• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
Ahoj holky, jsem v koncích a ještě jsem s látkováním pořádně nezačala :grinning:. Asi týden zkoušíme na doma, ale přijde mi, že to dělám špatně. Vůbec nevim, jak vycpat, aby plínka vydržela aspoň dvě až tři hoďky. Nejdřív jsem zkoušela novosklad jen s ikea žínkou, pak novosklad s krátkou vkládačkou z Anavy kalhotovek, pak to samé s dlouhou vkládačkou. Další pokus byly kalhotovky Anavy s dlouhou vkládačkou (mám jednovelikostní a už sedí moc pěkně :slight_smile: ).Dneska dopo jsem dávala novosklad s vkládačkou z BG kapsovek a po cca třičvrtě hodině už čč začala docela provlhat. Dýl jak ty dvě hoďky na sobě Kubíček snad ještě plínku neměl, tak nevim, jak moc a čím to mám ještě vycpat, aby to nebylo zase mega obrovský a nebyla vidět jenom plínka místo Kubíčka :grinning:. Zatim to měl vždycky opravdu úplně durch. Chtěla bych látkovat i venku, v noci, ale takhle mi to asi moc nepůjde :angry:. Poradíte mi prosím?
18. zář 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen děkuju, já si to poznamenám, abych nezapomněla ten název a asi to vyzkouším, ta tvrdá voda mě už fakt štve :unamused:
18. zář 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi jsem na tom taky tak. a to látkuju teprva třetí týden a některé jsou fakt hrubé. Sice používám separačky, takže to nemá přímo na kůži, ale boky přece jenom dotek na kůži mají. Taky ho chci vyzkoušet.
18. zář 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek ok, ted ale nerozumím co vyplívá že mám nakoupit? 50ksu ze začátku a ted ti stačí mín nebo jsi musela dokoupit?
18. zář 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida Anavy s dlouhou vkládačkou by určitě 3 hodiny vydržet měla. U kluků je potřeba plínku co nejvíc vycpat vepředu, zadek mívají většinou suchý. Dlouhá vkládačka se třeba vpředu poskládá na třikrát. Spíš jsem se chtěla zeptat, co myslíš tím, že je durch? Má mokrý oblečení? Nebo když mu sundáš svrchní kalhotky, je pod nimi plína mokrá? To je normální, skrz to prosákne hodně rychle. Pokud není plína opravdu hodně nacucaná, že už víc nepobere a začíná ti protýkat přes svrchní kalhotky na oblečení, je to v pořádku.
18. zář 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz Teď mi stačí míň. Ven a na spaní používám kalhotovky a už taky malá tolik neublinkává, tak že nemusím pořád prát pobliňděné plíny. Máme teď čč jen na doma. Dávám na rovno a dovnitř nějakou vkládačku, buď malou z Anavy kalhotovek, nebo mám i nějaké froté a flanelové po starší dceři.
18. zář 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek ok ted chápu :slight_smile:
18. zář 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida já skládám vkládačku (tu velkou) tak, jak píše helulela. Mám chlapečka a většinou je plenka rychleji mokrá vepředu, vzadu kolikrát krásně suchá. Konkrétně kalhotková anavy mi vydrží vklidu tři hodinky. A to malý, když je mokrý tak si řekne. Ale kolikrát když spí déle jak čtyři hodinky, tak plenka ještě úplně nacucaná není. :slight_smile:
18. zář 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Jojo, dlouhou vkládačku mám vepředu poskládanou na třikrát. Na oblečení mi to nikdy neproteklo, ani bokem, ani jinudy, takže to bude asi v pořádku :grinning:
18. zář 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida no je normální že je mokrá plenka :slight_smile: od toho tam jsou svrchňáče :slight_smile: ;)
18. zář 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida tak to bude dobré, ono je to nezvyk proti jednorázovce, že dítě je v mokru. Všechno vychytáš, neboj :slight_smile:
18. zář 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 béžové medvídky jsem taky měla v košíku, ale pak jsem výběr přehodnotila :slight_smile:.
18. zář 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@helulela Já teda na noc skládám na kluka i Helence, protože spí na bříšku a má tu plínku taky mokrou jen vpředu :slight_smile:.
18. zář 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr
@helulela já se Dorotce vždycky směju, že čůrá jak chlapeček, protože má předek až po lem komplet mokrý a zadek v suchu :sweat_smile: Má asi dost silný proud :grinning:
18. zář 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Máme to podobně, ale nejvíc v noci, kdy na tom ještě leží :slight_smile:.
18. zář 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr vitej do klubu, ja taky :grinning:.
18. zář 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janistr @pampeliska1 jeeee tak jsem ráda že štěpi není jediná :D má plenky běžně počůrané jen vepředu.. i když není na bříšku..
18. zář 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dandelion @janistr @pampeliska1 taky tak taky tak :grinning:
18. zář 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@martinka.pida to není u kluků nic neobvyklého, že mají plenku vpředu mokrou, ale pokud to udrží svrchňáky, tak je to ok, jak píšou holky. Navíc, pokud kojíš a máš hladovce, tak holt když toho hodně vypije, tak toho i hodně vyčůrá :wink: Já mám taky hodně učůraná miminka hnedka od začátku, jen novosklad s vkládačkou byl u nás možný asi tak prvních 5-6dní, než jsem se rozkojila, pak už jsme jeli pěkně vycpané plenky :wink: Zkus se zaměřit na bambusové plenky-vkládačky, to vydží víc jak ikea žínka a nebude to dělat na malém miminku takový objem.
18. zář 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky. Dneska jsem měla malého v manduce a dala jsem mu anavy easy. Měl ji na sobě cca hodinku a půl a když jsem ho přebalovala, měl plínu totál provlhlou až mokrou a mokré oblečení. Myslíte, že to bylo tím tlakem, kdy vlastně je v té manduce chytlý za prdelku? V kočárku ji měl dvě a půl hoďky a v pohodě, pěkně to vše udržela. Nosící maminky, jaké plenky dáváte do nosítek, šátků? Kalhotovku + svrchňáky a na AIO se vykašlat?
18. zář 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen nemáš náhodou ten starší Anavy typ? Ten kolem nožiček protékal. Taky je potřeba zkontrolovat, ať je plenka pěkně zarolovaná dovnitř. Já teda používám na ven kamkoliv ty naše SIO a nikdy nebyl problém ani v nosítku ani v sedačce. Tipla bych to na špatně zarolovanou plínku, nějaká vnitřní část musela koukat ven, tlakem by to být nemělo, Anavy má kvalitní PUL.
18. zář 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jsou to by co jste říkali? uvažuji, že je pořídím ..http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/g76v/31-ks-kikko-lux-eco-plenky-70x70separacni100ks/
18. zář 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik kupovala jsem ji před měsícem, tak by měla být ten nový tip. Právě kolem nožiček v pohodě, na to rolování si taky dávám pozor, aby bylo dovnitř. Spíš byl mokrý v oblasti bříška. Já právě měla i SIO merinostar a tam teda nebyl problém. To udrželo hezky. Skusím ještě příště vložit vkládačku navíc. Jinak nevím. Možná, že prostě jenom vyčůral naráz velkou dávku a plenka to nepobrala. Akorát mě to dost překvapilo :slight_smile:
18. zář 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion
@helulela
@aideen Děkuju, holky :slight_smile:. Je to opravdu nezvyk oproti jednorázovce :grinning:. Že bude mokro, s tím jsem počítala, ale že to bude až tolik, to mě překvapilo. Asi jsem čekala zázrak či co :grinning:.
@bamboolik Jo, tak hladovce mám, učůranýho a ukaděnýho :grinning:. Malá byla taky hladovec, ale vydržela spát aspoň tři hoďky :slight_smile:. Ikea žínku jsem zkoušela jen na ty první pokusy, pak už jsem dávala jen bambusové vkládačky z Anavy.

A ještě musím říct, že jsem netušila, jak bude složité umotat na miminko novosklad :grinning:. Poprvé mi to trvalo hodně dlouho, než jsem ho nějak zamotala a stejně to vypadalo děsivě. Pěkně umotat se mi to povedlo až včera :slight_smile:.
18. zář 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen a nemáš ji třeba ještě málo vypranou? Mě to Anavy dělaly, nahoře na vkládačkách je takový sametový povrch, ale moč po tom klouzala, Po pár praních to už bylo ok. Zkus ještě vkládačku navíc, ale je to divné :confused: A nekoukaly ty vkládačky na bříšku?
18. zář 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida tak to se připrav na zážitky, hlavně pak na super atomové noční plínky, jaké je na takové učůránky potřeba :grinning:
Novosklad chce trochu cviku, akorát, že než jsem se ho pořádně naučila já, tak už mi z něho malý vyrostl (s pořádnou vkládačkou to je fakt natěsno :sweat_smile:
18. zář 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik no vidíš, to mě nenapadlo. Tu myškovou jsem prala zatím jenom čtyřikrát, tak to bude nejspíš tím :slight_smile: Moc děkuju, hned ji zítra vyperu a pak šoupnu i k dalšímu praní.
18. zář 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida já novosklad nikdy nepoužila :grinning: Víc se mi líbí kalhotkový z vv a nebo z čč sklad na draka. :slight_smile: Ale většinou jsem zdechlá a šoupnu plíny narovno :grinning:
18. zář 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik To jsou teda vyhlídky :grinning:.
@aideen Vv mám tři, zatím jsem ještě kalhotkový sklad nezkoušela. Něco mi řiká, že bych se moc namlsala a pak musela dokoupit vv :grinning:.
18. zář 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida Já měla všude mokro v jednorázovce. Suché oblečení přišlo až s látkovkama :dizzy_face:
18. zář 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek