• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@aideen Jaká to byla barva? Nebyl to ten prokletý tyrkys?
18. zář 2012 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h nene Ivi, byly to ty myšky oranžové. Ale tohle bude fakt moje chyba. Holt jsem to vyprání vícekrát pro zvýšení savosti podcenila. Jinak s nimi nemám fakt problém. :slight_smile: Ještě jich postupně několik dokoupím :grinning:
19. zář 2012 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida má mám vv anavy 4 vel M a od aitu vv 3 taky velikost M a stačí. Jak říkám, hodně to střídám dle situace (jestli malý kadil, jestli ne, jestli hodně pil atd) a taky podle toho jak se mi chce :grinning:
19. zář 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen já měla anavy easy (ale ty starší) a protékaly skoro vždycky na bříšku i kolem stehen, možná čůrají moc rychle, nevím, ale nakonec jsem je prodala, nechala jsem si jednu, pro všechny případy, ale prakticky ji nepoužívám, přitom jsou moc krásné, hezky štíhlé, krásně sedí.... nevim, no
19. zář 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz Přesně tyhle plenky jsem si kupvala a taky už použité. Za mě dobrá volba. I cena je dle mého dobrá, takže já bych do nich šla :slight_smile:
19. zář 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk o tom jsem slyšela, že to ty starší typy dělali. Myslím ale, že to bylo tak nějak všechno dohromady - malý nakojený, nespal tudíž hodně čůral, navíc tlak v nosítku a dvě hodinky v plíně a bylo to. Ono než že by za to mohla plenka, tak spíš já jako začátečník :grinning:
19. zář 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem se zeptat...zatím pořád o látkování uvažuji a také tápu :sweat_smile: Např.když použiji Anavy kalhotky,tak do toho musím dát vkládačku,že? A mokrá pak bude jen ta vkládačka? Nebo i někdy ty kalhotky?
19. zář 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eicul82 i kalhotky, jsou promokave, proto se pres ne davaji jeste svrchnaky - pul, fleece nebo vlnene.
19. zář 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eicul82 pokud myslíš tyto http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-pleny/2-2-Jednovelikostni-na-patentky tak přes ty se ještě musí dát nějaká nepromokavá vrstva - celé kalhotky fungují jako "plína" a celé můžou být mokré. Vkládačka do nich funguje jako sací vrstva navíc, aby toho víc pobraly.
Jestli ale myslíš tyto http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-pleny/13-2-Vse-v-jednom tak ty jsou AIO (All in one) a už se přes ně nedává nic.
19. zář 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eicul82 Nakazily jsme te?
19. zář 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milé maminky,všechny vás moc zdravím a prosím o radu. Čekáme třetí miminko a chtěla bych začít látkovat ( obě děti jsem měla na papírovnkách). Bohužel, začínám ve všech těch informacích tápat. Nejjednodušší pro nás by bylo nakoupit ty plenky,, All in one,, - nemám moc prostoru na sušení a také výhoda rychlé přebalení. Nejvíce se mi líbí od ANAVY, máte s nimi někdo zkušenost? Popřípadě můžete doporučit jinou značku? Kolik bych jich potřebovala pro mimi jako základní výbavičku, kdybych nakoupila jen tyto?
Moc děkuji, chystám se na kurz, tak snad budu chytřejší.
19. zář 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka moje výbava je z 80% Anavy a už ani žádné jiné plenky nekupuji. AIO mám dvě a jsem spokojená. Akorát teda celá výbava z nich ... no nevím ... byla by to docela pálka. Myslím, že ideální je mít tedy tak 25 - 30 kusů? Holky ti k tomu určitě napíší víc :slight_smile: A myslím, že taky napíší to, co teď já ... že by celou výbavu v AIO nekupovaly, ale vyzkoušely by, co bude tobě a miminku sedět :slight_smile:
19. zář 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen : Moc děkuji za radu :slight_smile: právě jsem na jejich stránkách a asi to nějak zkombinuji. Ještě se chci zeptat, kolik tedy těch základních,, plenek,, a kolik těch svrchních kalhotek? stále se bojím, abych toho neměla moc nebo naopak málo.
19. zář 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka koukni ke mě do alba, tam mám celou moji výbavu a mám toho teda dost. I trochu víc, než by bylo nutné :grinning: Ale je to jako droga :grinning:
19. zář 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka Mně se Anavy AIO líbí, jsou hezky štíhlé a dobře sedí, není to takový balík jako kalhotovka a svrchňáky, mám 2 a za mě můžu doporučit. Ještě mám moc ráda kapsovky od Swaddlebees (téměř stejné jsou i Blueberry), ale ty jsou ještě o dost dražší než Anavy. U těch Anavy je výhoda, že je to systém SIO, takže můžeš koupit ty vkládací části a svrchní kalhotky používat opakovaně, pokud nebudou znečištěné. Tím se dá trochu ušetřit.
19. zář 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 : Moc děkuji, vypadá to, že nakonec uděláme výbavičku z těch kalhorkových plenek + ty svrchní a něco budeme mít i All in one - jsem často s dětmi venku nebo na kroužku apod., tak to bude asi jistější :slight_smile:
Kolik je potřeba pořídit těch kalhotkových plen a kolik svrchních do začátku? A jak rychle schnou ty klahotkové plenky?
@aideen : To je tedy pořádná výbava :slight_smile:
19. zář 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě se chci zeptat, zda se vyplatí koupit i ty novorozenecké nebo stačí jednovelikostní hned od začátku? Obě děti měly kolem 3,5kg
19. zář 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen To se mi ulevilo :grinning: Myši by měly být v pořádku, i když kaz materiálu je samozřejmě možný vždycky.
19. zář 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka Potřebuješ 24 kalhotkových plenek a 3-4 svrchňáčky. To počítá s praním obden a 1 dnem na schnutí, přebalování pak vychází po 3 hodinách. Pokud nežiješ ve vlhkém bytě, tak by 24 hodin na sušení mělo stačit, můžeš dát plenky klidně i na topení, ale jsou pak tvrdší. Novorozenecké bych doporučila spíš jako doplněk "na parádu", protože u průměrně velkého miminka vydrží jen krátce. Kdybys čkala vyloženě malé miminko, tak by se pak vyplatily, ale jinak ne.
19. zář 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka JA vedela, ze budu rodit kolem 38tt, tak jsem mela 3 novorozecke vse v jednom a bambusove kalhotkovky jednicky a minisvrchnaky. Zacli jsme latkovat na 2.75 kg v osmi dnech. Mela ty bambusove a mini BB. Ostatni svrchanky byly moc velke - uni veliksoti nebo size 1 Little Lamb ci TotsBots, pak jsem prikoupila jeste dve novorozenecke AIO a TB svrchnaky nulky. Ted je ji devet tydnu, ma 5.74 kg. Minisvrchnaky uz nenosi pres tyden, ted ma ty BB coverall. Novorozencke AIO uz nenosi pres dva tydny, ne-li tri. Little Lamb bambusove kalhotkovky jednicky ji jeste jsou, ale uz ji davam TB bamboozles dvojky i. A ty AIO jednovelikostni uz davam take, ale treba tots bots easyfit jeste nesedi nejlepe. Bumgenius freetime a miosolo asi ted sedi lepe. Mam to vse kdyztak v albech, vybavu i nejake fotky z praxe.
19. zář 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h
@janinek : Holky moc děkuji za radu, ještě jsem objevila v obchodě Brána k dětem značku OneSize - mají tam sadu 10ks kalhotovek za 2950kč, používáte je někdo?
19. zář 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka Neni zac.

Jeste ti chci rict, ze ja se bala toho skladani take, ze jsem byla presvedcena, ze ty AIO jsou jednodussi a lepsi. A musim se priznat, ze ted mam radsi asi kalhotkovky a svrchnaky, hlavne jim nejvic verim, protoze mi fakt nikdy neprotekly. Jsou teda bachratejsi a dele schnou, ale fakt super drzi. A i kdyz treba je presne nemam tesne, tak neprotecou. Coz u AIO se mi stalo, kdyz je blbe utahnu. A muj manzel ma take radsi kalhotkovky a svrchnaky nez ty AIO, ze je neumi dobre zapnout totiz.

Jo, ted vidim preklep, male ma 5.34 kg, jsme ji omylem pridala nejak moc.
19. zář 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka To asi nebude značka, ale jen označení, že je to jednovelikostní plenka, ne?
19. zář 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka @ivuska.h já myslím, že to jsou duhy od popoliny ne?
19. zář 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@littlemousecz Vidíš, to je možné, to by i odpovídalo +/- tou cenou. Tak ty bych nebrala :grinning:
19. zář 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jsem v těhulkování teprve na začátku, ale začínáme se pomalu s manželem rozhodovat jestli budeme látkovat nebo ne. Zatím vidím v látkování samá pozitiva hlavně vzhledem k miminku a myslím že to ani nezabere více práce pro mě než papírovky. Téměř vůbec se zatím neorientuju, tak teď hledám kde se dá. :slight_smile: Hlavně nevím kterou značku plenek bych měla vybrat...Může se třeba kombinovat více značek dohromady nebo se musí celá výbavička pořídit od jedné značky? A je lepší pořídit dvou velikostní plenky nebo jednovelikostní. Přijde mi, že v těch jednovelikostních bude mít mimčo akorát objemný zadeček a pak bude mít všechno oblečení veliké...A kolik a jakých plenek je nejlepší si na začátek pořídit?
19. zář 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, byly jsme s Mayou na tříměsíční prohlídce a doktorce se moc líbilo, že má látkovou plenku (Mommy´s Touch). Ptala se, jak to dneska funguje, kolik jich potřebuji, ona že prala šedesát plen denně :grinning:. A že jsou lepší než jednorázové, protože ty nejsou fyziologické, jsou moc úzké kolem nožek a nepodporují správné držení kyčlí. Též se jí líbila moje bezplenkovka, říkala, že za nich to bylo normální a dneska na ni maminy třeští oči, o čem to mluví.
Příště ji přinesu zas v něčem látkovém, abych se vytáhla :grinning:
19. zář 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Chci se ještě zeptat, jak to máte potom s velikostmi u oblečení. Mám spoustu věcí vel.56, tak nevím zda se třeba do bodýček a polodupaček vlezeme :unamused:
19. zář 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka toho jsem se bála taky a zatím jsem extendor použila fakt jenom jednou a to na body, které už bylo stejně malé. Jinak se mi prcek (teda spíš můj obřík, skoro 6 kg :slight_smile: ) vlezl do všeho :slight_smile:
19. zář 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen : trochu se toho bojím, že budu mít oblečky na nic. Mám hodně vel.56 a vel.62, tak snad to bude dobré. Ještě asi dokoupím nějaké body vel.68 :wink:
Jinak dnes jsem seděla u počítače a hledala ty látkovky, ale stejně mi nejvíce padly do oka ty Anavy :wink: a to ty kalhotkové plenky + svrchní + pár kusů těch All in one. Počítala jsem to a vychází mi výbava v rozmezí 13.000,- až 15.000,-kč = to už mě moc netěší :frowning2: Zároveň si říkám, že je to až po nočník a nemusím se tahat s plenkama z obchodu + tři děti a ještě udělám něco pro zdraví a pohodlí miminka a o přírodě nemluvě :slight_smile:
V pátek jedu na kurz o látkovkách, tak třeba potom padne konečné rozhodnutí a nakoupíme výbavu :slight_smile:
19. zář 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek