Kombinace látkování a jednorázovek, co na to říkáte?

gopina
24. črc 2014

Ahoj baby, chtěla bych se zeptat (nikde jsem to tu zatím nenašla), co říkáte na to, ze bych chtěla latkovat doma, ale na návštěvy a celkově ven na kočárkování používat jednorazovky? Koukala jsem na pár diskuzí a asi nejvíce by se mi líbily ty AIO plenky nebo ty Popolini (omlouvám se, mám v tom zatím strašný čurbes)🙂. Chci se zeptat, jestli to je blbost nebo ne a jestli ne tak jaké ty pratelné plenky byste doporučily příp. kolik? Děkuji moc za rady🙂

tiburcia
24. črc 2014

však proč ne 🙂 já to chtěla taky tak, mám jen AIO plenky (18ks je současný stav) a objednala jsem si 3 různé značky a zkusila, co mi vyhovuje nejlíp (popolini třeba vůbec, byly takové objemné a malému neseděly)..celou výbavu mám jen z Tots bots.....a nakonec jsem je dávala i ven i na návštěvy, jen jednorázovky zůstaly na noc 🙂

gopina
autor
24. črc 2014

Aha, tak na to mrknu. A ty tots bots se házejí pak celé do pračky?? Četla jsem tu něco o vkladacich plinach a separackach a přiznám se, že ikdyž to tu čtu asi měsíc, mám z toho pořád hlavu v pejru🙂🙂

hela82
24. črc 2014

Taky tak fungujeme, ale AIO mam jenom troje,jinak ficime na jednovelikostnich Anavy + svrchnaky. Do AIO taky používám vicevrstve Anavy vel.S místo vkladacky. Jsou mnohem savejsi. Separacky používáme taky celulozove, pocurane peru (všechny zvlášť v pytliku na prani), pokadene vyhazuji do zachodu. 🙂

gopina
autor
24. črc 2014

Děkuji děkuji🙂, začínám si to konečně v hlavě rovnat...doteď totální guláš 😀.

vesele_pleny
29. črc 2014

Ahoj. Já ti nabízím pomocnou ruku se sestavením výbavičky. Moc dobrý krok 😉 napiš mi zprávu, jestli potřebuješ pomoct. Marika

marecek4
29. črc 2014

my taky látkovali doma a na krátké vyjížďky,papírovky jsme měli na noc a výlety,na víkendové výjezdy a toots boots jsme měli také,ale já mám ještě hromadu čtvercovek

cell
29. črc 2014

v pohodě, látkovali jsme ze začátku hlavně doma, na cesty jednorázovky, pak se mi látkování zalíbilo natolik, že jsem hlavně látkovala a jednorázovky byly jen na dovolené, pak jsem byla trochu líná látkovat na noc. Uvidíš, co Ti bude vyhovovat.
Hlavně toho nenakupuj moc a ne jednu značku, ono se to v čase mění, některé plenky nesednou na začátku, ale pak se do nich doroste, některé nesednou vůbec, chce to zkoušet, klidně z bazaru. I když mě časem stejně nejvíc vyhovaly obyčejné čtverce poskládané obyčejně do obdélníku (speciální sklady jsem nikdy nepochopila) + dobré svrchňáky.
Nejvíc s AIO jsem byla s Pop-in, Anavy nám jeden čas neseděly, ale pak už jo, ale přišly mi malé - celé plenkovací období by nevydržely a to nemám nijak velké dítě.

gopina
autor
30. črc 2014

Díky holky, já se právě chtěla vyhnout tomu, abych kupovala několik značek, druhů apod. Proto jsem se chtěla zeptat, na nějakou konkrétní značku (třeba tech AIO), ale teď vidím, že se tomu asi nevyhnu, že🙂. Tak uvidíme co mě osloví...a ještě jedna otázka: někde jsem tu četla, že se dá levně nakoupit kvalitní latkovky v bazaru třeba mimibazos, co na to říkáte? Jako oblečky tam kupuju, nejsem zastáncem kupovat drahý nový oblečení, když z toho prcoň za chvilu vyroste ale plenky?? Nicméně teď jsem se dostala k parádní nabídce na -podle Vás- kvalitní latkovky (plenkove kalhotky), ale váhám...není to risk??

majkoz
30. črc 2014

jojo, mě taky nejvíc vyhovujou obyč. čtvercovky, jednu poskládám na draka(to je fakt nejlepší, krásně to obepne nožky a nikde nic neproteče), na ní dám jednu do obdelníku,snappi sponka to jistí, a na to svrchňáčky vlněný, nebo co jsem si vyrobila z flísu. Nakoupila jsem si nejrůznější značky a typy plenek a mám je spíš jako nouzovku, když dojdou čtvercovky..A hlavně báječně schnou!!

zikra
30. črc 2014

Já mám klasické čtverce a vkládačky od Bambooliku. Do ma nám moc neschne tak se bojím že AIO by jsme museli mít tuny aby se dalo používat zatímco bude druhá várka schnout. Uvidíme až bude malá větší. Jednorázky máme na noc nebo na vícedenní návštěvy kde není pračka. Chce to vyzkoušet, ne vždy všechno sedne 🙂

viktorka11
30. črc 2014

Ahoj, ja zacinala s latkovkama pres den, jednoraz na noc nebo ven a uz jedem jen v latce. Kdyz dam vyjimecne pampersku, tak mam pocit, ze je maly porad pokadeny, proste mi smrdi 🙂 Jinak pouzivame nejvic cvtverce, dovycpu rucnickem 30x30cm a na to svrchnacky. Na noc jsem pak davala vicevrstvou Anavy a te davam SIO s vkladackou od Petit Lulu, jednou v noci prebalim dle potreby. Latky jsou fain 🙂

consti
30. črc 2014

Ahoj, neboj brzy se do toho dostaneš a zjistíš co a jak 😉 Já chtěla látkovat úplně stejně jako ty, takže plenky AIO a na návštěvy a na noc papírovky. A teď realita: AIO mám asi jedny a jinak používám kalhotky od Bamboolika a do nich vkládám nebo nacvakávám na cvoky různé plenky (i od jiných značek, na noc víc vrstev atd.), nějaké plenky jsem prodala, třeba zrovna Tots Bots, nám nevyhovovaly, Anavy jsem si teda nechala a používám, když už nemám Bamboolika, ale ten Bamboolik vyhrál a i ten systém vkládání. Na to vše jsem si ale přišla fakt až během těch prvních měsíců a řekla bych, že se to s tím, jak dítě roste, i mění. Rozhodně bych nekupovala vše od jedné značky a ne celou výbavu a pak bys viděla, co ti(vám) vyhovuje 😉 . Třeba malému většina plenek protékala kolem nožiček, jen ten Bamboolik má kolem nožiček taková křidélka, ale každé dítě je jiné, co nevyhovuje nám, může zase vám sedět.. Papírovky jsem dávala na noc asi do 4. měsíce, nějak jsem se bála, že látkovky protečou a navíc syn byl malinké mimi a ty plenky mi na něm přišly moc objemné. Teď už jedeme na 99% v látkovkách a papírovku jen v případě nouze (třeba když to nějak nevychytám a plenky dojdou a vyprané jsou ještě vlhké). Došlo to se mnou tak daleko, že máme jet na krátkou dovču a já bych nejraději látkovky vzala s sebou 😀 , ale nebude tam pračka, tak smůla. Ach jo 😎 . Ať se ti látkování líbí, uvidíš, že časem přejdeš na látkovky na 100% 😉 .

consti
30. črc 2014

@hela82 U těch separaček pozor, sice se dají házet do záchodu, ale já to nedělám. Bojím se, že by to záchod ucpalo, přecejen se jen tak nerozloží, když jsou pratelné. Ale můj názor, máme starý dům a věřím, že by se trubky zacpaly 😝 . Já naopak odstupuji od těch papírových pratelných separaček a dávám fleecové pratelné separačky a paráda, malý má zadeček v suchu a údržba a schnutí taky paráda 😉 !!

duck09
30. črc 2014

Tak blbost to není, podle mě každému jak to vyhovuje. My jedeme taky kombinaci přesně jak píšeš - na spaní (na odpol spaní někdy i látkovku) a návštěvy a na ven papírovky a na doma látkovky. Mě prostě malá dost často mě látkovky malá ročůrává a chodí pak s mokrým zadkem. Sice používám pár kousků AIO od Pop-in (u toho bych to chápala, že tolik nesajou) ale používám i systém svrchní kalhotky a vkládačky a tam mě to taky pročůrává. A to jí dávám víc těch vkládaček. Navíc když někam vyrazím, tak ne vždy je možnost to dítě hodinu co hodinu přebalovat, takže volím papírovky s klidným srdcem. Někdy tedy i doma, když vím, že mě každou chvíli má kakat, tak jí hodím papírovku, abych to nemusela seškrabávat z látkovky ... 🙂 Sice se to snažíme chytat do nočníku, ale ne vždy se povede 🙂 Prostě tak nějak s rozumem, jak to každému vyhovuje. Třeba nakonec skončíš úplně na látkovkách 🙂 Ale já jsem pohodlná a klidně jí tu papírovku strčím 🙂

consti
30. črc 2014

@duck09 Zkus na to pročůrávání toho Bamboolika co má ty křidélka kolem nožiček, od té doby máme pokoj, taky jsme s tím bojovali 😉 !

duck09
30. črc 2014

@consti Máme vkládačky bamboolik a ty taky pročůrá :( Nemáme teda asi s těmi křidélky.

zvalentova
30. črc 2014

@gopina Jedu dvojčata de facto od narození takto. Doma a spaní přes den látkové (sada Pop in) a na ven jednorázovky . Savost a funkčnost papírových plen je nesrovnatelně lepší jak látkovky.
Jaké látkové nakonec vybereš, je na tobě. Já šla tou nejjednodušší cestou, tak proto celá sada AIO, žádné bílé čtverce či divotvorné "kamaše".

gopina
autor
30. črc 2014

@zvalentova a ty sio jsi nezkousela??

consti
30. črc 2014

@duck09 S těmi křidélky myslím svrchní kalhotky, do těch pak dávám různé vkládací plenky, co mám, klidně i dvě, tři (to na noc). Tady jsou ty kalhotky: http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latk...
@zvalentova Zuzi, mně na obsluhu připadají tak nastejno, malý se mi mele u obojího 😀 . Protekly mi taky tak na stejno, jak látkovky, tak i papírové a navíc ty papírovky mi fakt smrdí, zvlášť, když se malý počůrá, tak to prostě cítím. A jako bonus je z papírovek opruzený a neustále ho musím natírat, u látkovek namažu zadeček jednou za 😉 . Nicméně u dvojčátek klobouk dolů, to se přiznám, že bych asi dávala jen papírovky, protože suma sumárum je samozřejmě s látkovkama víc práce 😉 .

gopina
autor
30. črc 2014

Holky a co říkáte na toto?? Jako cenově se mi to právě celkem líbí. Že by jich bylo 6, asi to i lépe schne, když se to může vycvaknout, že?? Máte to některá🙂? http://www.veselepleny.cz/veselepleny/eshop/1-1...

consti
30. črc 2014

@gopina To je v podstatě ten systém, co se mi osvědčil nejvíc. Jen teda od této značky nic nemám, ty svrchní kalhotky nejvíc ten Bamboolik (na malé mimi Bamboolik minimimi)) a pak vkládám různé vnitřní plenky. Buď připínám nebo jen vložím. Ty vnitřní mám od různých značek. Jen ještě rada, kupuj ty vnitřní plenky bambusové, ty mají největší savost. Nevýhoda je, že déle schnou. 😎 Jo a u tohoto systému je i výhoda, že pokud mimčo nepokaká i ty kalhotky, tak peru jen ty vnitřní pleny. Pokud kalhotky počůrá tak jen necháš uschnout nebo přepereš v ruce. Já myslím, že u tohoto systému stačí ty kalhotky tak 3-4 a těch vnitřních vložek mám dost, ale to je tím, že jsem kupovala toho hodně a taky to si pak ozkoušíš, které ti vyhovují. Třeba vložky od Anavy jsou podle mě hodně úzké a tím pádem tím nechytí vše...v tomto se mi osvědčily Bobolider vkládací pleny a Bobolider lux. Jsou to sice Poláci, ale dle mě ty plenky jsou dobré a pak taky vkládačky, co mají tuším v Tescu, to je myslím to Bambino mio (ale to si nejsem tím názvem jistá). Nevím odkud jsi, ale v Praze i Brně je hezká prodejna (mají i eshop) a tam ti poradí🙂.

gopina
autor
30. črc 2014

@consti já myslela, že vnitřní plenka už tam je??

gopina
autor
30. črc 2014

@consti jinak jsem na to teď koukala a je to bambuska, takže musím koupit k tomu jen ty svrchnacky, že🙂,,,chjoo doufám, že už to je finální verze🙂🙂 už v tom fakt ležím dloooouho, snad to bude dobrý🙂

consti
30. črc 2014

@gopina jestli vydržíš, tak to můžeme večer probrat na chatu na facebooku třeba. Poslala bych ti tam odkazy, co bych tak být tebou nakoupila. Ale nejlepší by bylo fakt zajít do nějakého obchodu a mrknout na to a nekupovat hned celou výbavu a pak podle spokojenosti dokoupit to, co se ti osvědčí 🙂.

gopina
autor
30. črc 2014

@consti jsi hodná, já myslím, že už mi to takhle stačí🙂, jen se zeptám ještě, když jste tu některé řešily, že jste pak latkovaly i víc, než jste zamyslely,tzn.na výlety apod.tak co děláte s pokadenou nebo pocuranou plinou venku?? Nějak si to nedovedu představit🙂

andelka
30. črc 2014

@gopina taky jsem u obou dětí používala látkové i jednorázové. Zpočátku látkové jen nadoma, na noc a na ven papírovky. Když už se dalo trochu předvídat kakání, tak jsem i víc látkovala naven. Použitou plenku jsem dala do pytle na pleny (s pul zátěrem,jsou různé druhy a značky). čím bylo dítko starší a méně a "pevněji" kakalo, tím víc jsem látkovala. Nakonec jsme měli jednorázovky jen na spaní a na návštěvy (celodenní).
Mně osobně se nejvíc osvědčily bambusové kalhotkové plenky a pul svrchní kalhotky (od 4m do 2 let nejpoužívanější) a kapsové plenky.

gopina
autor
30. črc 2014

@andelka díky!🙂 tak nějak bych si to představovala, uvidíme co přinese praxe🙂🙂

andelka
30. črc 2014

@gopina Mně se to takhle osvědčilo, nejsem 100% látkařka. Prostě jsem zkombinovala to nejlepší z obojeho, to nejlepší pro nás. I tak se dost ušetřilo, a hlavně mě to bavilo. A nebylo tolik šílenýho odpadu.

gopina
autor
30. črc 2014

@andelka a do těch 4 měsíců jsi používala co??

andelka
30. črc 2014

@gopina čtvercovky na novosklad, a Haipa Daipa pastelky. Kalhotovky jsem začala nakupovat až po 4měsíci staršího, ten byl skoro do půl roku jen v novoskladu s vkládačkou. Když se narodil mladší, tak už jsem měla velkou zásobu různých plenek a střídala jsem to. Těch kalhotovek mi bylo líto jak byla furt vaječina, tak jsem je víc používala až později. A taky u obou jsem začínala látkovat až od šestinedělí, pomalinku. První 3měsíce po narození malého jsem plenkovala oba, staršímu už látkovky nestačily, malej byl moc malej a zas tak malé plenky jsem neměla, takže do 3m byl spíš jednoráz a látkovky postupně.