• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@aemmi A odkud jsi? Třeba by se tu někdo se sušičkou našel, kdo by chtěl udělat dobrý skutek...
@madlisek My koberce nemáme vůbec... blbý je, když se pokadí, ale to se většinou dá odhadnout, že už nebude... a utřít loužičku je fakt snazší než se s ním pořád prát...

Holky, dnes mi přišli vlňáčky Loveybums Interlock. Na první pohled mi přijdou fajn, akorát nechápu velikost - je tam 9-22lb., takže by měly sedět cca od 4,5kg a mně přijdou na našem 9kg mackovi stále dost velké...
30. črc 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka fakt, jo? to je blbý, jak jsem psala, hlavně u tech čč mě to štve, novorozenci bych s nima ostrouhala kůži :frowning2:
30. črc 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie ze Šumavy... no ale když říká @andelka, že to stejně nevydrží, tak je to jedno... :unamused: spíš sázím na tu dekalcifikaci
30. črc 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Hm, tak že to nevydrží věčně mi bylo jasné, ale jestli jsou plínky tvrdé po dvou praních, tak to fakt nemá smysl... tak snad ta kůra pomůže...
30. črc 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. črc 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka myslela jsem, že efekt sušičky vydrží dýl :unamused:
@dandelion jak pokračuje Štěpi dneska? Snad líp, když tu řešíš plavečky :wink: Krásné barvy, jen mě děsí ty tkaničky. Podle mě je dítě nenechá na pokoji a při manipulaci ve vodě budou možná vadit.
30. črc 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Taky bych tkaničkové na mimčo nepořizovala. Trošku zručné dítě je na plavču schopné rozvázat vršek od plavek i mamince :D.
30. črc 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela kaká co kojení, ale už jen první dávka byla velká.. teď spíš takové příprdky a daří se nám vše vychytat..
@janistr no on tam je normálně sucháč a ještě ta tkanička, ale je fakt že to asi bude rozptylovat...
30. črc 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion to vypadá dobře, vydržte, holky :slight_smile:
30. črc 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion mame je doma jsou fajn:slight_smile:. Tkanicky jsou spise na ozdobu, to zapinani je na suchy zip, takze variabilni...ale hlavne uvnitr jsou krasne mekoucke i kolem nozicek :slight_smile:
30. črc 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem konečně sehnala pro malou rifle, zjistila jsem, že fakt musím do klučičího oddělení, koupili jsme je v Lindexu, k tomu ještě jedny krásně pružný tepláčky. Je to divný, ale klučičí kalhoty jsou jednou tak širší než holčičí ve stejný velikosti :confused: přitom proporce mají kluci i holky v batolecím věku snad stejný :sweat_smile:
30. črc 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi A s tou dekalcifikací máš zkušenosti, jak dlouho to vydrží v nestruhadlovém stavu? Já měla od kamarádky jednu bambusovou vv plínu ze sušičky krásně měkkou (měla jí pujčenou), někdy minulý týden jsem ji použila a teď už vůbec nepoznám, která to byla, všechny jsou zase stejně zhrublé. Takže jednorázová sušičková kůra před porodem bude asi na nic :frowning2:
30. črc 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek já bych řekla, že po tý kůře to vydrželo dýl, jenže to byly bambusový a froté plenky, který stejně ještě pokaždý promnu...jinak fakt nevím, co s tím, přemýšlím, že zkusím prát v něčem jiném, ted používám sliz, tak jestli by to v nějakém gelu/prášku nebylo lepší? Jinak jsem fakt v koncích :confounded:
30. črc 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Taky se mi nechce kupovat nové bmb froté a znovu vyrábět zásobu plen, když jich mám plný šuplík :frowning2: Ale představa, že do takhle zhrublé plíny motám čerstvě narozenou prdelku, se mi ani trochu nelíbí. Ono to asi práškem nebude, spíš bude vodou, já peru různě na střídačku ve slizu, persilu sensitive, lovele, ecoveru a nepozoruju rozdíl :frowning2: Zkusím taky tu dekalcifikační lázeň, snad bude efekt znatelný :slight_smile:
30. črc 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Ocet do máchání asi taky nic, co? :unamused: Spíš si myslím, že slizem děláš dobře, kdybys prala v sypkém prášku, bylo by to asi ještě horší, protože by se usazoval ve vlákně.
30. črc 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka ocet dávám pokaždé, ale efekt to asi moc nemá :unamused: s tím práškem, to jsem teda nevěděla, na to si dám pozor...jinak asi prostě smůla, bohužel máme tvrdou vodu
30. črc 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Hmm, myslela jsem si, že ocet v máchání asi moc nepomůže, je to přece jen slabá koncentrace :unamused:
30. črc 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek diky za tip na tu flanelovou plinu na prebalovak, zkusila jsem ji tam dat a krasne se zahrne pod okraje a drzi, je pevnejsi, na tom mam jeste normalni cc, kterou budu menit casteji
30. črc 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi ja peru taky v prasku a mame hodne tvrdou vodu z vlastni studny, ale zatim jsem zadne velike hrubnuti nezpozorovala.......jasne ze nejsou jemnoucke jako ze susicky, ale neni to az tak hrozne
30. črc 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
prodávám:
vlňáčky natahovací Popolini vel. S, 3-6kg, nepoužité ani neimpregnované, 250Kč
svrchňáky Imse Vimse organic cotton, bílobéžové pruhy, premature 2-4kg 70Kč

separační vložky Imse Baby 200ks, 80Kč
separační vložky Popolini role 200ks, pár útržků odebráno, 70Kč

Bitti d'lish SIO žlutá a kravičková, obě vel. M, použité minimálně, cena za kus 320Kč
Haipa Daipa Pastelka, použité minimálně, 3ks, cena za kus 150Kč
Tots bots Bamboozle vel.1, na patentky, 250Kč
Lotties z biobavlny, vel. L, 2 ks, cena za ks 250Kč
BabyLucy Organic vel. XS-S, na suchý zip, úprava velikosti na patentky, 150Kč
Bambinex bambusová, vel. 2 (10-20kg), suchý zip, 120Kč
Bambinex, polyester, vel. 1, 4-10Kg, suchý zip, 100Kč

Babyidea Bamboo prefold, vkládací plenky, nepoužité, 2ks, cena za obě 250Kč
zdarma přidám sponku Snappi – mám jen jednu, kdo si dřív napíše, ten ji má :wink:

a ještě plavečky Popolini, žluté moře, velikost S (3-9kg), na bocích 2 řady patentků, 90Kč
30. črc 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Rado, tesi me, ze jsi spokojena konecne :slight_smile:
30. črc 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ptjj já je mám hodně hrubý až poslední dobou, tj. po 10 měsících praní, takže ono to není hned
30. črc 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela akorát teda teď mi dvakrát kakala vyloženě pěnu.. takže se nejspíš bezmléčné dietě nevyhnu :/ :/
@lenicka8x8 mě jsou právě sympatický.. máš srovnání i s jinými?
30. črc 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj potvrzuji, u nás to také zhrublo až po mnoha měsících používání.
30. črc 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi @madlisek aha, tak to je jiná..tak dej pak vědět, jak zabrala ta dekalcifikace
30. črc 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion myslis, ze to je intolerance BKM? to se muze objevit takhle nahle? myslela jsem, ze to dite bud ma nebo nema
30. črc 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj no neřekla bych náhle.. malá od tří týdnů den co den má koliku.. někdy méně jindy víc.. jakmile jsem mléčné jen omezila, tak večery byli klidnější, předevčírem jsem měla jogurt a velkou zmrzku, nejde mi do hlavy to že je takhle moc zavzdušněná.. Já už prostě nevím, ale za zkoušku diety nic nedám.. jen musím přemoct svojí pohodlnost
30. črc 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion aha, tak to jo.......zkus to určitě, za to nic nedáš a za ten klid a konec trápení pro malou by to stálo, i když já si život bez mléčných výrobků taky vůbec neumím představit :confused: :confused: :confused:
30. črc 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj já jsem závislák.. :/ vyloženě.. :/
30. črc 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemáte někdo zkušenost se svrchními PUL kalhotkami Imse Vimse Smart? (jsou to ty na patentky)
30. črc 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek