• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@dandelion ahoj, jj, mají to v každé drogerii :wink:
22. črc 2012 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, už nevím jak dál. s malým látkuju rok a je schopen cokoliv pročůrat. opravdu cokoliv. aio, kalhotovky různých značek všemožné sklady čtverců a na tom pul svrchňáky.. prostě drtivou většinou je mokrý a už mám pocit, že by byl mokrý i kbyby měl prdku obalenou v plenách jak pučmeloun a svrchňáky měl až po krk a kolena...
dnes ráno stál v posteli, měl tots bots aio, které jsou u nás jedny z nejspolehlivějších a najednou slyším čůrek. přitom plena mu krásně seděla a určitě nebyla nasáklá na max.. prostě i kdyžbych mu to utáhla, že si ani neprdne, nebo nacpala na maximum, on je prostě kouzelník a z 80% je přebalování zároveň i převlíkání a občas už jsem z toho vážně hodně otrávená. když měl průjmík, koupila jsem bio pleny v DM a jak já byla bez práce... :grinning: občas už mám tiky vyprdnout se na látkování.. konečně jsem nepřevlíkala postýlku co dva dny a nebylo třeba 5x denně měnit ob lečení a další luxus... :sweat_smile: pak zase příjde týden, kdy je to lepší, ale někdy zase dlouhé období mokrých věcí... tož co dělám špatně? vím, co mu sedne lépe, co méně, velikostně pleny upravuji podle jeho váhy atd atd... svrchňáky vždy poctivě zapnu jak to má být tip top, ale ... :angry:
22. črc 2012 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion no úplně v každé drogerii ne, nejlépe takové ty starší typy drogérii jako je např. Teta
22. črc 2012 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ehm a kolik ti přes den vypije? Máme takového jednoho testera, kluk 21měsíců a vypije cca 2l za den a to má potom každá plenka co dělat..
Jakou má ta TB aio první vrstvu, není tam nahodou nějaká ta suchá vrstva? Ta někdy dělá paseku. Obecně bych třeba zkusila dávat papírovku na spánek, ať nemusíš pořád převlékat a na den látkovky. Po jaké době ti plenku přes den počůrá?
23. črc 2012 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@druidee anebo jinak - je teplo, malymu je rok, seber mu plenku. o moc vic práce už to být nemůže, tak at je to k něčemu.
23. črc 2012 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik já zas právě neznám Thirsties na omak, tak nevím :slight_smile:
23. črc 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlilly a kde to teplo jako je? :grinning: tady je to porad jak na Sibiri, leto nikde
23. črc 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 A nedalo by se to použít jako plenka na rovno? Jinak mě napadá jedině ta vkládačka na starší dítě...
23. črc 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik už mě napadlo vyzkoušet savost vkládaček. on často pročurne i právě přebalenou plenu, která mu krásně sedí a prostě nechápu... jjj, v té tb je určitě nějaká ta stay dry vrstva.. hm, tak to asi fakt bude tím..? jako mám tu za kopcem ekopleny.cz, ale Zuzi je vytížený člověk a teď se jí narodilo druhé miminko..takže kdo ví kdy se zase uvidíme :grinning: ale hned jak bude možnost, tak to s ní proberu co a jak..
viz ty papírovky-Kikko a podobné je nad moje fin.možnosti a klasické neekologické papírovky, těmi opovrhuji :grinning: . jedině ty bio z DM snad vyjimečně.. ale budu testovat..díky za tip!!
@zlilly to je dobrý přístup :grinning: :grinning: přiznám se, že s vytíráním loužiček a sbíráním hovínek po koberci už praxi mám a nemalou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: nočníková záležitost ho naprosto nebere, ale je svatá pravda, že u nás to nebo to vyjde vážně na stejno-pročůraná plena a oblečení nebo nadílky na koberci... tea tree silice to jistí a nikdo nic nečuchá :sunglasses: :wink:
23. črc 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj No, třeba u nás je vedro skoro pořád, krom minulého týdne :slight_smile:. Tady jsme se za déšť pomalu modlili :slight_smile:.
23. črc 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr tak to závidím, tady od začátku prázdnin prší a je hnusně, úplně lituju ty děti, co jsou školou povinné
23. črc 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee já bych u takového hodně učůraného zkusila fakt ideálně kalhotovku a do toho extra savé vkládačky - ideálně bambus, konopí ve formě flísu. Jaké vkládačky používaš? Někdy třeba vkládačky z mikrovlákna dost ochotně pouštějí tekutinu zpátky, je třeba na to dát něco přírodního, např ten bambus.
23. črc 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion jojo, kdekoliv obyčejné mýdlo, já kupuju v DM od Lanzy Marseilleské mýdlo, ve Schlekru mají takové balení 5 ks nebo v Bille mají taky Jádrové mýdlo Palma...nebo jakékoliv jiné, co zrovna mají....sodu mají taky všude. :slight_smile:
23. črc 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik ok, zkusím vytáhnout do zbroje bambusové a mušelínové čtvercovky a zase skládat :slight_smile:. ráda mu dávám pastelky dovycpané těmi kikko ubrousky či jinými. jinak máme všehochuť...anavy easy, starší aio anavy i kalhotovky, tots-bots aio i kalhotovky, kushies, pastelky, baby lucy a další známe i méně známe kalhotové plenky. pak doma šité bavl. froté pleny kalhotové či "pastelky" ale i dost těch mikrovlákno atd.. proberu to, začnu testovat i tohle co a jak. nejvíce nám vyhovují kalhotové anavy, aio tots b. a pastelky a svrchňáky.. ale často občůrá i tohle. on je dost hubený, jestli i to hraje roli.. jo a vkládačky mám froté, bambus nebo vezmu z anavy easy a použiju jako vkladku, ale také dost takových "umělých" z aio happy flute a podobných.
23. črc 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Kamarádka prodává téměř nepoužitou plenkovou výbavičku - novorozeneckou teenyfit s kytičkami flowerpower včetně pytle atd. a poté Sweetmonkey a růžové grovie, kdo by chtěl na ni kontakt napište mi mejla.. já budu mít brzy navíc malé bummis s žabičkami vypadají jako nové a Baby lucy XS ty nesou stopy zabarvení z vaječinky :grinning:
23. črc 2012 v 10:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ty mikrovláknové z happy flute apod jsou o ničem. Je to objem, ale savost minimální. Froté plenky bych asi úplně vyřadila a šla spíše do těch kalhotovek a na to svrchňáky. Třeba anavy kalhotkova se všma vkladkama ti vydrží alespoň 2h ne?
23. črc 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik jj, ty jsou opravdu na 2 věci, dávám je když už nic jiného nemám, ale trochu se zlepšily, když jsem je prohnala párkrát sušičkou. ale občas drží hezky. kalhotovky anavy vydrží mnohem déle, ale je to právě o tom, že on vše občůrá bokem.. nechápu jak, ale plena skoro suchá, jen trochu cmrndnutá a zbytek letí ven. a to mu i pindíka hezky rovnám při přebalování :grinning: :grinning: právě že kolikrát nejde o savost pleny u nás, ale spíš asi o formu nebo co, páč on zázračně vše čurne pryč :frowning2:
23. črc 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 v ruce jsem ji nikdy neměla. Zkusila bych poskládat na čtvrtiny do nudle a vpředu přeložit tolik, aby se vešla do svrchňáků. Dávala bych buď samotnou takhle nebo jako vkládačku do kalhotovek třeba na noc nebo delší vycházku. Je to reálné, myslíš?
23. črc 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jaké používáš separačky?
23. črc 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion taky kupuju normálně v drogerii, mýdlo používám napůl lanzu a napůl jelena, soda se dá koupit (je to takový pytlík, na obrázku jsou visící montérky :grinning:). Sliz je fajn :slight_smile:, jen by se to mohlo jmenovat nějak jinak :grinning: (na látkovky si už všichni zvykli, ale když řeknu, že peru ve slizu, tak to je pro mnohé značně divnééé :grinning:.
23. črc 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Tédam to je umělec.. že čůrá mimo :slight_smile:. Tak snad to vyřešíte :slight_smile:. Kamarádce takhle pročůrala totálně všechno holčička a od roku do dvou byla na papírovkách :unamused:
23. črc 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeena_4 Ahoj, taky jsme svrchnáky IV newborn užily docela dlouho, v tý nejmenší velikosti jsem měla troje, když pak přestaly sedět na novosklad a kalhotovku, tak jsem je ještě dávala na plenky narovno, když jsem přebalila a věděla, že za chvíli třeba jdeme ven a nechtěl se mi motat novosklad. Jinak já mám ty BL ubrousky jsme měla ráda, docela se divím, že je tu holky tak zdrbly :grinning:

@terezka312 jestli bych si měla vybírat mezi HD pulkama a Anavama, tak bych brala HD, jeslti je teda budeš dávat na kalhotkovou plenku, nebo na novosklad. S těma Anavama máme problém, že z pod nich plenka vyčuhuje :sweat_smile: HD schovají bez problémů celou plenku.
23. črc 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyprala jsem bambuskya prijde mi, ze jsou necim citit, ale neni to moc. Apson myslim, ale to bych poznala, ne? Nevim, jestli nemam dat vic prasku, prece jen mame hodne tvrdou vodu.
23. črc 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi děkuju za informace, o NB a potěšila ji mě BL ubrouskama :slight_smile: :wink:
23. črc 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zdravím holky, prosím mohly byste mi, kdo máte, napsat rozměry HD svrchních PULek ve velikosti S (hlavně tedy délku sedu a šířku té zadní části při největším natažení gumiček)? nebo klidně i nějakých jiných PUL ve velikosti S? Chtěla bych si nějaké ušít, ale nemám představu jak velké by měli být. Látkovat jsem začla se starším až když potřeboval Mka a teď má Lka..... díkyyy.
23. črc 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 ráda slyším pozitiva na Thirsties :slight_smile:
@ptjj @luciesofi i na BL ráda čtu pozitiva. Já jsem teda četla mnohem více pozitivních, než negativních referencí a taky je mám objednané.
23. črc 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi mě se dokonce podařilo dát IV S s maličkou vkládačkou i 18m dítěti, když se učilo na nočník :grinning: zkrátka podle mě sedí od narození až do 12kg.
23. črc 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aemmi super, díky za radu :slight_smile:
23. črc 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee a není to třeba i tím, že čurá velkou dávku najednou a ty plíny to nestíhají pobrat? Můj byl taky učuránek, v tom věku jsem už byla zoufalá, bambusová kalhotovka se všema vkládačkama a po jednom počurání durch, kolikrát ani svrchňáky nestíhaly, že plína byla moc nacucnutá. Do pastelky jsem dávala bambusový prefold, měl to 30minut a durch. Naštěstí ve 25měs. začal chodit na nočník a plíny máme na spaní, ovšem to nestíhají ani papírovky. Dneska jsem ho po půlnoci přebalovala a převlíkala. Přes den je to OK, ale kolikrát vynáším nočník 5x za hodinu. Venku zase vydrží a počká si nadoma a to pak je teda slušné množství najednou. Fakt jakž takže vydržely bambusové kalhotovky s vkládačkama nebo prefoldem, ale i ty byly na chvíli a měl dost velký zadek v nich. A ani jsme jich neměla tolik, takže krátce před 2r jsem látkovala už dost málo. :unamused:
No teď si to vynahrazuju na mladším :slight_smile: právě spinkal v plence Bamboolik
@bamboolik :slight_smile:
23. črc 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo a u nás v sobotu proteklá Anavy easy, ale je fakt, že jsem ji v tom nechala dost dlouho. A včera proteklá BG freetime po 2 hodinový procházce, to mě trochu překvapilo, doufám, že Kája nebude jak Daneček @andelka
23. črc 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek