Kolik stojí základní výbava látkových plínek?

lenkalenulka
13. lis 2013

Ahojky holky, chci se zeptat kolik jste daly za vybavu plinek, popr. velikostne na jak dlouho a kolik se jich kupuje, myslim tim vek vim ze jsou nejak vahove rozdelene, na kolik vas vyslo porizeni latkovaci vybavy celkem? Uvazuju nad tim , mate zkusenost se sityma od nekoho? Vyjdou levneji a myslite ze jsou kvalitni? A o bazarove drzi to pak dobre? Dekuji za odpovedi😉

katyxq
13. lis 2013

Koukni do skupiny Látkové plenky https://www.modrykonik.cz/group/2002/ - vpravo je kolonka označené příspěvky a tam # jakzacitlatkovat 😉

kollle
31. pro 2015

Ahoj, já dala necelých 10 tis.
Koupila jsem 12 x Baby Lucy kalhotkové plenky, 2x EcoPosh bambusové kalhotkové plenky, 1x AIO Rumparooz, 10 x bambusová vícevrstvá plena Anavy, 2 x snappi sponka, flísové a celulózové separační vložky a 3x svrchní kalhotky Rumparooz. Celou dobu jsem se chtěla vejít do šesti tisíc... 🙂 Ale říkám si, že je to pořád úspora proti jednorázovkám.

madre1
31. pro 2015

@kollle ,..................jakou úsporu máš na mysli?
Já jsem u všech dětí používala jednorázovky,od cca 20.měsíců byly přes den bez plen a na noc jim stačila jedna.Kupovala jsem HappyBella,Tesco,Babylove a vyšla mě jedna na 3-4kč.Schválně jsem to počítala a za ty 3 roky jsem za ty pleny přes 10 000kč nedala.Ještě si připočítej spotřebu vody,elektřiny a pracího prášku. 😒

anna159
31. pro 2015

ja jsem dala zhruba 3000kc a mam klasicke ctvercovky, plus nekolik kalhotek - jednovelikostni bamboolik a pak se mi libi i haipda daipa, vse nove
@madre1 tak ona ta uspora nemusi byt ani tak velka pri prvnim diteti, ale s druhym ditetem uz to uspory jsou. Zalezi i jak, kdo casto prebaluje, nekdo necha mimco dlouho v plence, jen aby usetril. Ale to uz je kazdeho vec.

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
patrusa
31. pro 2015

pokud nemusite mit nutne nove, tak po bazarech se daji sehnat i za min jak polovicni cenu. Ja mam 10 kapsovych plenek a 2 anavy easy (vse jsem kupovala nove- neznala situace). Na novorozence (druhe dite) jsem mela z druhe ruky a prodala jsem je za stejnou cenu, jako jsem je koupila. Takze aktualne vyuzivane plenky me staly 6 tis. A z toho pulku nam na to pridali rodice. Pokud by byly z bazaru, tak budou tak za 3 tis.

kajalka
31. pro 2015

@madre1 Tím bych se zrovna nechlubila, průměrně ti to tedy vychází na 3 pleny denně, počítám-li dokonce 3kč/ks, , z toho 1 na noc. Mít dítě ve 2 plenách přes den je dost humáč a k politování. Doufám, že ostatní maminky, co používaj jednorázovky, dítě přebalí dejme tomu aspoň 5x, takže náklady by tím vzrostly ke 30 000.

gaba_h
31. pro 2015

ja mam ve vybave dost penez, odhadem tak 13 000 ale kupovala jsem vse nove, na druhe dite obmena komplet savych jader, co se nehodilo bez potizi jsem prodala na 1/3 ceny. Hezka kalkulace je na strankach vyrobce bamboolik, tam se podivejte, to odpovida mym zkusenostem. http://www.bamboolik.cz/cs/info/jak-jsme-pocitali. To je srovnani provozu a navratnosti jednorazovych x latkovych. Ja "latkuji" druhe dite, naklady mam davno zpet i kdyz davame na noc a cesty jednoraz. Nelituju, bavi me to, bamboolika "zboznuju", proste se mi libi 🙂

kajalka
31. pro 2015

A k tématu - nejlíp samozřejmě vyjdou čtvercové pleny, navíc jsou hned suché. Já je mám ráda, nikdy jsem se s nima nepárala na různý sklady, prostě jsem je šoupla narovno mezi nožky. Pak mám pár doma šitých vkládaček. Nějaké kupované vkládačky i separační plenky. Čtvery jednovelikostní svrchňáky. Tím bych se vešla do pár tisíc, ale chtěla jsem ještě noční plínky a hodně savé bambusové. Tak dejme tomu, že jsem tak na těch 10 tisících, s druhým dítětem už vlastně jen šetřím. Jsou toho tak 2, max. 3 pračky týdně navíc. A šetřím i za odpad, když vidím, kolik zabírají místa v popelnici jednorázovky, které používám na noc a výlety, hrůza, kolik odpadu dítě tedy vyprodukuje.

anna159
31. pro 2015

a jeste maji ctvercovky jednu vyhodu: vubec neni potreba vlhcenych ubrousku, kdyz malu rozbaluji tak ji vzdy utru tou plinkou a pak ji umyju zadecek pod kohoutkem, no a osusim zase suchou plenou..samozrejme vlhceny ubrousky mam, ale jestli jsem za celou dobu pouzila 3-4 balicky, tak je to moc. mala ma 6 mesicu.

madre1
31. pro 2015

@kajalka ,..................zhruba do 3.měsíců to bylo 8 plen denně a pak když mi kadili 1krát za den nebo za 2 dny,tak jim stačilo 4-5 plen denně.Když začali sami sedět,po každém přebalení jsem je posadila na nočník a celkem brzy se na něj naučili.Tu spotřebu jsem si spočítala za celé 3 roky u každého a přes 10 000kč mě to opravdu nestálo.Ten první rok je fin. náročnější,ale když pak ty pleny přes den nepotřebují,tak ta jedna na noc(podotýkám,že se mi budili na nočník,takže byla ráno většinou suchá-měli ji spíš jako pojistku)je opravdu zanedbatelná.Takže žádná špindíra nejsem-pozor na to 😀