• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
@favofrenki Používáme čtvercovky do teď :slight_smile: Jak už psaly holky, při bezplenkování a častém přebalování nejsou savější plenky třeba. Mám 10 kikko lux 70x70 a pak hromadu plenek po nás, co mají rozměry už neidentifikovatelné :sweat_smile: Zpočátku jsem motala novosklad a mezi 2. a 3. měsícem jsme přešli na plíny narovno a tak je používáme doteď. Dcerka byla jako ležící miminko hodně na zemi bez plíny a většinu motorických pokroků zvládla právě tam, bez pleny se jí hýbalo nejlépe. Tak se naučila princip konkrétního pohybu a potom byla schopná to dělat i v plíně :slight_smile:
27. říj 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@favofrenki ono to na miminku působí trochu objemněji, ale je to jen zvyk. Já to mám třeba tak, že když vidím mimčo v jednorázovce, tak mi to přijde takové "divné" a navíc není to mimi za co chytnout :grinning: Navíc dneska už jsou výrazně lepší materiályt, takže třeba bambusové plínky jsou oproti klasickým čtvercovkách savější,t akže nepotřebuješ tolik vrstev a celkově má mimčo menší zadek.
Omezení v pohybu, no ano, trochu, ale není to nic, čím by si dítě vyloženě omezovala ve vývoji. My všichni jsme vyrostli na látce a chodíme taky všichni :wink: A je to fakt individuální, moji kluci, oba výhradně v látce a starší v půl roce lozil, v 7m stál a od roka chodil. Mladší lozil v 7m, v 8m stál a od roka taky capká bez problémů. Spíš je ještě fajn, že při tréniku chůze má na zadku balík, který mu tlumí pád :grinning:

Ideální látková výbava se počítá obecně 24ks savých částí a cca 3ks svrchních kalhotek. Počítá se přebalení po cca 3h, praní obden, jeden den na schnutí, proto 24ks. Většinou to bývá nakombinováno kalhotovky a nějaké vkládačky a plenky na rovno (čč, vv). Je fajn mít nějaké AIO (all in one - vše v jednom) na návštěvy, k doktorovi apod. Něco savějšího na noc a pak výbava na den už nemusí být tak super savá, protože můžeš častěji přebalit. Na začátek je lepší převážně čč, něco kalhotovek a něco vkládaček na vycpání novoskladu. Finančně náročnější výbavu (AIO, více kalhotovek, noční plenky) si nechcej, až bude mimčo na světě, sama už budeš vědět jaký styl přebalování ti vyhovuje.
27. říj 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Děkuju. Od rána se učím novosklad, ale potěšila jsi mě že to stačí narovno.
@katyxq Děkuju za informace trochu se bojím že to narovno malej pročůrá ale zkusíme a uvidíme
@madlisek Já jsem bezplenkovku nezkoušela a ani se nechystám. Kakání občas poznám ale asi když už se tlačí a čůrání nepoznám. Jako láká mě to taky ale pořád to vidím jako složité. Mám pocit že bych ho musela pozorovat nonstop :slight_smile:
@bamboolik Jo tak balík na tlumení pádu zrovna potřebujem :grinning: Trénujeme stání a následné padání :grinning:

Na praní látkovek musím používat nějaký speciální prášek? Četla jsem že prát bez aviváže maximálně s trochou octa. Jen teď přemýšlím jestli se vyplatí prát jen pár plen jestl k tomu nepřihodit i jiné oblečení, ale to je asi blbost co?
27. říj 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@favofrenki Dávám taky čč na rovno, kalhotovky jen na procházky a na noc. V pohybu určitě nebrání. Podle mě je to spíš otázka jedince, než toho co má na zadku. Obě holky jsem měla v látce a starší se začala přetáčet na bříško v 5 měsících a mladší ještě před 4. měsícem....Na praní používám stejný prášek jako na oblečení pro mimčo. Mám tekuté Batole. Aviváž ne - snižuje savost plen...Záleží na tom, jestli budeš jen látkovat, nebo napůl. Poku plně, tak budeš mít plnou pračku obden... :wink:
27. říj 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@favofrenki jéé , jsem si nevšimla, že vlastně už mimčo máš :grinning: Klidně bych v 7m dávala na rovno, spíš bych se bála, že to nebude stačit savostí.

Na praní můžeš normální prášek, nic speciálního nepotřebuješ. Jen se vyhnout aviváži a bělidlům. A klidně per i s jiným oblečením, je lepší mít vytíženou pračku než točit pár plínek. Když peru na 60 a plenky už jsou cítit, tak pračku doplním ručníkama, utěrkama apod. Když peru naše světlé oblečení (trička a spol) a vím, že mám pár plínek max 1 den, tak to těma plínkama doplním a vyperu na 40. Hodně záleží i na tom, jak moc jsou špinavé
27. říj 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Chci si koupit na tvoji radu to bambucke maslo, akorat nektere recenze tvrdi, ze smrdi. To je normalni nebo je to podle znacky? A jake mas ty?

@favofrenki Asi vmimibazar inzeratysechny tady plenky nejdriv davame predeprat, aby se vyplavila moc, takze po te predpirce pak k nim muzes dat i jine pradlo. Nicmene po dvou dnech plneho latkovani budes mit plinek dost. Pracka by mela byt plna max do 2/3, at plenky pekne letaji a properou se. Prasek - kazdy radi neco jineho, ja se ridim radou, ze davat prasek ne gel, 3-4 polevkove lzice, non bio persil (ted), predpirka, dlouhy cyklus na 40-60 a extra machani. Nesmi byt zbytky prasku, pliny by se ti zanesly a mene saly. A svrchnaky peru i s jejim detskym oblecenim, takze ty peru v gelu vlastne nekdy.

A novoskladu se neboj, ja se take bala, poprve jsem nebyla schopna to podle nacrtku poskladat, ale pak jsem na to prisla a slo to snadno. Nakonec jsem ho teda nepouzivala, poprve mi prisel moc mohutny a ja mela hodne kalhotkovek. Pak jsem si vystacila s temi a AIO, takze jsem se k nemu nevratila. Ted davam plinky na rovno s bambusovou vkladackou.

Hlasim navrat k latce dnes! Drzte palce, at se neosype zase. Uz mela cc na rovno s zirafkami, ted ma miosolo, nemam nachystane vubec ty ctverce totiz.
27. říj 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@favofrenki si myslím, že novosklad bude na 7měsíční mimčo malej
27. říj 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Záleží, jak je mimčo velký (teda spíš hubený) - mojí malé bych novosklad asi umotala ještě teď :grinning:.
27. říj 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj všem! Čekám svoje třetí mimčo /leden 2013/ a poprvé se chystám začít používat látkové plenky.. Výbavu už mám částečně pořízenou a částečně objednanou. Plánuji používání čč + HD pastelky na den a bambusové kalhotovky na noc, k tomu pár vkládaček /bavlna i bambus/ a vv navíc. Svrchňáčků mám asi víc, než je potřeba, ale pořídila jsem výhodně velký balík /HD, IV, Disana/.. Pár AIO už také mám.. Pročítám tady vaše diskuze a chtěla bych vás požádat o pár rad. Hlavně ohledně praní. Někde jsem četla, že aviváž se sice nedoporučuje, ale výjimkou je Permon M od Missivy. Ten už používám asi 8 let. Máte někdo zkušenost, jestli opravdu nevadí a nesnižuje savost plenek. Dá se na změkčení použít i Permon Z? Nebo máte někdo nějaký tip, jak bojovat proti hrubnutí plenek? Ještě bych potřebovala malou radu k použití lanolinu. Dá se do lanol.impregnace "naložit" více ks vlněných kalhotek nebo vždy jen jedny? Musí se před impregnací vždy prát? Nebo je dobré jednou vyprat a pak udělat imregnaci třeba dvakrát? Předem moc díky za vaše rady! Pročetla jsem pár stránek, ale nezvládnu přečíst vše, tak se omlouvám, pokud se tu téma bude opakovat.. :slight_smile:
27. říj 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek no smrdí, je to taková jiná vůně, ale mě nesmrdí ani jako surové. Míchám si ho doma navíc s mandlovým olejem a trochou EO (třeba mandarinka nebo levandule). Mám v podstatě no name značku, kamarádka ho bere po kilech od jednoho zahraničního VO a já si udělám zásobu tak na půl roku (cca 1,5kg) do ledničky a pak to postupně zpracovávám.
27. říj 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ja koukam na amazonu prave, tak mam vyhlidla dve s postovnym zdarma. Oboje bio a jedno naslehane, coz nevim jestli je spis vyhoda ci na zavadu :slight_smile:
27. říj 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat Jsem vlnak teoretik, ale cetla jsem, ze je lepsi je vyprat, ze to lepe chyta pak.

Svrchnaku mas kolik? Normalne staci dvoje na den, ze jedny sundas, das vetrat, nandas druhe a takhle tocis. Ale pak jsou dny, kdy jich treba spotrebuji pet, protoze mi je pri prebalovani pokaka.
27. říj 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Děkuji za odpověď.. :slight_smile: Svrchňáčky mám troje IV organic Ska, dvoje IV Mka, jedny HD Ska a jedny HD Mka, pak ještě jedny Skové svrchňáčky P´n´G a vlněné IV Mka, Disana 3x 62/68 a Shorties Mka.. Pak mám ještě objednanou testovací sadu Bamboolik.. :slight_smile: Takže myslím, že svrchních mám opravdu až až.. Ale jak jsem psala, pořídila jsem jich většinu v balíku s patelkami a vkládačkami v krásném stavu a za hubičku.. :slight_smile:
27. říj 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek psala jsem kamarádce, ta to bere z ebay, tak až mi napíše, tak ti to hodím do IP. Berem od toho týpka už asi 3 roky a spokojenost.
27. říj 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik OK, diky.

@tynkat Tak kdyz jsou porizene vyhodne, neni co resit :slight_smile:
27. říj 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek A neměla bys nějaký tip proti hrubnutí plenek.. Pastelky jsou ok, ale mám pár použitých bavlněných vkládaček, které jsou docela dost hrubé..
27. říj 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat Promnout v ruce, cesat detskym kartacem a nejlepe zmeknou v susicce.
27. říj 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee holky :slight_smile: asi jsem našla co jsem hledala: http://www.fler.cz/zbozi/nakrcnik-1258214 :slight_smile:)
27. říj 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkat Teda,to máš prima výbavu. To se bude látkovat jedna radost:slight_smile:
27. říj 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Ty jo, to je bomba:slight_smile:Díky za odkaz...:slight_smile:
27. říj 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filipatereza já mám právě samý ohromný šály a s těma se moc nosit nedá.. :slight_smile: hledala jsem něco co by plnilo funkci roláku :slight_smile:)
27. říj 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filipatereza Já už se strašně moc těším.. A je mi trochu líto, že jsem se nechala od látkování u druhého mimča odradit.. U prvního jsem nějak o látkování neměla žádné informace.. Je pravda, že jsem pročetla hromadu diskuzí a doporučení než jsem výbavu dala dohromady, ale moc mi pomohla kamarádka, která látkuje už s druhým prckem.. A je moc fajn, žře existují diskuze jako je tato.. :slight_smile:
27. říj 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo, je to fajn, že ikdyž pak člověku něco nefunguje nebo se nedaří tak se může poradit a zbytečně ho to neodradí...:slight_smile:
Já jsem strašně moc ráda, že látkuju a okolo mě používá asi látkové plínky víc maminek než jednorázové.:slight_smile:
A dvoum jsem pomáhala sestavit výbavičku...:slight_smile:
27. říj 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat To jo, je to fajn, že ikdyž pak člověku něco nefunguje nebo se nedaří tak se může poradit a zbytečně ho to neodradí...:slight_smile:
Já jsem strašně moc ráda, že látkuju a okolo mě používá asi látkové plínky víc maminek než jednorázové.:slight_smile:
A dvoum jsem pomáhala sestavit výbavičku...:slight_smile:
27. říj 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@dandelion já mám to samé od Moiry :slight_smile:
27. říj 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik ani jsem nevěděla že ho Moira dělá.. :slight_smile:
27. říj 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion @aemmi @lenka5731 @filipatereza @janistr @bamboolik Všem moc děkuju za rady a postřehy :slight_smile: určitě to nějak zkombinuju a nakoupím ještě před novým rokem, abych to stihla ještě vyprat. A zkusím i ten novosklad, když říkáte, že to zvládnu :sweat_smile:
27. říj 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion já taky ne, ale našel mi ho manžel a dal mi ho loni pod stromeček :slight_smile: a je suprový, jsem moc spokojená.
27. říj 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik díky :slight_smile: taky jsem ho už našla :slight_smile: jakou máš barvu? :slight_smile:
27. říj 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek