• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
@neu.sona já narovno dávám na osminy - napůl a ještě napůl, vznikne čtverec a ten ještě napůl. Někdo dělá ještě na dvanáctiny - napůl, napůl a na třetiny, je to užší.
15. črc 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 No ale to vlastně nesepneš sponkou, ne? Takže to moc nedrží a neprotíká Ti to? Já si to neumím představit, asi jsem hloupá :slight_smile:
15. črc 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona záleží asi na svrchňákách, ale oba druhy co máme to udrží a je to ok. nesmí být moc volné. sponkou to nesepneš, protože není za co :slight_smile: vypadá to jako bys tam dala vložku. pokud mimino nekadí velké nálože naráz, tak je to ok. My tak jedeme od návratu z porodnice, novosklad jsem dala párkrát...
15. črc 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona thirsties jsou na to lepší než swb capri, ale jak píšu, tak oboje jsou ok.
15. črc 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Hm, tak uvidíme. To jsem ani nepřemýšlela, že bych balila takhle. Ale asi to máte kvůli těm kyčlím.
A do jakých svrchňáků dáváš narovno?
15. črc 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona já dávám narovno až od příkrmů, do té doby pěkně těsnit kolem nožiček :wink:
15. črc 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Thirsties duowrap mám. Na capri mám zálusk, ale až na větší.
15. črc 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona příspěvek nahoře. malá má kyčle dobré, spíš mě to přišlo jako zbytečně velký balík a nemohla hýbat nohama - s novoskladem. ale fakt záleží jak mimino kadí...
15. črc 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 aha, špatně jsem to pochopila, omlouvám se :sunglasses:
15. črc 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona Já narovno skládám na osminy, jak psala Helulela. Svrchňáky mám IV soft a Anavy. Je pravda, že pokud nekadí velké nálože, tak je to v pohodě. Občas něco zachytíme BKM a nálože nejsou tak velké, tak že máme pokaděné max 1 PULky za den.
15. črc 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 O to šlo právě i mně. Na kyčle je potřeba, aby mimčo mohlo pořádně kopat nožkama, což mi připadalo, že s novorozeneckým skladem moc nejde. Tak že dávám narovno i s rizikem, že to občas odnesou PULky.
15. črc 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek my mame pokadene tak jedny za tri dny. jde to. ale ted uz mame hodne kalhotkovek, tak pouzivame hodne ty.
15. črc 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 To jo, s kalhotovkami už to moc neprotíká. Já mám kalhotovky hlavně jednovelikostní, tak musím ještě počkat.
15. črc 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek no ty přesně mám.. :slight_smile: ale tu gramáž tam nepíšou ale tak to budou určitě ony... :slight_smile:
15. črc 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona u nás se skládá na dvanáctiny a plínu narovno jsem začala dávat cca ve 2-3 měsících, když přestala kadit stokrát za den. V té době už to bylo jen jednou, max. 2x a téměř vždy do nočníku, takže novosklad už byl zbytečně zdlouhavý :slight_smile:
15. črc 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek
@lenka5731
@madlisek a dáváte tam tu separačku... mě se to líbí, že to pokakané můžu hodit do záchodu...
15. črc 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori
@helulela
já osobně za plus těchto plenek považuji hlavně to, že nejsou bělené chlórem a celkově je tam té chemie méně. A nejsou super navoněné :slight_smile: O kompostovatelnosti si moc iluze nedělám.. Taky je mám doma, asi 3 už jsem použila :grinning:
15. črc 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori separačky jsem dávala docela dlouho, kvůli snažšímu čištění :slight_smile: Časem jsem jí dávat přestala, právě proto, že kakání šlo do nočníku a u počůraných plen jsem neměla pocit, že by separačka nějak navozovala pocit sucha (používala jsem přes den separačky popolini, flísovou jen na noc).
15. črc 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek no já myslím taky spíš kvůli tomu kakání.... to jako myslím, že je dobrá věc....
15. črc 2012 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori tojo, ale stejně opatrně s tím splachováním separaček, můžeš si taky dost dobře ucpat trubky. Navíc ne všechny separačky se dají splachovat.
15. črc 2012 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori Já dávám fleesovou separačku. Přijde mi pohodlnější do záchodu vyklepávat obsah separačky než tahat celou plínku na záchod. Občas sice něco unikne i na plenku, ale to už jen operu v umyvadle. A fleesová separačka se lépe opere než celá plena. Hlavně nenacucne tolik vody do sebe jako plenka, Skladuji plenky na sucho, tak nechci přidávat moc vody.
15. črc 2012 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova no jo, když on má teďka ve 4m 64cm a podle domácího vážení nějakých 7,3kg :sweat_smile: a tlusté stehýnka a břuch :grinning: na novosklad mi S ještě vyjde, ale kalhotovky už jsou natěsno. Tak už okukuju jaké bych ty větší koupila, nějaké co jsem ještě neměla a dají se u nás koupit v kamenném obchodě (kvůli jedněm gaťkám nebudu platit poštovné), takže uvažuju nad IV fox a Gro via.
16. črc 2012 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neu.sona já dávám narovno tak, že přeložím plínku dvakrát na čtverec a ten natřetiny. Moc to netěsní, tak to dávám spíš jen jako rychlopřebalení třeba na půl hoďky před koupáním, když si myslím že kakat nebude. Jinak to většinuo proteče na svrchňáky. Víc jsem to dávala když byly příkrmy, hodně tak kolem 8m, to neměl ani takové nálože čurání a pobraly to pěkně.
16. črc 2012 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori je to bavlněné froté.. hodně hrubnou, tak se musí buď dost pomačkat, nebo třít o hranu stolu, aby to froté povolilo...
16. črc 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Tak pokud máš takového kvalitního puclíka, tak Gro-via nedoporučuju,rozhodně nejsou až po nočník, tak aby malému nebyly v roce malé :slight_smile:
16. črc 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Aha, dík, tak asi zůstanem u osvědčených Imse :sweat_smile: Klukům bohužel moc nesedí svrchňáčky s těmi užšímu delšímu suchými zipy, nedá se to tak naštelovat, obyčejně je to v pase volnější než u nožiček a ten vrch není tak dobře krytý. Mám je spíš jako záložní. Patentkům jsem nějak na chuŤ nepřišla, stačí že mám půlku kalhotovek na patentky.

@dandelion
@fori já ty pastelky, a všechny froté plíny třu jakoby o sebe, prostě tím chobotem přejíždím zbytek plínky. Anebo je sem tam taky šmirgluju o stůl :grinning: na mimčo si je určitě nechám, jinak jsou to fajn plíny, snapka dobře drží a používala jsem je fakt skoro do 2let staršího, dala jsem tam bambusový prefold a bylo to bezva :slight_smile: jestli přežijou i druhé dítě, tak je pak někomu daruju. Někomu kdo má sušičku :grinning:
16. črc 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori Separačky mám. Uprvního Disana, teď mám Popoliny celulozove. Mam i par IV - myslím, že je to nějaký polyester. Ty celulozove zasadne vyhazuju do koše, mám strach je spláchnout do záchodu.
16. črc 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek jé, ty jsi už porodila, tak to gratuluju k holčičce, snad jste obě v pořádku :dizzy_face:
16. črc 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Holky, máte někdo prosím zkušenost s plenou MINKI aio? Díky moc!
16. črc 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek