Látkové pleny Bamboolik, máte zkušenost?

oililygirl
4. črc 2013

Ahoj, máte zkušenosti s látkovými plenkami Bamboolik?
Kolik čeho je potřeba?
Děkuji.

vesele_pleny
18. bře 2014

Já taky pěju má bamboolik chválu. Dnes už mají široký sortiment a opravdu se dá celá výbava poskládat z jejich plen.
Ivari007 nikdy mi takto neprovlhly. Napadá mě jen špatně ohnuta vkládačka uvnitř. Pokud by to dělalo dále. Obrať se přímo na bamboolika, jsou moc ochotní. Možná máš vadný kus.

leeena_4
18. bře 2014

@ivari007 máš správn utaženou plenku? Mě se to stalo jednou, když jsem syna přebalovala ve stoje a měla jsem to málo utažené. JInak velká spokojenost.

evaamy
20. říj 2014

co jsou prosím vás batolecí pleny????

vesele_pleny
22. říj 2014

@evaamy Speciální vkládačky, které se nacvakávají na tu jejich základní plenu a zvyšují savost té plínky...

ev.ka
22. říj 2014

Vnitřní batolecí plenka = zákadní tvarovaná plenka + dlouhá vkládačka - batolecí

bbibianca
11. bře 2015

@leeena_4 Chtěla bych nejraději celou výbavu od Bamboolik. Svrchnáky od nich na noc tedy nejsou vhodné??

leeena_4
11. bře 2015

@bbibianca Můj osobní názor je, že na noc jsou lepší prodyšnější svrchní kalhotky (flís, nebo vlna). Z českých výrobců dělá vlněné Skapi, Anavy. Dobrá je německá Disana - za dobrou cenu. Jinak Bamboolika mám moc ráda a sedí, ale noc není ten PUL ideální.

bbibianca
11. bře 2015

@leeena_4 děkuji za názor... 🙂 jako potí se tomu prckovi víc prcka a má opruzeniny?? No, mě štve právě, že bych nejraději ty plenky koupila od jednoho prodejce... už kvůli slevě atd... ale když to chce člověk přímo od výrobce, tak to nemůže takhle nakombinovat 😒

bbibianca
11. bře 2015

Holky dělala jsem si seznam, co se mi líbí od Bamboolik a kolik bych čeho chtěla. to, co nevím kolik ks mám poznačeno otazníkami. U některých plen ani nevím, zda jsou nutné nebo se bez nich obejdu a kolik jich případně objednat. Co na to říkáte?? Můžete mi poradit např. upravením seznamu?? Děkuji moc.

svrchní kalhotky 3 ks
svrchní kalhotky minimimi 1ks
noční plenky 3 ks pro větší mimi
noční vkládací plena 3 ks
vícevrstvá plena ?? ks jsou vhodné na noc??
vkládací plena ?? ks
vnitřní plena ?? ks, základní a batolecí?? k čemu a kdy se používá??
AIO fleece nebo bambus?? 2 ks
separační pleny 1 ks
přebalovací podložka 1ks
pytel 1 ks
ubrousek 1 ks

kromě toho všeho plánuji zezačátku skládat čtverce, nevím zda je to vhodné i na noc a co na noc byste mě pro novorozeně doporučili
@leeena_4
@ev.ka
@vesele_pleny
@evaamy
@eicul82
@betysek
@hhanca
@monasek84
@kocanda2009
@ivari007

verca196
11. bře 2015

Ahoj, tak za me asi takto: latkovky mam jen Bamboolika, svrchnaky i vnitni a jsem moc spokojena. Mam 4x svrchni na suchac, zkousela jsem patentky, ty mi prijdou horsi. Hlavne v prvnich mesicich se stavalo, ze mi ani 4 svrchnaky nestacily, protoze dcerka prokadila i troje za den, takze jsem si vypomahala papirovkami. Prvni tri tydny jsem jela pouze papirove, minimimi bych si asi nekupovala, nejsem zcela ortodoxni latkovacka a ze zacatku jsem byla rada, ze jsem byla rada. Taky stolice je ze zacatku castejsi a v zajimavych podobach, prislo mi to lepsi. Vkladacich plen mam cca 20 ks. Kdyz dojdou, davam do svrchnaku klasicke ctvrecove. Peru cca obden, nekdy mene. Na noc a na vylety davam papirove. Jinmak moc doporucuju nekupovat celou vybavu najednou. Koupit zaklad, ozkouset a dokupovat.

michaeellka
9. říj 2015

Jde použit na látkové pleny od bamboolika jine svrchní látkové kalhotky od jine značky? Mate zkušenost?

filipatereza
11. říj 2015

@michaeellka určíte a zase na jine latkovky jde pouzit svrchni bamboolik...

klarajel
27. říj 2015

Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte kolika kg dítěte odpovídají jednotlivé zmenšení svrchňáků bamboolik, popř. jaké máte zkušenosti vy. Mám syna necelých 5,5 kg, 4,5 měsíce a když dám do kalhotek čtvercovku 70x70 na novosklad+krátkou vkládačku musím kalhotky zapnout na třetí největší zmenšení (tj. poslední možné zmenšení kalhotek), přijde mi ale, že pokud mají vydržet až po nočník, tak by toto zmenšení mělo být až pro větší dítě než 5,5 kg. Díky

ev.ka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makyna9000
28. říj 2015

@klarajel Dobry den, u toho zmenseni vzdy zalezi na proporcich miminka a ty se neustale meni. Muze se stat, ze chvili budete zapinat tak jako ted, pak zas povolovat a v roce zase zmensovat. Je to opravdu hodne individualni a neda se moc obecne urcit na dalku spravne zapnuti, nejdulezitejsi je se zamerit na nozicky (at je kalhotky neotlacuji). Markéta (LP Bamboolik)

nelanel
28. říj 2015

Ahoj holky, prosím poraďte vy, co používáte pleny Bamboolik. S nadšením jsem si objednala sadu plen, ale když jsem vzala do ruky svrchní kalhotky, radost byla pryč. Vadí mi tam ten patent uprostřed zad. Na pohmat je hodně cítit, i když se do kalhotek připne ta tvarovaná plena, je překrytý pouze jednou tenkou vrstvou. Nevěřím tomu, že to nebude miminko tlačit. Zvažuji kvůli tomu vrácení. Děkuji za odpovědi!

filipatereza
28. říj 2015

@nelanel Neboj, opravdu to cítit není...Používám tyto svrchní i s klasickými čtverci a jsem spokojená. Jsou naše nejoblíbenější... Jen pozor, pokud chceš i u novorozenečka používat ten jejich SIO systém, je možné, že ti bude protékat stolička. SIO systém prostě ani nemůže těsnit kolem nožiček. Některým maminkám to vyhovuje od narození, mě to vyhovovalo až od půl roka. Na miminko se mi nejvíc osvědčily čtvercovky na novosklad nebo vícevrstvé plenky...

makyna9000
29. říj 2015

@nelanel Dobrý den, miminko určitě tlačit nebude. Též jsem používala i se čtverci a za cca 8 měsíců používání jednovelikostních nikdy nikde nic otlačeného nebylo. Předpokládám, že už ani nebude, protože větší dítko stejně málokdy na patentku vyloženě leží, že by strávilo třeba celou noc v jedné poloze na zádech.
Akorát teda na novorozené miminko by bylo lepší mít svrchní MiniMimi, lépe sedí a jsou bez patentek.
(Markéta - LP Bamboolik)

klarajel
30. říj 2015

Také jsem byla vůči patentku skeptická, ale vypadá to, že neotlačuje, používáme cca měsíc a zatím nic otlačeného nebylo. Nicméně to podle mne ještě neznamená, že dítě to tvrdé místo necítí, moc nevěřím tomu, že to není vůbec cítit...těžko říct, když se ho nejde zeptat🙂. Ale to myslím vyloženě v tom SIO systému ve vkládačkách. Ve svrchňácích když se používají se čtvercovkama bych se toho až tak nebála. Na malé mimi je asi stejně lepší použít čtvercovku na novosklad třeba s tou malou vkládačkou ze Sio, dělá to menší objem a chytne to tekutou stolici a ze stran. SIO systém Bamboolik na malé dítko se musí vpředu přehnout na první 2 zmenšení kalhotek a nám to teda dělalo velký objem na břiše, ještě ted ve 4 měsících spíše používám ten novosklad...Úplně bych neřekla, že ten SIO je od narození. Nicméně všechny SIO systémy mají tento systém patentků, i od jiných výrobců. Pokud bys chtěla pleny bez patentků musela bys používat čtvercové, vícevrstvé nebo kalhotkové bez patentků na vkládačkách, a kalhotkové pleny zase dělají menším dětem velké zadečky, syn má momentálně přes pět kilo a kalhotkovou plenu bych mu dát přes den nemohla, max. na noc.

makyna9000
30. říj 2015

@klarajel Přesně tak. Jenom doplním, že SIO systém opravdu od narození není.
Novorozené miminko může mít vícevrstvé plenky, případně kalhotovky MiniMimi a na tom MiniMimi svrchni kalhotky. A nebo MiniMimi AIO (All in one = vše v jednom).

SIO system i jednovelikostní kalhotky sedí miminkům cca od těch 4kg, je ideální na ně přejít opravdu až když přestane stačit varianta novorozenecká 🙂

(Markéta - LP Bamboolik)

jitavrtule
27. lis 2015

@michaeellka stejný patentkový systém jako Bamboolik má i Petit Lulu a Best Bottom, tam jdou vylozene vepnout vnitrni bamboolici jadra. Best Bottom jsou i docela podobne jako Bamboolik svrchnaky, ale o dost drazsi. Petit Lulu maji krasne barvy, ale pozor, svrchnaky nemaji dvojita kridelka kolem nozicek, oni maji trochu jiny system a maji kridylka na origos vnitrkach - takze s bamboolikem uvnitr trochu hrozi, ze spis protecou. Do jinych svrchnaku bez patentek se daji bamboolik jadra urcite taky vlozit, ale potencialne muzou trochu cestovat. Naopak svrchnaky od Bamboolika jsou super a jdou pres spoustu jinych plen (ja mam vyzkousene pres vv, ctverce, kalhotovky Anavy, kalhotovky BabyBeeHinds).

aklin
27. lis 2015

S Best Bottom jsem velmi spokojená. SIce dražší, ale jsou kvalitní.

betulanana
12. dub 2016

Prosím o radu.. Když zmenším pomocí patentek svrchní kalhotky, jak do nich mám upevnit vnitřní základní plenku? je tam jen jedna možnost připnutí patentků, takže se to uprostřed shrnuje. Za druhé: na straně bříška ta vnitřní plenka přečuhuje kousek tu svrchní (i když není zmenšená) jakoby ten patentek nemohl být o 1-2cm dál.. pak to musím trošku zahrnout aby mi to nekoukalo ven a tím pádem neprosakovalo. máte nějaké zkušenosti?

astyna
5. kvě 2016

Ahoj, já jsem Bamboolik používala jen u Minimimi a pak asi do doby, než se malý začal přetáčet. Měl pak hodně ten lem otlačený, tak jsem tyto plenky prodala a koupila si Petit Lulu, které mají širší lem a vnitřní plenky do nich daleko lépe pasují (měla jsem ten stejný problém jako Betulanana - nešlo mi to tam pořádně dát a i látková poradkyně si moc se mnou nevěděla rady...). Takže za mě OK - ale jen do doby, než se malý začne "prdolit". 🙂

bbibianca
24. lis 2016

Zdravím, od včerejška je ze mě látková poradkyně Bamboolik, má-li někdo nějaký dotaz, ráda odpovím 😉

majaw
5. pro 2016

Ahoj, ráda bych shrnula mé zkušenosti s Bamboolik plenami za 5 měsíců.
Používám od narození, koupila jsem tu základní sadu a stačilo to. Ze začátku jsem měla strach používat fleecové separačky, takže jsem kupovala papírové. Byly to vyhozené peníze, fleecové jsou daleko příjemnější a opravdu udrží plenu v suchu, takže jsme po třech měsících přešli na ně. Problém s novorozencem nebyl žádný.
Zhruba od 4 kg jsem rozepnula kalhotky na maximální velikost, do zmenšené verze mi nešly rozumně připnout vnitřní pleny, dělalo to buď šílenou bouli na břiše a nebo koukala plena ven. Zvětšené kalhotky měla sice malá skoro do půl zad, ale líp to sedělo.
Plenky navíc mění velikost podle praní, nové se do kalhotek skoro nevejdou.
První týdny malá kadila pořád a většinou to proteklo až na kalhotky, takže jsem je musela skoro pořád prát, ale na prádlo ven se nic nikdy nedostalo. 6 kusů kalhotek stačilo. Lem kalhotek i po vyprání zůstává zahnědlý od stolice, ale ničím extra jsem to nedrhla, jen peru na 60 stupňů. (nijak zvlášť mi to nevadí). Samotné plenky jen po vykadění přeperu v ruce jen ve vodě, aby tam nezůstávali kousky stolice a pak peru až v pračce najednou. Samotné plenky a separačky vždy pustily, tam fleky nejsou.
Nejprve jsem sušila na šňuře a plenky postupně ztvrdly. Bylo to použitelné, ale do nadýchané pleny to mělo daleko. Pak jsem přešla na sušení v sušičce a plenky jsou zase o hodně měkčí. Takže teď už jen sušíme v sušce. Někdy se mi stane, že některou plenku vytáhnu ze sušičky extra měkkou, ale z jakého důvodu se tak stane, na to jsem ještě nepřišla.
Malá vkládací plena jen pořád šíleně zmuchlaná, jde obtížně bez žehlení narovnat. Podle mne je to tím, že je dost nešikovně ušitá, batolecí plena už tuhle vadu nemá.
Jednou jsem zapomněla pleny doma,když jsem jela na návštěvu k mámě, takže jsem musela dát papírové. V tu chvíli jsem si uvědomila, jak jsou hadrové obrovské oproti papírovým, malá měla v papírových poloviční zadek. Na druhou stranu jsou hadrové daleko příjemnější na dotek, měkčí okolo nožiček a myslím, že i pro mimino příjemnější.
Za celou dobu (kromě dvou dní horka v létě, kde by asi nepomohlo nic) nebyla malá nikdy opruzená! Ani začervenalá kůže, prostě nic, naprosto v pohodě a to jí v těch plenách nechávám docela dlouho (8 hodin v noci, 2-4 hodiny přes den).
Pokud to mám shrnout, tak rozhodně nelituju. Plenky jsou přibližně takové, jak líčí výrobce na internetu. Rozhodně nejsou dokonalé (mají spoustu mušek), ale funguje to. Kdybych se rozhodovala znovu s dnešními zkušenostmi, tak jdu do toho znova.

jazeret
28. únor 2017

Ahoj, pouzivam plenky bamboolik AI2 a jsou nejlepsi. Ted vim ze jsem si spoustu jinych koupila zbytecne. Myslim ze bych si bohate vystacila s 15 vkladackama a 5 svrchnima kalhotkama (pac kdyz se mala pokadi tak je to i na pul kalhotkach). Cela tato vybava cca 8tis. vcetne batolecich vkladacek. Za me je zbytecny nejaky pytel, stejne sem ho vetsinou nemela sebou a mikrotenak nebo igelitka to jisti. Mam susicku a je pravda ze ani v susicce na 3,5h program nejsou pleny suche. Ale staci dat pres noc na radiator (zima) pres den na slunicko (leto) a doschnou. Peru co 2 dny. Na noc davam jednorazove pleny. Mam doma i AIO ale nedavam jelikoz dceri casto protece (az ted kdyz uz ma 10kg). Jo a urcite doporucuji suchy zip, jelikoz starsi dite je peklo udrzet v klidu na prebaleni a hledani spravne pozice patentku. Mela jsem patentky a nebyla jsem spokojena. Snad muj nazor nekomu pomuze. 😉

snehuljenka
11. kvě 2017

Ahojte, potrebujem trošku doplniť plienkovú výbavu synovi, ktorý má 13 mesiacov a chcem sa spýtať, či vrchné gaťky Bamboolik sedia aj deťom s baculatými stehienkami 🙂 Teraz má syn tak 11 kg, tak hľadám plienky, čo by mu vydržali do odplienkovania. Na mňa totiž na tých promo fotkách pôsobia tak "štíhlo" 🙂 Vďaka!

jazeret
11. kvě 2017

Ahoj, ja myslim ze ano, dcera ma necelych 11 kg a 77cm a kalhotky ji sedi dobre (nema otlaky) Myslim,ze se stejne na stehynkach uz vic zvetsovat nebude, ze se spis vytahne jak poroste a bude behat.

novissova
26. led 2018

Maminky mám prosbu. Mám doma látkové pleny Bamboolik a ty vkládací bambusové pleny se mi hrozně zabarvili od kakání. Je možné je vyprat v savu Perex, aby se vybělili? Nebo máte nějaký tip? Děkuju