Látkové či jednorázové plenky?

nerreidda
14. led 2013

Holky,ty které jste látkovaly - kdy vám začali chodit mimča na nočník? Tady je spousta alb,kde vidím látkové plenky a tak mě teď napadlo, jestli je to látkování v tomto směru lepší než jednorázovky. Snad jsem to napsala pochopitelně 🙂 Díky za odpo 🙂

maudn
14. led 2013

to si rozhodni sama, já začala chodit na nočník s látkovýma až ve 2,5 letech a od mojí kamarádky sestřička už 1,5 letech s jednorázovýma plenama, je to spíš o tom,co preferuješ, než co je lepší. Máme jednorázové a jsem ráda, že s tím nemám žádné starosti a práci navíc, neměnila bych.

ssassi
14. led 2013

a co bezplenková komunikační metoda??? 😎

bellarat
14. led 2013

Mám termín v květnu a pro inspiraci koukám na alba, co tady holky mají a mám prakticky stejnou otázku. Látkové nebo jednorázové? Abych pravdu řekla, do látkových se mi nechce už z důvodu pohodlnosti, ale může mít mimčo jednorázovky hned po narození? Nebo se musí dávat nejdřív látkové kvůli kyčlím? To víte, budu matka amatérka.

helulela
14. led 2013

I když se to často tvrdí, neřekla bych, že děti v látkovkách jsou v učení na nočník rychlejší. Záleží na nich a taky na tom, jak k nočníkování přistoupí rodiče. Mám v látkovkách oba kluky, mokrá plínka jim nijak nevadí. Starší je bez plen na den od dvou let, mladší zatím nic.
@bellarat jednorázovky můžeš používat od narození, široké balení pak případně dáváš navrch

betelgeuzz
14. led 2013

Látkuju druhé dítě, látkovky můžu jen doporučit, ale také si nemyslím, že by druh plenek měl vliv na to, kdy začne dítě chodit na nočník. Starší byla bez plen přes den kolem 2 let, znám děti v jednorázovkách, které byly bez plen dřív i později.
Já mám z důvodu pohodlnosti látkovky 😉 Sledovat, kde jsou jaké plenky v akci, pak je vozit domů, neustále vynášet koš plný plenek - to radši vyperu a pověsím 3 pračky týdně navíc, stejně pere pračka 🙂

ev.ka
14. led 2013

My látkujeme ze dvou hlavních důvodů
- protože nechci dávat dítěti na zadek 24 hodin denně víc jak rok a půl jednorázovku, ve které je nějaký neznámý sajrajt - bůh ví, co je v té vrstvě, která zadržuje vlkost v jednorázové pleně, celá plena rozhodně není papírová, jak tomu spousta ženských říká... bavlna je prostě bavlna
- protože mi přijde sobecké kvůli mé lenosti zamořovat životní prostředí takovýmto odpadem (jednorázovky mají opravdu k "papírovkám" hodně daleko). http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/109718132...
Argumenty proti látkovkám jsou jen mýty a mě se to i potvrdilo http://www.mamaja.cz/clanky/8-mytu-o-latkovych-...
Co se týká nočníku nevím. Syna posazuji na nočník od 10m, protože mě často při přebalování počůral, když byl rozbalený. Často po sobě něco v nočníku zanechá, ale zatím bez plenek není (16m). Bude hodně záležet na dítku, čistotnějším to půjde rychleji než těm, kterým nevadí že jsou pokakaný až mezi lopatkama. 😀

popellka
14. led 2013

Nobelovu cenu tomu, kdo vymyslel jednorázovky 😉

schnek
14. led 2013

látkovky samy o sobě zárukou brzkého odnaučení nejsou, podle mě je nej bezplenková komunkační metoda 😉 A já bych teda nobelovku narozdíl od @popellka dala tomu, kdo přišel se střihem na kalhotkový plíny a moderníma materiálama 😉

kocicinka
14. led 2013

Tak jednorázovky jsou určitě velká pomoc, o tom žádná. Nevím, jak bych látkovala na chatě bez pračky a tekoucí vody.... 😒 nebo na dovolené někde v penzionu, v nemocnici...
Jinak za mě látkovky taky doporučuju, látkuju už druhýho smraďocha a nemůžu si na nic stěžovat.

ela9
15. led 2013

Ahoj mam ted treti mimi, zkousime bezplenkovou metodu Ale na prochazky venku davam latkove plenky.....jsouli mrazy pak papirove.
Prvni dite jsem mela vyhradne na latkovkach.....naucil se na nocnik pred druhym rokem.....pomohlo take leto bez kalhotek na zahradnce.... druhe dite take tak a tretimu jsou terprve 4 mesice a chodime nad nocnik.Doted mi pripada zazracne ze to funguje samozrejme obacas se to nepovede.