• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@lenka5731 No odmitam to spocitat :slight_smile: Na kusy toho mam asi take hodne, ale tech 17 AIO (ci kapslovek) mam ty univerzalni vleikosti. A pak mam ted trinactkalhtokovek jednicek, pak budu mit 14 dvojek. A svrchnaku mam 11, ale z toho 7 jsou velikostni, 4 zase univerzalni. A pet novorzeneckych AIO, co uz ji nejsou.
10. zář 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janinek Jani, tak velikost 1 a newborn nepočítám, ty už jsem prodala... :slight_smile: Tohle je v podstatě vše jednovelikostní.
10. zář 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 No ty vel 1 a vel 2 beru jako jednu nebo jak to rict prave. Takze 17 + 13 ted, pak to bude 17+14.

Kolik plin denne ted vase spotrebuje? My jsme na 8-9, takze peru kazdy den ci obden. Ono to tak akorat vychazi, z etne plny kybl je do pracky. Tak se tesim, az spotrebuje plinek mene, ze s emi prodlouzi praci interval.

Ale budu jeste kupovat nejake anavy urcite a BB minky. Mozna dalsi BG freetime, jsem s nimi spokojena.
10. zář 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 7 kalhotovek, 4 AIO/SIO, 3 vv a čtvercovky :slight_smile:. Kalhotovek bych chtěla nakonec tak 12 - 15, ještě pořídím nějaké vv a finito :slight_smile:.
10. zář 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lenka5731 mám 6x kalhotovka Anavy, 3x Merinostar, 60 čč a PULky a Flees Anavy... :slight_smile: dokoupím kahotovky, chci jich tak 15 a pak nějaké vv a budu spokojená :slight_smile:
10. zář 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi taky jsem chtěla kapsu od MAM ale tohle se mi taky líbí.. hlavně ta cena :D http://www.outdoorkids.cz/?455,softshellova-ochranna-kapsa-na-nositko-vyteplena... a jsem z toho krapet mimo co koupit aby jí nebylo ani teplo ani zima.. a hlavně je to tak strašně drahý :/
10. zář 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, spadla mi čelist, proti vám jsem naprostý minimalista :grinning: Naštěstí netrpím plínovou závislostí a jsem spokojená s tím, co mám. Dokoupím a došiju už jen pár kousků navíc, aby to stačilo na obě robátka :slight_smile:
10. zář 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Oblečení máš objednaný super a pokud jde o vrstvení, tak neboj, to nejpozději po prvních dvou vycházkách s kapsou vychytáš. Ze své zkušenosti bych radila obléknout spíš míň než víc (to tělesný teplo je hodně výhřevný :slight_smile: ) a s sebou do batohu pro jistotu nějakou vrstvu navíc, kdyby náhodou :slight_smile:
10. zář 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Hmm, ta vypadá moc dobře! :slight_smile: A není ani tolik drahá... Děkuju za tip :slight_smile:
@madlisek Jj, prostě uvidím až s praxí... Toho přehřátí bych se právě moc bála, přece jen budu hřát dost :slight_smile: Dík
10. zář 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi myslím že je dostačující a užije se i na podzim a na jaře.. to ta exklusiv MAM je zase asi dost teplá a ty míň teplejší zase nejsou nepromokavý :D :slight_smile: já právě řeším, že já nemůžu do toho dát tolik peněz co bych chtěla.. :/ tak nevím jak malou funkčně a levně obléknout.. myslela jsem že jí dám jen Outlast body, přes to Mam body, punčocháčky, vlňáčky, capáčky a kuklu.. na to kapsu a jdem.. ale ty ceny.. je mi z toho od rána na nic :/
10. zář 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
když už jste u toho oblečení na nošení.. už jsem se ptala, ale asi to zapadlo.. jak se na nošení oblíkají chodící děti? nosí se taky pod bundou, nebo asi už spíš venku, když bude muset být oblečená tak ,ayb mohla chodit i být nošená.., já si to vůbec neumím představit :grinning:

A s počtem plín.. Mám 30 čč (ale ty už teď skoro nepoužívám, nestačí :frowning2:, 6vv anavy M (dávám většinou na noc místo vkládaček do kalhotovek), 3 merinostar, 4 šitý samodomo (ale ne mnou) a 12 anav kalhotkových, 1 bum hugger, ale tu už bych si znovu nekoupila. pak nějaký aio/ kapsovky, ale ty používám jen když očekávám přebalování ve stížených podmínkách :grinning:.
10. zář 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud bude někdo psát o oblékání chodících nošených dětí, taky bych prosila do zmínky :wink: Synek začal chodit v březnu, a to toho zas příliš nenachodil, tak se nosil pod bundou (mám softshellku ušitou od kamarádky podobnou vonzibundě), potom už bylo dost teplo a bundy nebylo třeba. Ale mám představu nošení pod bundou, přece jen mi to připadá tak nějak nejefektivnější pro oba. A když bude chtít po svých, mít svršky s sebou - nevím, jak vy, já teď při dítěti téměř nikdy nejdu bez zavazadla.
10. zář 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka @mahafi Chodící děti se většinou nosí přes bundu normálně oblečené. Záleží jaký je poměr chození/nošení. Kámoška nosí v pandě (ergonomické nosítko), vždycky poponese, vyloží, poponese, vyloží... Kdyby měla pořád svlíkat a cpát pod bundu, asi by se na to brzo vyprdla :wink:

A tím "normálním" oblečením nemyslím kombinézu, jako spíš merino vrstvení. Aby to hřálo a při tom to nebylo moc tlusté.
10. zář 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila a myslíš že by stačilo, když by měla outlast body, a na to MaM body? punčocháčky a vlňáky MaM? a kuklu a teplý capáky?
10. zář 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Díky ti dobrá duše :slight_smile:, tak nějak jsem si myslela, že v mrazu nebudu chtít pořád rozepínat zpínat bundu..., natož jí pořád oblíkat a svlíkat.. :grinning: a kombinézy nenávidím, takže toho bych madlíka chtěla opravdu ušetřit :grinning:.

@dandelion záleží na tom, jak je malá zmrzlá.. M. byla hodně horkokrevná, takže tam stačily jenom teplý punčocháče a bodýčko a čepice (kukla bude ještě lepší, jenže já tenkrát neodhadla velikost :-/..)
10. zář 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi fakt? no tak to zkusíme.. já právě nevím jestli mám do toho investovat a nebo spíš ne... :/ jestli mi bude stačit outlast, nebo je potřeba vlně.. :/
10. zář 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion já jsem neměla funkčního nic.. froté punčocháče a normální bodýčko.. to bych teď asi outlastový koupila.. Vyzkoušej a uvidíš.. naštěstí to všechno můžeš objednat a pak mít do týdne doma a i v zimě, až to zkusíš.. :slight_smile:. Madlík na sobě nesnese nic teplýho, takže i v největších mrazech jedzila v kočárku v bodýčku, flísový tenký kombinéze, ponožkách a fusaku.. (většinou ho ale měla nedovřenej), punčocháče měla asi dvakrát.. ona jinak hrozně vřískala :grinning:. Teď právě vůbec nevím, jak jí oblíkat :slight_smile:, ale říkám si, že to prostě ukáže čas :slight_smile:.
10. zář 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak objednám outlast a když nebude stačit objednám vlnu.. ono se to určitě vychytá, ale já abych měla aspoň "něco" :D
10. zář 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Já s outlastem zkušenost nemám. Záleží, jaké jsou mrazy. My jsme odnosili v pletených kamaších, ty první byly normálně akrylové, na vlnu jsem přešla později. A ještě přes to návleky udělané z chlupatých ponožek. Když jsou nožičky venku, tak hodně prochládají. Body taky nemám z merina, ale šila jsem jí svetřík jako druhou vrstvu merinovou. Teď byly extrémní zimy, tak byla jako cibule. Svlíknout se to dá vždycky...
Hlavně to během podzimu vychytáte, jak oblíknout.
10. zář 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion my měli outlastový kamašky a čepičku, ale malej se nechtěl nosit v manduce, takže ty kamašky užil jen v kočárku nebo doma a za mně teda jinak spokojenost, na druhý dítě si pořídím outlastový bodýčka i ty kamašky, čepičky jsem si schovala, ty nejsou tak jetý jako kamaše od lezení :sweat_smile:
10. zář 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion myslím, že outlast ani vlna vyloženě potřeba (ve smyslu "bez toho prostě nemůžeš nosit!") není, kamarádka odnosila tři děti jen v bavlně a žádnou újmou nikdo z nich netrpí :slight_smile: Ty vlněný nebo jiný funkční věci jsou jen prostě příjemnější v tom, že se dítě nezapotí a když už náhodou jo, tak zas rychle uschne.
10. zář 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila To mi neříkej, že jsem si nosící bundu pořizovala na jednu sezonu, tos mě moc nepotěšila :grinning: Synek moc nechce chodit, kam chceme my, většinou se spíš nese/veze a někde ho vypustíme, uvidíme, jak to bude do zimy.

@dandelion Taky jsem loni neměla nic funkčního, jen merino kuklu, což mi přišlo jako jedinečná investice - když bylo tepleji, hlava se mu nepotila, a v chladnu jsem taky nemusela mít strach, že mu bude zima. Byla ale tenčí, tak v mrazech pod cca -5 jsem dávala ještě kapucu. Kukla má navíc výhodu, že dobře drží na hlavě a dítěti nikam nefouká. Jinak míval syn body a punčocháče a případně něco navíc, pokud hodně mrzlo. Problém byl s nožkama, přestože na nich měl několik vrstev, mimo jiné hrubé zaplstěné vlněné ponožky, měl je furt chladné,
10. zář 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion ted jsem se dívala na tu kapsu...a tahle cena podle mě platí v případě, že ji bereš jako dárek při koupi nosítka....nebo jak to tam mají? :astonished:
10. zář 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dotaz k plenám :slight_smile: Myslíte, že můžu AIO a ostatní pleny nacpat do toho vakuového pytle, když už pleny nepotřebujeme? :sweat_smile: nestane se něco tomu PULu?
10. zář 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Jestli můžu odpovědět za Elišku - je to tak, jak píšeš, cena normálně je 690,- , už jsem na to taky koukala... http://www.outdoorkids.cz/?564,softshellova-ochranna-kapsa-na-nositko-vyteplena
10. zář 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka :sweat_smile: Ty jo, to nevim. Dokud se mu chodit nechce, tak bundu užiješ. A pak se dá zas prodat, ne? Kámoška měla nosící bundu dvě zimy, už ji prodává. Mně se žádná nelíbila, já jsem si ušila vsadku na svou bundu jen na nošení vpředu. Na záda jsem pak už nosila venku právě proto, že už malé byly skoro dva roky a chtěla být mobilní.
10. zář 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka Hermi, bunda bude přece ještě na další děti, ta se užije :slight_smile:
10. zář 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Ono se mu chodit chce, ale většinou opačným směrem než míříme :grinning:
Bundu si chci nechat na případné další dítě (děti) a pokud bude ještě slušně vypadat (doufám, že bude), tak prodat. Ale teda fakt si moc nedovedu představit, že nesu třeba v -10 dítě "venku" :astonished:

@madlisek Bereš mi slova z úst :wink:
10. zář 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. zář 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk @luciesofi to mi nedošlo :D ale i tak je to dobrá cena ;)
11. zář 2012 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek