• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@mahafi ono jde rozhodně poznat podíl bambusu v materiálu. Např u froté je to opravdu poznatelné. Polyester se přidává taky proto, aby to více drželo tvar. Já to tedy moc ráda nemám, ta látka je potom i taková pevnější, není tak jemná, takže já preferuju jen kombinaci bambusu a bavlny.
@ivuska.h Já asi nejvíc dám na svou zkušenost a ta mi říká, že tam rozdíl je :wink:
25. zář 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 taky jsem se šla kouknout na komentář a nemůžu tam ty fotky najít :confused:
25. zář 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Já mám Anavy slipovky a nepoužívám už vůbec jednorázové, taky mám pár denních a pár nočních - koupených před porodem, v šestinedělí jsem neměla odvahu je zkoušet a od té doby nebyl důvod, tak snad zatím ten PUL nezpuchří :grinning:.
25. zář 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bamboolik Hele já mám aspoň jedno děcko v plínách už 4 roky, takže zkušeností bohatě a ty praví, že kýbl s plínama prostě smrdí a hotovo :grinning: :grinning: I když jsou tam jen samé počůrané. Plíny někdy zatuchnou a po prohnání Sanytolem přestanou. Poznatek mnoha látkařek. Proč asi? No ale ukecala jsi mě, domluvím se s tím kamarádem a uděláme nějaké testy, sama jsem zvědavá, jak to dopadne. Mám tu i klasické viskózové úplety, tak bude s čím porovnat.

Nebo tobě plíny nikdy nezasmrádly?
25. zář 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@luciesofi
@bamboolik Já zrovna včera zjistila, že můj muž rozlišuje plenky na světlé a tmavé a se vzory se nějak netrápí, takže bych mohla utajit kde co :slight_smile:. Zrovna včera mi koukal přes rameno, když jsem projížděla bazary a najednou povídá: "Tamhletu se slonama máme." Koukala jsem jak puk, páč zrovna slonovou teda nemáme žádnou. A on hned: "Tak takovou nějakou tmavou." (ano, máme se sovama a teď nově šneky, ale ty ještě neměl šanci vidět :slight_smile:).
25. zář 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@mahafi @bamboolik
Takhle to dělám s kalhotovkama Anavy - koupím novou, zařadím a pak tvrdím, že ji mám už dáááávno :grinning: A úplně se mi podařilo "utajit" Anavy palyground růžovou - té si ani nevšiml :grinning:
25. zář 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ivuska.h sama jsem zvědavá :slight_smile:
25. zář 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr sovy nebo sloni, kdo se v tom vyzná, že? :grinning:
25. zář 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bamboolik Ten bude zas čučet, co po něm chci. Naposled mi dělal kultivaci z prsa, když jsem měla ragády a nevěděla z čeho a doktorka to nějak nechtěla řešit :grinning:
25. zář 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@luciesofi Asi růžovou podvědomě ignoruje :grinning: Já jsem takto propašovala GroVia, asi si myslel, že je to zas nějaká druhojakostní Easy, kterých mám tuny a naštěstí netuší, že vůbec nemáme v sortimentu fialový PUL :D
25. zář 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@ivuska.h Asi :grinning: Doufám, že bude ignorovat i jiné barvy...potřebovala bych to udělat ještě párkrát :grinning:
25. zář 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Paradoxně mně víc zasmrádají bambusové než bavlněné - myslím, když plína chytne čpavkové bakterie, tak to je většinou bambusovka. V kyblíku, kde mám počůrané bavlněné plenky to smrdí vždycky spíš zatuchlou močí, i když jsou tam dva dny. Čpavek se vyrobí zásadně na zadečku přes noc.
Ale je lepší ve styku s pokožkou. V bambusové plence může být Maya na sucho nebo neumytá, nebo jen mažu kokosovým olejem a vůbec není zarudlá. V bavlněné je někdy červenější. V polyesterových stay-dry je se jí dělají červené puntíky musím mazat rovnou bepanthenem a papírovky rovnou opruzují.
25. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Já bych mohla pašovat, kdybych měla prachy bokem, můj si nevšiml deseti nových plenek, nebo si všiml a nekomentoval...
25. zář 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Jaký jsou Itti Bitti? Chtěla jsem je koupit, ale ještě jsem se k tomu nedostala...
25. zář 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila U nás nejvíc zasmrádají konopné... koukám je to "kus od kusu" :slight_smile:
25. zář 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě taky občas zasmrádnou, ale třeba nikdy mi nechytly plíseň, což už pár bavlněných čč nebo ubrousků chytlo a vyhazovala jsem.
25. zář 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek No asi nakazily :grinning: Pořád to mám v hlavě a nemůžu se rozhodnout :slight_smile: Zítra by mi měla přijít jedna zkušební plínka, tak to zkusím a uvidím no... :slight_smile:
25. zář 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eicul82 a jaká zkušební?

Holky, tak to bych vám přála na chvíli mého manžela :slight_smile: I ted naprosto nepochopitelně říká, ať si ještě nějaké koupím, jestli se mi ještě něco líbí... fakt nerozumím. Přírůstky viděl všechny.
25. zář 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aknapets Jsou dobré na chodící dítě, které moc nečůrá a není moc velké. Na vaječinu nevhodné, na hodně učírané děti nevhodné.
25. zář 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Máme stejně smýšlející muže :slight_smile:.
25. zář 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bamboolik Plíseň jsem měla dosud jen na chlebu :grinning: :grinning: Nicméně plíseň není bakterie, že.
25. zář 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Krásná, stručná odpověď! Děkuju! Pomohla jsi mi! :slight_smile:

@dandelion :grinning: koukala jsem zase na stránky Anavy a ty holčičí vzory, to je něco :grinning: pak jsem koukala na vložky a zjistila jsem, že bych mohla ladit vložkama s Jonáškem (naštěstí to není ještě potřeba) :grinning: no a taky jsem zjistila, že můžu ukojit svojí touhu po holčičích plenách koupí vložek...
25. zář 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@aknapets Ty jo, to je fakt, ukojim touhu vložkama :grinning: To je dobrý nápad (ale zase trochu drahý, kde na to člověk má brát???). Teď jsem vzala Bamboolika útokem :slight_smile:
25. zář 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 že jo :grinning: no, já ještě nepotřebuju nic takovýho, takže je peněženka ušetřena, i když zase bych ráda nakupovala přebalování i pro sebe! :grinning:
25. zář 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknapets No já taky nepotřebuju, ale slipový bych užila a ty zrovna nemaj ty hezký vzory :angry: Takže taky ušetřim.
25. zář 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h ne, ale v rámci těch testů samozřejmě dělali i plísně :wink:
25. zář 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknapets Hehe, to mě nikdy nenapadlo, že by mohly zákaznice ladit vložky s plínama :grinning: :grinning:
25. zář 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivuska.h my ladíme vložka - plína - přebalovací podložka.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: nevím ale, jestli někde bude příležitost předvést to v reálu. :slight_smile: dokonce tyhle trojkombinace máme myslím 3.
25. zář 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@ivuska.h vidíš, čím víc nemůžu kupovat růžový puntíkatý plíny, tím víc můžu kopovat takový vložky :grinning: a následně kupovat klučičí vložky (vzory) pro sebe a ladit :grinning:
25. zář 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 no koukám :grinning:
25. zář 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek