• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@janakkk To je pravda, při průjmu klesá ve střevech množství laktázy (enzym štěpící laktózu, mléčný cukr) a z toho plynou ty potíže, co píšeš... Na druhou stranu musíš uvážit rizika, které z toho plynou, pokud je dítě např. převážně na MM a další tekutiny či jídlo odmítá, tak je samozřejmě nutné ho dát. Navíc MM obsahuje i věci, které střevu naopak pomáhají s infekcí bojovat, takže to může vyvážit tu dočasnou nestravitelnost laktózy.
23. říj 2012 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@dandelion Tak jen kvůli vůni bych to fakt nedávala, ono je to po chemické stránce pěkné svinstvo.
23. říj 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@dandelion no, pokud to chceš používat jen kvůli vůni, tak to si tam kápni raději nějaký eterický olej. Sanytol je totiž pěkné svinstvo pro odpadní vody na to, aby se používal do každého praní.
23. říj 2012 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ivuska.h děkuju :slight_smile:
23. říj 2012 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h @bamboolik to sem vlastně chtěla slyšet :slight_smile: ale opakováním se plenkám nic nestane? (po dobu než se zahojí úplně!)
23. říj 2012 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@janakkk určitě kojit :wink: Ale vše mléčné přímo prckovi vysadit.
23. říj 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@dandelion Nene, plenkám jako takovým to určitě nijak neškodí, ani to nežere barvy atd.
23. říj 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Mimochodem se teda dá už celkem dobře (např. v DM) koupit bezlaktózové KM nebo laktáza v tabletkách (to pro dospělé, co neprodukují svou vlastní). Takže třeba pro naše děcka, závislá na kakau, je tohle řešení, když mají průjem a nic jiného než to svoje oblíbené mlíko nejsou ochotni pít a jíst.
23. říj 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
23. říj 2012 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, můžete mi prosím poradit, zda je dobrá koupě flenolových Imse Vimse? Paní je tady na MK nabízí po 70 Kč/ks. díky moc :wink: ...už jsem tedy koupila 5x Popolini one size Organic, tak abych neměla v podstatě to samé...ještě se v tom látkování nevyznám. http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/fbsj/flanelove-imse-vimse/#replies
23. říj 2012 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@briuska nejsou špatné, taky jsem je na staršího měla, ale savostí poberou tolik co poskládaná čtvercovka, tak záleží, jestli ti to za to stojí
23. říj 2012 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@briuska podle mě je dobrá nabídka třeba toto http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/fxqm/plenky-16-ks-baby-lucy-16-ks-vkladacek-aj/ jen bych se poptala, jak dlouho jsou plenky používané
23. říj 2012 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “doplnění info v dalším příspěvku”
23. říj 2012 v 15:39 • kkomtesa
Holky, zase budu trochu OT, ale věřím, že určitě poradíte - Magdi dnes dostala první Hexu.... Nechci tu rozebírat, že z toho mám hrůzu a že nemám jednoznačný názor na očkování.. :unamused:
A k věci - srážet teplotu nebo nesrážet (pokud bude)? - respektive nad kolik stupňů srážet? Bojím se febrilních křečí - viděla jsem to na vlastní oči a je mi z toho zle ještě teď... :frowning2:
Dočetla jsem se, že srážet nad 38, jinak nechat být... Pokud budu srážet, nesníží se účinek očkování? (když už jí to píchli, tak ať to není pro nic za nic)
23. říj 2012 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciesofi ja nejsem ockovaci expert (a postoj mam podobny jako ty, bojim se ockovani, ale bojim se i neockovani :wink:). Nas junior mel po prvni hexe taky 38 a rikala jsem si, ze budu srazet od 38.5, coz neprislo.
23. říj 2012 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciesofi Teplota by se měla srážet nad 38st. Do 38 je to víceméně obranný mechanismus těla, který naopak pomáhá boji s event. nemocí. Účinnost očkování lék určitě nesnižuje. Nurofen apod. přípravky mají kromě účinku na snížení teploty, také účinek protibolestivý. Takže pokud bude mít prcek bolesti, tak mu tím lékem můžete pomoct.
23. říj 2012 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciesofi Leus mela po obou 37.4, to jsem nesrazela. Sestra, co ji ockovala me nutila ji dat preventivne Calpol, ale ja to neudelala. Ja byla rozhodnuta srazet az pres 38.
23. říj 2012 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@janakkk Přidávám se k názoru kojení neomezovat a ve své stravě silně zredukovat mléko a mléčné výrobky.
23. říj 2012 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luciesofi Nesrážet (ani 39, febrilní křeče jsou dost málo pravděpodobná věc), když už tak studené zábaly horkých ruk a nohou, v nouzi nejvyšší Nurofen a to raději čípky než sirup, Paracetamol nedávat, sniźuje účinek očkování a má i jiná negativa.
23. říj 2012 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@luciesofi jsem na tom stejně a tak jsem se rozhodla najít homeopatku - dávám týden před očk, při očko. a týdenpo očkování bobuli homeopatik thuju - mé děti neměli reakce žádná 4letá dcera má 4 roky vše za sebou a syn 8 měs. tři dávky, dcera měla tehdy i TBC to mě štve dodnes jelikož pak to zrušili, syn nemá nic jiného než hexa.
23. říj 2012 v 17:08  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciesofi Naštěstí jsme nikdy žádnou reakci neměli, ale doktorka říkala, srážet teplotu nad 38st. Pokud oteče místo vpichu, tak studené obklady nebo slivovici. Eli měla jen povinné očkování, u Julči jsem nakonec vyměkla a dala i pneumokoka (kdyby nechodila Eli do školky a neměli jsme babičku v domově důchodců, tak by pneumokoka taky nedostala. Sice za babičkou zatím s malou nechodím, ale máme to v plánu, až bude starší). Taky se přikláním k čípkům pro malé mimčo. S první dcerou jsme taky chodili k dětské, která dělala i homeopatii. A také jsme dávali thuju před a po očkování, má to prý nastartovat imunitní systém. Dávala jsem i teď Julče...
23. říj 2012 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@katyxq Já bych se přikláněla ke srážení teploty, pokud už je na 39, stoprocentně. Zábaly jsou výborná věc, ale ve chvíli, kdy hrozí febrilní křeče, což je nad 39 st. opravdu riziko, tak je dobré udělat vše pro sražení teploty. Následky febrilních křečí mohou být tak závažné, že mi pak už nesejde na tom, jestli jsem pro chemii nebo ne, přestože jí jinak přednost určitě nedávám.
23. říj 2012 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@geena77 a to je velký mýtus, že křeče hrozí při vysoké teplotě, ale hrozí hlavně při jejím rychlém orvním vzestupu a to většina rodičů ani nezaznamená, ten první vzestup. Křeče navíc hrozí i při rychlém poklesu teploty (které má za následek právě použití antipyretik). Nejsem rozhodně pro rutinní podávání antipyretik, oslabují imunitu při boji s infekcí.
23. říj 2012 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciesofi vy máte febrilní křeče v rodině?
23. říj 2012 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@luthien.k pamatuju si na ně u bráchy...
23. říj 2012 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak všem moc děkuju za reakce a rady - malou jsem měřila dvakrát a zatím to vypadá dobře... Uvidím v noci, nejprve bych zkusila ty studené obklady..
Svou doktorku nechápu - vybrala jsem si ji proto, že dělá i homeopatii a aromaterapii a zatím mi pořád cpe nějaký Nurofeny a Paraleny :unamused:
23. říj 2012 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Vzhledem k tomu, že máte poradnu pro atopický ekzém, předpokládám, že o tom něco víte :slight_smile: No, nicméně si myslím, že pro jistotu se tím nic nezkazí. Myslím, že žádná z nás děti léky neláduje :slight_smile:
@luthien.k
23. říj 2012 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky, mám 1000,- Kč "nazbyt" - doporučily byste nějakou extra plenku, bez které se v žádném případě neobejdu? :grinning: :sunglasses: Používám kalhotovky, především zn. Anavy, tak uvažuju, jestli nevyzkoušet i nějakou jinou značku... Díky za tipy :wink:
23. říj 2012 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Co třeba noční Bamboolik?
23. říj 2012 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@geena77 a to je právě pro každého jiné - co někomu přijde nezbytné, tak jinému zbytečné :wink: Já kdybych nechala o svoje děti pečovat ve stylu hlavního proudu v medicíně, tak bych je od mala mazala kortikoidy a později imunomodulancii a nikam by to nevedlo, takže nedělám a jsou v pohodě a stejně tak jim nepodávám při horečkách antipyretika (už ne, také jsem to dělala - a věřte nebo ne, od té doby, co to nědělám, tak nevím, co to je, aby šli z jedné nemoci do druhé, jak to bylo v době předtím).

Nicméně při výskytu febrilních křečí v rodině bych byla určitě opatrná, hlavně když jde o příbuzné v první linii (pro dítě - čili matka, otec, sourozenec).
23. říj 2012 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek