• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

1. března 2017 
17. srp 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Já mám na sucháče jen ty IV a dávám je málokdy, protože od nich měla Helu vždycky odřené bříško. Teď, když je musím dát, umotám pod ně novosklad a část té plenky nechám na bříšku přečuhovat, aby aspoň trošku chránila.
17. srp 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevite, jestli v Brne v Brane maji Anavy prebalovaci podlozky?
17. srp 2012 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Jani, podle tohoto odkazu ne http://www.branakdetem.cz/prebalovaci-podlozka-anavy.htm Je tam skladová dostupnost...
17. srp 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Myslim primo na prodejne, jestli je fyzicky mivaji, zda nekdo tusi.
17. srp 2012 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion
@janistr holky, a to jim to bříško odře v lehu? vždyť vaši ještě nesedí, ne? a v čem je sucháč anavy jiný než sucháč IV?
17. srp 2012 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Nesedí, ale jak zvedá nohy až do stropu :slight_smile:.
17. srp 2012 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 IV mají takové hodně široké sucháče, zasahují vlastně až k tomu bříšku. Mám je kdyžtak vyfocené v albu. Dokud se malá moc nehýbala, tak byly celkem v pohodě (až na to, že se skoro po každém použití musely vyprat, protože je tam ta bavlněná vrstva).
18. srp 2012 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 jj jak zvedá nožky a jak jí držím v klubíčku (což se nemůžu divit že jo.. :/) je fakt že IV sucháče byly o dost blbější... ale zkusila jsem Anavy zapnout níž a docela dobrý.. musím na to myslet...
18. srp 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy :slight_smile: nevedeli by ste mi poradit kde by som v Prahe nasla obchod kde predavaju svrchni kalhotky viac znaciek? Neviem si z toho vsetkeho vybrat. Najradsej by som ich videla nazivo a omakala :slight_smile: dakujem
18. srp 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xsenova ahojky zkus obchůdek brána k dětem :slight_smile: adresa je: náplavní 11, Praha 2 otevřeno maji od 10:00 do 18:00.. jukni i na jejich stránky, maji tam toho sposty :slight_smile:
18. srp 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion Konecne mam cas odpovedet. ja prave psotrehla ty prujmy, ale nevedela, jak to mate s tou alergii, zda je to primo alergie nebos to delal kvuli kolikam bez potvrzene alergie. Nasi take trapi brisko a nepoznam teda, jak moc vazne to je. Nekdy po krmeni usne ok, nekdy neusne nekolik hodin a casto breci a tlaci.
18. srp 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek nemáme jí potvrzenou.. u kojených miminek se těžko potvrzuje.. a hold uvidíme jak to bude dál..
18. srp 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek No oni tam píšou, že je na prodejně aktuálně nemají (nejen v eshopu)....
18. srp 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Diky, me nenapadlo klikat, ze tam bdue info o obchdoech, ale vidim, ze jsou v Praze.

@dandelion Aha, ja myslela, ze se proste to pozna z krve nejak. V patek jsem zrovna byla s maminkou jednou, co to take meli. Ona prave rikala, ze mel hrozne koliky a hodne brecel, pritom bastil, nemel prujmy nebo krev/hlen. A je mu skoro rok a ona porad neji nic mlecneho a ani soju nesmi. Hele, jak se teda stravujes? Ja nevim, co bych jedla, to asi jen mrkev a rapiakty celer.
18. srp 2012 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Na flísové svrchňáky mýdlo může, naopak jim pomůže v nepromokavosti. Mýdlo nesmí na flís v případech, kdy chceš, aby flís propustil čůrání, tj. u separaček, kapsových plenek a různých plenek se "stay dry" povrchem. Omlouvám se za zpožděnou reakci, měla jsem dovolenou a dost možná už někdo mezitím odpověděl, nemám ještě dočteno :slight_smile:)
19. srp 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula na bambus mýdlo normálně můžeš
19. srp 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Možná už někdo odepsal, ale takové sražení je známkou toho, že je to špatně ušité, on tento materiál není úplně "přívětivý" z hlediska šití a pak se to přesně takto kroutí.Bylo to zřejmě šité z nevysráženého nebo špatně vysráženého materiálu v kombinaci se špatným nastavením šicího stroje při obšívání. Každá z nás švadlenek si několika podobnými pokusy prošla :grinning:
19. srp 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1
@ptjj Je to i špatným nastavením overlocku, jde o tzv. diferenciál, u pružných látek je to zásadní a když je nastavený špatně, tak se to kroutí.
19. srp 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Prosím o radu - kdy Vašim dětem začaly sedět flísáky Anavy?? Malá má cca 4,5 kg a má to hodně volné kolem nožiček..ani zmenšení nepomohlo...
19. srp 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h díky za odpověď, já jsem si to myslela, že to tak nějak bude..
19. srp 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h díky, takže i žlučové mýdlo...Prosím tě, a jak skladuješ použité plenky ty? Předepíráš je? (myslím spíš ty pokakané :slight_smile:
Přidáváš pak do kyblíku nějakou dezinfekci? Někdo prý přidává ocet - ale nevím, jestli to dávají do lázně nebo to mají nasucho.
19. srp 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Neodpověděl, děkuju, ulevilo se mi :slight_smile:
19. srp 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula Já nepředpírám nic, jen pokaděné osprchuju (Ondrovi dávám separačky, Jůle ne), dám do kyblíku, peru cca obden, prvně dám máchání a pak peru na 60 normální cyklus na bavlnu. Desinfekci dávám jednou za čas do praní (Sanytol), když plínky zasmrádnou, jinak peru jen v prášku DenkMit na bílé z DM.
19. srp 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h máchání - to jako předpírku? Separačky dávám ale stejně to kolikrát jde mimo, takže je to pak na plíně. Na některých plenkách už mám skvrny, zatím mi nepustily, koupila jsem v DM sůl na skvrny, myslíš, že to na ty bambusové Anavy můžu použít?
19. srp 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, můj první postřeh ohledně látkování - ta modrá vv anavy pouští barvu :frowning2: Myslíte, že to po čase vymizí? Nějak se mi nechce prát jedna plenka zvlášť, aby mi to nic nezabarvilo. Už to odneslo pár čč, které jsem s tím dohromady prala. Mají takovou krásnou tyrkysovou barvu :sunglasses:
19. srp 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula Předpírku ne, to jsem zkoušela dřív a to nemá ten efekt, je potřeba ty plínky propláchnout větším množstvím vody. U plně kojeného miminka to není až tak potřeba, ale ty agresivnější batolecí produkty je podle mě lepší prvně pořádně vymáchat a až teprv pak prát, aby se to celou dobu praní de facto nelouhovalo v moči. Mám na pračce program samostatného máchání, nevím, nakolik je to obvyklá funkce, ale prostě napustí vodu, chvíli to tam obrací, vypustí a odstředí. Sůl na skvrny určitě můžeš použít, ale je otázka, nakolik to má k normálnímu prášku smysl, protože ten už většinou perkarbonát (= sůl na skrvrny) obsahuje. Spíš se to hodí, když někdo pere ve slizu nebo nějakém eko gelu.
19. srp 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Fakt pouští? :confused: To mě teda překvapuje, je to skutečně jediná podezřelá věc?
19. srp 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím vás, s jakým pracím prostředkem pro ruční prání máte dobrou zkušenost při praní plen na dovolené?
19. srp 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h aha, díky :slight_smile:
19. srp 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek