Kolik jste kupovaly plínek na začátek?

denculinka
18. kvě 2014

Ahojky Všem... 🙂 ,chtěla jsem se optat 🙂 Kolik jste si kupovaly, nebo využily plenek na začátku miminka..?? 🙂 Nevím kolik mám koupit těch 1, například těch 2.. 🙂 Mám doma zatím jen jeden balík po 43ks pampers newborn, a pak 54ks huggies newborn... 🙂 A tak nevím zda ještě dokoupit a nebo ne 🙂 Děkuji za radu 🙂

speedygon
18. kvě 2014

Newborn už bych nedokupovala...my začínali na dvojkách, ale jelikož se nám narodil čtyřkiláč, 5 balíků dvojek sem prodala, jelikož bychom nestihli využít....nakoupili jsme si je do zásoby, ale s obříkem se jaksi nepočítalo 😅

andelka
18. kvě 2014

Dva balíky newborn stačily. Pak jsme měli ty 3-6kg asi do 2měsíců. Pak 4-9kg do 5měsíce a od té doby máme čtyřky (7-18kg). Dítka se narodily s váhou 3,2kg, ale pak pěkně baculatěly, starší v 6m 8kg a mladší 9kg.

terinda
18. kvě 2014

Na začátek jsem měla 2 balíky Huggies 1 a pak kupovala dle potřeby 😉

lv
18. kvě 2014

taky jsem využila 2 balíky velikosti 1, new born, a to už jen tak tak, pak 2 asi 3balíky a 3 vydržely dá se říct nejdýl..

mafeska
18. kvě 2014

Do porodnice 1 balík vel. 1, doma jsme ho sdělala a pak už jsem dávala vel. 2.
Nakoupila jsem dva balíky dvojkových a ještě jsem dostala mega balení plenek (taky dvojky), nestihla jsem sdělat a svoje zásoby jsem prodávala, dcerka z nich rychle vyrostla. Vel. 3 vydržela ze všech nejdéle.

eluska87
18. kvě 2014

Souhlasím..se synem jsem měla jen ty pampers 1 jeden balík 43 kusů a pak rovnou dvojky a teď jedu do porodky taky jen s jedním balíkem jedniček a pak jedu rovnou na dovjky..může se stát, že se tinarodí maličké miminečko a budeš potřebovat jedničky dvoje nebo troje..ale to se zařiď až pak podle situace..zpravidla ten jeden balík stačí

petrajurinova
18. kvě 2014

@denculinka my jsme 1 nepoužívali vůbec. Obě děti měly při narození přes 4 kg a i když jsem u syna měla newborn koupené, tak se do nich nevlezl, takže nám v nemocnici dali érár a manžel musel poklusem pro vel.2. Těch jsme využili jen ten jeden první balík a pak jsme přecházeli na 3 a u těch jsme vydrželi u syna cca do roka a u dcery až do odplenkování ve 2 letech.
Já bych žádné velké zásoby nedělala. 1 balík maličkých a 1 balík vel. 2 a pak koupit podle toho jak velké dítko bude.

hojda
18. kvě 2014

Záleží na miminku, já u prvního ty první jedničky využila celkem dlouho, narodilo se nám hubené a dlouhé miminko. Malá byla baculatější🙂

petrajurinova
18. kvě 2014

Jo a taky nesedí každému dítěti všechny značky plenek. Některé děti mají na různé plenky alergickou reakci, některé jsou baculetějším dětem úzké kolem nožiček a jiné zase hubenějším dětem kolem nožek odstávají a pak protékají. Chce to vyzkoušet jaká značka bude miminku vyhovovat a až potom začít nakupovat do foroty.