• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@numerenka Novorozenecké od Anavy jsme neměly. Máme jen jednovelikostní. Malá měla 3,5 kg při narození a to mi teda připadalo, že má v nich zbytečně velký zadeček. Tak jsem je zacala dávat až asi ve 2 měsících, když měla asi 5 kg. Ze začátku jsem dávala jen čč na rovno, kalhotovku jsem měla novorozeneckou od LL jednu a pak mám jednu IV frote a 4 IV flanelove po první. Na to malé mimčo jsou ty flanelové fajn, je v nich pěkně malý zadeček, ale moc nesajou, tak že teď ve 3 měsících už je moc nepoužívám. Asi bych už je ani nekoupila, kdybych se měla rozhodovat znova. Myslím, že pokud nebudeš mít moc malé mimčo, ale bude mít tak kolem 3,5 kg a víc, tak nemá smysl novorozenecké kalhotovky kupovat.
22. zář 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, kdybyste měly zájem, prodávám noční Anavy :wink:
22. zář 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek já jsem taky nemohla dlouho dítě nainstalovat do šátku...do žádného úvazu, on když byl malej, hodně řvával a pořád se prohýbal do luku a prostě nešel "ohnout", ani v klubíčku jsem ho nemohla nosit, maximálně na tygra (i když v jeho provedení spíš vypadal jak letadlo, celej napnutej), přešlo ho to, až tak někdy ve 4 měsících a pak jsem nosila hodně...tak ještě vydrž, třeba tomu ještě přijdete na chuť :wink:
22. zář 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk Luk, to je presne ono. A klubicko mi take moc nejde, ale ono je to asi plinou, nad umyvadlem mi to klubicko docela jde. Ale s plinou se mi blbe ohyba. letadlo mi dela pri paseni a hlavne u toho rve, takze kdyz uz si da spravne ruce a mohla by se vzpirat, je maximalne vypruzena. Na nas zveda pekne.

Ja mam v komore manducu uz, az bude vetsi, ale chtela jsem satek na venceni se psem a na doma, kdyz breci. Takze jsem prave zvedava, jestli driv pokorim Mobyho nebo doroste do manducy :slight_smile:

V tech 4 mesicich prestal i porvavat? :slight_smile:

Ja jsem vzdy spatna z toho, jak vresti pri prebalovani, rozbalim, nad umyvadlo, a kdyz je nahata a mazu a davam novou plinu, je jekot o zivot. Nekdy i nad umyvadlem uz teda.
22. zář 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek do tech 4 měsíců ječel skoro nonstop, pak to přešlo :slight_smile: v te době jsem dělala i první pokusy o BKM, ale vubec se nam nedařilo, tak jsem toho nechala, a v pul roce zacala znova a to už bylo úspěšnější :slight_smile:
22. zář 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek áááá, další lukoidní dítě :slight_smile: Mě náš mladý dostal už v porodnici, kdy během prvního dne řval tak, že opravdu nešel ohnout do klubíčka, chudák měl asi hlad jak jsem neměla mlíko :sweat_smile:
Taky u nás nehrozilo klubíčko (ani u jednoho), šátek byl jen v nejtěžších chvíliích. Ergo jsme začali někdy kolem 4-5m, starší se potom asi 4m nosil výhradně v něm a mladší je z nošení teď v roce naprosto hotový, v podstatě by byl na zádech nejraději pořád :grinning: Ono se to ještě poddá, přecejen Vám před chvílí skončilo šestinedělí a některá mimča holt ten přesun na svět nesou hůř :slight_smile:
22. zář 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Jo, vetsinou je to ok, ale jak se hodne rozcili, tak uplny lukoid :slight_smile: No Leus chudak vyvolavacka a jeste kleste, takze asi trauma fakt velike. Vzpominam si na VS na prednaskach filosofie, jak pani docentka rikala, ze porod je trauma, z ktereho se clovek vzpamatovava cely zivot, tak doufam, ze tak dlouho to trvat nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janakkk Vsak ja tomu odmitam BKM rikat, u nas je to 'davani na umyvadlo' a nahodne uspechy, k BKM to ma dost daleko.
22. zář 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
mám dilemy chci vzít ty pulky capri žirafkový, ale ještě se mi strašně líbí ty sovičky a nevvím jetsli je vzít jako svrchnáky nebo econapi nebo bambo. AIO máme celekm dost(4 easy anavy, 2 tots bost, a 2 šitý kapsovky). Ale zas jestli ta econapii je tak dobrá, ale teda dát 650za plenu je šílený a hlavně když mi jde jen o ty sovičky. :angry:
23. zář 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule04 to se musíš rozhodnout sama :slight_smile: já bych už bamboo deluxe teda nebrala (má vkládačky z mikrovlákna), to si raději připlatím těch 50 Kč nebo kolik na Econappi, když už bys chtěla plenu a ne jen svrchňáky..

My dnes měli E. na noc, 10 hodin ta malá vkládačka v pohodě dala, byla to naše nejlepší a nejdelší noc :slight_smile: Vkládačka byla mokrá, ale ne durch. Srovnání s jinou plínou za takovou dobu nemám, v noci se většinou aspoň jednou budí, takže přebaluju (a dáváme Anavy kalhotkovky). Asi se jí dnes dobře spalo, jak to měla krásně štíhlý :slight_smile: My máme teda mimino, co moc nepije a jak to bude do budoucna, jsem moc zvědavá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Bamboo deluxe ma mit bavlna bambus vkladacku, ne? A MF maji minky.
23. zář 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
YHmm, tak na ofiko strankach pisou MF, ale na jednom mem shopu tvrdi bavlna bambus
23. zář 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Jani, tady U Hanky právě mají Blueberry (Bamboo deluxe i Minky) jen mikrovkláknové vkládačky. Ale koupila jsem si na MMB dvě kapsovky Blueberry použité a k nim právě byly vkládačky bambus-biobavlna. Tak nevím, jak to vlastně je... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 asi starsi bambys a nove mf?
23. zář 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, rozpada se mi popelnice z Ikey, je cela rezava a misty se zacinaji delat diry, nehlede na to, ze zacla fakt smrdet :sweat_smile:. novou uz kupovat nechci... v cem skladujete pliny? nic me nenapada co bych mela doma takovyho pouzitelnyho... :unamused:
23. zář 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone my máme z ikea koš filur 27 l.
23. zář 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone já mám ze stavby 25 l kýbl s víkem od nějaké omítkové směsi - zadarmo :wink:
23. zář 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone Koš IKEA Filur - střední velikost (cca 25l, akorát na jednu pračku).
23. zář 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vy ho perete fakt plny? Ja mam 17 litru, davam ho plny a prijde mi, ze to jsou tak 2/3 pracky, coz mi prijde akorat, aby tam plinky pekne litaly a praly se.
23. zář 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. zář 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi @katyxq tak ten tise zavidim, ja porizovala vybavu v dobe, kdy frcela popelnice knodd :frowning2:
@janakkk jasne, to je ono!!! musime vymalovat a hned bude nova nadoba na pliny :grinning:. manzel vyhrozuje s malovanim uz dlouho, me se doted delaly osypky, ale kvuli tomu kybliku se asi obetuju :grinning:
23. zář 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janinek Jojo, plný - když už nejde zavřít, tak je akorát čas vyprat plínky :grinning:.
23. zář 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 Mimochodem, hadej, co jsem ted zjistila. BB budou mit nove vzory!

A na ofiko strankach vubec nemaji ty econapi plinky, tak nevim, jestli je uz nedelaji nebo jak.
23. zář 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Taky peru plný.., a vůbec sem neházej odkazy na další plínky :grinning: :grinning: :grinning: Já tu pak slintám do klávesnice a pláču do kapesníku, že už nic nepotřebujeme :grinning:
23. zář 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mahafi taky placu nad kazdou novinkou, proto sem radsi ani moc nechodim :grinning:
23. zář 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone :grinning: pro mě je ještě naděje :grinning:, že zjistím, že mi kalhotovky nestíhají schnout (přešly jsme na ně na 100% až v létě, tak to schlo samo. :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face:
23. zář 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi kolik mas plinek?
ja bohuzel zacla latkovat v "praveku", takze nase vybava je lehce zastarala... ale ono mozna lip, dneska bych v tom nechala mnohem vic penez :stuck_out_tongue_closed_eyes:. ted mam teda obcas nakupovaci zachvaty, ale dari se mi je korigovat. nic jinyho nezbyva, jsem bez prace a mame sotva na chleba, natoz na pliny :grinning:
samozrejme jsem teda neco dokoupila, to zas jo... nejaky ruzovky :grinning:, at neni mala cela v modrym.
23. zář 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone no já myslím, že dost.., kalhotovek mám nějakých 19, k tomu 6 vv bambusových, 4 bumgenius kapsovky, 2 AE, 2 swadlebees simplex a 3 mešavky, ty ale asi prodám, jsou fajn, ale malý jsou velký a nevypadá to, že by do nich dorostla :frowning2: :frowning2: :frowning2:.
23. zář 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek a jaký vzorky, že bych ještě počkala.ale ty žirafkový stejěn asi vezmu.
23. zář 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule04 Holky BB je co za značku? Díky :slight_smile:
23. zář 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone neměla jsi náhodou plenkový eshop někde mimo ČR? Nějaké Rumunko, Chorvatsko nebo tak něco? Nebo si tě s někým pletu?? :sweat_smile: :confused:
23. zář 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek