Látkové, nebo jednorázové plínky?

lucinkamaminka
30. led 2013

Ahoj nevím si rady jaké plínky mám používat.
Látkovky a nebo jednorázovky jak se vtom orientovat.
Do čeho přebalujete vy co vyjde levněji
látková plena kterou já pokaděnou vyperu a opět ji použji
A nebo jednorázová plena kterou já vyhodím.
Já používám jednorázovky chtěla jsem zkusit látková
ale říkám si ta spotřeba vody a pracího prášku a energie
a navíc v zimě kde to budu sušitasi zůstanu u jednorázovek.

lv
31. led 2013

sis sama odpověděla... 😉 no zasmála jsem se, JÁ taky vyhazuju jednorázovky..nebo bys mohla ty s prdíkem nechat - viz včerejší příspěvek "jak rozeznat prdíky od stolice" 😀 ...jestli je to myšleno vážně, tak už mlčím.

betysek
31. led 2013

@lucinkamaminka Používám pouze látkové pleny. První dceru jsem látkovala asi od 3 měsíců, druhou od příchodu z porodnice. Určitě se používáním látkových plen dá ušetřit, pokud nepodlehneš nákupní mánii a nebudeš chtít mít doma mraky různých vzorů - anavy.cz. Pokud plánuješ ještě další dítě, tak pleny vydrží pro druhé určitě, jinak se dají celkem dobře za poloviční cenu prodat v bazárcích na netu. Spotřeba energie, prášku a vody není zas tak velká, jak si někdo myslí. S tím sušením je to horší, pokud nemáš prostory na sušení nebo sušičku. Mám jeden sušák, na kterém mám pleny skoro pořád. Čtvercové uschnou za 24 hod někdy i dříve, savější bambusové min za 36 hod....Pokud nemš kde sušit a chtěla by jsi látkovat jen částečně, tak bych zkusila jen čtvercové pleny a PUL svrchňáky na doma. Na ven a na spaní můžeš používat dál jednorázovky. Nebude to náročné na finance při pořízení a určitě něco ušetříš....

andelka
31. led 2013

Kombinuju látkovky na den a papírovky na noc a návštěvy. Peru stejně skoro pořád (látkovky samotné obvykle 2x týdně, někdy 3x s něčím jiným). Na spotřebě elektřiny se to nijak neprojevilo, prášek kupuju v akci a nedávám ho moc. Suším na balkoně, na sušáku v obýváku a teď s dvěma všetečnýma dětma v sušárně v domě.
Jestli se ti nechce,tak zůstaň u jednorázovek. Já jsem si zkompletovala optimální výbavu během plínkování staršího a teď jen využívám výhod. Kromě nových svrchňáčků jsem pro něj zatím nekoupila žádnou novou plínku, všechny zdědil. A staršího jsem zkoušela, co nevyhovovalo prodala, co bylo dobré přikoupila.

filipatereza
31. led 2013

Používám jen látkovky. Výhody látkovek i mýty o nich mám jako články ve fotoblogu. Jinak je mýtus, že za praní dáš majlant. Já mám výbavičku za 5 tisíc, praní za celou dobu za 2 tisíce. Dceři je 16 měsíců a je skoro bez plen. Ušetřila jsem rozhodně a to dost...

kukuricka88
3. únor 2013

Používám výhradně jednorázové pleny 🙂 Mám dost práce tak nemám čas se zabývat látkováním mám už tak málo místa na naše prádlo natož tak někde sušit plíny.

filipatereza
4. únor 2013

Stejně když to tak pozoruju, tak za chvilku budou jednorázovky docela luxus... Za to, co by člověk dal za jednorázovky by měl 1 super luxusní výbavičku...
Akorát okolo toho bohužel jsou pořád mýty o časové náročnosti a množství práce, snad se to časem zlomí...
Já teda svým způsbem lidi obdivuju, že se jim chce za ty jednorázové plíny vyhazovat takové peníze...🙂

Jinak kdyby někdo chtěl, na fb ted vznikla moc prima skupina Poradna pro látkovačky, kde lze načerpat mnoho informací a tipů na péči o plenky, i na sestavení výbavičky, popř.recenze jedn.značek. Všichni jsou vítání...!!! http://www.facebook.com/groups/493428687357305/

pythie
9. únor 2013

Ahoj, ráda bych se zeptala na látkování....ještě se v tom příliš norientuji, ale zatím mě napadla kombinace klasické čtvercové pleny (která velikost je nejlepší?) a svrchní kalhotky. Musí se ještě do této kombinace dávat nějaké savější jádro a je to vhodné po celou dobu látkování? Děkuji

betysek
11. únor 2013

@pythie Podívej se na diskusi https://www.modrykonik.cz/diskuse/plinky/latkov... tam ti holky určitě poradí. Jinak já doma používám klasické čtverce 70x70 cm Libštátské, mám po první dceři 5 let staré. Holky říkají, že se kvalita zhoršila, že je lepší koupit ty extra kvalita. Aby se nemusely dávat 2 čtvercovky na sebe, tak se dovnitř dává jiná vkládačka většinou bambusová. Svrchní kalhotky máš PUL - nepropustné, částečně prodyšné, flísové - prodyšnější, ale za můžou provlhnout, vlněné - prodyšné nejvíc. Já třeba dávám čtvercové pleny doma po celou dobu látkování, na spaní a na ven mám bambusové. Mrkni na anavy.cz, bamboolik.cz. Koukni a tu diskusi, nebo mi klidně písni IP.