Látkové pleny Bamboolik, máte zkušenost?

oililygirl
4. črc 2013

Ahoj, máte zkušenosti s látkovými plenkami Bamboolik?
Kolik čeho je potřeba?
Děkuji.

eicul82
4. črc 2013

Ano, jsou super, je to skvělý systém. Kdybych kupovala znovu celou výbavu, tak bych se nebála jen z Bamboolika 🙂 Myslím, že se uvádí, že je třeba cca 24 plen, pereš každý cca 3.-4.den. Svrchňáky tak troje a noční plena taky není špatná.

betysek
4. črc 2013

Mám taky pár kousků od Bamboolika, kdybych teď pořizovala novou výbavu, tak vezmu půl Anavy a půl Bamboolik. Bamboolik je super, je hodně savý, ale jediné mínus je, že schne delší dobu. Tak že pokud nemáš sušičku, tak s 24 ks při praní jednou za 2 dny nevydržíš...Bamboolik vkládačky mi v zimě schnou běžně 3 dny, stejně i v létě pokud nejsou vedra....Tak že na jeden den počítej tak 7 přebalení - 2 dny používám, 3 dny schnou tzn. 35 ks,pokud by jsi měla výbavz jen z Bamboolika🙂 Anavy mi schnou 2 dny. Těch 7 přebalení je pro mimčo 2-3 měsíce staré, u novorozence počítej 10-12 přebalení za 24 hod...🙂 My používáme doma čč s vkládačkou a na spaní, ven a cestování máme kalhtovky Anavy a Bamboolika batolecí vkládací (tvarovaná+dlouhá vkládačka). Pokud chci mít fakt jistotu, že plena vydrží min.3 hod (mám 12 měsíční holčičku) - tak dám Bamboolika. Mám i AIO Bamboolik, ale tu mám spíš jen pro hlídače a beru ji na cesty jako rezervu na přebalení. Na noc dávám jen nočního Bamboolika - stačí 5ks, svrxhňáků 3-4 ks pro novorozence, později 2-3 ks.

oililygirl
autor
4. črc 2013

Moc děkuju!
Jaké máte svrchňáčky? Jednovelikostní nebo více velikostí? Přemýšlela jsem o velikosti pro novorozence a pak už jednovelikostní.

Se sušením by nebyl problém 😉

Mohu se řídit tím jejich seznamem?

4-6 svrchních kalhotek
15 základních vnitřních plen (tvarovaná plena + krátká vkládací plena)
10 batolecích vnitřních plen (tvarovaná plena + batolecí vkládací plena)
5 batolecích vkládacích plen
4-6 nočních vkládacích plen

Případně se tam dá asi vložit i klasická poskládaná plena, ne? Nebo to je s tímto systémem zbytečné?

hhanca
5. črc 2013

Za mě teda Bamboolik taky super! Máme od něj 3 svrchňáky, 7 základních vnitřních plen a 6 batolecích plenek, noční máme 3 (hodily by se 4) a teďka jsem kupovala AIO a ty jsou super na procházky, k Dr., na návštěvy...
Jinak doma používám skoro jen klasický čč s vkládačkou a v pohodě...přebaluju teda po hodině, někdy i po půl či po 20 min, prostě jak zjistím, že je počůraný. Na delší cesty nebo na spaní máme kalhotovky Anavy.
Svrchňáky aspoň 4, někdy i to je málo 🙂

betysek
5. črc 2013

@oililygirl Na novorozence jsou lepší novorozenecké. Měla jsem nejraději Imse Vimse soft NB. Koupila bych 2 ks těchto malých a pak 2 ks jednovelikostních. Lépe je koupit více značek, ne vždy sednou mimču...Jednovelikostní mám Anavy,Bamboolik, Blueberry, Petit Lulu, se všemi jsem spokojená. Petit Lulu dávám nejraději na čtvercovku narovno, Anavy PUL na čč i na kalhtovku, Blueberry jen na kalhotvku - mají širší střih, Bamboolik používám jen na jejich vkládačky, ale prý jdou i na čč.
Moc se nedoporučuje pořizovat celou výbavu od jedné značky...Nemusí ti systém sednout, nebo nesedne mimču. Nemám zkušenosti s Bamboolikovým systémem na novotozence, pořizovala jsem je asi v 5 měsících. V seznamu je dle mě moc svrchňáčků...Pode mě 4 ks stačí i pro novorozence...Jinak pokud pořídíš jen to, co je v seznamu, tak si myslím, že to stačit nebude. V létě asi jo, ale v zimě, pokud nebudeš sušit přímo na topení, nebo na podzim, kdy se ještě netopí a je deštivo, tak ti to nestihne uschnout do druhého dne....Pokud máš sušičku, tak ti to co je na seznamu vystačí....Klasická čtvercová plena čč jde do svrchňáků vložit, jde použít i v kombinaci čč + krátká vkládací plena - nedělá to na malém mimču takový balík, výhoda je, že čč brzy uschne..
Jinak se můžeš ptát ve skupině Látkové pleny🙂... https://www.modrykonik.cz/skupina/2002/

betysek
5. črc 2013

@oililygirl S nočními vkládacími plenami zkušenost nemám, mám od Bamboolika noční kalhotkové a super. Je fakt, že u toho Bamboolikova systému je vyšší pravděpodobnost, že ti skončí vaječina na svrchňácích. Když používáš kalhotkové plenky, tak aječina zůstane v kalhotkové a na svrchňáky nejde, nebo mjen občas, proto asi doporučují více svrchňáků....

oililygirl
autor
8. črc 2013

@hhanca Děkuji moc za postřehy a doporučení. Kolik máš těch AIO?
@betysek Kolik by jsi doporučovala klasických plen? Nepočítám ty na ublinknutí, podložení a tak.
Díky za tipy.

monasek84
8. črc 2013

@oililygirl taky tu prihodim jeden dotaz na bamboolika, promin, ze se ti sem motam 😅

jdou pouzivat tyto svrchnaky http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latk... na novorozenecky sklad??

oililygirl
autor
8. črc 2013

@monasek84 fajn dotaz 🙂
Taky sem si říkala, že bych mohla vystačit nejdřív s čč. Případně dovycpávat...

monasek84
8. črc 2013

@oililygirl ja se prave na prvnich par mesicu chystam na čč a nechala jsem si k nim usit bambusovy vkladacky, tak hledam jaky svrchnaky by byly nejlepsi a tady ty opickovy ... to byla laska na prvni pohled 🙂

oililygirl
autor
8. črc 2013

@monasek84 Já vůbec netušim co. Koukala jsem na spoustu videí, ale v zahraničí to funguje trochu jinak. Tady mají hlavně ty vnitřní plenky dělaný ve tvaru kalhotek a jedna taková plenka stojí cca 400,- což je docela šílený! Myslela jsem, že bych právě skládala čč, případně doplňovala těmi vícevrstevnými (tady se jich ale moc nenabízí) a na to by mi stačili nějaké svrchní kalhotky.

monasek84
8. črc 2013

@oililygirl ty ceny jsou hrozny, to mas pravdu 😒

hhanca
8. črc 2013

@oililygirl AIO mám 6 ks. Máme je na ven když někam jdeme a peru každý druhý den a než to uschne je to tak akorát 🙂
Na doma jsou fakt super jen čč, rychle to schne a je to za pár korun 🙂

betysek
9. črc 2013

@oililygirl Měla jsem celkem 50ks čč, stačily na vše - látkování, pod hlavičku a pod...A to jsem první 3 měsíce jela jen čč. Pokud myslíš jen na látkování, tak si myslím, že 30ks čč stačí v pohodě...

betysek
9. črc 2013

@oililygirl Vícevrstvé má bambusové Anavy nebo Bamboolik. Pokud trochu šiješ, nebo znáš někoho, kdo šije, tak vyjde celkem levně koupit látku třeba na sijemdetem.cz nebo unuodesign.cz a ušít si...Můžeš si ušít i čč z bambusového froté....

betysek
9. črc 2013

@monasek84 Ceny kalhotovek jsou sice vysoké, ale i když si uděláš výbavu jen z kalhotovek, tak pořád ještě ušetříš oproti jednorázovkám. Pak je můžeš i prodat, nebo můžeš koupit v bazárku...

monasek84
9. črc 2013

@betysek to urcite ano, uz jsem se divala. Ja chci ale na zacatek zkusit jen cc a svrchnaky, jestli nas to vubec bude bavit a az pak kdyz tak prikupovat 🙂

oililygirl
autor
9. črc 2013

@hhanca to je docela dost, ale určitě je to fajn někam ven
@betysek spíš je nakoupím, to šití by mě stálo neskutečně času a nervů 🙂 ale děkuju

kocanda2009
11. črc 2013

@oililygirl ahoj. Bamboolik má speciální vícevrstvou plenu, kterou složíš a vycpat ji můžeš i čtvercovkou, je to taková inovace, lépe to pak schne. Já jsem nakupovala před 4 lety a to nebyl takový výběr. Měli jsme výhradně kalhotkovky a svrchnáky, na čč jsem byla líná skládat je na novosklad a draka a první velikost už jsem prodala za víc jak polovinu takže bych se té investice nebála. Rozhodně doporučuju na spinkání kalhotkovku a přes den ty čč nebo tu vícevrstvou. Kalhotkovky mají tu výhodu, že prostě vaječina neproteče a nemusíš všechno čistit. Měli jsme 22 ks kalhotkovek. Teď bych koupila tak 10ks, k tomu tu testovací sadu Bamboolika a pak na střídačku ty čtvercovky.
AIO plenky máme dvě na parádu do kočárku a na návštěvy, více se ničí praním.

oililygirl
autor
11. črc 2013

@kocanda2009 děkuji
a co separační vložky? ty až později? takové ty kousky, co se odstaní i se stolicí a dají se spláchnout do záchodu...

Používaly jste?

kocanda2009
12. črc 2013

@oililygirl ano určitě. Zpočátku pokaždé jsem dávala separačku, pokaděné více vyhazovala, pokaděné méně vyprala. Ze začátku je velká spotřeba ale pak už se perou dlouho, když mimčo kaká jednou za den nebo i méně. My jedeme BKM takže už používáme separačky buď na noc flísové (dobře oddělují vlhkost od zadečku). Pro novorozence jsme měli jak viskozové tak celulozové Popoliny.

oililygirl
autor
15. črc 2013

@kocanda2009 děkuji, dobrý tip

vrtelka
22. říj 2013

Nám nevyhovovali a docela mě to mrzí systém byl dobře vymysleny byla jsem snich nadčená,ale furt nám protíkali . 😢

bamboolik
23. říj 2013

@vrtelka jakým způsobem vám protíkali? Používaly jste SIO plenečky na malé miminko? Tam se musí často prát i svrchní kalhotky kvůli vaječině ale jinak, pokud jsou dobře utažené pomocí patentků tak by protíkat neměly.

vrtelka
24. říj 2013

@bamboolik Mezi nožičkami a dávala jsem pozor jak je mám uložené a jestli mi nic nevyčnívá a přesto byl mokry a i jsme je měli řádně upevněné .Maly má 7.měsíců tak,že není miminko a zkoušeli jsme je asi tři měsíce asi to stímto způsobem neumíme ,protože nám protíkali i grovie a maminky si je taky chválí .

bamboolik
24. říj 2013

@vrtelka aha, nám právě SIO systém vyhovuje perfektně, protože nemusím pořád rozepínat kalhotkovky a ještě svrchní ale samozřejmě, že každému dítku sedne něco jiného i když se snažíme být universální

vesele_pleny
16. lis 2013

Za mne také Bamboolik ano. Dcerce krásně sedí a ty flísové lemy kolem nožiček jsou příjemně měkkoučké.

leeena_4
16. lis 2013

Já mám s Bamboolikem nejlepší zkušenosti, pracuju brigádně v obchodě s plenkami a můžu doporučit.
Poud výbavu jen od nich, doporučila bych to nakombinovat:

4x svrchní kalhotky ( na noc to chce ale něco prodyšného od jiné značky - vlňáky nejlépe, nebo flísáče)
6x vícevrstvých plen s kapsou (dá se vycpat krátkou, nebo dlouho vkládací plenkou) + vkládačky (nezapomenout na stappi sponku)
8x vnitřní plena základní
8x vnitřní plena batolecí
3x AIO
4x noční plena + vkládačky
25x separační plena flísová

ivari007
17. lis 2013

Mne se Bamboolik moc libi a pouzivam ho, ale bohuzel dost casto provlhne na brisku. Okraj kalhotek na brisku se nam otaci dovnitr, a pak to pres ten fleece provlha ven. Nevim, jestli tomu jde nejak zabranit. Mate s tim nekdo zkusenost?

hanule04
25. lis 2013

Za mě bamboolik super, svrchní jsou fakt nejlepší co jsme měli a že jsme jich zkusili fakt hodně 🙂
Jinak SIO,AIO i noční nějaknení co vytknout. Proteklo nám to párkrát kolem nožiček, ale vždy bylaplena dost nacucaná. Jinak ne.