• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@terezka312 ta TB Free Time, co mám já, se nedá prát samostatně a samostatně používat jako kalhotky, uši jsou tam přišitý, ale mají samostatnou kapsu, takže se dají trochu dovycpat, aspon tak si teda ten střih vykládám já (koukni do alba), u Flipek a BG 4.0 (nebo jak) to podle mně jde, to je klasická kapsa, ale nemám je, tak si to raději ověř jinde..

Barevný odlišení patentků je jasný, to se opravdu nedá splést :grinning: Ale musíš to připnout až na dítěti, až když je to natáhlý, ne? Protože v klidu si to připravdit to fakt nejde a nebo u těch mých nacvakali blbě patenty :grinning: Mně jdou ty vkládačky přes sebe a jsou shrnuté a vyboulené... A dáváš obě vkládačky? Já mám L, takže ještě nemáme zmeškáno, ale už je chci vyzkoušet..
16. srp 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Dávám obě a normálně si to připravím dopředu, zas si neumím moc představit ten tvůj systém :fearful: dát to až potom
16. srp 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já je ještě nezkoušela :wink: malá má 4,5 kg a mám velikost L, takže je ted teprv budu prát. ale záhada vysvětlena, měla jsem je z výroby pokrčený, stačilo silou natáhnout a je to ok. No holt blondýna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. srp 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Album jsem prohlídla, jen bych ještě brala názvy u těch posledních, já to nepoznám, co to je :confused:
16. srp 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ok nadatluju tam rychle aspon názvy, chtěla jsem to udělat večer v klidu
16. srp 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 mně to večer stačí :slight_smile: děkuju
16. srp 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 názvy posledních už jsou :slight_smile:
16. srp 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Super. Takže jestli tomu dobře rozumím, tak: Tots Bots a Swaddlebees Simplex znovu použít nejdou, protože uši jsou všité, zatímco Blueberry a Swaddlebees Econappi a Bum Genius znovu lze, můžu měnit jen vkládačky?
16. srp 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Máme jen kapsovky BG, s těmi TB nemám zkušenost. Ale pokud mohu podat reference alespoň na BG, tak ty jsou podle mě naprosto skvělé, mají výborný střih, takže hezky sedí a přitom jsou relativně štíhlé. IB SIO mám taky, ale raději dávám BG. Žádné další kapsovky ani AIO jsem už potom nezkoušela, BG mě nadchly, takže jsem zůstala u nich. Ty originální vkládačky z mikrovlákna dávám ale jen v nouzi nejvyšší, když je všechno v prádle, jinak je vycpávám vv bambusovou nebo bambusovými vkládačkami. Dáváme je cca od 1 měsíce doteď a nemám na ně žádnou stížnost.
16. srp 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
TB EF - ne (= nedají se použít jako svrchní kalhotky)
BG FreeTime - ne
jiné typy BG kapsovky - myslím že ano, ale nemám je
SWB econappi - je to klasická kapsovka, pokud se vkládačka vloží do kapsy a ne na ní, tak podle mě znovu jako svrchní kalhotky použít nejde, možná po vyvětrání, pokud vkládačku dáš na kapsu, jít by to mělo (ale nevyzkoušeno)
SWB simplex - ne
BB DeLuxe bamboo - stejně jako SWB econappi
BB Minky - klasická kapsovka, kapsa je z flísu, takže se dá použít jako svrchní kalhotky (stejné jak Anavy easy 2012)

ale SWB Econappi a obě Blueberry jsem ještě nezkoušela, čekám, až náš prťous doroste aspoň na 5 kg.
16. srp 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek Děkuju za informaci :slight_smile: A jdou teda ty kalhotky opakovaně vycpávat a vyměňovat jen vnitřky? Nemusím po každém použití prát i kalhotky?
16. srp 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Nene, je potřeba je vyprat, přeci jen ta kontaktní mikroflísová vrstva je počůraná a i když schne rychle, tak to asi není úplně košer. To je nevýhoda kapsovek oproti plínám s nacvakávacími vkládačkami, kde jdou opravdu měnit jen ty vkládačky. Ale BG jdou taky perfektne používat jako svrchňáky, takže můžeš vnitřek položit nahoru na tu mikroflísovou vrstvu (nevycpávat kapsu) a potom stačí měnit jen vkládačky :slight_smile:
16. srp 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já ty kapsovky chci taky někdy používat jako svrchní kalhotky, ale v tom případě budu vkládačku dávat na kapsu, ne do ní.
16. srp 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731
@madlisek Díky moc za informace, nějak jsem z toho všeho usoudila, že mi asi nejvíc budou vyhovovat systémy SIO místo kapsovek :slight_smile:
16. srp 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 u těch BG Free Time ale není všitá vkládačka ne? To jsou 2 kapsy, jestli to dobře chápu...
16. srp 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 je, to je ta černá v mém albu. Ty "uši" jsou vkládačky z mikrovlákna, ale mají i takové otevřené kapsy, a myslela jsem, že by se tam dalo něco přidat, třeba malá vkládačka anavy.. Na jedné fotce je to trochu vidět.
16. srp 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Aha, to jsem si všimla, že jsou to jako kapsy, jen jsem to celé nějak blbě pochopila :slight_smile: . A ještě poslední věc, odkud třeba máš ty SWB nebo BB. Eshop s plínama, které využívám je vůbec nemaj v nabídce :unamused:
16. srp 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat ke skladování: máte některá plenky ve vodě? Smrdí to míň? :sweat_smile:
Já je mám na sucho v kýbli s víkem, nevím jestli je to tím létem, ale když je sypu do pračky, je to jak u tchořů. A to je peru prakticky každý den, nejdýl obden.
16. srp 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 a chceš vyloženě AIO nebo něco na způsob pop-in SIO systém? Náš Bamboolik jsou vkládací plenky, které se vecvákávají do kalhotek, tak se můžeš kouknout.
16. srp 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila já je sice mám bez víka a teda kapu vždycky 2-3 kapky Antisept od Atoku. Nesmrdí to a působí to antibakteriálně.
16. srp 2012 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik No zjistila jsem, že vlastně asi SIO, koukala jsem na tvůj systém, je to to, co bych brala, jen nemáte nic na patentky a já se těch sucháčů trochu bojim :unamused:
16. srp 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Patentkové se bohužel teprve tvoří :frowning2: Chtěla bych je mít připravené na veletrh For Babies, tak doufám, že se to stihne. Koukám, že jsi z Prahy, tak se na nás můžeš přijít podívat :slight_smile:
16. srp 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Je to tím létem. Když jsem bydlela s prvním prckem rok u našich, tak mi taky v létě připadalo, že to strašně smrdí, tak jsem začala skladovat na mokro. Přišlo mi, že to pak bylo lepší. Přidávala jsem do kbelíku s vodou ještě ocet. A hlavně jsem to tak dělal, když už jsme neměli tolik plín. Pak jsem 2x týdně vyměnila vodu a prala třeba jen jednoz týdně. Teď bydlíme ve starším domě a máme chladnou koupelnu, tak že skladuju na sucho, peru obden a v pohodě. Tak že myslím, že to bude tím teplem, jestli nemáš kbelík v chladnu.
16. srp 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky :slight_smile:
Tak se k vám s radostní přidávám. Dneska mi dorazí první várka objednaných plenek od Anavy. No moooc se těším, až je začnu používat. O plenkování látkovkama jsem přemýšlela už u první dcery, ale bohužel jsem se k tomu nedostala. Tak teď to odnese syn :grinning: Až dobereme jednorázovky (samozřejmě jsem všem řekla, že chci příspěvky na látkovky a ne balíky jednorázovek a hádejte, co všichni udělali? - samozřejmě mi dovlekli pět balíků pampersek :rolling_eyes: ), tak chci plně látkovat a hnusných papírovek se už ani nedotknout :slight_smile: Snad nám to půjde, snad se mi má výbava osvědčí a bude to pro mě radost jako pro vás :slight_smile:
17. srp 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
holky, potřebuju už začít pokukovat po větších PULkách, máme jen S a newborn........ráda bych asi nějaké jednovelikostní, takže Anavy vs. Thirsties duowrap, jaké máte zkušenosti?
17. srp 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj za mě Anavy :slight_smile:) předčily moje očekávání a parádně sedí :slight_smile:
17. srp 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ptjj Péťo, já mám Anavy a jsem z nich nadšená - jsou krásně měkké (měkčí než HD a hodně pružné) a sedí Magdičce už teď (4,5 kg).. Mám patentkovou verzi a patentků je fakt dost, takže se dá výborně nastavit velikost..:slight_smile:
S Thirsties nemám zkušenost...
17. srp 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aideen Taky jsem měla zásobu pampersek (v práci jsme o látkování vyprávěla a pak jsem stejně dostala 4 balíky jednorázovek :sweat_smile: ), ale prodala jsem je :slight_smile: Strašně mi to smrdělo :slight_smile:
17. srp 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciesofi já chtěla kupovat ty HD a asi nebudu... Anavy mě prostě dostali a to mám verzi na SZ.. :slight_smile: příště koupím patentkový :slight_smile:
17. srp 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Já mám HD v Sku dvoje a jsem z nich pořád moc nadšená, malé sednou skvěle...ale ten materiál je prostě u Anavek lepší....asi půjdu ještě do jedněch :slight_smile:
Jinak mi dneska došla objednávka z babaka :grinning: A mimo jiné flísáčky Anavy...na sucháč - dokud je Magdička takhle malá, ty sucháče mu vyhovují víc..dají se lépe nastavit... jsem zvědavá, jak budu spokojená :slight_smile:
17. srp 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek