• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@madlisek
@dandelion já jsem taky měla pocit, že látkovka omezuje v pohybu, proto přes den jedeme čč narovno(pokud není úplně bez plenky), která dělá malou prdelku a to jsem si po 3 měsících, kdy jsme opustily novosklad plánovala přejít na kalhotkovky Anavy, který dávám nakonec jen na noc. Každopádně bych ji v nějakém velkém balíku nedávala na bříško, tam pak dochází k nezdravému prohnutí páteře.
3. črc 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik díky, vyzkouším...jen ráno měla řidší kakání,tak počkám...:grinning: Ale myslím,že to byl jen můj pocit...koukala jsem na fotečku z narozenin...A to že jsem si nechala objednat batolecí plínky místo krátkých je můj problém...plínky jsou super,půjčím kamarádce...a pro sebe doobjednám krátké,protože potřebuji,aby se to dobře stahovalo a oblékalo...:slight_smile: Kéž by byla brzo bez plínky... :grinning: :slight_smile:
3. črc 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara ahoj, já taky s látkovkama začínám, přidat se určitě můžeš :slight_smile:
3. črc 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jestli se můžu zeptat, co znamená tajuplná zkratka BKM? A kdy bych měla začít nakupovat všechny ty propriety? Nechci nic uspěchat, nadruhou stranu ke konci těhu se tím už zabývat také nechci...
3. črc 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula ahoj, a zatím spokojenost??
3. črc 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara jasně, přidej se. BKM znamená bezplenková komunikační metoda. Jinak na první straně diskuze jsou zkratky, které tady hodně používáme.
3. črc 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara jestli budeš nakupovat přes net, tak balík máš za 3 - 4 dny doma, takže máš spoustu času. V klidu si naplánuj výbavičku a nakup :slight_smile: Ještě je tu diskuze přímo o výbavě, je daleko kratší, takže se můžeš inspirovat i tam http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-pleny-konkretni-vybava-jste-spokojene/, i když se dívám, že ta diskuze už taky dost narostla :slight_smile:
3. črc 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara vítej a je super, že ses rozhodla pro látkovky :slight_smile:. A neboj, myslím, že to neznamená menší pohodlí, spíš naopak :slight_smile: (představa, že musím šmejdit mezi regálama a hledat vyhovující hnusky mi přijde příšerná :grinning:.
A oněmění švagrový je fakt dobrý :slight_smile: :dizzy_face: . U nás taky každýmu napřed spadla čelist a hledal číslo na blázinec (i tetička se mě snažila přesvědčit, že jestli to dělám kvůli penězům, tak že když se nepřebaluje tak často, tak to jde :grinning:), ale jakmile jsem začala, tak látkovky všichni chválí kudy chodí :slight_smile:.
3. črc 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz díky za tip...máš tak zhruba představu, kolik se do plen ze začátku vrazí???
3. črc 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi děkuju.. :slight_smile: Taky mi přijde děsivá představa tahání balíků jednorázovek a sledování akcí, kde bych mohla pořídit levněji...za tu dobu budu mít několikrát vypráno.. :grinning: Taky jsem četla, že "jednorázová generace" ještě nedospěla a vlastně se ani neví, jaký dopad to bude mít. Krásný článek viz zde: http://www.sweetmonkey.cz/latkovani.html
3. črc 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc se mi líbí bambusky...http://www.sweetmonkey.cz/bambus.html
3. črc 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara zatím jo, používám bambusové kalhotkové plenky Little Lamb, Tots Bots a vícevrstvé též bambusové. Dobře sajou. Schnou sice docela dlouho, ale v létě to celkem ještě jde, horší to bude v zimě. Ale mám slíbenou sušičku, tak snad nebude problém.
3. črc 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz díky, tak já to tam taky nechám dlouho. Lanolín by měl být snad stejný, já jsem kupovala přímo ten od Disany, nevěděla jsem předtím, že se dá sehnat levněji a jinde :slight_smile:
3. črc 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara ono s tím nepohodlím to ení tak žhavé :wink: Pokud nebudeš takový cvok jako já, který tahá látkovky i na tábor, aby je potom večer, až děti usnou, pral v ruce, tak budeš mít spíše spoustu výhod v neopruzeném a nezapařeném dítěti a v nepokakaném oblečení až na zádech :slight_smile:
3. črc 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara to záleží, jak se rozhodneš nakombinovat výbavu. Nejlevnější jsou čtverce, těch tak minimálně 30, pluc třeba troje PULky a výbavu máš za 2 tisíce. Nebo se rozhodneš používat jenom AIO a cena je zase jinde. Já jsem si udělala první výbavu asi za 6 tisíc, měla jsem od všeho trochu.
3. črc 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara já osobně SM nemám moc ráda, ale pokud se ti líbí, doporučuju zabrousit na Ebay, např zde http://stores.ebay.com/clothdiapernappy (můj ověřený prodejce). PLenka stejná, cena výýýrazně nižší. Ale pozor, tyhle plenky nejsou tak supr prodyšné jako jiné značky (např Thirsties, Anavy, naše :slight_smile: )
Mám doma asi 8 kousků těchto AIO (ne přÍMO SM, ale stejný typ a matroš) a na léto jsem je už úplně vyřadila.
3. črc 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara Já jsem počáteční investici měla taky cca kolem 6tis, celkově jsem potom do plínek dala necelých 10t, ale měla jsem docela předimenzovanou výbavu. Výhoda určitě je, že když koupíš kvalitní plenky, tak ti buď zůstanou na další mimčo nebo je potom prodáš za slušnou cenu.
Což mi připomíná, že bych asi měla probrat svou výbavu plenek..
3. črc 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ha.. tábor.. to nás čeká taky.. právě dost přemýšlím, jak to tam budu dělat :grinning:. My teda nebudeme mít ani kde sušit (tda na šňůře venku, když bude hnusně, tak nad ohněm v týpku, ale nevím, jestli se mi bude chtít dávat uzenou plínku na zadek., takže budu muset asi vzít čč nebo něco, co má šanci během dne uschnout :frowning2:. V čem tam pereš, nějaký eko prášek? :slight_smile: Mně právě přijde ujetý brát do přírody hnusky, i když mě i látkující maminy dost zrazujou.. :confused:

Existujou kdyžtak nějaký eko hnusky, který by se daly zakopat a rozložily se? Asi ne co :unamused:
já teda dost ěřím, že bude hezky a zvládneme to v látce.. protože hnusku neměla od 4 týdnů, tak nevím, jak bude reagovat a tam se mi o faktz testovat nece :grinning:
3. črc 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi já používám Batole, je to ekologicky šetrný prášek. Prala jsem někde v kýblu a sušila na šnůře venku a šlo to. Ale pokud malé papírovky nedělají problém, asi bych je vzala. U nás většinou delší poyt v papíru končí červeným zadkem a nvíc je malý docela šikula na BKM, takže nakonec jsem tho ani moc neprala a stejně mi vydržela původní zasoba z domu, to vyprané bylo jen aby to neshnilo v tašce :slight_smile:
3. črc 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tady jsem našla návod na látkování mimo domov, třeba se ti něco z toho hodí:http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=110279

Já jsem na dovolenou do přírody nakonec brala jednorázovky, ikdyž jsme už byla téměř rozhodnutá pro látku a ještě, že tak, bydleli jsme v roubence, bylo tam vlhko a zima, venku skoro každou noc pršelo, takže látkovky by fakt neuschly. Jednorázovky jsem kupovala po půl roce a bála jsem se, že budou protékat, což nakonec bylo v pohodě. Ale štve mě, že za ty prachy jsem mohla mít nějakou krásnou AIO plenku :grinning:
3. črc 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Díky. No to by bylo ideální, prát jen tak, aby to neshnilo :slight_smile:. Právě nevím, jak snáší papír a testovat to, by znamenalo koupit balík plen, což se mi úplně nechce :wink:, co pak s tím :grinning:. A jdou vyprat bez problémů v ruce i kalhotovky (jako tak, aby to bylo zase čistý, použitelný znovu (aby se v tom nedokonalým vyprání třeba nemnožily bakterie nebo tak něco))?
3. črc 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Díííky :slight_smile:, to vypadá vcelku schopně, jdu to prostudovat :slight_smile:.
3. črc 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik
@betelgeuzz
@petkula děkuju za rady a tipy...mno, koukám na ebay..a cena je fakt někde jinde...odtud objednáváš? Asi teď budu totálně za zpátečnickou a out, ale s manželem se bojíme dávat údaje z CC na net, takže co si nekoupíme v okolí, to nemáme...je tady ještě jiná cesta??
3. črc 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara Já jsem tu sumu asi po 12 000 kč přestala počítat :sweat_smile: ale je pravda, že něco jsem zase prodala a přiznávám, že by nám toho stačilo méně, ale počítám s tím, že to použiju na další děti, takže peněz nelituju, pořád to bude o dost méně, než bych dala za jednorázovky.
3. črc 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Přesně tak.. radši to už ani nepočítám :grinning: Ale je pravda, že výbavu máme naddimenzovanou.. ale už jsem si řekla, že na chvíli odolám (pokolikáté už.. ) :grinning:.
3. črc 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi nám říkala porodní asistentka na kurzu, že za 2 a půl roku užívání jednorázovek se vyhodí cca 35-45 tisíc... :confused:
3. črc 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara Škoda, že je tam zas ten blud o antibakteriálním bambusu :unamused: Taky mě štve, že mnoho prodejců tvrdí, že je jejich PUL prodyšný, ale konkrétní čísla ti na dotaz neřeknou, takže pak kdoví, jak je to ve skutečnosti. Prostě z látkovek se teď stal celkem dobrý kšeft a je potřeba být obezřetný, na trhu jsou už dvě "české" značky, které prodávají jen přecedulkované Čínské "ebay" plíny...
3. črc 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h a které "české" značky to jsou??
3. črc 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi :grinning: já to vždycky vydržím do dalšího rodičáku :grinning: ted mě nadchly BG freetime a Anavy easy a budeme potřebovat nové PULky
:wink:
3. črc 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara no tak to je dost šílená cifra :astonished:
3. črc 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek