• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
@lenka5731 no to my taky ne, skoro všechno z druhé ruky :slight_smile:, to budou asi spíš dvanáctiny, ne?
3. črc 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 mně to právě už párkrát v novoskladu separačka nepobrala, tak se trochu bojím, ale možná to vyzkouším, když říkáš, že to funguje :slight_smile:
3. črc 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 a separačky používáš irmu nebo ty celulózové/viskózové? já dávám irmu a občas to prostě nechytne
3. črc 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj dávám tyhle popolini http://www.branakdetem.cz/separacni-pleny-celulozove-popolini.htm, na délku je trochu založím, ale na šířku nechávám jak jsou.
3. črc 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 ok, zkusím to schválně s tou irmou a pak případně s touhle (mám jich pár doma) a uvidíme............snad napíše ještě někdo nějaké zkušenosti......díky :wink:
3. črc 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Mně teda ty Báškovy nálože přišly dost slušný, ale třeba mohou být i větší, kdo ví... separačky používáš? S tím praním - ze začátku jsem poctivě prala na 60, jenže se mi doma hromadily bílý oblečky, který než vydaly na pračku, tak z nich malej vyrostl, takže jsem prostě začala prát na 40, často i na zkrácenej program a jen sem tam (ne víckrát než 2x do měsíce) to vyperu na 60...
3. črc 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj A třeba se vám podaří vychytat BKM, takže pokaděných plen bude méně a méně...
3. črc 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk souhlasím, kdyby to tak nebylo, tak by celá naše generace ještě ležela na zádech :slight_smile: Myslela jsem to tak, že nevidím řešení toho problému s pohyblivostí ve výměně látkovky za jednorázovku, ale v nechávání dítěte bez plínky :slight_smile:
3. črc 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rebelie no jo,jenže ze strany tchyně šlo bohužel o naprosté nepochopení principu :grinning: :grinning:

@bamboolik no vidíš, holt ani ta váha není směrodatná, každej to má jinak :wink: :wink:
@mahafi mě na čč naovno nejlíp sedí anavy flísáky , vlňáky Loveybums, z Pulek swaddlebees Capri , ale to už není uplně ono :slight_smile:

@ptjj gratuluju k miminku, na větší balík si zvykneš, ale já teda vystačila s 1 čč na novosklad asi 2 měsíce
@jara souhlasím, počáteční investice byla taky tak těch 5-6000, teď už je to víc, ale zase mám toho dost, co se chystám podat, budto se mi neosvědčilo nebo už je to malé

a pokud jde o kritiku okolí, tak já teda jsem se prakticky s žádnou nesetkala, v rodině mě všichni pochválili, z kamarádek tak polovina má látkovky taky, BKM naprosto běžná a šátek úplně normální...nevím, možná tady v Brně je to nějak víc rozšířený, ale rozhodně se na mě nikdy nikdo nedíval divně, nekomentoval, nepřipadala jsem si, že vyčnívám nebo se nějak liším, naopak mám pocit, že látkový plínky a šátek se stává módním trendem....jedinej, kdo měl poznámky byl pediatr, kterej utrousil "to jsem zvědav, jak dlouho vám to vydrží" :grinning:
3. črc 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ptjj já teda čč prala na 95, teprve když jsem najela i na bambusový věci, tak jsem prala podle toho, kolik toho bylo....rozhodila jsem to na 2 kopičky - jedna 60, druha 95 a pokud toho bylo malo, tak jsem je sesypala a prala na 60 a tak to dělam doted. Vím, že dneska už vyvařování moc nefrčí, ale já to mám radši a čas od času si je vyvařím, i když nenaplním pračku.skladovala jsem většinou dohormady, protože stejně do těch 2 měsíců nebyla žádná nepokakaná plínka ani jedna.
3. črc 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj jo, a ještě....cokoliv peru s čč dohromady je posetý bílýma chlupama a kuličkama.....takže tmavší věci s plínkama prát nedoporučuju :wink:
3. črc 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj gratulace obrovská!! :slight_smile:)
3. črc 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi podobně probíhají pokusy o BKM u nás. Obvykle se vyčůrá na přebalováku, ještě častěji na hrací dece a 100% při pasení koníků :D. Takže denně zneškodníme minimálně 3 přebalovací podložky :slight_smile:. Teď už to začíná dělat i s kakáním, takže radost převeliká :D.
3. črc 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mahafi Mně na čč narovno vyhovují PULky GroVia, chvilku mi teda trvá zapnout na zdrhajícím dítěti patentky, ale pak už mu to pěkně drží :slight_smile:
3. črc 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj přidávám se ke gratulantům :slight_smile:
Taky se mi stávalo, že vaječina prosákla skrz novosklad až na svrchňáky, hlavně přes ty trojúhelníkové cípy, kde jsou jen dvě vrstvy. Separačky Popolini by možná fungovaly líp než Irma - po té to hodně sklouzne, Popolini přece jen rychleji sají.
K praní - z praní pokakaných na 40 st. bych osobně měla špatný pocit, u počůraných by to šlo spíš. Já prala plíny na 60 st. Když jsem jich měla málo, dala jsem nejdřív máchání a pak přihodila třeba ručníky, jak už tu někdo psal. Teď třeba přidávám jen počůrané plíny nebo svrchňáky a kapsovky k normálnímu prádlu na 40 st. Dětské oblečení jsem na 60 st. prala jen výjimečně - hodně zamatlaný bodýčka a tak.
3. črc 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @mahafi souhlas, GroVia jsou na plíny narovno super. Ještě doporučuju své oblíbence ABC wrap od SWB - na plíny narovno nikde neplandají, jsou dostatečně vysoké a sedí i na kalhotovky.
3. črc 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk U nás si doktor látkovek ani nevšiml, tak mi ještě nic neřekl :slight_smile: Vždycky u vybalování a zabalování byla sestřička a ta mi vytrvale říká "teď mu už můžete nandat tu pemprsku" apod., i když vidí jak ho balím do čč a PULek :sweat_smile:
3. črc 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@betelgeuzz , @rebelie , @janakkk
ještě k těm vlňákům. Dáváte do nich i plenu narovno? Chtěla bych dát bambusovou vícevrstvou Anavu ale to mi tam asi nebude držet, že? Nebo se do nich dává jen kalhotkový sklad? Nemám totiž tu snapi sponu, nějak se mi ji nechce pořizovat. Malý je totiž při přebalování dost divoký a já bych tam ještě s tou sponou do toho asi dost bojovala :slight_smile:
3. črc 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 my jsme to řešili, když byl u nás na návštěvě hned po porodnici, ale jo, sestřička je vtipná, jak vytrvale říká zapněte pemprsku :D jen jednou si všimla, ža má něco jinýho, tak prý , že už o těch bambusových taky slyšela :wink: ale je fakt, že doktor si toho nevšímá, do čeho ho balím, i kyž to musí vidět, podle mě :slight_smile:

@petkula dávám i narovno....do natahovacích to jde trochu hůř, ale do zapínacích uplně v pohodě :wink:
3. črc 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h aha, děkuju za info. Asi tedy kouknu po jiných...
@rebelie děkuju..si piš, že se také bavím při reakcích...a nejlepší je takovej ten všeznalej úsměv, který říká něco na způsob: "Mch, co TY o tom můžeš vědět, když ještě žádný dítě nemáš! Ještě uvidíme, jak dlouho vydržíš! No, na dlouho to nevidím. Tipuju tak měsíc a pak ještě ráda přestoupíš na jednorázovky.."
3. črc 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj ahoj, gratuluju :slight_smile: k praní - já prala plenky na 60, kdysi tu byl článek, že to je dostatečná teplota na zničení bakterií a zbytek se zničí při sušení, na 40 se dá taky prát, fleky se jakžtakž vyperou, ale kvůli těm bakteriím jsem plenky prala na 60, občas na 90, jako desinfekci jsem dávala ocet - i místo aviváže. Prala jsem plenky dohromady a když jsme neměla naplněnou plenku, tak jsem tam přidávala ručníky, utěrky, různé další méně choulostivé prádlo, ale většinou jsem měla pračku plnou po těch 2-3 dnech
3. črc 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk opravdu máš v okolí spíše látkařky?? To mě překvapuje...já neznám nikoho, kdo je používal!...ale mě to naopak motivuje ještě víc k tomu, abych je používala...nezapadnout bezmyšlenkovitě do davu jen kvůli tomu, že to tak dělá každý v okolí...já chci dělat přesný OPAK! :slight_smile:
Přesně, jak jsem psala výše, že se bavím u reakcích typu všeznalého úsměvu, který říká něco na způsob: "Mch, co TY o tom můžeš vědět, když ještě žádný dítě nemáš! Ještě uvidíme, jak dlouho vydržíš! No, na dlouho to nevidím. Tipuju tak měsíc a pak ještě ráda přestoupíš na jednorázovky.."
3. črc 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk no, já mám právě natahovací. No nic, musím to vyzkoušet :slight_smile:
3. črc 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie jako separačku používám irmu, jinak zatím nic
@helulela mně to právě prosakuje přes tu nejtlustší část, což mi připadá divné........možná to může být ale i tím, že jsou ty čč nové???
3. črc 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja.xx Na 100 procent ti to nezaručím, ale ale střih i potisky pro to svědčí, stačí si projít nabídku na ebay a na Alibabě.
3. črc 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Vítej ve světě rozporuplných zkušeností :grinning: Mám s tím bohaté zkušenosti. Hlavní je, aby to většině sedělo dobře, vždycky se najde někdo, komu to sedět nebude.
3. črc 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ptjj to bude nejspíš taky normální :wink: já dávala hlavně s vkládačkou, takže tohle se mi nestávalo
3. črc 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc díky všem za rady na svrchňáčky :slight_smile: (nebudu to vpisovat, stejně bych na někoho zapomněla), lovey bums jsou na to fakt super :slight_smile:, flísáky teď šly k ledu, protože Madlina nejoblíbenější činnost je padat na zadek z vejšky, tudíž nepoužitelný :frowning2:, já to snad nějak vychytám nebo se naučím skládat na draka :slight_smile:. Jde mi jen o ten tábor, protože jinak už asi budu dávat spíš kalhotovky, zabalit jí do něčeho je teď hodně boj.. Takže se mi moc nechce investovat do nových pulek, protože už většinou dávám vlňáčky (/nebo ve vedrech nic a užívám si anavový potisky :dizzy_face:
3. črc 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula natahovací používám na kalhotovku na noc a na čč narovno mám zapínací.
3. črc 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h teď jen doufat, že moji testeři jsou průměr a ne ta výjimka :grinning:
3. črc 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek