• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. října 2017 
blka, musíš skúšať, neboj sa :slight_smile: to sa všetko postupne poddá, sama na všetko prídeš praxou :wink:
prebaľuj každopádne hneď po pokakaní, ideálne kúp si čínák a koj nad ním,ja blbá som tak s tým otáľala... a začali sme s BKM až v 3,5mesiacoch, fakt zbytočne pozde...
jo a doporučujem nepoužívať vlhčené obrúsky, radšej si namoč žínku, alebo Marečka šupni do umyvadla pod vodu :wink:
inak na balík si čoskoro zvykneš :wink: mne už to ani nepríde, ja ale teraz balím do 1čč na dvanástiny, na to separačka z Irmy a už len zvrchňáky, prebaľujem po hodine a občas je aj suchá, vyciká sa do nočníka...
u malého mimi som prebaľovala v podstate vždy po pokakaní (zhruba po 2hodinách), dávala som furt novosklad vycpaný čč na osminy.
29. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blko, nezoufej. Mareček je drobeček :dizzy_face: Jak velké máš čtvercovky? Já balila novosklad ze 70 LTZ a do něj jsem dávala, malý ručníček z Ikey nebo právě tu bambusovou vkládačku. Zkus ten novosklad nahoře trochu přeložit (zkrátit). Tu vkládačku jsem vložila ještě do toho skladu (nudle), takže na zadečku měla tu čč. Myslím, že to stačí. Novouškové ještě tolik nečůrají a pokud bude Mareček kakací,tak budeš pořád přebalovat, savost, nesavost.
29. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matilko, já BKM praktikovat nechci. A jsem ráda, že u kojení zvládám držet Marečka, natož tak ještě čínák :sweat_smile: . Kdybych ho měla vždycky šupnout pod vodu, tak mi chudák umrzne :sweat_smile: . On je hrozná zmrzlina. A navíc mám těch vlhčených ubrousků hodně, protože mi je pořád někdo nosí...
A jak jsi poznala, že se ti pokakala? U toho kojení to slyším, ale když spí, tak nevím, kdy kaká. A chvilku jsem ho přebalovala po kojení, jenomže on pak měl hroznou škytavku - třeba i hodinu :pensive:

Raady, čč mám 70x70 - aspon předpokládám (jsou poděděné), ale ty nové určitě jo.
29. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka, ja som to vždy počula, jak pustila nálož :slight_smile: ale tiež sa mi stávalo, že bola aj hodinu v pokakanom, proste som o tom nevedela a tá vaječinka čerstvého miminka nejak zvlášť nesmrdí...
na škytavku si zvykni, my sme škytali fuuuurt, teraz už neškytá, teda veľmi málo, a keď už, stačí ked sa napije trošku čaja a je to preč, na škytku stačí na chvíľku dať k prsu alebo dudlík :wink:
29. čer 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a k BKM, ja som tiež nechcela, ale tak nejak mi to furt vŕtalo v hlave, či to skúsiť alebo nie, teraz vlastne ani neBKMkujeme, teda ja si myslím, že nie :grinning: malá totiž nehlási, ale viem, kedy kaká, už to má pravidelné, tak to ju dávam vždy na nočník, je to lepšie aj pre ňu a hlavne pre mňa, nie je celá upatlaná od hovienok a tým pádom nemá zapareniny... s cikaním je to v podstate náhoda :wink: ja to nehrotím, nechávam tomu tak nejak prirodzený priebeh
29. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matilko, prso jsem už zkoušela a nepomohlo. A dudlík mu je velikej, sahá mu snad až do krku :sweat_smile:
29. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blko, BKM je fakt úžasná, taky jsem to nechtěla páč jsem si myslela cosi o trápení dětí, stejně jako jsem ze začátku odsuzovala látkovky a vidíš dneska? Bez látky si to neumím představit ani u sebe (vložky) ani u syna a BKM je perfektní, taky jsme začali pozdě a u druhýho chci hned od narození.
29. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak vás tak poslouchám..tak si ten číňák pořídím :sunglasses:
29. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Angetho, pořiď! Využívám ho furt, vrazím ho do kočáru nebo baťohu když malýho nosím a někam jdeme, kolikrát se fakt hodil, malej začal tlačit a byla jsem ráda že ho nemusím nechat udělat to do plíny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že ho využiju hlavně při kojení..
29. čer 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
angetha: nebo na hraní, Viktorie ho jako pomůcku k potřebě naprosto bojkotuje, ale na hraní je to jedna z nejoblíbenějších věcí :grinning:
29. čer 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blko, neboj. Všechno chce svůj čas, látkování, kojení, škytavka i BKM (tu nepraktikuji). Šestinedělí je těžké pro mamimku i pro mimi. Tedy aspoň pro mě vždycky bylo. Postupně to určitě zvládneš :dizzy_face:
Jinak poděděné čč byly na začátek nejlepší. Pěkně menší, sražené, ale pevné :slight_smile: Vlhčené ubrousky používám také. Babylove - údajně neparfémované, čisté. Vyhovují nám.
29. čer 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda...mame doma takovy dilema, poradite? Žehlite nebo nežehlíte? Pokud žehlíte, tak co? Mužskej má ted nejakou manii a z "hygienickyho hlediska" prosazuje žehlení i kalhotkových plínek. Takže takhle přežehlil bambusovy BL, pastelky, bamboozle... Je žehlení kalhotkovek špatný co se týče funkčnosti? Např. HP ma napsáno že se nemají žehlit.. :frowning2: takže ted dumam, jestli ted nejsou na odpis.. nemate s tim nekdo zkusenost?
29. čer 2009 v 15:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
makoush, žehlím jen čč. A to hlavně kvůli tomu, že máme hoodně tvrdou vodu a i čč je jak prkno. Ale je pravda, že čč používám minimálně, mám je jako záložní plenky.
29. čer 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
společný spaní-
oddělaná postranice je skvělá možnost pro ty,které se bojí mít mimi úplně v posteli.
Ale pokud není matka pod vlivem alkoholu,drog či prášků,tak své dítě nikdy nezalehne.-a hlavně sami děti se nenechají zalehnout. když sjem třeba omylem hodila na mimča (spala se mnou i Ema teď i kayla od narození) peřinu,obě mě vždycky začly kopat a vrtět se, až mě to probralo:slight_smile:

A Luci- Em se odstěhovala do své postele tak před 2rokem. Respektive máme 4postele vedele sebe. Manželská,z ejdné strany postýlka bez postranic,kde ale stejně téměř nidky K.není a z druhé strany přiraženou normální velkou dětskou postel,kde je Em.

nějaký články o společným spaní by se určitě našly i na www.slepicarna.cz
29. čer 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blko-a šestinedělí je mazec, to se časem srovná...POkud Tě látkovky stresují,tak zatím nelátkuj (nebo používej kalhotkový plínky) Případně jednorázový ekologický- aspoň pro lepší pocit:slight_smile:
29. čer 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka: to že máš nakoupenou látkovou výbavu tě nezavazuje k ničemu. Nestresuj se tím, že dáš jednorázovku. U třetího dítka mě překvapila rada v porodnici, ať po jídle hned nepřebaluji, že je lepší počkat, byť je tam kakanec. A kupodivu se malej neoprudil. Kojila jsem stejně dost často, tak v tom nikdy nebyl dlouho. A ublinkávání a škytání se vyřešilo.
29. čer 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Angetho...MM mě taky ještě v těhotenství "mlátil" ze spaní a vytlačoval na krajíček :grinning:...ale když s námi začal mrňous spát, začal se nějak kontrolovat a už mi "nepřiletěla" ani jedna :grinning: :grinning: :grinning: (nebojte, holky, fakt mě nebije :grinning:)...takže naopak společné spaní doporučuji...a dneska už mu to přijde divné, že tam není, když občas večer usne v postýlce...v noci ho pak zas přešupajdím k nám :grinning:

k monitoru...určitě je to dobrá věc pro nedoňošátka :wink: ...ale pokud je mimi v pořádku, nebála bych se zas tolik...sama když jsem ještě nebyla těhotná, tak jsem si říkala, že ho jednou určitě budu mít...ale pak, když se malej narodil a měly jsme ho v porodnici, tak jsem ho zapínala jen když byla vizita..nějak mě to neoslovilo a na spaní jsem jej měla nejraději u sebe v posteli mezi sebou a zdí...prostě jsem bez něj nechtěla být a probouzelo se ve mě to nejkrásnější pouto :dizzy_face:
za sebe bych doporučila to stejné...vyzkoušet v porodnici a když bych měla pocit, že ho potřebuji, tak nějaký rychlý net obchod, ať je brzy doma :grinning:
29. čer 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky :slight_smile:

Kubinkov, já jsem si právě říkala, že ho zkusím přebalit třeba za hodinu po jídle, ale bojím se, že se mi probudí. Protože když ho vyslíkáme, tak brečí, protože mu je zima.
29. čer 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se řídila trochu svojí pohodlností a selským rozumem. Když mimino spí, tak se nebudí. Prdelku trochu víc namaž a bude dobře.
29. čer 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji :slight_smile:
29. čer 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě ten krém, vím, že se to kdysi řešilo, ale to než bych našla, tak je týden pryč. Jde z plínek vyprat rybilka?
29. čer 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka: někde jsem četla, tuším na látkovkách, že se rybilka nedoporučuje na fleesové vrstvy, protože snižuje absorbci :wink:
29. čer 2009 v 18:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siss, děkuji. Z fleesu myslím nic nemám.
29. čer 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka: my máme P´tit bamboo noční, a mažu ho sebamedem, a nepozoruju, že by se ten flees nějak poškodil :confused:
29. čer 2009 v 18:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na Rybilku nedám dopustit, ale mám jen jednu fleecovou separačku a na Popo One size Super, která má uvnitř polyester, to nevadí. Ani ta separačka není problém a z plínek se mi to vždycky napoprvé vypere.
29. čer 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji :slight_smile:

Siss, mě tu rybilku doporučila doktorka, protože se mu začínaly dělat opruzeniny.
29. čer 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud to někoho zajímá, našla jsem recenzi na knížku Bez plenky: http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree.asp?all=yes&id=11890151&typ=0
29. čer 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak nám tatínek Viktorku dvakrát přidusil, je pravda, že se dítě nenechá zalehnout, začala se hrozně mrskat, ale kdyby sem u toho nebyla, tak je po ní, protožžr tatíkem to ani nehlo
29. čer 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi, nestraš :confused:
ja som prdelku spočiatku nemazala vôbec, akosi nebolo treba, mala ju jak z alabastru, čo sa teraz povedať nedá :frowning2: je to zvláštne, prebaľujem veľmi často, trošku BKMkujeme a opruzeniny sú horšie a horšie, neviem, čím to je :frowning2: mažem krémom od Nivey, nejak jej najviac sedí, vždy to krásne zahojí, ešte sudokrém je dobrý, bepanthen ani rybilka nám nepomohli...
29. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek