• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové, nebo jednorázové plínky?

11. února 2013 
Ahoj nevím si rady jaké plínky mám používat.
Látkovky a nebo jednorázovky jak se vtom orientovat.
Do čeho přebalujete vy co vyjde levněji
látková plena kterou já pokaděnou vyperu a opět ji použji
A nebo jednorázová plena kterou já vyhodím.
Já používám jednorázovky chtěla jsem zkusit látková
ale říkám si ta spotřeba vody a pracího prášku a energie
a navíc v zimě kde to budu sušitasi zůstanu u jednorázovek.
30. led 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis sama odpověděla... :wink: no zasmála jsem se, JÁ taky vyhazuju jednorázovky..nebo bys mohla ty s prdíkem nechat - viz včerejší příspěvek "jak rozeznat prdíky od stolice" :grinning: ...jestli je to myšleno vážně, tak už mlčím.
31. led 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lucinkamaminka Používám pouze látkové pleny. První dceru jsem látkovala asi od 3 měsíců, druhou od příchodu z porodnice. Určitě se používáním látkových plen dá ušetřit, pokud nepodlehneš nákupní mánii a nebudeš chtít mít doma mraky různých vzorů - anavy.cz. Pokud plánuješ ještě další dítě, tak pleny vydrží pro druhé určitě, jinak se dají celkem dobře za poloviční cenu prodat v bazárcích na netu. Spotřeba energie, prášku a vody není zas tak velká, jak si někdo myslí. S tím sušením je to horší, pokud nemáš prostory na sušení nebo sušičku. Mám jeden sušák, na kterém mám pleny skoro pořád. Čtvercové uschnou za 24 hod někdy i dříve, savější bambusové min za 36 hod....Pokud nemš kde sušit a chtěla by jsi látkovat jen částečně, tak bych zkusila jen čtvercové pleny a PUL svrchňáky na doma. Na ven a na spaní můžeš používat dál jednorázovky. Nebude to náročné na finance při pořízení a určitě něco ušetříš....
31. led 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kombinuju látkovky na den a papírovky na noc a návštěvy. Peru stejně skoro pořád (látkovky samotné obvykle 2x týdně, někdy 3x s něčím jiným). Na spotřebě elektřiny se to nijak neprojevilo, prášek kupuju v akci a nedávám ho moc. Suším na balkoně, na sušáku v obýváku a teď s dvěma všetečnýma dětma v sušárně v domě.
Jestli se ti nechce,tak zůstaň u jednorázovek. Já jsem si zkompletovala optimální výbavu během plínkování staršího a teď jen využívám výhod. Kromě nových svrchňáčků jsem pro něj zatím nekoupila žádnou novou plínku, všechny zdědil. A staršího jsem zkoušela, co nevyhovovalo prodala, co bylo dobré přikoupila.
31. led 2013 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Používám jen látkovky. Výhody látkovek i mýty o nich mám jako články ve fotoblogu. Jinak je mýtus, že za praní dáš majlant. Já mám výbavičku za 5 tisíc, praní za celou dobu za 2 tisíce. Dceři je 16 měsíců a je skoro bez plen. Ušetřila jsem rozhodně a to dost...
31. led 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Používám výhradně jednorázové pleny :slight_smile: Mám dost práce tak nemám čas se zabývat látkováním mám už tak málo místa na naše prádlo natož tak někde sušit plíny.
3. únor 2013 v 17:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stejně když to tak pozoruju, tak za chvilku budou jednorázovky docela luxus... Za to, co by člověk dal za jednorázovky by měl 1 super luxusní výbavičku...
Akorát okolo toho bohužel jsou pořád mýty o časové náročnosti a množství práce, snad se to časem zlomí...
Já teda svým způsbem lidi obdivuju, že se jim chce za ty jednorázové plíny vyhazovat takové peníze...:slight_smile:

Jinak kdyby někdo chtěl, na fb ted vznikla moc prima skupina Poradna pro látkovačky, kde lze načerpat mnoho informací a tipů na péči o plenky, i na sestavení výbavičky, popř.recenze jedn.značek. Všichni jsou vítání...!!! http://www.facebook.com/groups/493428687357305/
4. únor 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ráda bych se zeptala na látkování....ještě se v tom příliš norientuji, ale zatím mě napadla kombinace klasické čtvercové pleny (která velikost je nejlepší?) a svrchní kalhotky. Musí se ještě do této kombinace dávat nějaké savější jádro a je to vhodné po celou dobu látkování? Děkuji
9. únor 2013 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pythie Podívej se na diskusi http://www.modrykonik.cz/diskuse/plinky/latkove-pleny-iii/?collapse=true&page=last&post=last tam ti holky určitě poradí. Jinak já doma používám klasické čtverce 70x70 cm Libštátské, mám po první dceři 5 let staré. Holky říkají, že se kvalita zhoršila, že je lepší koupit ty extra kvalita. Aby se nemusely dávat 2 čtvercovky na sebe, tak se dovnitř dává jiná vkládačka většinou bambusová. Svrchní kalhotky máš PUL - nepropustné, částečně prodyšné, flísové - prodyšnější, ale za můžou provlhnout, vlněné - prodyšné nejvíc. Já třeba dávám čtvercové pleny doma po celou dobu látkování, na spaní a na ven mám bambusové. Mrkni na anavy.cz, bamboolik.cz. Koukni a tu diskusi, nebo mi klidně písni IP.
11. únor 2013 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek