Látkové plenky zpožďují vývoj dítěte?

prasatko012
26. lis 2013

Dobry den chtela bych se zeptat pouzivam u dcery 11mesicu latkove plenky uz asi od 4mesicu a kazdy mi ted rika ze bude mit opozdeny vyvoj ze bude dlouho chodit atak a ze pry mam prejit na papirove pleny jak to tedy je dekuji. je pravda ze jsme linejsi holky ale lezeme a stoupame si zatim tak nevim dekuji za rady

zlatelevizeedna
26. lis 2013

Syna taky látkuju a ve vývoji je taky pomalý... Je hypotonik. Má 16 měsíců a zatím nechodí, pořádně se rozlezl až okolo roka, chodíme na rehabilitaci. Ale vezmi si, že naše generace vyrostla taky v látkovkách (a byly objemnější, ptala jsem se na to maminky) a chodit jsme se taky naučili🙂.
Za zásadní považuju to, aby si dítě zafixovalo správné pohybové vzorce, aby nepřeskočilo lezení po čtyřech, ale jestli bude chodit od roka nebo prostě od roka a půl, tak to už bych tak neřešila😉.

mrazulkav
26. lis 2013

Myslím, že všechny (nebo aspoň většina) jsme samy vyrostly na látkových plenách... A nepřipadá mi, že bysme byly opožděné... Každé dítě má své tempo, někdo běhá dřív, někdo později, někdo mluví dřív, někdo později... a pleny na to dle mého názoru opravdu vliv nemají 😉

vlckulka
26. lis 2013

nemohu se vyjádřit z vlastní zkušenosti, protože jsem u holek používala jednorázovky, ale rozhodně si nemyslím, že by látkové pleny jakkoliv brzdily dítě ve vývoji. Naopak si myslím, že jsou pro dítě vhodnější. Přiznám se, u dvojčat jsem používala jednorázovky, protože to pro mě bylo prostě jednodušší. Nenech si do ničeho kecat, dělej jak uznáš sama za vhodné. Tohle mě vyloženě irituje, když ostatní kecají do věcí, do kterých jim nic není 😖 Však my jsme jako malé vyrostly pouze na látkových plenách a také jsme se vyvinuly 😀

kikimaruska
26. lis 2013

Syn má 8,5 měsíce a jsme na 4, pérujeme, co nejdříve se rozleze. Jsme plně na látkových plenkách od šestinedělí. Měl rychlejší vývoj na levé straně, ale to nemělo s plenkama nic společného. Máme dokonce kamarádku látkově plenkovanou, která už obchází nábytek, pevně sama sedí,stojí.. zato náš malej byl lenochůdek od narození, nechtělo se mu ani moc pást koníky, raději se na všechny okolo smál...Občas tento názor také slýchávám, ale moc s ním tedy nesouhlasím...Navíc opravdu všichni jsme na látce vyrostli a co vím, tak já i brácha jsme chodili v 9 měsících...naopak první syn byl v jednorázu a nekorigovaně se rozešel sám dokonce až v 16,5 .měs. a nic ho nebrzdilo, do té doby prostě lezl-nebo spíš svištěl jako motorová myš.

alma13277
26. lis 2013

Dcera výhradně na jednorazovkach začala chodit v 15 měsících, syn především v latkovkach začal na roce. O plenách vývoj není 😉

tygrous
26. lis 2013

Oba moji synové měli látkovky v podstatě od narození do 21.měs, první začal lézt v 8 měsících, v 9,si sednul a hned stoupnul a v roce chodil sám, druhý syn byl na kolínkách od 5 měs, lezl od 7.měs, v 9.si sednul a stoupnul a od roka doslova běhá... Nemyslím si tedy, že by látkové plíny nějak brzdily😉 Každé dítě je jiné, souvislost s plínama bych tomu fakt nepříčitala😉 Ono ni ty tabulky je třeba brát s rezervou 😉

klouzek
26. lis 2013

V plenkách to není,vývoj je u každého dítěte jiný,někdo začně chodit dřív a někdo zase déle

lomanta
26. lis 2013

Tak já myslím, že plenky za to opravdu nemůžou. Samík začal lézt v 6 měsících a 3 týdnech, v tom samém týdnu si i stoupl a nakonec (den před 7. měsícem) si i sedl. Látkuji ho také od šestinedělí a používám novosklad, vkládačku Anavy a Ikea žínku. Takže žádné slaboučké látkovky nemám, prdelku má pěknou 😀

nikollita
26. lis 2013

Je to hloupost, nenech se odradit 🙂 Já látkuju od synových tří týdnů do dnes. Přetáčet na bříško se začal ve 3. měsících, lézt začal před 7. měsícem (do té doby se plazil), chodit začal v kousek před rokem.

brambora20
26. lis 2013

To je pekna blbost....ale je pravda, ze jsem taky latkovky podezirala..jeste u otaceni...hodila jsem dotaz zde do skupiny latkovky a pry mozna opozdeni v radu dnu-tydne...a je to pravda...i nas Dany pri tom otaceni mozna zavahal, ve smyslu, ze nahaty byl na brise okamzite a v plence do tydne...
Jinak pri zadnem dalsim postupu liny nebyl...dokonce je rychlejsi nez starsi syn v 1razovkach

klaire22
26. lis 2013

Troufám si říct, že je to hloupost. Moje malá má od narození látkové plenky a pozadu jsme rozhodně nebyly. Ze zádíček na bříško se přetočila ani jí nebyli 3 měsíce, plazila se taky brzo, apod. Tohle je spíš záležitost každého dítka, každé dítě má své tempo. Jednomu to jde rychleji, druhému pomaleji. Ale plenky na to určitě nemají vliv 😉

eficenka
26. lis 2013

hloupost. za opožděný motorický vývoj může - pokud někdo říká plenky, tak pouze široké balení..
ale jinak klasické plenky a na to svrchnáčky a nebo nové moderní plenky sou pro vývoj ok 🙂
také používáme látkovky a dcerka je oproti ostatním docela vepředu, naopak znám i děti na jednorázovkách které v roce ani nelezou . takže plenkama to není 🙂

bbn
26. lis 2013

no moje zkušenost - dcera se narodila cca o měsíc dřív, žádná tragédie, ale od narození byla v motorice trochu pomalejší, což se dalo čekat, ale kolem 10 měsíce když už se 3 měsíce pořád jen plazila, to problém už trochu byl, příčina nebyla jen jedna, ale několik - 1) díky dřívějšímu narození neměla úplně dobře vyvinuté svaly na rukou a na břiše a díky tomu se špatně zvedala na kolena, to je ta hlavní příčina a za 2) trochu jí v tom bránily ty pleny mezi nohama, protože jak neměla moc sílu, tak nedokázala dát nožky k sobě a pod sebe, takže jsme cca na měsíc museli dát pleny jednorázové a lezení cvičit.
Syn se naopak narodil s velmi silnými zádovými a břišními svaly, takže u něj naprosto žádný motorický problém nebyl a tak mu pleny absolutně nevadily.
Takže si myslím, že je to spíš o vývoji konkrétního dítěte, ne tak o plenách.

hansed
26. lis 2013

Klárku jsem látkovala od 4 měsíců skoro do roka a půl, a chodí od 7 měsíců.. (sama od sebe)... takže to je blbost...

bamboolik
28. lis 2013

Ahoj. Moji kluci byly ve vývoji hodně napřed a to přes kalhotkové pleny. Vývoj má každé dítko jinak a plínka to ovlivní minimálně 😀

tkanicka
28. lis 2013

Neřekla bych, starší i mladší je víceméně v látkovkách a když mají papírovku nebo látkovku, tak ani žádné omezení nepozoruju. Starší se začala plazit v 7 měsících a něco málo, mladší v 6 měsících a něco málo. Starší s přehledem v roce zvládla první samostatné krůčky. Možná je to o pár dní zpomalí při otáčení.

terkaz
28. lis 2013

Co je to zase za hloupost? To bysme asi museli byt opozdeni vsichni 😀 Navic si myslim, ze s chuzi neni kam spechat, kazdy ma sve tempo 😉