• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
matil, katarin...diky, budu vam jako zkusenym matkam důverovat :wink: Jeste holky nevite, nekdo psal, ze v Rosmannovi maji mit taky nejaky eko-pliny..bohuzel jsem je tam neobjevila, nevi nahodou nektera, jak se jmenujou? Plus jaky jsou eko-pleny z DM? Ty by taky mely byt bez chloru..jen dnes nemeli newborn velikost...
20. dub 2009 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A včera jsem si dokoupila další čč :dizzy_face: Ty barevné bambusky, někde na mmb za 150 :sunglasses: a balík kikko lux eco za 210, do pátku budou doma, tak se těším :dizzy_face: , i když je už doma mám, takže překvapení to nebude, ale zvětšíme arsenál :sunglasses: :grinning:
20. dub 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarina: a máš odkaz, kde to tam na mmb kupuješ? Díky :slight_smile:
20. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
evulebobule..na www.mimibazar.cz/roman --- tam nekde si to zkus dohledat, ja je odtud mam taky objednany... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. dub 2009 ve 21:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
makoush: děkuju moc :slight_smile:
20. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
makoush, Alany se NB nedělaji :unamused: o eko z rossmana slyším prvně :confused:
20. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, jj, jak píše makoush, taky jsem to objednávala tam :slight_smile: Super cena :slight_smile:
20. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarina:koukám na to, to je dobrá cena. :wink:
20. dub 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
makoush - ja jsem si do porodnice zadny pliny nebrala, ale mluvim o Plzni - tam jsem pouzivala erarni pliny cc, maji tam i urcity omezeny pocet jednorazovek.....ale ja jodmitala ji je na tu prdelku dat :wink: takze jsem ani neplanovala hnusky do porodky. v Pardubicich musis mit svoje pliny.. ? nemaj tam taky jako erar klasicky cc??
20. dub 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek..nedelaji??? ach jooo.. :frowning2: sicaci.. no, u toho rossmana je to asi fama, nic takovyho tam nemeli, jen obycejny pampers a huggies..
20. dub 2009 ve 21:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
oriola..no, ja zrejme zkoncim v chrudimi nebo hk a tam je treba mit s sebou vlastni pliny.. i kdyz je fakt, ze to zrejme rikaji proto,ze vetsina matek hnuskuje..vidis..dobry typ, zkusim se jich zeptat, jestli nááhodou nemaji klasiku v eraru.. :wink:
20. dub 2009 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
makoush, a nespletla ses, jak jsem tu psala, že německej Rossman prodává Moltex? :wink: Alany se dělají až od 4 kil a Moltex jsou stejně lepší :wink:

jj, Plzeň je v tomhle směru supr, dává čč, akorát musíš mít vlastní spoďárky, pokud nechceš dítěti zadek obalovat kusem igelitu :wink: já vlastně vytáhla první a jedinou papírovku, když se M. na chalupě prokadil až na vlňáky a já neměla s sebou zálohu :wink:
20. dub 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Pardubicích erární čč mají, ale nevím, jak by se tvářily na látkování. Dávají je tam do plínky do prvního počůrání. V porodnici jsme výhradně hnuskovali. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
20. dub 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak my a porodka:
čekalo se na čůrání, druhej den odešla smolka, takže proběhla výměna hnusky za hnusku, dál se čekalo na čůrání, takže jsem to k večeru vyměnila na látku, ať se to pozná líp a pak jsme ještě 2 dny čekali na to čůrání
ehm.......... takže spotřeba plen asi tak 2 hnusky a erární látka, která byla 2 dny pořád suchá :zipper_mouth: :wink:
20. dub 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to my teda kakali ještě v den porodu, malá se narodila o půl deváté ráno, a od té doby kakala furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
20. dub 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kubinkov, mě řekli, že tady jsou čč a mám je dávat aspoň na pár prvních čůrání. Dál to nikdo neřešil :wink: naopak dětská mudr chodila obdivovat obrázkový PUL :wink:
20. dub 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
To my taky :grinning: Přebalovala jsem 15-20x denně-po před kojením a často i po něm :wink:
Za tři dny byla spotřeba cca 60 plínek-papírových.A 5 jsme tam dostali a to Happy.Takže teoreticky by 48 plín mělo tak akorát vyjít :slight_smile: Jak to mají s erárníma to nevím(Obilní trh Brno)
20. dub 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, podávám reference na Cuddle Woll. Jsou nádherné, tenoučké, vhodné spíše na den :grinning: :grinning: :grinning: . Byli jsme spokojený, jen už máme málo kalhotovek a nanašly u nás takové využití :pensive: .
21. dub 2009 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych se zeptat, jak je to se svrchníma kalhotkama a jejich praním. Ony se neperou po každém použití, že? Leda kdyby se stala nějaká nehoda? Jak často se asi perou? Vím, že vlňáčky stačí nechat vyvětrat, ale co PUL kalhotky a s fleecovýma kalhotkama?
21. dub 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blko, počůrané PUL a vlňáčky se větrají, fleecové nevím :slight_smile: PUL gatě jsem, když nebyla nehoda, prala odhadem tak 1x týdně, vlňáčky peru tak jednou za 2 měsíce a impregnuju taky tak :slight_smile: Ale vím, že to někdo dělá častěji...průměr bude odhaduju tak 6 týdnů? :slight_smile:
21. dub 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mysi, děkuji, aspoň za ty PULky :wink: . O těch jsem právě nevěděla vůbec nic. Pomalu už bych měla dávat výbavu dohromady a ono furt nějak nic nemám a připadá mi, že se v tom plácám čím dál tím víc :sweat_smile: . Jeden den chci takovou plínu, druhej den už ne, protože najdu hezčí a tak :grinning:
21. dub 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
blbka: flísáčky nech také větrat. :grinning:
21. dub 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super, takže se všechno větrá :grinning: . To je paráda :grinning: :sunglasses:
21. dub 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
mam dva dotazy, omlouvam se, ze jsem si neprecetla celou diskuzi, ale je to nejak nad me sily...

Pro prvni dny miminka v porodnici predpokladam, ze se latkovat sice bude dat, ale za stizenych okolnosti (uskladneni pouzitych plen). Myslite, ze by stalo za to pouzit ze zacatku jen separacni pleny? Jestli je to technicky vubec mozne... a pak je jednoduse vyhodit. Budu mit pripravene i jednorazovky Pampers, ale rada bych zacala s latkovkami co nejdrive.

Druhy dotaz se tyka kose na pleny, sice je tu diskuze ohledne kose na pleny, ale jak jsem cetla, tykala se zejmena jednorazovych, nikoliv latkovych plen. Mate nejake doporuceni jaky kos koupit nebo je to zkratka jedno?

Dekuji moc za odpovedi :slight_smile:
21. dub 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
katty, separacku samotnou? To je jen takovej pruhlednej ubrousecek :slight_smile: V porodnici bych to nehrotila, par dni papirovek mico nezabije

kos je jedno jakej, proste nejakou uzaviratelnou nadpbu. Ja mam plastovy kontejner z obi asi za 150,-

Jinak pipky, podle sledovani zasilek to vypada, ze VMD Prague nastane jiz dnes! Posta se pravdepodobne zalekla zasilky pojistene na 10 litru a hledi ji dorucit co nejdrive ;) Tak doufam, ze se na to nevyserou a fakt to privezou. Dam potom vedet, a pokud fakt jo (vozej kolem druhy), tak by si nejaktivnejsi zajemkyne mohly prijit uz dnes odpo nebo k veceru :slight_smile:
21. dub 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, gedren, to je super! Mohla bys pls trochu naznacit, kam se mame vydat? Ze bych zacala planovat :grinning:
21. dub 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zlatouchu, ja to oznamim pres IP, az to fakt nastane, ale predbezne - stanice metra Strizkov :slight_smile:
21. dub 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, zas tak rychla nejsem, dneska se me jeste nemusis bat...
21. dub 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren: dekuji moc :wink:
21. dub 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!!holčiny,musíte prcka přebalit po každým počůrání??je jasné že tam nebude v suchu jako v jednoráz.ale když si toho člověk třeba nevšimne a hned nepřebalí,tak jestli se ztoho mimi hned osype??děkujijo a ještě jeden dotaz,když mám asi 20 starších poděděných čč na kterych jsou už po stranách menší dírečky,tak jestli je používat nebo ne.. :slight_smile:
21. dub 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek