• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@pampeliska1
@janistr ja taky dve... Mela jsem v kosiku tri, ale opanovala jsem se :grinning:
18. zář 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, asi čekáme miminko a uvažuji o látkovkách,tak bych se k vám přidala .. nevím, zda bude v mých silách vše dočíst .. asi vás budu sledovat dál ..mám představu, že pro začátek koupím svrchnáky a čtvercovky a snad to tak půjde ..pak jsem uvažovala o pár AIO pro přítele nebo hlídací babičky ..
18. zář 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@baraz ahoj.. už jsem to tu psala, ale můj ideální a levný seznam plenek:
20x žínka Ikea
1x Koš na pleny s víkem
2x sponka Snappy
20-30x čtverce Kikko Eco Lux
3x vícevrstvá Anavy vel. M (teď je momentálně nemají skladem)
2x Anavy Easy 2012 (vše v jednom)
6x Anavy kalhotková jednovelikostní
PUL svrchňáky Haipa Daipa
PUL svrchňáky jednovelikostní Anavy
Flees svrchňáky jednovelikostní Anavy

s tím, že se používá novosklad a PULky a pak plenka na rovno a sem tam kalhotovka :slight_smile: ;)
ber to jako základ a pokud máš prostředky, tak nakupovat kalhotovky :slight_smile: ;)
18. zář 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dandelion ¨jé teda ty jsi láska :slight_smile: no mám radost jak jsi mi hned napsala .. a ty žínky jsou k čemu?? no prostředků moc nemám ale určo tě poslechnu :slight_smile:
18. zář 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz žínky jsou jako vkládačka.. další savá vrstva do novoskladu :slight_smile: poskládáš novosklad, doprostřed dáš poskládanou žínku na třetiny a přes to separačku (já používala nastříhanou deku Irma z Ikei ;))
18. zář 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna @janistr já jsem si řekla, že jen jednu, abych to měla za nejnižší poštovné (což ještě nevím, jestli klapne, protože mi to tam pak psalo, že je to na opravdu malé zboží, ale říkala jsem si, když to bylo v nabídce, tak snad jo), kdyby mělo být poštovné vyšší, tak snad vyberu ještě jednu :grinning: Líbí se mi ti béžoví medvídci :dizzy_face:
a ještě jsem k tomu přihodila ještě vložky do podprsenky, tak jsem na ně zvědavá.
18. zář 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz souhlasím s @dandelion - je to dobrý seznam :wink: Já jsem teda moc novosklad nepoužívala, protože jsem se hned rozmazlila kalhotkovýma plenkama, ale pro začátek to určitě stačí a pak uvidíš, co ti bude vyhovovat a budeš příp.dokupovat :wink:
18. zář 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 vložky používám a jsem spokojená velice :slight_smile: ;)
18. zář 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 ty kalhotkové ale vyjdou poměrně draho,že? pokud budu počítat, že bych jich potřebovala za den 6, prát za 2 dny -takže cca 20?? to je moooc na mě ..
opravdu děkuji.

jaký máte názor na to koupit plínky použité? nebo mám brát raději vše nové?
18. zář 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz ahoj, ten seznam od @dandelion je moc dobrý, vidím to podobně. I tvoje vize (čč+pár AIO) je pro začátek určitě možná, funkčně to stačí a budeš mít čas se rozkoukat co dál. Dočítáním se netrap, stejně se to tu probírá stále dokola :wink:
18. zář 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion a nejsou vidět? Já jsem si koupila k plenkám z Fleru nějaké levné a jsou takové nic moc..sice bmb, tak příp.dobře sajou, ale tak divně se krabatí a ujíždí.. :-/ Taky stály 15 Kč/pár :grinning:
18. zář 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz když si vybereš osvědčené značky a budeš brát jen ty krátce používané, není to vůbec problém. Na nákupy máš spoustu času, když pohlídáš bazar, určitě toho do porodu najdeš hodně.
18. zář 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz mám čč Kikko Lux použité a tři použité Anavy kalhotovky, použité Pulky, I fleesáče.. ale pocit z nových plenek je nepopsatelný :D :slight_smile:
@pampeliska1 trochu vidět sou.. ale sedí.. já na to jak mám velký prsa, tak jsem spokojená.. ty jednorázová ač s "lepíkem" mi pořád sjížděly...
18. zář 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz noo, na první pohled docela drahou vyjdou..Pro mě je to ale pohodlnější a také třeba kalhotovka Anavy obsahuje vkládací dlouhou a krátkou bambusovou plenku, kterou můžeš používat třeba jako savou vrstvu do novoskladu (dělala jsem to tak, když mi neuschly kalhotovky). Pro malé miminko jsou ale docela velké i zmenšené, já jsem totiž začla látkovat někdy v cca 2,5měs. a máme velké dítě, tak jí už padly dobře.
18. zář 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela mám článek o výbavičce, můžeš kouknout pro inspiraci. Dobrá je na to taky diskuze http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-pleny-konkretni-vybava-jste-spokojene/ - tu vezmi od konce, typy plenek se časem mění.
18. zář 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion no za mě byly a jsou zatím nejlepší jednorázovky Chicco..teď jak mlíko už nějak moc neteče mimo, tak je používám i déle, bez nalepení - ony jsou totiž tvarované a krásně se přizpůsobí a nejsou vidět ani pod uplým tričkem..Ale když si dám ty látkové, tak je to úplně jiný pocit..
18. zář 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 u mě se to právě střídá.. chvíli jsem je měla pořád suchý, mlíčko neteklo a teď je mám durch.. takže si nelajznu jít bez nich.. ale mě teda z jednorázovek hodně bradavky svědily.. takže jsem za bambusky ráda :slight_smile:
18. zář 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz oprava, jsem to poslala sobě - mám článek o výbavičce, můžeš kouknout pro inspiraci. Dobrá je na to taky diskuze http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-pleny-konkretni-vybava-jste-spokojene/ - tu vezmi od konce, typy plenek se časem mění.
18. zář 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion aha, tak to já mám teď sucho, že na doma nepoužívám nic..Ani v noci, což se divím :grinning:
18. zář 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no tak v noci sice spím bez ale mám tílko mokrý.. někdy víc jindy míň..
18. zář 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela jdu to pročíst :slight_smile:
18. zář 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion ¨jak tu koukám - jak píšeš PUL haipa daipa - to jsou jednovelikostní nebo new born?
18. zář 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz ty mám na mysli ve velikosti S, skvěle sedí na novosklad.. ;)
18. zář 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion jůů, se těším až to začnu objednávat :slight_smile:
18. zář 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@baraz no a pak propadneš závislosti jako my tady :D :/ škoda že mi momentálně peněženka nepřeje :D
18. zář 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion :slight_smile: do jaké částky se s tím tak vejdu? je 2000kč reálné pro začátek?
no my musíme naoupit všechno, rodiče nám nepřidají a ještě máme za měsíc svatbu ..
18. zář 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz no myslím že ten můj seznam vychází cca na 4500,- ale pokud to nebudeš nakupovat vše hned, tak stačí jen koš, snapka, čč, žínky, a PULky ;) a to by mělo stačit.. :slight_smile: ;)
18. zář 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion ok :slight_smile: a ještě - ty čtverce 70x70 nebo 80x80?
18. zář 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. zář 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz Já tedy nemám čtverce Kikko, ale klasické Libštátské 70x70 (mám jich asi 50 ks, prvních 6 týdnů mi stačily tak, tak, když jsem je používala na přebalování, pod hlavičku a pod) a taky v pohodě. Do 6 týdnů nám stačila jedna plínka (já dávala na rovno), ale jsou mimča, kterým nestačí. Kalhotovky používáme až od 2 měsíců. Dřív mi připadalo, že dělají strašně velký zadeček. Měli jsme i novorozenecké kalhotovky, ale jen asi 4ks, které jsem měla po první dceři, teď bych už je asi nekoupila. Rychle rosteme, tak už se do nich ve 3 měsících nevejdeme.
18. zář 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek