze to taky nebyl zadny problem 😉

hofka1
20. čer 2013

Tak zrovna na plínky nespěchám, ty jsou všude, akce na ně jsou taky pořád .. není to nedostatkový zboží a hlavně bych chtěla jednorázovky "co nejčerstvější" aby mi doma zbytečně nepuchřely🙂 Kdybych dělala látkovou výbavu, tak nad tím přemýšlím jinak, to je investice, ale taky bych ještě nepořizovala, jen s tím počítala. Ale každej, ať si dělá co chce🙂

elielizabeth
20. čer 2013

Tak my nakoupili dva balíky těsně před porodem. Setkala jsem se s tím, že kamarádky nakoupily do zásoby a pak jim buď zbyly balíky z nějaké velikosti nebo na ně měly mimča alergickou reakci. Takže jsme nakoupili jen dva balíky nejmenších a pak každý měsíc když je akce, tak dokoupíme. To samé jsme měli s krémem proti opruzeninám. Po dvou měla malá vyloženě pupínky a červený zadek a dokonce nám moc nevyhovovala ani Bepanten mast. Trefili jsme se až s Johnsons. Když to bereš tak, že máš teď ještě práci a více peněz než na RD, tak si můžeš peníze i třeba odložit.

dzejnab
21. čer 2013

Já koupil 2 balíky plenek cca měsíc před porodem. V té době jsem si ještě koupila startovací sadu látkových plenek Bambino Mio, plánovala jsem látkovat, ale nevěděla jsem jak to bude mrňousek snášet. Půl balíku jednorázovek jsem spotřebovala v porodnici. Domů jsme ale přijeli už opruzený. Šoupla jsem malou do látkovek a za 3 dny už jsem byla plně rozhodnutá jednorázovky nepoužívat. Počáteční investice u látkových plen je veliká, takže jsem je dokoupila až po "otestování". Nakonec nám celý jeden balík jednorázovek zbyl 🙂 Malou bych do jednorázové pleny už nedala. Původně jsem byla rozhodnutá, že na cesty je dostane - nebudu se přece někde tahat s igelitkou s mokrejma plenama. Nakonec z této představy úplně sešlo - po 3 hodinách v jednorázovce měla oproti látkovejm úplně rozmáchaný zadeček a to bylo naposled co jsem ji jednorázovku dala.
Nenakupujte zásoby, dokud nebudete vědět, co bude mrňouskovi vyhovovat. Ono hlavně v 11 tt mi to přijde opravdu brzo, nechci nic špatného přivolávat, ale je to ještě opravdu brzo.

elastiq
21. čer 2013

Kupovala jsem tak měsíc před porodem, ale velké zásoby určitě ne. Neměla jsem přehled o tom, jak dlouho bude potřebovat ty nejmenší a jak rychle poroste. Koupila jsem si 2 balení těch malinkých a to bylo všechno..

mm_mm
21. čer 2013

Teda takhle brzo jsem nekupovala vůbec nic. První věci až po velkým ultrazvuku. Teď při druhým jsem koupila první balík před týdnem. Taky jsem ten typ, kterej křečkuje a chce mít doma zásoby všeho, ale na některý věci prostě nespěchám...

olasek
21. čer 2013

Ahojky, tak doktor to asi myslel tak, aby se něco nezakřiklo...je to zkrátka z pověrčivosti 😉 Já jsem holt taky taková, takže jsem začala nakupovat kolem 25.tt.... Ale pokud tyhle věci neřešíš tak nakupuj a dělej si radost, jak je libo 😀 Vždyť jedny z těch kouzelných chvilek jsou právě ty, když něco koupíš pro mimi a doma se s tím pak ještě 2 hodiny mazlíš - i kdyby to měl být balík plen 😀 Jinak do foroty plínky moc nenakupuj - jak píšou holky akce jsou pořád a to množství teď úplně neodhadneš.....zaměř se na oblečky 😉

mrsblack
21. čer 2013

U prvního dítěte asi měsíc před porodem, teď u druhého když byli zrovna v akci 🙂 Ale určitě to bylo až po "rizikovém" období, tedy po ukonení prvního trimestru.

copinka
21. čer 2013

Tak já u první někdy kolem 24 tt a teď nemám doma ještě balík takže se chystám teď o víkendu jen pro nějakou malou zásobu zbytek stejně až po porodu 🙂

betysek
21. čer 2013

Látkuju už druhé dítko,pleny jsem začala nakupovat na začátku 2.trimestru...:)

zvalentova
21. čer 2013

Jsem asi jiná, ale dva balíky jsem koupila měsíc před porodem. Ostatní průběžně po narozeni, proč dělat extra zásoby a přebytky složitě prodávat na netu. Hlavně az po porodu jsem tušila jak to všechno funguje a co mi vyhovuje. Ceny jsou az na par haléřů pořád stejné.

evelp
21. čer 2013

přesně, jak tu maminy píšou, zásoby u plínek jsou zbytečné, teda zbytečné ne, ale před porodem určitě, často jsou v akci, vyjde mi to vždycky akorát, když potřebuju, tak zas někde je, před porodem jsem si koupila až kolem 36tt asi 2 balíky a stejně jsme rychle přecházeli na větší, protože jsem měla cvaldu, ted to taky jinak dělat nebudu

zandanem
22. čer 2013

ve 30tt 🙂 ve 12tt je příliž brzo...

nicedaisy
22. čer 2013

Já jsem tuším začala dělat zásoby (jestli se tomu tak dá říct) 🙂 ... asi kolem 20tt. čekala jsem až budou plenky v nějaké hodně dobré akci (min. mínus 100kč na balík). nakonec jsem měla 8balíků jedniček, 3balíky dvojek, a 1balík trojek. Plus k tomu jedny nulky do porodnice. Měla jsem štěstí, že malé plenky vyhovovaly, neprotekly, nebyla opruzená a tak. Je fakt, že některá mimča musí vyzkoušet různé druhy plenek. Ale pokud si zásoby dělat chceš, počkala bych po druhým screeningu (tuším že se dělá kolem 21tt). To už většinou na 100% víš, že je úplně vše v pořádku 🙂 🙂. Taky se může stát, že bude mít miminko špatný kyčličky a Dr. ti řekne, že papírový dávat nesmíš (tfuj tfuj tfuj, ať to není tvůj příklad). Tohle se stalo kamarádce a nakoupený zásoby jí byly k ničemu. Takže zásoby klidně. Ale fakt přiměřený 😉

svoba
22. čer 2013

Látkové tak měsíc před porodem, klasické tak dva týdny před porodem. Ceny se nemění, spíš si našetři. Až po porodu zjistíš, co vám sedí. Je ještě brzy.

ebsian
22. čer 2013

Od 7. měsíce, když byly v akci, tak postupně..Jenom vel.2 a od kamarádky 3 balíky vel.3 Dodatečně jsme dostala jako dárek vel. 1, ale ty jen jeden balík, malé pasovaly dvojky, rostla hodně rychle..

claire90
22. čer 2013

My začali nakupovat cca 1,5měsíce předem tuším. Nejdřív 2balíčky (po 25ks) vel. 1 a asi 3x vel. 2 (po 42ks). Jelikož malá měla malej váhovej odhad, tak se pak dokoupily ještě před porodem 3balíčky 1 a mužskej pak donesl i další balík 2. Malý jsou dva týdny a zatím stále jedeme v 1, už jsme je i dokupovali, na 2 se zatím nedostala, je žížala a uplavala by nám v tom 🙂

soleilll
22. čer 2013

Ještě máš určitě čas. Já začala shromažďovat věci až někdy v 8. měsíci, protože mě to prostě nebralo. Každopádně plínky byly první věc, po které jsem se začala poohlížet - myslím už někdy v 6. měsíci. Jak byla akce, koupila jsem balík. Při narození jsem doma měla velikosti 1-3 vždy po 3 baleních. Dle mých zkušeností jsou nejlepší Pampers premium, ale každý dítě je jiný. Každopádně koupit pár balíků větších velikostí v akcích se vyplatí a určitě se doma neztratí.

smudlinka10
22. čer 2013

my nakupovali předem tak cca dva měsíce - postupně a nakonec nám nesedli ani jedny pleny 😀 takže je dobré vzít max. balík pokud nejsi z místa kde lišky dávají dobrou noc 🙂

mijave
22. čer 2013

pleny jsem začala kupovat před cca měsícem, tj nějaký 34. týden. Akce budou pořád a kdo ví jestli ne větší a stejně jsem od každých koupila jen jeden balíček. Nemůžu vědět co se miminku bude líbit, po čem se mi osype, co bude protékat, jaká bude potřeba velikost atd... Přijde mi úplně zbytečné to kupovat takhle strašně dopředu. I první obleček jsem koupila až po prvním screeningu. až bylo jasné, že je mimčo OK a že jsme přežili první tři měsíce.

kamimik
22. čer 2013

Látkové asi kolem 30.tt - začali jsme po příchodu z porodnice, ale střídali s jednorázovkama a jednorázovky tak měsíc před porodem

kammka
22. čer 2013

přijde mi to brzo..

já látkuju.. SILNĚ se to vyplatí.. měsíční zálohy za elektriku jsem zvedla o tři stovky, příští měsíc si zavolám jak jsme na tom, i kdybych to měla ještě o stovku zvednout, pořád se to vyplatí. nehledě na to, že kluk není ani v těchto vedrech opruzenej, takže věřím tomu tvrzení, že v jednorázovce je o několik stupňů vyšší teplota, než v bavlně. mám obyč čtvercovky, skládám novosklad, vycpávám ho Krama žínkou z Ikea nebo druhou plenou, svrchňáky mám všechny z druhé ruky, takže vstupní náklady minimální.....úplně na začátku jsem používala jednorázovky, protože nám netekla voda, kluk ječel, sotva si do ní cvrnknul, bylo vedro a on se v tom zapařoval..takže ani nelze tvrdit, že bych ho v jednorázovce mohla nechat dýl.. no to mohla, ale pak bych léčila opruzeniny..
další věc je ta, že nevíš, která značka bude vyhovovat. nehledě na prostor...a jednou stejně dojdou a nahánět ty akce, na to bych se teda já osobně mohla zvysoka..a chtít to po chlapovi, to už vůbec, bez toho se vrací dom kolem půl osmé večer.
a pokud jde o práci s látkovkami spojenou: pro mně je to něco jako meditace...od vyklepávání separaček před praním, přes věšení a skládání novoskladů.. jsem si jistá, že mi to bude svým způsobem chybět, až bude malej chodit na nočník 🙂
jediný problém je u nás sušení, sušičku nemám a máme málo místa.. proto mi vyhovují čtvercovky, oproti moderním látkovkám, které mi věnovala kamarádka, jsou suché bleskem..
tak to zvaž, jestli hromadit doma na skříni umělou hmotu naplněnou jakýmsi gelem, riskovat, že to nakonec prckovi nebude vyhovovat, nebo prostě nakoupit 50 čtvercovek, šestery svrchňáky a sušák a kolíčky na prádlo navíc 😉