• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@bamboolik No optej se na TZÚ či přímo ČOI, moje info odtam je jednoznačné -- pouhé slovo "bambus" nemá na etiketách o složení co dělat... Informace na webu není závazná v rámci zákona, takže tam si může každý psát co chce, ale stejně je podle mě lepší být konzistentní s etiketou... No aspoň že ten mýtus o antibakteriálním bambusu už je na ústupu... Ještě s tou viskózou -- on je totiž problém asi hlavně v tom, že zpětně z té viskózy nejde zjistit, jestli je klasicky ze dřeva ze stromů nebo z bambusové drtě... Teda aspoň mi to tak bylo řečeno jedním výrobcem přízí, že se s tím i dost šidí a za bambus se vydává "obyčejná" viskóza. Je teda otázka, jestli z pohledu plenek a savosti na tom záleží, zda by např, to froté napletené ze "stromové" viskózy mělo stejnou savost, jako z té bambusové... Rozdíl je samozřejmě v té ekologičnosti pěstování bambusu, ale mám teď na mysli samotné užitné vlastnosti toho materiálu.
25. zář 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Otázka je, jestli jetá bambuska z druhé ruky bede rozpoznatelná dotykem :confused:
25. zář 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Já nevim, já už je jetý taky mám a pořád mi přijde, že to poznat jde. Mám Kikko. Ale samozřejmě to asi neni to správný rozeznávací pravidlo :slight_smile:
25. zář 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Já je mám půjčené. Líbí se mi. Neprotekly, ta velká vkládačka je fajn (koukni ve fotoblogu, jak je ve srovnání s Anavy široká). Kdybych ještě potřebovala nějaké plenky (sio), tak do nich jdu.
25. zář 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 chtěla jsem se zeptat, jestli jsi s kalhotkovkou Bamboolik spokojená jako s Anavy? Koukala jsem, že sis jí pořídila. Potřebuju dokoupit nějaký plenky, tak se ptam:slight_smile: díky
25. zář 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Pokud vím, lístky by měla mít ještě www.chytrazidle.cz a www.angel-wings.cz, zkus jim napsat email. Oni žádnou soutěž neměli, prostě jen kdo si napíše, ten dostane, pokud ještě lístky budou :slight_smile:
25. zář 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svanhild Viz odpověď nad tvym dotazem :slight_smile: Taky jsem se ptala. Ale Bamboolik podle mě nedělá klasické kalhotovky, ale jen SIO.
25. zář 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svanhild já ji mám půjčenou. Ona je od 6 kg myslím ta noční, takže je teď trochu větší, ale ona je cílená na starší, podle mě je to alternativa k noční Anavy. Já je vyfotím vedle sebe a fotku přidám (ne hned teda). Naše prďola má 5,5 kg, podle mě tak od 7 to bude ideál.
25. zář 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik ahojky, předně musím říct, že svrchňáčky sedí perfektně na všechny plíny a jsou moc příjemné :slight_smile: a v další řadě...ty 3 anavy na snapku mě zaujaly. Koupila jsem kdysi na snapku a nechala je předělat na patentkové a používám je doteď s úspěchem. Tak uvažuju že ještě 3 bych uživila. :slight_smile:
25. zář 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ty svrchní kalhotky PUL s vkládačkama jsou SIO (na patenty), kalhotkovky mají taky dva druhy. Na ty kalhotkovky se dají ty jejich svrchní kalhotky, bez vkládaček už pochopitelně. Mám to vyfocený v albu, zatím teda jen takhle, ale je z toho myslím patrný, že jsou kalhotkovky i samostatně.
25. zář 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312
@mmiirrkkaa Já mám právě ty obyč Kikko lux a bambusovky taky kikko. Vyčetla jsem, že bambusovky nedrží tvar a ty hodně používaný bambusovky jsou takový pomačkaný, takových jsem našla asi 5, možná jsem poznala jednu novější bambusovku, protože je na dotyk dost jemná (mám ještě 3 úplně nový bambusovky, takže jsem srovnávala) a zbytek nevím, ještě bych tam měla mít další 4..
Možná se pak pustím do dívání se skrz pleny, třeba nějakou objevím :grinning: Koupila jsem těch plen celkem 40, takže budu mít celý dopoledne co dělat :grinning: :grinning:
25. zář 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 aha, to jsem nevěděla. díky:slight_smile:
25. zář 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 dík, možná tedy nějakou taky zkusim.:slight_smile:
25. zář 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dotaz, kdo jedete ve vlně:
Koupila jsem doma pletené vlňáčky na mmb a koušou jak krokodýli. Jsem z toho znechucená. Spraví to lanolin nebo je můžu rovnou vyhodit? :angry:
25. zář 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Myslím, že nespraví :( Mám doma jedny pletené, kde je "tělo" vlňáků z obyč. vlny a lemy kolem pasu a nožiček, kde jsou vlňáky v kontaktu s kůží, jsou z nekousavého merina. A ta kousavá část kouše pořád (akorát to teda přes plínu není cítit).
25. zář 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Jj, to jsem pochopila, že kalhotkovky jsou, ale jen noční ne? Nebo se tak aspoň jmenují.
25. zář 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek Mrchy kousavé... Lemy docela jdou, ale že by byly nějak příjemné, to ne. A z té kousavé vlny je i vršek, takže by jí to žralo na bříšku. Už jsem si to rozmyslela a babě napsala, že je chci vrátit. Jak může někdo s klidným svědomím prodávat na miminko věc, která žere? Nepochopím.
25. zář 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, čtvercový pleny - jaká velikost je nej pro látkování? Nebo je to fuk?
25. zář 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 nevím, co přesně prodávají, ale já jsem vyzkoušela dva druhy, ta "denní" kalhotkovka je bez kapsy a bez chobotu, ta "noční" je s kapsou a s chobotem
@svanhild vyfoceno, přidáno :slight_smile:
25. zář 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkar myslím, že většina tu má 70x70
25. zář 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Díky...teď jsem někde na netu našla, že je to asi stejně jedno a že jsou jen dvě velikosti. Já mám pocit že od toho látkování upustím ještě než se ten prcek narodí, je toho tolik a nevím jak se zorientovat :frowning2:
25. zář 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone veletrh ale dělá hodně. My jsme začínali v Pardubicích a docela mě překvapilo, kolik lidí ještě o látkovkách ani neslyšelo. Tím, že se pohybuji v jiném prostředí mi přišlo, že už je to běžná věc, ale tam to bylo opravdu hodně o osvětě. Komentráře byly mezi "To se ještě děla?" a "To už se zase dělá?" :grinning:
25. zář 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi však lístek máš od nás, nepřišel ti email?
25. zář 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar Neboj, není na tom nic složitého. Stačí nějak začít. Novorozenci čtvercovky ke štěstí stačí a ty aspoň zjistíš, jestli tě to baví nebo ne. A kdyby ne, budeš mít aspoň čím utírat pusinku. :wink: A když jo, budeš už mít na kom zkoušet, co mu vyhovuje a co ne.
25. zář 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Jen, že jsem zařazená do slosování....
25. zář 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik Já jsem byla na veletrhu jednou (cca před 2 lety) a vzpamatovávala jsem se dlouho. Bylo to v Brně. Vyslechla jsem si velkou dávku výsměchu zejména k látkovým vložkám :grinning: Na plíny reagovali lidi celkem dobře, většina to taky viděla poprvé, ale skoro vždy to končilo hláškou o hrabání se v hovínkách a úděsem nad cenama :grinning: Ale největší hit byly fakt vložky. To všichni "Jé, co to je za barevné hadýrky?" a když jsem řekla, že je to dámská vložka, úplně jim to vystřelilo z ruky a začli se ošklíbat :grinning:
25. zář 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@bamboolik tady je detsky veletrh jen 1x rocne a stoji to nehorazne penize, opet narazim na to, jak je slovinsko male, i kdyz bych tam mela uspech, navratnost investice do takoveto reklamy je velmi mala :frowning2:
25. zář 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. zář 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h když jsem si před 3 lety koupila první anavy vložku, a byla z nich tak nedašená, tak jsem to musela všem říct :D a to nemluvím o kalíšku :D pak jak jsem měla ty se sovičkovým PULem, tak jsem je ukazovala (čerstvě vybalený a vyzvednutý z pošty) spolužačkám a koukaly na mě jako jestli jsem se nezbláznila :D :D :D :slight_smile:)
25. zář 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@ivuska.h ad hrabani - jasne, ono cistit mimco po prokadene papirovce od zad na vlasy je naprosto nekontaktni sport totiz :slight_smile:
25. zář 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (13)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek