• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
Ahoj, prodávám přebytečné plínky. Chci nakoupit pár prefoldů :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/ladida.l/?category=NAPPIES
22. kvě 2012 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi Celkem ovlivníš, sypké prášky nechávají inkrustace, tím prádlo taky dost tvrdne, tekuté to nedělají.

@zvalentova Aviváž se nedává proto, že látku jakoby zalepí a plenky potom méně sají. Nemluvě o tom, že má dítě přímo na kůži tu chemikálii...
22. kvě 2012 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
po zhruba 4 letech se opět hlásím do diskuze látkařek a hnedle s dotazem na látkařky z okolí českobudějovicka. Holky, prosím vás, kde se teď v okolí ČB dá nakoupit látková výbavička? Nebo při nákupech fungujete jen přes internet?
22. kvě 2012 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, je možný, že by po 4 měsících denodenního nošení flísáčků na ně začala být malá alergická? Jsou moje nejoblíbenější svrchňáčky. Má je přes den nejčastěji. Ale asi 14 dní pozoruji, že v místech, kde se dotýkají přímo kůže (pruh na břichu, na stehnech a bocích - dávám čč na rovno), má kůži zarudlou. Není tam vyrážka, jen je zarudlá. Jakmile dám vlňáky, do dalšího přebalení to zmizí. Nemáte nějakou radu? Na PUL se mi přecházet teď na léto nechce a vlňáky mi tak nevyhovují. Respektivě nemám žádné tenké na patentky, což mám jako systém nejraději.
22. kvě 2012 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jdu pro radu :slight_smile: trénujeme nočník, zatim to je teda tak, že si řekne "čííí", ale buď už to pustil do pleny nebo sedí dlouho na nočníku, nic neudělá a pak to pustí stejně do pleny. Docela se mi osvědčilo dávat mu místo slipíků jen kalhotkovou Anavy bez vkládaček :wink: Když měl jen slipy, tak si třeba sednul na gauč a já to pak pracně čistila a vysoušela :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale dneska se mu povedlo "EE", nešlo teda do nočníku (protože se musel jít podívat na balkon), ale na koberec a bylo trochu řidší :sweat_smile: je to teda takovej menší kus koberce, takže když bych odsunula komodu, tak to můžu hodit do vany a vyprat, ale stěhovat nábytek se mi moc nechce :rolling_eyes: čím ten flek od hovňouse vyčistit, aby to tam nesmrdělo? vzala jsem to nahrubo vlhčeným ubrouskem a pak namočeným hadříkem a mýdlovou vodou, ale je to furt cítit :angry:
22. kvě 2012 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h aha, tak to je pro mě nová informace :astonished: no stejně pochybuju, že budu prát někdy v něčem jiným než ve slizu...
22. kvě 2012 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi My měli v porodnici ekojednorázovky Attiitude (teda drahý jsou děsně) a neprotekly ani jednou, ale s větší velikosí zkušenost nemám.
22. kvě 2012 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@ michamicha já jsem to jednou vyřešila octem, když vyčichl koberec od octa :wink: tak už to cítit nebylo. Tím octem to bylo cítit tak dva dny
22. kvě 2012 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@michamicha Kup v DM žlučové mýdlo :wink: (radší tuhou kostku, to tekuté mi přijde, že je míň účinné).
22. kvě 2012 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@michamicha Přesně tak, žlučová kostka z DM za 13 korun. Nedávno jsme čistili koberec od vaječiny, když se malé povedla dalekonosná střela z přebalováku přes půl ložnice :D.
22. kvě 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@michamicha Vanish na koberce a čalounění. My tím čistíme pro změnu poblité koberce :D
22. kvě 2012 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@katyxq hm, drahý jsou a + poštovné :unamused: odkud jsi je prosím objednávala? uvažuju nad moltexkama, ty bych vzala z brány, nebo odněkud, kde by se mi zrovna hodilo více věcí, ty Attitudu jsou nějaký mín dostupný
22. kvě 2012 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi Já je kupovala na Babako, paní bydlí tady celkem kousek od nás :wink:, tak to mám bez dopravy.
22. kvě 2012 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
@katyxq Od nás taky kousek, to asi budeš bydlet někde poblíž, co? :grinning:
22. kvě 2012 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h Bydlím tak na půl cesty z Kamech tam :grinning: (Valouškova ul.).
Jednou nebo dvakrát jsme se viděly, brala jsem plínky, vložky a tak a pak sem si to jednou nadrzovku nechala předat přes Babako :grinning:.
22. kvě 2012 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@katyxq
@ivuska.h dneska jsem v DM viděla nějaký jejich desinfekční prostředek na praní (překládají to jako hygienická aviváž, ale z toho německého popisu je zřejmé, že to bude něco jako Sanytol). Ten jste náhodou nezkoušely? Já neměla odvahu ho koupit a sáhla jsem po Sanytolu. Možná by nebyl až tak parfemovaný.
22. kvě 2012 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@janistr Nezkoušela, příště, až tam budu, tak se kouknu, co to je zač :wink:.
22. kvě 2012 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@katyxq Aha, tak to já si nepamatuju, moje paměť stojí za prd :unamused:
22. kvě 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@janistr Taky jsem ho viděla, ale nezkoušela, vyjde o malinko dráž než Sanytol a ta vůně mi přišla ještě horší.
22. kvě 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h Tak já si to pamatuju jen proto, že látkové plínky nekupuju každý den :wink:. Jinak moje paměť na lidi (jména i obličeje) je úděsná.
22. kvě 2012 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h Aha, tak to ho asi měli zrovna v akci, protože byl určitě levnější, ale docela jsem spěchala, tak nevím, kolik ho je (možná je to menší lahev a vyjde to nakonec dráž). A taky jsem ho teda neočichávala :slight_smile:. Příště ho líp prozkoumám :slight_smile:.
22. kvě 2012 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@malyprcek tak už jsem bambusovo konopný flís minimálně 8x prala, a zkouším vkládačky 33x65 (na 3x složit) a 46x65 (na 4x složit) (chtěla jsem 60, ale 4metry se srazily jen o 10cm na délce po vyprání na 90, tak jsem se bála, že se to může ještě srazit), ted se zdá, že bude možná lepší 46x65 (skládáno na 4x), že to dýl vydrží, ikdyž všichni píšou, že mají maximálně tří vrstvé vkládačky, ale 4x mi ještě pořád nepřijde jako takový balík, tak bych do toho šla, a z těch 4m by mi jich vyšlo akorát, snad ani těch celých 30, co jsem chtěla, by jich ani nebylo. Nevím, jestli mám ještě čekat, a prát víckrát, pořád ještě se stane, že svrchní plínka je víc mokrá, jak ten flís tolik ještě nesaje, ale už je to o hodně lepší.
22. kvě 2012 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@janistr Ona ta flaska je levnější, ale má mnohem větší dávkování.
22. kvě 2012 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@katyxq díky za odkaz, to je pěkný obchůdek jejda, tam by se mi hodilo věcí :grinning:
23. kvě 2012 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h Takže se to nevyplatí :slight_smile:. Děkuji za info.
23. kvě 2012 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
24. kvě 2012 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@boudova no, a taky už jsou skoro pryč. jsem si chtěla objednat bílý, a než jsem si prohlídla popis, byly fuč :frowning2: No ale já mám ještě čas, tak si počkám, až prvotní zájem opadne
24. kvě 2012 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@littlemousecz ty jo, tak to byla rychlost, bílý jsem ani nepostřehla :astonished:
24. kvě 2012 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h nebudou PULky i s patentkama? já ty sucháče nějak nemusím :/
24. kvě 2012 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, prosím, poraďte, z kolika vrstev jsou dělaný ty medvědové Anavy flísáky? Mám tady tu látku, chci ušít odklápěčky, ale nevím, kolik vrstev potřebuju, aby byly aspoň trochu funkční...
24. kvě 2012 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek