• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@mmiirrkkaa přesně.. vyzkoušela jsem kde jaký vložky.. po každý menzes mykóza jak hrom.. týden, někdy 10 dní.. koupila jsem kalíšek a mám anavky slipovky a denní a super.. nevím co mykóza je :slight_smile: ;)
25. zář 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivuska.h tak mi to nedalo a trochu jsem zapátrala.
O tom, že bambus není antibakteriální jsem už četla hodněkrát. Ale prostě jsem tomu nějak nevěnovala pozornost, protože moje zkušenost s bambusovýma slipovkama, tričkama a spodním prádlem mi říká něco jiného :wink: No a nejsem sama, komu to nějak nesedí
http://www.greenearthbamboo.com/Bamboo-Is-Antimicrobial_a/137.htm
Takže já se přidávám na stranu těch, co tvrdí, že bambus si své unikátní vlastnosti zachovává i po zpracování do viskózy pro použití na oblečení, plenky atd. :slight_smile: A proto jsem si ho taky tak oblíbila a používám kde můžu :slight_smile:
25. zář 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimochodem primář mosteckého novorozeneckého odd. je velký zastánce látkových plen, pořád se tam miminka balí do třech čtvercovek. Akorát na víkend jim nějak začaly docházet (dost se kradou), tak rozdávali papírovky, než přijela v pondělí prádelna.
25. zář 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@terezka312 bez chobotu? neee, kalhotovky děláme jen s chobotem kapsovky jako noční :confused:
25. zář 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Kdo šije dětské oblečení z bambusu? Ještě jsem nenarazila.
25. zář 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. zář 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila já mám nějaký triko od farmers z bambusu, ale nevím, jestli to nebyl nějaký zbytek ze starých kolekcí (bylo kupovaný v doprodeji). A to s látkovkama v porodnici je príma :slight_smile:.
25. zář 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme za sebou zkoušku BB Minky velrybky :slight_smile: Magdí ji totálně pos*ala :grinning:

Teď stupidní dotaz - byla toho taková nálož, že to nebylo jen na separačce, ale i na tom mikroflísu co je jako stay dry vrstva. To nemůžu zaprat žlučákem, že? Ucpalo by se to, je to tak?
25. zář 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi když to pořádně vymácháš, tak bych to udělala. maximálně ti to bude jednio vyprání a bude to ok. Já zaprávala sty dry vrstvy u jiných AIO a bylo to ok.
25. zář 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Díky, nerada bych si zničila tak drahou plínu :slight_smile: Ale zase si říkám, že když to jen přemáchnu ve vodě, že by to mělo taky pěkně pustit - Irma z ikey se taky vypere i bez žučáku....:slight_smile: Radši to udělám jen takhle a uvidím, jestli se to normálně vypere :slight_smile:
25. zář 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Jo a děkuju! :wink:
25. zář 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. zář 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi ale zas irma není úplně to samé. minimálně to namoč, to taky pomůže
25. zář 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Přijdu se pokochat a pokud muž dovolí, koupím jednu plínku :wink: Když nedovolí, aspoň se juknu a objednám později :wink:
25. zář 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik Docela to šlo vymáchat :slight_smile: Snad se to vypere :slight_smile:
25. zář 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi objednávky na tajňačku? už se těším :sunglasses:
25. zář 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 odpověděla jsem pod tu fotku :slight_smile:
25. zář 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik To víš...to je taktika.......nejdřív objednat, pak až plínky přijdou něco dobrého upéct nebo uvařit a něžně říct: "Miláčku....nebudeš se na mě zlobit, že ne?" :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
25. zář 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciesofi taky dobrý :grinning: Já jsem vždycky nějakou novou zařadila do oběhu a pak tvrdila, že už ji máme dlouho, jenom si nevšimnul :wink:
Teď už je to dobrý, protože teď na všechno říkám "to jsou vzorky z dílny, to musíme otestovat" :grinning:
25. zář 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@luciesofi Pokud bude flek, nech to u okna dva dny.

A Leus take kazdou plinu, co ma na sobe prvne, desne pokaka. Ted teda ji davam nad umyvadlo, tak uvidime, az budu davat nejakou prvne, jak to dopadne.
25. zář 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi @bamboolik DObrý taktiky :grinning:. Já jsem na to šla napřímo.. :grinning: Větou: musím koupit plínku, máme jich málo :grinning:. Tak mi muž řekl, že s tím ať na něj nechodím, že málo plínek není, ale že si mám přece koupit co chci a kolik chci :slight_smile:.
25. zář 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@bamboolik @ivuska.h to s tím bambusem mi nějak vrtá hlavou.. ,takže ta bambusová viskoza je většinou púančovaná bavlněnou a my to pak kupujeme jako bambusovou? To je docela vtipný :grinning: (ale možná jsem vás pochopila špatně, já už za sebe neručím :grinning:)
25. zář 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Já osobně teda věřím víc oficiálnímu orgánu než výrobci bambusové příze, u kterého je zjevný střet zájmů, zvlášť když sám antibakteriálnost inzeruje. Taky mi není jasné, jak by "něco" z bambusu (rostliny) mohlo přežít tu lázeň v kyselině sírové při viskózovém procesu... Mě teda bambusové plíny dokážou smrdět festovně a bakteriím se na nich zjevně líbí :grinning: Můžu poslat vzorky kamarádovi, co dělá v mikrobiologickém labu a uvidíme, jak to s těma bakteriema je :grinning:
25. zář 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Něco dělalo Bundle of Joy, jinak nevím...
25. zář 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Protože k jeho pěstování nejsou potřeba hnojiva, složité závlahy atd. Savější viskóza bez pochyby je, ale podle mě nebude rozdíl oproti dřevěné viskóze. Akorát že bambus roste rychleji než stromy, takže proto je lepší.
25. zář 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Nene, bavlněná viskóza není, běžná viskóza se dělá ze dřeva stromů.Ale lze k tomu využít v zásadě jakoukoliv rostlinu, která má hodně celulózy. Já jsem psala to, že v hotovém výrobku nelze rozlišit, zda je z viskózy bambusové či dřevěné, prostě chemicky je to to samé, když bys udělala rozbor. Jinak pro plenkové účely se skoro vždy míchá bambusová viskóza z bavlnou, protože ta viskóza je strašně jemné vlákno a nemá to pak dobrou trvanlivost. Proto se někdy přidává i troška polyesteru.
25. zář 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h jo taaaak, díky za vysvětlení :slight_smile:, už mi to dává smysl :slight_smile:.
25. zář 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Hm, tak to už se asi nedozvim
25. zář 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek