• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@ivuska.h to je dobrý nápad s tou záslepkou, to bych si možná zvládla vyrobit i sama, s patentkama v tomhle problém nemáme, když se plenka neutáhe moc, tak se pak neotisknou a svrchnáky na patentky zase používám spíše na kalhotovky...
26. říj 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi já peru každý třetí den, vždycky ráno, koš už mám nacpaný k prasknutí, do pračky i na věšák je to tak akorát, pračku mám také na 5,5 kg. Dokud jsem na doma dávala čč, tak jsem ten koš tak nacpaný nemívala, ale vv a kalhotovky jsou objemnější.
26. říj 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mam ty libstat obyc a je to teda rozdil oproti cc po mne.

@pajenka vybava vypada dobre. Akorat zalezi, jake veliksoti budes mit svrchnaky a tak, ze treba ty jednovelikostni nebudou hned od narozeni, kdyz budes mit drobka, ale rychle do nich dorostou.

@luciesofi Ehhhm, tak ja mam plinek asi take dost, ale prala jsem denne ci obden (po 36h v zasade), my mame desnou spotrebu, takze kybl mam plny po tech zhruba 24-36h a prijde mi to jako akorat mnozstvi do pracky, aby tam pekne litaly. Puvodne jsem take chtela prat 2x do tydne, ale ted to vidim jako nerealne.

Ted teda nelatkujeme uz pres tyden a jsem nestastna a mam abstak!
26. říj 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik dneska mi přišla základní plenka , a ty svrchní kalhotky mají v PULu dírky, je to jako by byli ušitý a vypáraný a znovu ušitý kousek vedla a jak je to přešitý tak v tum puli jsou dírky a někde je už mezi dírkama ten pul porušený(prostě mezi dírkam je už ten pul prasklý), mám strach aby se to neporušovalo dál, nebo aby se ten pul odlupoval.
26. říj 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajenka ještě bych pořídila nějaké vkládačky, ikdyž vlastně do novoskladu můžeš dávat ty z kalhotovek a roli separačních plenek :slight_smile:
26. říj 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně dneska přišel Bamboolik :dizzy_face: jeví se mi velmi sympaticky, hned jsem to vyprala a už se těším, až budeme moci vyzkoušet :slight_smile:
26. říj 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Separační pořídím určitě, teď mi šlo spíš o ten základ, ketrý potřebuju mít doma před narozením mimča :slight_smile: a vkládaček taky vezmu pár, i když jsem četla, že se můžou dávat i ty vv, ale na prcka by to asi bylo zbytečně velké, že?
26. říj 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi ja vzdycky tri dny plnim kybl a pytel a treti den vecer to vysypu do pracky a naprogramuju tak, abych to ctvrty den rano vytahla vyprane a mohla povesit. Pracku mam teda na 8 kg a plenkovou vybavu znacnou (ale latkuju pouze pres den).
26. říj 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Já ještě nevím, jakou značku svrchňáků koupím, ale vezmu jedny S a pak ty jednotné (asi)
26. říj 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajenka Jj, vv by byly ze začátku jako vkládačky strašně objemný i naddimenzovaný savostí, ted je teda oceňuju velmi. Ze začátku mi přijde optimální třeba krátká vkládačka z kalhotovek Anav, ikdyž já jsem nepoužívala, protože jsem kalhotovky ze začátku neměla. Ty separačky bych vzala, at jsou doma hned, bez nich by to asi bylo strašný zapírání
26. říj 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já peru po 3 dnech(jeden den ráno vyperu, 2 dny ne a třetí den ráno to zapínám.
26. říj 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi A dá se na malocha používat jen vv?
26. říj 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Tak to budu asi střídat a těch vkládaček nebudu potřebovat tolik. Kolik tak ks mám vzít? A jaké velikosti?
26. říj 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Taky peru obden a to mám pračku na 6 kg. 2x týdně jsem snad prala, až když starší začala používat víc nočník a je fakt, že jsem pak bojovala s tím, že plínky začaly zasmrádat, ta že jsem je pak skladovala na mokro s octem
26. říj 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Jojo, to určitě zvládneš :slight_smile:
26. říj 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Právě ty Extra kvality už mají k těm po nás hodně blízko :slight_smile:)
26. říj 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Jo, to je dobrá poznámka -- nedoporučovala bych plenky skladovat dýl jak cca 2-3 dny, protože pak už tam ty bakterie řádí a múžou i začít tu látku "žrát". Víc to hrozí při skladování namokro, ale ona i zapraná plenka je vlastně celkem mokrá a když je to v teplé místnosti, tak je to pro ně ideální bydliště. Viděla jsem na americké diskuzi fotky takto sežraných plen (ty teda byly zapomenutí týden) a bylo to jak po nájezdu myší :grinning:
26. říj 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Jezis, fuj, to radsi nechci nai videt.

A s temi extra ti to verim. No ja si jako tehule objednala u rodiny prost eplinyk a dostala jsem ty obyc a tetra osusky.A nasi pak vitezoslavne nasli pomne tech 30ks. A co jsem koukala tady v UK, tak take nic moc hustota. Ale ja jich nazivo videla malo a vetsinou ty obrazkove atd a ty vsechny byly tenke teda.
26. říj 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi tak já peru většinou každý 2. den, někdy 3. a to látkujeme jen přes den. A už tak mi připadá, že to dost smrdí..dýl bych to asi nevydržela :sweat_smile: Mě teda ani nenapadlo, že bych prala méně často...
26. říj 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h hmmm, to je mazec, co ty mrchy dokážou..To mě by obrázek docela zajímal @janinek :sweat_smile: :wink:
26. říj 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Jojo, mě moje babička taky dala pár plín po nás a je to fakt obrovský rozdíl. I ty tetra osušky jsou mnohem měkčí, ty jsme používali hodně pod štěňata :grinning:
26. říj 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajenka ahojky :wink: Já ještě kromě Anav mám docela ráda Baby Lucy kalhotovky..Jsou za dobrou cenu, střih sedí pěkně a jsou slovenské výroby :wink:
26. říj 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Ahoj Eliško, mrknu na ně, děkuju za tip
26. říj 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciesofi peru každý 3. den (cca 72 hodin) pračku mám na 5 kg a na doma používám momentálně jen vkládačky, které vyměňuju ve štíhlých svrchňácích, takže se to do kýble v pohodě vejde.. Na noc kalhotkovku a na ven kapsovky.

je pravda, že ty plíny co jsou na dně po třech dnech zrovna nevoněj, ale nic hroznýho, přendávám ručně, síťku nemám.
26. říj 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h no týýýý jo :astonished: :astonished: :sweat_smile: Díky :grinning: Ten druhý odkaz je po jak dlouhé době?
26. říj 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ta teplota v místnosti hraje určitě velkou roli. Snažím se mít kbelík s plínkami v nejchladnější místnosti v domě. Je fakt, že když jsem prala 2x týdně a skladovala na mokro, tak jsem stejně po 2 dnech vyměňovala vodu. A plínky trochu přemáchla....
26. říj 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek já mám po nás 65 čč a kvalita je hodně proměnlivá, minimálně polovina je ještě tenčí než čč Hybler, který mám "nový" po první dceři a dávám je jen pod hlavičku. :slight_smile:
26. říj 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@betysek :slight_smile: my koš s plínama máme v obýváku, takže nejteplejší místnost a často i otevřený, necítím nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ale zatím má jen MM, tak asi proto)

ale je pravda, že po těch 72 h peru až teď cca 2 týdny, co dávám na doma vkládačky, když jsem předtím dávala vv nebo kalhotkovky, tak by se mi to po třech dnech už nevešlo do pračky a musela jsem prát častěji
26. říj 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek