• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

16. srpna 2017 
@ptjj pokud vám to tak vyhovuje, tak není co řešit :slight_smile:. Já měla na přebalováku původně omyvatelnou podložku, ale byla dost měkká a když tam malá pásla koníky, tak se docela bořila, tak jsem ji vyměnila za deku. Přes jsem dávala pratelnou podložku a hold ji pořád prala :slight_smile:. Teď už tam přebaluju a oblékám jen ráno a po koupání a zbytek na zemi na dece (+ opět pratelná podložka). Skoro vždycky jí počůrá... :slight_smile:
29. črc 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion když to bude pokračovat, tak dojdi k dětské dokotrce a vezmi pokakanou plínku, udělají výtěr a uvidí se, jestli je to zubama nebo jestli nemá nějakou bakterii ve střevech, jo a jez hodně banánů :slight_smile:
29. črc 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk teď mi došlo, že si malá včera lokla vody a měla tam mycí emulzi.. může to být z toho? kakala už 13x (z toho jednou do nočníčku a byla to spíš jenom voda a trošku vajíček.. :/ no uvidíme jak zítra, kdyžtak tam zaběhnu.. banány.. provedu..
29. črc 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj já měla na přebalováku deku nebo rozloženou zavinovačku a přes to tohle http://www.littleangel.cz/prebalovaci-podlozky/podlozka-prebalovaci-cestovni , měnila jsem je skoro po každém přebalení, minimálně 10 za den jich padlo
29. črc 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion jo,mohlo by to být i tím, podle mě
29. črc 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek jj, tuhle myslim......a neskopava ti tu plinu? my z ni po kazdem prebalovani prave mame hromadku na prostredku prebalovaku :sweat_smile:
29. črc 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Zatim ne, ale nejsou ji jeste ani tri tydny. Je to flanelova plina, takova tlustsi a zastrkam ji ze stran pod podlozku jako prosteradlo. Zatim to funguje a drzi.
29. črc 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Chudero, te tu ctu od rana. Drzim palce na ukonceni te serie.
29. črc 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj já jsem původně dávala anavy podložky a plíny, ale nakonec jsem přišla na to, že naprosto nejlepší je dát tam ručník nebo osušku a okraje zahrnout okraje pod přebalovací podložku :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to pevné a nemůže to skopnout.
29. črc 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie dokud to šlo, tak jsem chodila jsem přebalovat s nějakým zajímavým předmětem, se kterým si normálně nehrála (krejčovský metr, kuchyňské náčiní, teploměr a pod.), dítě jsem položila, věc jí dala na zkoumání a rychle přebalila. Pak bylo období, kdy to nešlo, položit na záda bylo prostě strašné příkoří a žádný předmět nebyl tak zajímavý, aby to stálo za to. Takže jsem přebalovala za běhu a přestala používat vše patentkové. Teď posledních pár dnů se zase nechá položit, tak slavíme návrat patentek :slight_smile:
29. črc 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Taky myslím, že by to mohlo být z toho, obzvlášť , jestli je to nějaká olejová... Ale pokud to bude pokračovat, skočila bych k doktorce.
29. črc 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion chudák malá :unamused: u nás byl teda průjem od zubu, asi měsíc to trvalo, ale na to mi ještě Štěpánka připadá malá.
tady se dneska pro změnu nekaká vůbec.
29. črc 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek jj, to jsem zkousela, ale asi mam maly pliny nebo velkou podlozku........zkusim to nejak vymyslet......a nasemu je ted pet tydnu, ale zvladnul to kvalitne skopat uz po prichodu z porodnice :grinning:
29. črc 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Určitě to mohlo být tím - @katyxq se, pokud vím, podařilo totéž a Šárka pak taky kadila (i když snad ne takhle moc)... a jak Štépa pije, už je to lepší? že v tomhle vedru může být průjem docela rychle dehydratující... když se to nezlepší, zajdi zítra k doktorce...
@ptjj jestli Ti to vyhovuje na tu podložku nic nedávat, tak tam nic nedávej a neřeš to... my měli na podložce z Ikea ten jejich povlek na to a ještě přes něj plínku, neb ty povleky jsme měli dva, což vůbec nestačilo...
@madlisek Hm, tak my asi právě máme odbobí přebalování v běhu... ono kdyby to bylo 6-8x za den, tak to neřeším, ale jak děláme BKM, tak tu plínu zapínám a rozepínám celkem často... nebo se vykašlat na plíny a přinejhorším utírat loužičky... jenže on má zároveň i období, kdy nesnáší oblíkání, takže představa, že pokaždý převlíkám body mě taky děsí... holt to asi budeme muset přečkat...
29. črc 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie no my máme doma celkem chládek, takže to snad nebude tak akutní.. no dopol bylo kojení docela náročný, odpol se už umoudřila.. ale dopol mě pořád odstrkovala, kousala mě, natož jsem já pak byla nervózní a asi to i vycítila.. naše dr má dovču, takže budu muset skočit kouknout kdo zastupuje.. uvidíme jaká bude noc a s čím se probudí.. hele mě se to zdálo od rána divný, že sotva otevřela oči, tak kakala... jindy mě vždycky budí a až potom kaká.. tohle mi udělala poprvé..
29. črc 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj dospěla jsem k tomu samému co ty. Měla jsem doma přebalovací podložku s pevným dnem položenou na postýlce, přes ni čč 80*80 nebo tetra osušku. Všechno se to pořád hrnulo, tak jsem pak přebalovala na holé. Adík z toho žádnou újmu nemá a bylo to fakt praktický. Po třech měsících jsme přebalovák stejně zrušili, ale to proto, že už na postýlce vadil a pořád sundávat a nandávat mě nebavilo.
@rebelie já jeden čas při přebalování uplácela kukuřičnými křupkami. Zvlášť v kombinaci s těhu pupíkem bylo tohle období vražedný. Víťu to po čase (někdy mezi rokem a rokem a půl :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) přešlo, Adíka to snad v dohledné době přejde taky.
@jasekd :grinning:
29. črc 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion jestli Štěpánka nemá teplotu, pije, nevypadá, že by ji něco bolelo, chová se tak nějak v mezích normy, mělo by to do zítra počkat a uvidí se. Myslím na vás, holky!
29. črc 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Díky.. Teď spinká a teplá mi nepřijde.. uvidíme až se probere.. No ale povím vám, že dneska jsem prala jako blbec :D :D :D skoro týden jsme všecko vychytali a dneska vynahrazeno.. noo snad to bude v pohodě a já jen nervuju.. Člověk ale prostě neví kdy už je něco špatně a kdy je to jen něco banálnějšího.. :/
29. črc 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Hm, tak těhotná bych asi taky musela uplácet křupkama... jen abych neměla doma obézní dítě (přebalujeme fakt často)... skoro to spíš vidím na odplenění, aspoň teď přes léto, když je teplo... a asi budu v mezičase muset zavést ty křupky, abych na podzim měla nějaký způsob, jak s ním pohnout (zatím je defakto plně kojen a jen pomalu ochutnává různé druhy zeleniny)
29. črc 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Tak zkus ten vetsi rucnik, jak radi Lenka. Tetra osusku nebo tak. I kdyz podle me tam nic nemusis mit, pokud ti to vyhovuje bez. Ja to tam mam, ze mi pridje lepsi, at je na latce a ne na plastu.
29. črc 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion neboj, horečku bys na ní poznala na dálku... Já právě řeším všechny dětské choroby doma a k pediatrovi jdeme, až když jsem v koncích. Taky se někdy bojím, abych se nepřecenila a něco neprošvihla. Přece jen děti nejsou malí dospělí... Ale vy tohle do zítra určitě zvládnete a kdyby se to pak nelepšilo, dojdete k dr.
29. črc 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela @rebelie Dneska se Štěpi tváří zatím normálně.. první nálož jsme stihly do nočníku, tak uvidíme co vymyslí dopol a kdyžtak odpol půjdem k dr..
30. črc 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Tak hurá.. kéž to vydrží... My teda dnes mejeme už podruhý pokaděnej zadek (nejdřív jen lehce ukáknuto, a pak plná nálož) - panáček, jak začal lozit, tak se nějakými signály neobtěžuje, ani nad nočníkem moc dlouho nevydrží... a vzhledem k tomu, že já dnes musím pracovat, tak na nějaké "preventivní" vysazování nemám náladu...
30. črc 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie pracovat jako pracovat, nebo jako pracovat? :slight_smile: já bych se měla začít učit a že by se mi chtělo :/ pořád to odkládám.. no snad se to vrátí do starých kolejí.. snad to včera byl extrém.. zkusím i omezit mléčný a uvidíme..
30. črc 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion
@rebelie Mno, Helu teď normálně kakala tak po dvou dnech, včera večer byla brutální nálož, tak jsem jí dnes ráno dala jen čč na rovno a po kojení zůstala se mnou v posteli, že se ještě trochu dospíme. Spinká na boku, takže jsem po jejím nečekaném ranním kakání musela převlékat i svoje prostěradlo :slight_smile:.
30. črc 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Tak snad už to dneska bude lepší a Štěpi bude v pohodě.
30. črc 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr hehe :D takhle jsem to měla včera.. kdy po 7. kakání jsem už čč na rovno vzdala a uvázala novosklad.. :D :D :D
30. črc 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie jo, byl to jeden z důvodů, proč jsem pak na doma přestala plíny dávat. Koberec máme jen jeden a nic extra, takže nehody by nevadily, ale ono jich naštěstí zatím moc nebylo. Myslím, že teď v létě je pro to ideální příležitost, dítě pořádně větrá a nehrozí, že by mu byla velká zima.
30. črc 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek já bohužel neznám nikoho se sušičkou :unamused: asi zkusím tu dekalcifikační lázen, už jsem ji jednou dělala na kalhotkovky z bazárku, bmb plenky jsou v pohodě, na ty stačí promnutí, ale štvě mě to u čč, kdybych měla každou pořádně promnout, tak to už teda zabere dost času :sweat_smile: navíc by pak byly totál zmačkaný :unamused:
30. črc 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi no, já jsem dostala plínky od kamarádky co sušičku má, v pohodě byly, měkké (jeté ale měkké) :slight_smile: no 2x jsem je vyprala a jsou ťuhýk :frowning2:
30. črc 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek