Látkové, nebo jednorázové pleny?

rilwen
18. zář 2013

Ahoj,

dělám si malý průzkum, než se definitivně rozhodnu.
1. plánujete používat látkové, nebo jednorázové pleny
2. proč?
3. je to Vaše první dítě, nebo už máte více dětí?

Díky moc,

Rilwen

kristinasaxi
21. zář 2013

Ahoj, hrozně dlouho sem na tímhle uvažovala. Látkovky nebo jednorázovky...
1) Nakonec sem se rozhodla pro látkové plenky.
2) Nechci, aby moje dítě bylo v chemii, navíc, po důkladném propočtu se mi počáteční investice do šesti měsíců vrátí, výše uvedený obrázek také odpovídá velmi stručně... Jednorázovky jsou velká spousta odpadu. Ale hlavně sem se zamilovala do těch vzorů a sem tím úplně posedlá 🙂
3) Výbavu nakupuji pro své první dítě a věřím, že spousta toho vydrží i pro druhé díťátko a možná něco i pro třetí, ale tam už asi budu muset něco málo dokoupit. I tak je to stále finančně výhodnější a ekologičtější.

reill
22. zář 2013

1. látkové, jednorázové jenom na delší cesty než 4 dny
2. je to zdravější, levnější, ekologičtější, nemáme auto, abychom tahali balíky plen, nesnáším vložky a nechci, aby v tom bylo moje dítě 2 roky. Upřímně nechápu, proč někdo používá ty plastové, vyprat a pověsit pračku jednou za tři dny mi nepřijde jako práce a malá mi to ještě podává 🙂.
3. Jedno dítě, druhé na cestě, taky bude v látkových.

duzame
22. zář 2013

1) látkovky, když už nebylo zbytí, třeba na dovolené, tak eko rozložitelné plenky z DM
2)rozhodla jsem se po přečtení nějakého článku, pak jsem to začla studovat, a než se malý narodil, tak už jsem byla rozhodnutá na "beton" hlavně ze zdravotních a ekologických důvodů. Pak jsem tomu propadla úplně🙂. Líbí se mi na látkovkách i to, že je člověk nějak intuitivně přebaluje častěji. Doma jsem přebalovala po 2-3hodinách a přišlo mi to normální. Když pak přijela kamarádka s tím, že to má spočítané na 3 jednorázovky na den, tak jsem se dost divila...Prala jsem co dva dny, pokaděné jsem před hozením do kyblíku promáchla v umyvadle. Nikdy mi nepřišlo, že by plínky smrděly.
3)zatím mám jedno dítě, každé další bych přebalovala zase v látce

dajda28
23. zář 2013

Ahojky,chtěla jsem se zeptat-vy co ty plenky kombinujete-kolik je těch látkových třeby mít doma připraveno a kolik těch kalhotek?Máte nějaký odkaz,kde jste třeba koupili a byly spokojené?Já teď čekám druhý mimi a to první bylo v plenkách Happy-přišly mi nejlepší.O druhém bych to chtěla zkusit a trochu taky poznat,jaký to bylo dřív-když ještě jednorázovky nebyly.
Moc vám děkuju za názory a rady 🙂
Hezký den Dajda 28

kopretinka23
9. říj 2013

Ahoj , chtěla jsem se zeptat jaké plenky jsou nejlepsi pro cerstve narozene miminko. Jestli se dávaji jednorazové plenky a nebo jestli nejsou spise lepsi ty latkove plenky. Jen jsem se chtela zeptat abych potom v porodnici byla na vse pripravena. Předem Vám děkuji za odpověd. 🙂

elastiq
28. říj 2013

U nás v porodnici jsme dostali tak 3-4 kousky jednorázových Pampers a to bylo všechno, museli jsme si nechat donést svoje, já jsem používala jednorázové plenky u obou svých dětí, byl jsem s nimi spokojená, nikdy jsme neměli žádný větší problém, má sestřenka zase používá více ty dnešní moderní látkové, které prý ani nemusí moc žehlit a je s nimi taky moc spokojená, záleží jak kdo, každý ať si vybere, co mu vyhovuje 😉

jasminecek
17. pro 2013

Rozhodně jednorázovky - o látkových jsem chvilku uvažovala, ale jsem asi moc pohodlná nebo co. Nevidím na papírkovkách nic špatného, nemám problém zajet do města a tahat domů balíky, akce jsou pořád nějaké, takže nestrávím hodiny nad hledáním v letácích. Navíc představa, jak neustále peru, suším...nic pro mě, ale na druhou stranu chápu i pozitivní názory na látkovky.

fordfokus
3. led 2014

Zdravím vás mamky ,každej má svůj názor ,každy ma právo na své co mu vyhovuje ,ja používala jednorazové TOUJOURS
a jsem maximálně spokojená jsou laciné a kvalitní,doporučuji všem co chcou ušetřit ,kvalita je super..klidně se na mě obrať
te seženu vám je za pakatel... 🙂 😉 😅

ladylass
3. led 2014

1) jednorázové
2) přijde mi to jednodušší
3) první dítě

michaelarackova
3. led 2014

1. látkové
2. levnější, ekologičtější, zdravější, líbí se mi to, práce s tím není - pere pračka, suší sušička, já jen složim do šuplíku, nehledám pořád akce na koupi papírovek.
3. první

bjoucik.15
28. zář 2014

1) jednorázovky i látkovky
2) látkovka byla moje slabost, hrozně mě lákalo mít dítko v látkové plence, kvůli ekologii, zdraví apod. No spletla jsem se, lákovala jsem 4měsíce a pak jsem musela přejít na jednorázovky Malá se mi opruzovala až hrůůza. Dokonce měla takové boláky do krve že musela být chvilku bez plenky,aby se jí to zahojilo - no bylo to peklo! Zkoušela jsem a hledala všechno z čeho by to mohla mít, a nakonec to měla z látkovek - několikrát jsem vystřídala i prací prášky a aviváže a nic, její moč byla silná, agresivní.. no bohužel v jednorázovkách jsme měli klid. U druhého taky jednorázovky, už si nechci znovu projít tím peklem ☹ 😖

barinkas
28. zář 2014

1. nad látkovými jsem neuvažovala ani minutu, používala jsem papírové.
2. je to pohodlnější, rychlejší, nemusím nikam "vysypávat" hovínka z plíny, denně prát hromady plín. Pro dítě to je lepší, je více v suchu. Hodně jezdíme autem, nedovedu si představit, kam bych v autě pak dala pokaděnou plínu. Jak byla malá mimino, jednou se v autě tak pokadila, že to proteklo na oblečky, no takže do koše v nákupáku, kde jsem přebalovala, letěla nejen plína, ale i to co měla na sobě 😀bo vézt to sebou dál, to ne 😀
3.mám 1 dítko

kamino
28. zář 2014

Jednorazovky. O latkovych jsem uvazovala,ale nakonec jsem je zamitla. Pracku mame u tchanovcu dole,malo mista na suseni a po pravde mi prijdou jednorazovky pohodlnejsi. A prijdou mi i hygienictejsi,ty moderni pleny se perou vetsinou jen na 40 a to mi prijde malo. Dalsi dite neplanujeme,takze to bylo dalsi PRO. Dalsi duvod je to,ze jsme meli prvni rok zasobu od meho otce a znamych,zkratka nekupovali blbosti,spoustu hracek,ale balik plen 😉😉 a za dalsi,akce jsou vsude,hodne jsem vyuzivala DM,kde jsem mela 25% slevu,k tomu 15 na cely nakup a cena byla prijemna. Pripadne na Mall take byly akce a i s dopravou domu zdarma,takze zadne tahani a shaneni. Na cestovani bezkonkurencni a prcek za cele dva roky nemel jedinou opruzeninu a to nicim nemazu tak od 5 mesicu...

mariti
28. zář 2014

látkové, z podobných důvodů jako ostatní - zdraví, ekologie a finance. a navíc mě to baví. Jinak mám typ pro holky, které používají 1-rázovky a zdůvodňují to tím, že mají malý byt a nemají kde sušit, pořiďte si stropní sušák, je to vážně supr věc (ne, opravdu nejsem prodejce a nemám provizi, jsem jen spokojený zákazník a proto předávám tuto info dál). My ho máme v koupelně a díky tomu vůbec neřeším málo místa na sušení. jo, chtěla jsem poslat odkaz: http://www.aldoshop.cz/stropni-susaky

lucido
28. zář 2014

1) Používám látkové (bohužel jsem k tomu dospěla později), převážně kalhotkové pleny, ale mám i AIO
2) Zdraví dítěte, ekologie, mimo to je dnes velký výběr kalhotových plen i svrchních kalhotek (pozor je to návykové) a dítě s tím buclatým zadečkem je kouzelné.
3) 1 dítě

evaev
6. únor 2015

Rozhodně látkové!
Důvody: ekologie, šetří peníze, nechci na dítě cpát umělou hmotu napuštěnou všelijakými nesmysly, je to hezčí a baví mě to a celkově mi moderní látkové pleny přijdou daleko přirozenější než papírové, další výhoda je, že člověk nemusí pořád dokola sledovat, kde mají jaké pleny v akci
mám první dítě (momentálně 15 měsíců) a od narození jedeme látkovky - jeden týden na dovolené jsem měla jednorázovky (protože tam nebylo kde prát) a fakt jsem se těšila, až zase dám ty látkový.
Jinak co se týká praní, zas tak hrozné mi to nepřijde, protože stejně se často pere oblečení na mimi - takže k várce s plínkami se přihodí i oblečky (plínky peru vždy na 60, ty, co se perou jen na 40 je podle mého názoru blbost si pořizovat). Jsme rodina, co jezdí přes sezónu téměř každý víkend na chalupu, kde není pračka a i s látkovýma jsem to vždy zvládla a nikdy bych neměnila 🙂

polaks
6. únor 2015

U prvého dieťatka klasické látkovky...na noc,kočíkovanie a do auta jednorázovky...nemala som inú prácu veľmi cez deň,tak som mala čas žehliť a vyvárať...
U druhého a tretieho som látkovky používala už len keď som ich odúčala od plienok,bolo im to nepohodlné a veľmi rýchlo pochopili,že je lepšie ísť na záchod,než mať mokrú hrču plienok medzi nohami...už som nemala toľko času,aby som denne žehlila plienky,keďže som mala chlapcov 15m po sebe,obaja ešte nosili plienky,asi by som nerobila celý deň nič iné,než prebaľovala,prala a žehlila...
u toho ktoré čakám,budem tiež používať jednorázovky.používala som pred tým pampersky premium a pri nich aj zostanem...látkovky budú zasa len ako prostriedk na odučenie od plienok...pri 4 deťoch sa mi nebude chcieť denne žehliť a prať 50kusov plienok...

butikova
30. lis 2019

1. Látkové
2. ZDRAVÍ,ekologie, finanční, úspora
3. Latkuju všechny děti i sebe
Kdo se boji začátku může mrknout na YouTube breberek nebo přímo na www.breberky.cz a blog - je tam vše krasne popsáno a vysvětleno 🙂