• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
holky.. malá má průjem po těch hnusnejch antibotikách a oprudila se mi.. ne nijak šíleně, ale trochu jo.. mám mazat sudocreamem? nebo ribilkou nebo čím? :slight_smile:)
26. čer 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Nám se osvědčilo větrat a střídavě používat dětský levandulový krém plus zásyp Leontýnka od Nobilisu a bambucké máslo.
26. čer 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, výbavičku už mám tak nějak sepsanou, ještě dolaďuju pár věcí :slight_smile:. Není mi moc jasná jedna věc. Nikdy jsem moc nezkoumala kapsovky...To je to samé jako AIO? Jaký je v nich rozdíl?
26. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion já bych větrala a zkusila, co máš doma. Ono každýmu stejně zabere něco jinýho. Já vždycky začínám tím nejslabším, mám krém na opruzeniny alverde, tak ten, když to nepomáhá, tak bepanthen a pak sudocreme.
26. čer 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida Kapsovky mají kapsu, do které se vkládá něco savého. S nějakou vkládačkou se už prodávají, ale můžeš to pak vycpat třeba čč, nebo vv. Do AIO se většinou nějaká vkládačka připíná, nebo jsou v jednom kuse.
26. čer 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapsovky jsou lepší než AIO (alespoň já to tak vidím) - jsou jako svrchňáky, ale s kapsou, takze PUL vrstva a fleece nebo nějaká taková jiná vrstva, aby bylo mimčo v suchu, a mezi ně do té kapsy dáš cokoliv :slight_smile: čtvercovku, vícevrstvou, co máš po ruce... my používáme už u druhého mimča jenom kapsovky, protože to je jednoduché, zvládá babi i taťka a dobře to schne.
26. čer 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Děkuji za vysvětlení :slight_smile:.
@karchinka S jakými kapsovkami jsi nejvíce spokojená? Vim, že se tady píše hodně o Bum Genius?
26. čer 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida jen pozor, některé kapsovky se prodávají bez vkládaček a potom je to spíš jen jako pulky s tou kapsou - ale já měla například blueberry kapsovky a tam byly i vkládačky a používala jsem je jako AIO
26. čer 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna A ty vkládačky, co jsou u nich většinou stačí nebo je potřeba ještě dovycpat?
26. čer 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžete mi prosím poradit, co na PUL svrchňáčky? Kolem nožiček mi začíná propouštět vlhkost. Teď víc látkuju, tak i peru a za 5 měsíců se to opotřebovalo. Co s tím?
26. čer 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida konkrétně u těch, co jsem měla stačily
26. čer 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinka.pida my máme hodně i takových těch neznačkových z e-bay (sunbaby a nubunz), taky jsem dvě koupila od paní na aukru, mají hezké vzory a nejsou špatné... s těmi z ebaye jsem spokojená, sunbaby byly hodně levné (4,5 dolaru), ale taky na druhé mi vydržela jenom půlka (měla jsem jich 10), taky jsou malé, ty nubunz byly dražší (8-10 dolarů za jednu) a ty drží super i s druhým, kromě výměny suchých zipů a občas povolené gumičky paráda, jsou i větší, takže i na starší dítko bez problémů, mají dobrý střih. Pak máme Bum Geniusy, jsou fajn, taky drží už druhé dítě bez problémů. Ty od paní z aukra jsou hezky vzorované, přijdou mi větší, takové trošku široké a míň poddajné, ale ujdou. Dvě máme blueberry, taky docela široké, ale příjemné a hezké vzory, koupili jsme je z druhé ruky a zase i u toho druhého dítěte jsou pořád hezké a funkční. A máme taky dvě aio - jedny žluté s puntíkama Tots Bots bambusové a Bumgenius aio biobavlna - příjemné, hezké, ale dlouho schnou, máme sice sušičku, ale i tak... Pak jsem taky asi 4-5 plenek ušila :slight_smile: a vkládačky jsme nakupovali různě, něco našila mamka z froté, nejlepší jsou konopné, rychle schnou a dobře sajou, bambusové taky fajn, ale strašně špatně schnou. a třeba origoš vkládačky u bumgeniusek dávám teď malému obě a drží tak ty tři hoďky bezproblémů, ale později budem muset ještě přicpat.
26. čer 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, posílám fotku jedné týdenní prdelky a chtěla bych se zeptat na ten výrazný červený obtištěný obdélníček - to bude asi ta reakce na flís, že? Máte s tím některá osobní zkušenost? Třeba jestli to časem přejde? Já bych tipla, že asi jo, že prostě počůraný flís na týden staré pokožce je něco nepříjemného, ale nevím to.
26. čer 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, to je velká fotka, nechtěla jsem, aby se to tu špulilo na půl stránky :confounded:
26. čer 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion u nás fungovalo intenzivní větrání, plínu jsem dávala jen na spaní a mazala měsíčkovým krémem od weledy.
26. čer 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila tipovala bych to na reakci na flís, vůbec bych separačky nedávala. A dávala bych jen plínky z přírodních materiálů - nejlépe přežehlené - třeba do plínky přidat ještě čtvercovku. No a hodně větrat, nechat miminko třeba na merinozavince.. Snad se to brzy spraví.
26. čer 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Ono to zmizelo do příštího přebalení. Ale ten otisk byl úplně červenej. Od té doby samozřejmě separačky nedávám, stejně přebaluju každou čurku.
26. čer 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion kdyby to opruzení nešlo dolů, tak imazol, to je bleskovka, do druhého dne pryč.
26. čer 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Maya to měla z Irmy? no dneska teda větráme.. tak snad to odezní.. ale není to nic strašnýho.. ;)
26. čer 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion ne, byl to jen kousek beránkového flísu, ze kterého jsem si šila mikinu.
26. čer 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@perca jestli chceš nejdřív opravdu jen zkusit, koupila bych dvoje PUL kalhotky, separační vložky Canpol v lékárně, vzala bych nějaké čtvercovky, které máš určitě doma, a zkusila to s tím. Připrav se na to, že čč nejsou žádný zázrak, vydrží tak jedno počůrání. Kdybys chtěla trošku zainvestovat i do zkoušky, koupila bych nějaké bambusové vícevrstvé Anavy, ty vydrží třeba dvě hodiny a pořád ještě nestojí tolik, co kalhotovky. A když se ti to bude zamlouvat, můžeš si pak poskládat celou výbavičku i z vymakanějších kousků.
26. čer 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion já mám taky hierarchii mazadel - Rybilku na běžné mazání bez opruzenin, na začervenání Bepanthen, na horší Weledu a s tím jsme v naprosté většině vystačili. Jednou jsem sáhla navíc po genciánce, která zabrala perfektně, takže nejspíš v tom byla ještě kvasinka.
@cervena_vila to fakt vypadá jako reakce na flís, dobře že to tak rychle zmizlo. Podle mě flís nemusíš vyřadit navždy, jen bych s ním aspoň měsíc, dva počkala
@xvitk101 co máš za PULky a co dáváš za plíny? Není to tím, že nestačí savostí plína? 5 měsíců zas není taková hrůza, aby to PULky nevydržely.
26. čer 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Haipa daipa, pastelky nebo nebělený klasický. Občas přidám i vkladačku. Oni jsou někdy mokrý jen z půlky, tak jsem si právě myslela, že to netěsní. Přitom jsou kalhotky dost utažený. PULky mám duo wrap thirsties, ale točím jenom dvoje.
26. čer 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
.. budu se zbavovat HD Pastelek.. Nějak jsem jim nepřišla na chuť.. Ale netuším co za cenu.. já je mám z druhý ruky, ale použila jsem je max 2x.. radu radu :slight_smile:)
27. čer 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Jsme doma z porodnice a pomalu bych chtela zacit zkouset davat latkovky. Jenze jsem samozrejme nekde zastrcila to video z youtube, jak se tam ukazuje, jak poradne dotahnout novosklad u nozicek. Nemate nektera nahodou odkaz? :frowning2: Nejak mi to proste nejde utahnout :grinning:
27. čer 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elvis12 jinak velká gratulace k Dorotce :slight_smile: a jsi dobrá, když budeš hned látkovat, já začla až v 7. týdnu :slight_smile:
27. čer 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elvis12 Já novosklad dotahuju tak, že při balení založím ty šikmé strany trochu dovnitř, zapnu na dítko snapkou a pak ty okraje jakoby zaroluju směrem dovnitř (v albu to mám nékde vyfocené, ale je to tam asi blbě vidět).
A samozřejmě gratuluju :wink:, ať se vám oběma daří dobře.
27. čer 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elvis12 gratuluju k holčičce :slight_smile:
27. čer 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@perca já už bych brala vše v jednom tak staré dítko se většinou dost vrtí a budeš ráda jak plenku nasadíš jednoduše jako jednorázovou
27. čer 2012 v 10:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek