Látkové pleny AIO Pop-In. Máte zkušenost?

nexxita
28. črc 2011

Holky, prosím, poraďte! Brouzdám tu na fóru a marně hledám nějakou diskuzi na látkové plenky značky Pop-In bamboo AIO. Jsem v 7.měsíci těhotenství, ale už teď jsem se rozhodla používat látkové pleny. Byla jsem rozhodnutá pro celou sadu Pop-In bamboo AIO. Zdála se mi praktická z hlediska sušení i přebalování. Ale na jedné diskuzi jsem se setkala s tím, že spíš každá chválila to, co používá a na tuhle značku vůbec nepřišla řeč. Určitě bych chtěla používat 2v1, kde už není třeba svrchních kalhotek. Máte s těmito plenkami zkušenosti? Vydrží i na druhé dítě? Nebo které plenky 2v1 se vám osvědčili?

helenah82
9. srp 2011

Mám stejný dotaz, koukala jsem na Anavy AIO, ale Pop-in jsou cenově dostupnější. Tak třeba nám někdo časem odpoví. 🙂

lucieeeee
10. srp 2011

@nexxita @helenah82
Ahoj holky, sice jsem ještě taky nastávající maminka, takže na mou odpověď asi nečekáte, ale taky mě zaujaly pop-iny a do své látkové výbavičky jsem je pořídila. byla jsem na jednom plínkovém školení a tam na mě udělaly dojem. líbí se mi, že jsou od narození po nočník a přijdou mi příjemný a dobrý i na sušení, jak jste psaly. ale z praxe zatím nevím... 🙂 paní nám říkala, že je kromě jiných taky používala na své dítko a chválila je. a dobrý mi přišel i postřeh, že ty svrchňáčky jde narozdíl od některých jiných systémů používat i samostatně. takže je zbytečný kupovat celou sadu všech 20 nebo kolika (z finančních důvodů), že jich stačí mnohem míň (třeba 5) a kombinovat to s něčím jiným a nebo jdou třeba dokoupit jen ty vnitřní savé části - cenově to vyjde přijatelněji. a taky se mi líbilo, že na miminku nevypadaly až tak objemně (jako třeba popolini) a šly krásně snadno na dítě (v mém případě přebalovací pannu) nainstalovat. osobně jsem si zatím koupila od pop-inů jenom 3ks a pak ještě pár svrchňáčků od sweetmonkey (ty se mi strašně líbily designem a jsou úžasně jemňoučké a příjemné) a ze začátku budu používat hlavně klasický čtvercovky a vícevrstevný plínky. a pak bych se asi bála kupovat si od něčeho hodně kusů najednou, přece jen co kdyby nám to nevyhovovalo... 🙂 jinak kamarádka používá na dítko anavy (ale spíš kalhotové plíny a přes to svrchňáčky) a nedala by na ně dopustit, ale Anavy AIO myslím nemá. jo a pokud byste do těch pop-inů chtěly jít, tak když jsem je sháněla, nejvýhodněji jsem je jednotlivě našla asi v obchodu vbavlnce.cz - asi za 417,- (asi před 3 týdny) . krásné těhulkování 😉

aknel2002
10. srp 2011

ahoj holky @nexxita @helenah82 @lucieeeee , látkuju cca 10 dnů od příchodu z porodnice, pop in AIO jsou naše nejoblíbenější AIO (mi vyhovují dvojí gumičky kolem nožek - neprotékají nám a sem tam jsem je dovycpávala různou vkládačkou) jsou jednovelikostní, takže ještě teď pro jistotu, když někam cestujeme dávám plenu a malému sedí má přes 12kg. Kamarádka si koupila dvě sady a jede jen v pop in. Anavy mám, jsou úžasné tvarově (kapku menší zadek než pop in), ale bohužel nevím proč (přitom anavy jsou z úžasného materiálu) malý má po jich hroznou vyrážku, takže je nechávám pro druhé miminko, kterému bude snad materiál sedět. Jinak Pop in sucháče v pořádku určitě využiji na druhé dítko a vypadají pořád hezky. Schnou taky relativně rychle, takže za mě naprostá spokojenost.

helenah82
10. srp 2011

Děkuju za odpovědi, to je super, asi do nich půjdem také.

bbn
11. srp 2011

Kdysi, ještě před narozením dcery jsem POP-IN taky koupila. Podle obrázků a recenzí jsem z nich byla také unešená, jak jednoduché to s nimi bude. Realita pak byla ale jiná. Látkovat jsem začala až později, kdy už nebyla jen vaječina a i tak musím říct, že téměř každá tato plína byla nepoužitelná po prvním použití, tedy komplet pokaděná (i mimo ty vkládačky). Navíc z toho bambus froté to nešlo nic extra dostávat. Nejhorší ale byly ty připínací patentky, dcera od toho po 2 hodinách měla otlačené záda a když ještě měla plenky zkrácené (malé mimi), tak jí to pod zádama a na břiše dělalo obrovský balík a prohýbala se. Dokonce i naše dr, nakloněná k látkovkám, mě na to upozornila, že to fakt není dobré. Takže s POP-IN plenami jsem se pak velmi rychle rozloučila, stejně tak s většinou původní látkové výbavy, a raději investovala právě do plenek anavy. Nechci jim dělat reklamu, ale podle mě a zkušeností s rok a půl plenkováním, jsou to jedny z nejlepších plenek na trhu, jejich cena je odpovídající a jsem ráda, že to jsou navíc české plenky, které vymyslela sama matka dvou dětí.

lucieeeee
14. led 2012

psala jsem sem před pár měsíci a přidám svou zkušenost po 3 měsících látkování pro maminky, které by to zajímalo. pop-iny používám, přijsou mi ok, ale je pravda, že mě trošičku zklamaly (měla jsem velká očekávání). používat jsem je na malou začala, až když jí byly skoro dva měsíce (při narození měla 3kg a přišly mi na ní strašně mohutný, i když jí asi taky seděly a nosit je asi mohla). plenky mají tendenci se vepředu na bříšku odchlipovat, ale je pravda, že funkčnosti to nebrání a neprotékají. pak mi přijde, že na zádíčkách to může miminko tlačit (spíš než patentky tak mi přijde, že spíš zdrhnuté konce bambusové vložky, takže to vždycky extra narovnávám, ale malá nevypadá nespokojeně, takže je to možná jen můj pocit). je pravda, že plínky u nožiček dobře sedí a nic neprotéká a bambus je příjemný na dotyk. hovňousky se mi z bambusu taky čistí celkem ok. ale výhoda použití kalhotek jako svrchňáčků se často nepodaří, protože je pravda, že kakání málokdy svrchní kalhotky mine a při čůrání většinou vložka prosákne a vnitřní strana kalhotek je taky z nějaké umělé látky (bohužel tam není jen pul), takže od toho navlhne.. výhoda je, že se dají úplně rozložit a tím líp schnou. a taky dobře sajou. jen nevím, jestli vydrží až po nočník - kvůli obvodu v pase-už teď je máme zapnuté docela daleko a to jsou malé 3 měsíce. mám zkušenost i s jinými aio a nejradši stejně mám klasický čtvercovky-člověk získá zanedlouho grif a neřeším u nich každý flíček, což mi u drahých plín prostě nedá.. 😉 ale jinak špatný nejsou, to určitě ne a když je má malá na sobě,nebojím se nehody... a přijdou mi určitě lepší než ty, co jsou k sobě sešitý napevno. koukala jsem, že teď prodávaj inovovanou verzi, tak jsem zvědavá,jestli třeba něco z toho nevychytali..

kajula123
27. dub 2012

já jsem nadšeně podlehla kouzlu jednoduchosti a koupila celou velkou sadu 20+6 nočních bambusek a po roce užívání (jednorázovky jsme používali jen na dovolených) se trhají tak, že jim dávám cca tak 2 měsíce užívání a většina z nich poletí do koše, to že zhruba po 10 měsících začali svrchní kalhotky propouštět ani neřeším…a vzhledem k počáteční investici cca 8 tis. je to docela drahá sranda…takže rozhodně ne, a abych byla upřímná tak ani nevěřím těm novým, taky se nabízí otázka, proč tak rychle změnili zcela tyhle plenky – že by něco nefungovalo tak jak má…a tudíž jsem velmi skeptická i k těm novým :( jj a sucháče už taky nejsou zcela 100%, navíc jak dítko začalo mít rozum, tak první co dělá po oblíknutí plínky je to, že ji zase rozlepí… :D

jasekd
27. dub 2012

Diskusi nectu, ale sama bych tyto pleny nedoporucila. Delaji na zadech hrb, u plne kojeneho miminka kakajiciho vajecinu bych se bala protykani minimalne na svrchni kalhotky, u starsiho ditete mensi savosti (sama jsem je pouzivala az na starsi dite a nic moc nepobere, material je asi savy dost, ale ty vlozky jsou relativne male, v pripade, ze ji budu muset vycpavat, uz ztraci kouzlo AIO), svrchni kalhotky tim, ze PUL je potazeny, navlhaji a smrdi rychleji nez klasicke PUL. Ja jsem z nich zklamana a jsem rada, ze mam jen jednu 😝 Hodne jsem pouzivala ten vrsek a do toho rucnicek Ikea v dobe, kdy se malej ucil na nocnik, misto treninkovek, takze nakonec jsem ji vyuzila az az, ale jako plinku moc ne, jen k doktorum, nasadit do ordinace, tam to chytlo akorat tu jednu davku, a pak vymenit za kalhotkovku Haipa Daipa a klasicky Haipa PULky. S Anavy zkusenost nemam.

helenah82
22. čer 2012

Já jsem nakonec pořídila dvě před porodem. Měla jsem i Anavy Easy (AIO). Dlouho jsem váhala, které dokoupit. Anavy mi připadaly menší a hezčí. Nakonec zvítězily Pop-In - protože se jejich svrchní kalhotky daly použít víckrát. Ale je pravda, že je teď víc používám jako svrchňáky než jako AIO - to už tolik nevydrží. Savá jádra používám hlavně ty větší s tím, že je doplním čtvercovkou nebo vícevrstvou. Sucháče máme v pohodě (ale je fakt, že plenková "sezóna" nekončí).

ivamatovo
11. črc 2012

Co se týká provlhání kolem nožiček- možná záleží i na péči o plenky- kupovala jsem pop-iny tady na bazaru od 2 různých prodejkyň a jedny jsou v pohodě a druhé od začátku provlhají. Co se týká střihu- jakoby se odchlipují v pase a přijdou mi docela malé- synovi je 7 měsíců a jsou mu tak akorát na největší velikost- ovšem netuším,jestli máme starší nebo novější typ. Ale ty co neprovlhají funkci plní- používám je. Z AIO plen mám pak zkušenost jen s AIO froté sketch-údajně geniální- je úplně na nic-protéká. Nejradši mám kalhotovky od Baby lucy +svrchňáky.

bamboolik
12. črc 2012

Taky s pop-in nemám dobré zkušenosti. Jsou vcelku fajn pro malé miminko, ale jakmile trochu povyroste, tak jsou docela rychle malé a savosti nedostačující. Já jsem ji na syna oblékla naposledy asi v 10m (měl přes 10kg) a bylo to fest. A když jsem přidala i tu noční vkládačku, tak to vydrželo sotva pár nočních hodin. Plenky samy o sobě nejsou špatné, ale rozhodně bych je nenazvala AIO na celé plenkovací obdob.

ivuska.h
12. črc 2012

Vyzkoušela jsem teď na syna i na dceru (tu mladší 😀 ) a celkem to šlo, ale ze střihu nejsem odvázaná a savost je poměrně nízká. Ta noční vkládačka mi přijde spíš jako výsměch, když to porovnám s tím, co obvykle maminky na noc dávají a stejně to leckdy není dost. Při zmenšení sedu pro menší miminko je plenka vpředu nepříjemně vyboulená, hlavně v okolí těch zdvojených lemů.

acacia
16. zář 2012

Máme tyto plenky a zdá se mi, že se v nich malá paří... Je to přeci jen dost materiálu, že... Máte někdo zkušenosti? Říkám si, jestli není plena mokrá od potu, protože moč by měla (počítám) nějakou barvu.

svha
2. lis 2012

Látkuji již skoro rok a s Pop in nemám zkušenost. Ale jestli můžu doporučit nastávajícím maminkám. Udělala jsem přesně to samé. V rámci úspor jsem nakoupila již používané plenky jedné značky v počtu 20 ks. Hlavně jsem si nebyla jistá, zda zvládnu látkovat. Nakonec to šlo lépe, než jsem čekala 😀 . Plenky byli nepoužitelné přes noc, když dcera spala 6h v kuse. Takže to jsme měli papírovku. Dělali velký zadek a celkově nebyli moc pěkné.
Takže jsem si vyzkoušela díky vstřícné prodejkyni jiné plenky. Prodala všechny nakoupené a koupila něco nového, něco odtud z koníka. Dneska mám více značek a od některých značek více druhů. Něco AIO, něco ne. Několikery svrchňáky. Kombinuji plenky podle potřeby - jdeme ven, jdeme spát ve dne, spaní přes noc.
Doporučuji koupit plenku na zkoušku a pak zde popř. prodat a zkoušet a než si uděláte potřebnou zásobu plenek, co Vám budou vyhovovat. Jsou tu pořád papírovky 😵 .