Které levné plínky jsou nejkvalitnější?

chechtulin
2. črc 2014

Synovi bude 9 měsíců. Od narození jsme používali Pampersky; buď sleep and play nebo premium care, ale nejčastěji active baby. S manželem jsme si říkali, že v rámci úspor bychom mu místo nich začali dávat jiné plínky, které by byly levnější. Ale bojím se, že koupíme fakt něco nekvalitního.
Tak bych chtěla poprosit o radu, jestli někdo nemáte tip na levné a kvalitní plínky.
Děkuji.

sanchezova
2. črc 2014

Ja mela prvni mesic pampers,malej mi je dokazal procutat,takze jsem zkusila tesko plinky a spokojena.nakupuju je v akci . ale pokud tu nekdo poradi jeste lepsi tak jsem ochotna zkusit levnejsi

anetka1701
2. črc 2014

Tesco jsou docela OK :o) Pak ještě Happy... Mně moc nevyhovujou Albert ani oranžový Pampers... Ale na noc dávám zelený pampers doteďka...

suzanna123
2. črc 2014

@chechtulin my kupovali pampers premium care na noc a jinak active baby, teď používáme jen na noc a výlety, ale přešli jsme na tesco a nemáme výhrady

amabilis
2. črc 2014

Já používala velmi ráda Babylove z drogerie DM. Nikdy mi neprotekly a vydržely celou noc i u staršího dítěte. Jak jsou na tom ale cenově teď, vůbec netuším.

ladaf
2. črc 2014

My používáme Albert šmoulové v zeleném obalu a naprostá spokojenost 😉

anitram18
2. črc 2014

Tesco Essentials - zelene a úplně super! 😉

barinkas
2. črc 2014

jsme doteď používali zelené pampers, ale co mi 2x v autě je malá pročůrala, hodně pije, tak už fakt ne. Bych neřekla, že ta plína tak málo vydrží bohužel. Byla v ní tak 3 hodiny vždy max. Na noc dáváme happy, jsou lepší asi. V akci za 319 či i 299 Kč to dle mě vcelku jde. Ty Babylove jsem kupovala dnes, potřebovala jsem nutně něco 😀, cena nic moc, 1 plína přes 5 kč u většího dítěte. Má pocit balík 250 plus mínus. ale moc jich tam není. pak máme na zkoušku na doma z tesca ty úplně levné, šmejdy no, jak načůrá, tak to tak divně mění tvar 😀 A blbě se odlepují, znovu nejde zalepit obvykle.

martinakl
2. črc 2014

Mně přijdou nejlepší Tesco Loves Baby. V akci vyjdou dost levně. A jsou Pamperskám dost podobné. Pak používáme Babydream z Rossmanna a Babylove z DM, obojí taky super 🙂

klaire22
2. črc 2014

já mám ráda babydream z Rossmanna a babylove z DM - za super peníz a nejsou navoněné a gelovité jako třeba pamprsky 🙂 Jinak miluju látkovky, ale když už jednorázkovky, tak ty, co jsem již zmínila 🙂

vanocni_stromecek
2. črc 2014

Ja pouzivam Babydream z Rossmanna a nebo Tesco loves baby.

Babylove za nas NE, pac protekaly, to same oranzove pampersky....spatne...dale Baby soft (ci jak se to jmenuje) NEBRAT. Ty nejlevnejsi z tesca sem taky koupila na zkousku a naprd...jak se zalepi, uz neodlepis, takze sem je pak z maleho odtrhavala.

fwllo
2. črc 2014

Moc dobré jsou i z Alberta, mají bílý obal a je to ta jejich značka Basic.. A cenově vychází hodně dobře 🙂

olusenka
2. črc 2014

z těch levnějších jsem zkusila ty šmoulí z Alberta, jsou dobré, Tesco Essentials dobré, Tesco Gaga - strašné, tuhé jako prkno, Babydream z Rossmanna - dobré, Babylove z DM - dobré, používáme velice často, a taky poslední dobou hodně vedou ty z Kauflandu - jsou super, v akci stála plína i 2,50 Kč. Nejsou to ty Wickies, jsou to ty žluto červeno modré. Uvnitř jsou plíny s puntíkama. I Tojours z Lidlu jsme zkusili, dobré, ale zbytečně drahé.

agne
2. črc 2014

Já používala první měsíc Happy s výřezem na pupík, a teď Pampers active baby, kupuji je vždy a pouze v akci a v co největším balení. Jsme s nimi spokojeni, takže zůstáváme věrni. Jinak snad Tesco Essentials.

ev.ka
3. črc 2014

Vůbec nejlevněji vyjde látkovat a to včetně praní. Velmi slušná výbava se dá pořídit kolem 6-8 tis (navíc můžete po rodině poshánět klasické čtvercovky, čím starší, tím poctivější materiál) a ještě se Vám náklady sníží. Prát budete ty dva roky za 4 tis. (voda el prášek). Žehlit se nemusí! takže práce to nijak extra neni...Navíc se Vám rapidně sníží náklady na druhé dítě a ve finále ty plenky ještě prodáte!
Takže jedno dítě odlátkujete za 10 tis, dvě děti dohromady za 15 tis.
Když budete používat jednorázovky, pak se ta částka pohybuje kolem 20 tis za plínovací období (a to počítám cenu plenky 3,5Kč v akci - ale ty větší velikosti které máte většinu doby - už se pod 3 kč těžko dostanou)
Hlavně tedy je to pro zdraví Vašich dětí... cpát 2 roky dítěti na zadek ty chemikálie, co jsou v těch gelech ☹
A že je to dětem příjemnější, že maj pocit sucha? To se dá vyřešit flísovou separačkou na látkovce. Vám taky přijdou pohodlnější menstruační vložky než bavlněný kalhotky? Samy byste v jedorázovkách nechtěli být...

Dobrým kompromisem je používat aspoň částečně látkovky, na doma.
Pokud byste některá chtěla poradit, klidně mě kontaktujte.. věnuji se látkovému poradenství 😉

megy
3. črc 2014

my používáme tojours z lidlu a já si je nemohu vynachválit. Nestalo se mi, že by v noci protekly, ani, když se malý dost hýbal, teď je mám i u druhého.

@ev.ka já se omlouvám, že asi píchnu do vosího hnízda, ale nedá mi to. každá maminka chce pro své dítě to nejlepší, to je pravda. proč maminka, která látkuje se snaží neustále někoho přesvědčovat o tom, že je to to nejlepší pro dítě?? píšeš, že být plenkách s chemikáliemi bys nechtěla - ale ty látkové plínky taky pereš v mýdle, či prášku. Můžeš namítat, že jsou třeba i eko prášky, ale stále je to chemikálie. A přirovnávat menstruační vložky a bavlněné kalhotky - to je podle mě úplně něco jiného.

lenka5731
3. črc 2014

@ev.ka můžes mi prosím udělat kalkulaci - přesný rozpočet na tu cenu praní 4 tis za dva roky? Jak často Peres, kolik stojí elektřina, spotřeba elektřiny, vody, cena a množství použitého prášku.. Diky.

ev.ka
3. črc 2014

@megy nepícháš do vosího hnízda. Nikoho nepřesvědčuju. Jen informuji a na něco poukazuji
tak si odmysli ty dvě věty o chemikáliích a máš prostě jen vykalkulování... tako diskuze je o plínách a jejich ceně, zakladatelka se ptala na cenu kvalitních plen a na to jí odpovídám 😉

padura
3. črc 2014

Za sebe mohu doporučit smouli plenky z Alberta, mám je raději než pampersky... Stridame s latkovkama.

ev.ka
3. črc 2014

@lenka5731
2-3x týdně praní = 260 pracích cyklů za dva roky (přičemž to nejsou jen plíny, do pračky dávám i běžné bílé prádlo)
Cena vody 1pračka = průměrně 50l vody = 3,75 kč (1m3 stojí průměrně 75 kč)
Elektřina 1pračka = průměrně 1,5kWh = 7,2 kč (průměrně 1kWh stojí 4,8 kč)
Prášek tady je cena velmi různá, ale průměrně tak 5kč za náplň (persil sensitive 7kč, batole 5,5kč, mýdlový sliz je v řádu haléřů)
Tedy jedna pračka stojí kolem 16 kč
16*260=4160kč
(přičemž tedy v tom mám i jiné bílé prádlo, pokud by se praly plenky samostatně, pak by bylo praní za delší dobu - méně praček celkem a tedy nižší cena; plenky by se však měly prát nejdéle třetí den a to ani pračku kolikrát jen plenkami nenaplníte)

teriszek
3. črc 2014

My používáme Kaufland wickies a spokojenost!!! Každé mimco je jiné chce to vyzkoušet!! My zkoušeli Albert a Tesco ale nevyhovovali.Wickies nám vydrží celou noc bez proteceni.

vesele_pleny
6. črc 2014

Porovnání gelu, který je v jednorázové plence vyroben z ropných frakcí s mýdlovým slizem - zdá se mi to až neporovnatelné, především ze zdravotních a ekologických aspektů. Holky maminka výše vám chtěla říct, že jsou i jiné možnosti. Nikdo nikoho nenapadá. Právě naopak, ten kdo si na látkovaní nesahne, nemůže objektivně posoudit. Jestli je tady někdo, kdo by chtěl zasvětit,moc ráda. Marika

mesiacik2924
6. črc 2014

ahoj a to vam vyhovuju ty vatove pleny?znacky tesco a albert??????

edeltraut
6. črc 2014

Z levnějších jsem používala a byla spokojená se "šmoulíma" z Albertu a zelené Tesco. Také byly dobré DM BabyLove 🙂.

filipatereza
6. črc 2014

Já měla látkové a to jsou ty nejlevnější...🙂

chechtulin
autor
18. črc 2014

Tak jsme zkusili Babylove a jsme celkem spokojení. Podle mě šustí míň než Pampers Sleep and play, vydrží na malém stejně dlouho jako Pampers active baby a dokonce bych řekla, že mají lepší zapínání než Pampersky (širší lepivé pásky). Akorát teď v těch vedrech teda se po nich jednou malému udělala na zádech taková trošku opruzenina. Ony totiž mají vzadu takový stahovací pásek a tudíž to v těch místech asi hůř větrá. Všimla jsem si, že Pampersky nic takového nemají a když je syn na čtyřech, tak mu dokonce na zádech mírně odstávají, takže větrají líp. No ale stejně vycházejí levněji Pampers, páč když jsme koupili v akci Pampers active baby vel. 4 po 82 kusech, tak jedna plínka vychází na necelých 5 Kč, zatím co ty z DM sice stály jen (myslím) 229 Kč, ale je jich tam jen 38 kusů, takže v přepočtu jedna plína za víc než 6 Kč 😒 S těma látkovýma plenama mě potěšil ten rozpočet. Asi to vyjde levněji, ale já jsem prostě už zvyklá na papírové a věřím, že mu to neškodí víc než třeba krmení plastovou lžičkou 😉 Jen jsme s manželem diskutovali o tom, jak se to s těmi látkovými dělá, když do nich mimi hodně nakaká - to se musí nejdřív nějak ručně předepírat nebo se to pere v pračce tak jak to je spolu s ostatními ne tak znečištěnými plenami? 🙂

hanika231
18. črc 2014

My používáme asi od roku pliny Magics z mallu a jsem celkem spokojená, po oranzovych pampers byla malá osypana ☹ do roku jen pampersky, ale ty větší už se mi zdali moc predrazeny

zulitvi
18. črc 2014

Kupujeme zelené Tesco. Teď je měli ve slevě, kupujeme velikost 2 a jedna plínka vyšla na 2.50. Jinak bez slevy taky nejsou nejdražší. 🙂

ululul
18. črc 2014

souhlasím zelené Tesco jsou dobré a vůbec nevyjdou draho

macinka0007
18. črc 2014

mi používáme taky sovičkový z teska a sme spokojený 🙂

petra2411
22. črc 2014

Chci používat klasické látkové,ale ze začátku se nevyhnu jednorázovým -aspoň do porodnice.jak jste spokojené s pleny z roosmannu? Tesco nemám poblíž. . . Děkuji za rady