• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@lenka5731 no já si myslím, že nemám nějak extra velký "oběh" plínek a žmolky řeším taky.. Na noc používám jednorázy, když někam jdeme taktéž, takže si nemyslím, že bych je měla nějaké opotřebované..Jinak jsou pěkné, jen ty žmolky :rolling_eyes:
22. říj 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk To netuším...
22. říj 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Za ty žmolky může bambusový velur i jiné bambusové materiály, protože ta bamb, viskóza je hrozně jemná a podléhá opotřebení dřív, než bavlna... Nejvíc trpí určitě velur, potom flís, když je chlupem ven a froté je nejvíc trvanlivé, protože tam není nijak narušená struktura té látky česáním nebo sestřižením (= velur). Pomáhá sušička a máchání ve větším množství vody.
22. říj 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky, Prodám bummis s žabkami jako nová za 200kč a baby lucy za 50kč kukněte do mého bazárku :wink: Obě novorozenecké!
22. říj 2012 ve 22:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h hmm, díky za odpověď, takže třeba máchání navíc by pomohlo?
22. říj 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Myslím, že by mohlo.
22. říj 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 myslim, ze nepomohlo, pridavam machani navic po kazdem prani a zmolky mam :slight_smile: plinek mam dost, na noc taky pouzivam jednorazovky, tak nevim, co delam spatne.
23. říj 2012 ve 03:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 to měl být spíš vtip :slight_smile: látkujeme plně, ale zrovna kalhotkové Anavy, na kterých asi budou žmolky nejvíc vidět, nepoužíváme až tak často, aby se na nich stihly za 2,5 měsíce "používání" vytvořit. Máme je max. 15x prané, a to myslím dost přeháním :slight_smile: Máchání navíc dávám vždy.
23. říj 2012 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Eli a myslíš žmolky jako žmolky, nebo jako chlupy z čč? to já zase řešila ze začátku.. třeba ta hnědá byla úplně pokrytá chlupama z čč.. ale teď už to ani neřeším.. Ovšem tím jak mám tři z druhé ruky, tak vím jak Anavky dopadnou, ale zase mnohem líp sajou :slight_smile:)
23. říj 2012 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion je pravda, že naše čč už nemají co chlupatět, jsou po několika dětech a nové čč jsem s plínama prala jen na začátku, když jsme používali novorozenecké, teď už se nevejdou
23. říj 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 jj, v podstatě jsem to pochopila :grinning: Jako jo, na tom častějším praní určitě něco bude :wink:
@dandelion no já vlastně myslím chlupy z čč..Asi jsem to napsala blbě, když jsem napsala žmolky z čč nebo jak přesně :sweat_smile: Já mám některé čč nové, některé staré, pak mám bmb tetra osušky Kikko a peru to všechno dohromady.
No zkusím to máchání navíc a uvidíme :slight_smile: Jinak dík za radu s "třením" sekáčových Anavek - jsou fakt o poznání měkčí :slight_smile:)
23. říj 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 a na kolik pereš? že tam dáváš i bmb Kikko...
23. říj 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion když jsou jen počůrané, tak na 40. Jinak na 60 s předpírkou.
23. říj 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 já se ty bmb kikka bojím prát na 60... i osušky.. tak je peru s oblečením (to peru naše i Štěpánky dohromady - bez spodního prádla a ručníků)
23. říj 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion není lepší prát plenky na 60? Psala jsi, že malou trápí ta plíseň, při nižší teplotě se těch bakterií určitě nezbavíš :frowning2:
23. říj 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula já peru na 60 se sanytolem ;) i jsem plenky vyvařovala.. :slight_smile: na 40 peru jen bmb kikko, a bmb osušky :slight_smile:
23. říj 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@briuska jak jste se bavily o kosmetice Bubchen, tak měla jsem ji při starším synovi. Je sice velmi příjemná a není moc parfémovaná ale když se objevil problém se zapařením pokožky, tak vůbec nezabral (myslím mastičku na opruzeniny). Takže nám se osvědčil jedině Sudocrem a s tím si vystačíme až doteď. Jinak, šampón a gel na mytím máme Babylove z DM drogerie ale stejné mají asi v Rossmanovi, jen jiná nálepka :grinning:
23. říj 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ameliejulliette jo, a jak jsi psala o těch PUL kalhotkách, tak ty se v sušičce taky můžou sušit - je tam ta značka "tečka ve čtverci" - takže při nižší teplotě a AIO by se mohly taky, akorát se asi časem opotřebí ty gumičky :frowning2: Já tam PUL nesuším a z plenek mám jen vv bambus Anavy, takže ty tam suším.
23. říj 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jak často můžu prát plenky se Sanytolem? Hlavně teda Anavy kalhotovky?
23. říj 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím, mám dotaz trochu mimo téma, malej má opět průjem a doktorka mi doporučila dočasně malýmu omezit mlíko a mlíčný výrobky včetně kojení.....prý mléčný cukr i v mateřském mlíku vadí podrážděným střevům, ty ho nestravují, tím se natáhne do střev voda a vzniká vodnatý průjem......omezení mléčných výrobků chápu, ale omezení kojení jsem ještě nikdy neslyšela.....zní to celkem logicky, ale já považovala kojení za takovej všelék, co spraví všechny neduhy.....holky @katyxq @bamboolik (nebo ostatní) vy máte zkušenosti s průjmama, slyšely jste to někdy? malej je na kojení závislej, kor když mu není dobře, tak je přisátej pořád.... :unamused:
23. říj 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk podle mě je omezení kojení blbost.. spíš taky omez mléko apod.. Jako hlavně kojení omezíš a můžeš odstavovat.. prsa potřebují neustálý stimul...
23. říj 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk kojení bych určo neomezovala, je tam hodně tekutin, který do malýho asi jinak nedostaneš.. mám taky neustálou přísavku, hlavně, když jí je špatně. Ale s průjmem jsme nebojovali, ale co jsem četla (takže jen teorie), tak se právě doporučuje zvýšit frekvenci, právě kvůli tekutinám. Ať je mu brzo líp :slight_smile:
23. říj 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dandelion no právě, to je další věc..... :unamused: prostě se mi to celý nějak nezdá....
23. říj 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi díky :wink: taky jsem slyšlea spíš názory, že kojit víc....
23. říj 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk nasaď dočasně oboum bezmléčnou dietu a koj koj koj :slight_smile:) ;)
23. říj 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janakkk jj taky mi to říkali. A víš jak to u nás dopadlo? Malý nejedl a nepil vůbec nic a 48h byl jen a jen na infůzích, zesláblý a úplně hotový. Pak jsem se na všechny dr vykašlala a začala jsem kojit a on se začal lepšit.
Já mám vypozorováno, že když teď (13m) když mu zaze začnou průjmy, tak si sám automaticky přejde na plné kojení a nechce nic jiného jíst. Trvá to vždycky tak 2-3 dny, kdy se dostane z nejhoršího a pak zase pomalu začne jíst a lepší se to. Celkově čisté kojení bude podporovat řidší stolici, ale je rozdíl mezi řídkou stolicí a opravdu infekčním-chronickým průjmem.
Můj dr říká, že některé děti jsou na to prostě náchylnější (malý má i sníženou imunitu) a že jediné, čím mu můžu pomoct je dlouho ho spolu s příkrmy kojit. Omezit ho na MM je o ničem, navíc přijde o živiny, které (v době průjmu) do sebe stejně jinak nedostane.
A ať si tvoje dr přečtě něco o složení MM.. vysazení KM ale určitě zaveď pro sebe, to by mu mohlo pomoct, u nás to pomáhá dost i přestože dle krve alergický na BKM není.
Když tak mi napiš do IP, napíšu ti víc z našich "průjmových" zkušeností, ať tady neplevelíme diskuzi :wink:
23. říj 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik vy jste si teda zažili hrůzy... :(
23. říj 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Podle mě jak často chceš, tvrdí tam, že to prádlu nijak neškodí...
23. říj 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h oki :slight_smile: protože mi to voní :D
23. říj 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk tojo a pořád je to u nás boj o každou lžičku a každý pevný bobek :unamused:
23. říj 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek