• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
@ivuska.h Já taky ne :frowning2:, tak použiju občas Sanytol a dám máchání navíc a pak ještě jedno, pak už je to snesitelné a na sušáku se to dovyvětrá.
21. kvě 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucfuja my jsme max. spokojení s praním na 40 v Batoleti - jemná vůně nám nevadí navíc se tváří jako eko a pere lépe jak jiné eko :grinning: Jinak v Dtestu co se praní týče vyhrál levný prášek z DMka denkMit nebo tak nějak - byl srovnatelný s Ariel profeional, který je drahý a tyto dva vyhrály - ale jetli je sensitive pro děti to nevím jen dobře pere. První bude odbré zjistit, co dítě snese... Já mám děti, které se ani nemažou - dupku nemají opruzenou skoro nikdy.. A občas dám Sanytol jak tu psali jen tak do prevence..
21. kvě 2012 v 19:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_richard Já ten z DM teď používám a pere opravdu dobře, reakce u dětí žádná. Moc tomu "sensitive" stejně nevěřím, když Persil Sensitive stejně voní i skrz ten pytel :grinning:
21. kvě 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq @elaaa @katy_katy hmmm tak aspoň vidím že nedělám nic "špatně" :slight_smile: ono nejde jen o tvrdost, to už ten dvanáctikilovej zadek, co do nich balím, neřeší, ale v těch Pardubicích jsou i mnohem čistší. Když nějaký "archivuju" co už jsou Kubovi malý, tak to generální vyprání dělám tam, abych nearchivovala špínu :frowning2:
21. kvě 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee já plínky čas od času proženu sušičkou,když jsme na návštěvě u tchýně, to jsou pak měkký :slight_smile:
21. kvě 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Tak čistší pleny jsem v Pardubicích nepozorovala a taky už jsem je tam párkrát prala (jsem z Pardubic a moje mamka tam furt bydlí :wink:). Možná zkus do slizu zvýšit dávku sody, jinak nevím.
21. kvě 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme rodinu na Hlinecku (pardubický kraj) a voda je tam opravdu o poznání měkčí... jaký to má vliv na čistotu prádla nepozoruji, ale ta měkkost je příjemná :slight_smile: :sunglasses:
21. kvě 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Jojo, sušička je super, díky tomu ani vlastně nevím, jestli máme tvrdou vodu nebo ne :grinning:
21. kvě 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj látkařky, mám dva začátečnické dotazy, co se týká prvního praní nových plen.
1) Mají se i čč prát víckrát, aby získaly větší savost nebo stačí jednou a vícero praní se týká jen kalhotovek, AIO apod.?
2) Při vícerém praní na začátku používání stačí jen zapnout prací cyklus několikrát za sebou nebo je dobré pleny mezi jednotlivými praními i sušit?
Díky moc předem.
21. kvě 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h ale vždycky když vidím, kolik chlupů zůstalo na tom filtru,tak mám obavy, že by mi z těch plínek za chvíli nic nezbylo....
21. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejen voda, i pračka dělá hodně. My a naši máme zdroj vody stejný, ale naši mají už starší, menší pračku a když tam peru, jsou plíny tvrdší a hůř vypraný.
21. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj já prala všechno jen jednou, novorozenec extra savé nepotřebuje, stačí, když se operou až za provozu
21. kvě 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Já furt doufám, že plínky odprkením na dovolené - pračka a sušička v motelech to jistí. Ale jak se vrátíme domů, tak asi zase ztvrdnou :unamused:.
21. kvě 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h tak Eko sice asi nebude, že ... ale taky bych ho zkusila, mám sice ještě pár pytlů 4,5kg batole z akce po 99kč :grinning: ale kdoví třeba pak koupím z DMka :wink: malý můj má 3 měsíce tak uvidíme co snese, zatím nejsme na pokožku problémoví..každopádně v něm pak můžem prát sobě ;)
JInak nevíš čím vyperu Pampelišky?
21. kvě 2012 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h takže používáš klasický DenkMit, ne ten pro děti? Oni mají i nějaký DenkMit Sensitive nebo jak se jmenuje, je tam na obrázku malé dítě.
21. kvě 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela aha, tak fajn, díky
21. kvě 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Já všecko vyprala jen jednou, ono malé mimčo stejně ze začátku nečůrá velké objemy a pak až začne čůrat víc, tak budou mít plínky několik praní za sebou :wink: (jejda, jsem si nevšimla, že už to napsala helulela).
21. kvě 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk Mě to naštěstí sušička splachuje sama do odpadu, takže to nevidím. Ale tchyně má tu s ručně čistícím filtrem a prý tam mívá děsného bince po každém sušení a to plínky samozřejmě nesuší, takže je to asi normální.

@zuzu_elen_richard Eko vyloženě není, ale místo fosfátů má zeolity, což teda taky není moc výhra, no... Pampelišky netuším, to jsem zatím nemusela řešit :grinning: Ale je to skvrna rostlinného původu, tak bych asi zkusila žlučák...

@ptjj Klasický Vollwachsmittel nebo jak se to jmenuje, neumím neměcky :grinning: Voní dost jemě, proti Persilu a spol.
21. kvě 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq aspoň je vidět, že je to ověřená pravda :wink:
21. kvě 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h ok, díky :slight_smile:
21. kvě 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela @katyxq díky moc, tím líp, aspoň si nebudu připadat, že se chovám neekonomicky a neekologicky :slight_smile:
21. kvě 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy_katy Přebaluju často, když je vzhůru tak v podstatě po každém počůrání ( jakmile to zjistím), hodně ji nechávám rozbalenou, často větrá, samozřejmě když spí tak má plenku třeba i 2-3 hodiny, ale to je tak maximum. Na noc papírujeme, dělali jsme to tak i u první dcery, holky mi obě spaly v noci i 12 hodin (jí ve spánku, nevzbudí se u toho) a to jsem látkovku ani nezkoušela...

@ivuska.h Díky, sanytol mám doma, tak je všechny vezmu a přeperu, ta parfemace mi taky dost vadí, peru v něm věci koupené z druhé ruky a i když dávám vždycky máchání navíc, cítím to i tak dost... Od těhotenství mám alergii na všechny vůně, manžel nesmí ani doma používat žádnou kosmetiku, musí se vonět až v práci :sweat_smile: nesnesu to a asi už mi to zůstnane... :sweat_smile:

Teď posledních pár dní už zkoušíme zase pomalu látkovat, na střídačku s papírovkama a zatím ťuk ťuk dobrý. Když jí to začne červenat, namažu Tanno Hermalem, to docela pomáhá.
21. kvě 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemáte některá zkušenost s látkováním na dovolené a praním plenek bez pračky?
22. kvě 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mám opět dotaz.
Všechno prádlo dětem peru v Persil gelu Sensitiv. Nyní i látkovky. Nebudou tvrdé za nějaký čas? Nebo perete výhradně ve slizu??
22. kvě 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova já bych řekla, že pracím prostředkem tvrdost plen neovlivníš, dělá to hlavně voda :unamused:
22. kvě 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi všude právě čtu, nedávat aviváž apod., protože po tom pleny tvrdnou. Tak nevím nevím :unamused:
22. kvě 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova Jo?? aviváž se podle mě dává, aby naopak prádlo bylo jemnější, ne? na pleny se nedoporučuje, že pak ztrácí savost, alespon se domnívám, ale už nevím, kde jsem to vlastně vzala, já teda peru výhradně ve slizu, výjimečně v prášku (třeba u rodičů a když tuhle došel sliz a byla jsem líná), ale rozdíl v tvrdosti nevidím, jsou tvrdé pořád stejně :unamused:
22. kvě 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi na dovolenou bych si koupila eko plenky jednorázovky a udělala si i prací dovolenou :angry: :grinning:
22. kvě 2012 v 08:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova na tvrdnutí má spíš vliv tvrdost vody v místě - peru taky v gelu persil sensitiv a plenky jsou tvrdší než při koupení, ale rozhodně to není prkno. A kdyby, dají se promnout a měkkost se do určité míry zase vrátí. Pořád jsou na omak měkčí než froté ručník.
22. kvě 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_richard já bych klidně jednorázovky koupila, ale bojím se, že budou protékat a absolutně nevím jaký, každý chválí něco jiného, my jsme naposledy měly babylove natur, ale to bylo někdy kolem vánoc a občas to proteklo, hlavně v noci :unamused: neeko nechci, když jedeme do přírody, to je mi proti srsti zaprvé a zadruhé nechci, aby se malá pařila v nějaký umělý hmotě, jestli bude vedro no a jako novorozeně byla z několika druhů opruzená, takže fakt nevím jaký vybrat :unamused:
22. kvě 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek