• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. října 2017 
@rebelie :slight_smile: tak je to asi fakt z nich
25. kvě 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie tak to jsem ráda, že nežmolkujeme jenom my :slight_smile: já to ze začátku netušila a furt jsem si říkala, proč jsem jak prase :grinning: :grinning: :grinning:
...máte půdičku jo? a jak se tam věší? já věším ve sklepě....
25. kvě 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Jsme normálně v pronájmu v činžáku a majitel nám dovolil věšet na půdu - je to parádní, nezabírá to místo doma, je tam docela pěknej vzduch, občas tam prosvitne i sluníčko, takže je to fakt dobrý.
25. kvě 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Jsme normálně v pronájmu v činžáku a majitel nám dovolil věšet na půdu - je to parádní, nezabírá to místo doma, je tam docela pěknej vzduch, občas tam prosvitne i sluníčko, takže je to fakt dobrý. A ve sklepě to větrá? Mám sklepy zažité jako provlhlá místa.
25. kvě 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie tak to my si v paneláku půdičku dovolit nemůžeme :sweat_smile:
25. kvě 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Já bych dala 2 vrstvy (3 vrstvy by byly hodně tlusté)+ pod pindíka kousek PULu (mám to vyzkoušené, zvýší to tu nepropustnost o dost - jestli nemáš PUL, tak ti nějaký odstřižek můžu zadara poslat, písni mi do IP, určo tu něco mám) Ono se totiž to dítko zrovna v těch místech opírá o zem a kluci přesně v tom místě čůrají a jak se dítko chce otočit a zatlačí do podlahy, tak ten flís se přimáčkne a jde to durch... Opravdu spíš jen na vyzkoušení střihu, moc bych od toho nečekala...
25. kvě 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. kvě 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rebelie Dobře, doplním.
25. kvě 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Potvrzuju, čtvercovky pouští žmolky šíleně (ale mi to asi dost dělá i pračka), sušíme doma, v 1+1 bez balkónu v paneláku to ani jinak nejde, na koberci jsou žmolky furt.
25. kvě 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie
@helulela Odklápěčky ani plavečky ne, to bohužel.
25. kvě 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Už mi je to holky ukázaly na Facebooku, takže moje zvědavost byla ukojená, ale přijde mi to fajn, že by třeba člověk věděl, že chce počkat na další, nebo naopak, že se mu to nezdá a čekat s objednávkou nebude...
@maly_prcek Díky za nabídku, já od fleesu nečekám skoro nic, ale na doma to stačí... a chci to vyzkoušet, protože vlna je drahá, tak abych to neušila blbě a nestálo mě to hafo peněz...
25. kvě 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h škoda... jsem si už už říkala, že mě zbavíš nutnosti si je ušít...
25. kvě 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie napiš @caramilla, ta šije krásné odklápěčky.
25. kvě 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Péťe jsem psala, ale asi měla moc zakázek, nebo se jí do těch odklápěček nechtělo, nevím, tak jsem od ní koupila střih a zkusím to sama.
25. kvě 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie jak fungujou ty odklápěčky? já to slyším jaksi poprvé :confused: :confused: :confused: :grinning:
25. kvě 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Odklápěčky jsou takový svrchňáky, který snadno a rychle rozepneš = odklopíš a dáš mimčo čůrat. Není to nezbytnost, poradíš si i s normálníma svrchňákama, ale myslím, že to může být celkem praktické... Koukni tady na obrázky http://ekozahrada.blog.cz/1108/svrchni-kalhotky-pro-minimalni-plenu-odklapecky
25. kvě 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie hezkýýýýý :slight_smile:) asi budem taky časem shánět.. super vychytávka :slight_smile:) já teď mám malou konečně doma v novoskladu.. a nějak mi nekaká :/ předevčírem a včera jednou za den a dneska zatím nič.. to zase pak bude nálož.. :D :D :D
25. kvě 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Já to chci otestovat, ale myslím, že by nám ty odklápěčky mohly vyhovovat... Chtěla bych ušít vlněné, protože jak bezplenkujeme a má relativně často nepočůranou plenu, tak si tím víc uvědomuju, že ta plena je v PULkách vlhká - propocená, což se mi moc nelíbí... Mně zas Bášek dneska kadí víc než by bylo záhodno - ráno dávka do nočníku, tak jsem myslela, že bude klidné dopoledne, pak ráno, když jsem pekla koláč a nemohla ho dát na nočník nálož do plenky a když jsem ho po umytí nechala chvíli nahatého než přeperu plenku, stihl ještě pokadit hrací deku... takže asi tak.
25. kvě 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co máte koš na pleny kupovaný v Ikee, jakou velikost máte? Mají tři a nevím který :sunglasses:
25. kvě 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona Tu prostřední (28l nebo tak nějak) - jeho obsah je akorát na jednu pračku :wink:, peru jednou za 3 dny.
25. kvě 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq děkuji :slight_smile:
25. kvě 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, smi se vkladacky z Anavy kalhotovek zehlit? ja blbka jsem si strhala cedulky a poradne to nenastudovala, ted po vyprani nevim, rada bych zehlila na novoska v sestinedeli to, co prijde do styku se zadeckem, ale nevim, jestli tomu tim zehlenim neublizim.............na IB SIO je napsano, ze se zehlit nesmi, takze asi ani ta vkladacka, co? nebo je nekdo zehlite?
27. kvě 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj cedulky taky strhávám bez nastudování :grinning: ale myslím, že se to žehlit nesmí, já nežehlím, jen čč a to jen kvůli skladování v šuplíku.
27. kvě 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj já mám nějak zafixované, že na etiketě bylo nežehlit. Nežehlím je a vůbec to prdelce nevadí :wink:
27. kvě 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova @marky27 ok, tím líp :slight_smile: díky
27. kvě 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska poprvé v HD pastelce :slight_smile:) a kupodivu krásně sedí :slight_smile:
27. kvě 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Pro reklamu firem na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
27. kvě 2012 ve 20:01 • sussanah
@ivuska.h Můžu se prosím zeptat, jak dlouhý má sed Anavy novorozenecká plenka a do kolik kg cca vydrží? Podle fotek na webu, je tak cca do 5kg???
27. kvě 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám nakoupené Sketch AIO (http://aukro.cz/plenky-sketch-aio-triopack-tyrkys-sloni-oranz-i2372149682.html)
Miminko se narodí cca za 3 týdny, takže se začínám zajímat o to co a jak :wink:
Měla jsme v plánu suché skladování, teď ale čtu všude o tom, že je potřeba pokakané plínky předmydlit žlučovým mýdlem. Našla jsem i nějaké tekuté žlučové mýdlo, ve kterém se dá prát. Stačí to na pokakané plínky bez předmydlení? Případně máte jiný recept na to, jak to dělat, abych je předmydlit nemusela, abych je jen hodila do pračky?
Jinak jsem v Řecku, takže nemůžu používat separačky na vyhození :frowning2:
Prý se proti skvrnám dá na plínky přidat do pračky perkarbonát (sůl na skvrny), ale je to vpodstatě bělidlo a u AIO Sketch je psané, že nebělit... Máte někdo vyzkoušené...?
Máte s těmito plenami někdo zkušenost? Perete je na doporučených 40° nebo na 60° ?
Díky moc :slight_smile:
28. kvě 2012 v 00:35  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov S těmito plenkami tu holky psaly špatné zkušenosti...Také skladuji na sucho...pokakanou plínku osprchuješ,přetřeš tekutým žlučovým mýdlem (kvůli skvrnám,ale někdo psal,že tuhé je účinnější),přemáchneš a hodíš do kýble...Jako separačky používám nastříhanou deku Irmu (z Ikei)...
28. kvě 2012 v 01:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek