• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. března 2017 
@tynkat Na 95 jsem neprala ani jednou :wink:...peru na 60, jen počůrané plínky někdy na 40, PULky taky někdy na 40, někdy na 60...:slight_smile:
A které plínky se mají prát na 40???
2. lis 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela @luciesofi Tipuju že bambusové Kikko, tam je 40st., jinak jsou obdelníkaté a sražené...
2. lis 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek ty mě nenapadly, s tím souhlasím
2. lis 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Aha, to je možné...bambusové kikko používám jen pod hlavičku a peru na 40...
2. lis 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@briuska Exclusive od Vlpanu kouše docela dost, i když dítko teda nereagovalo ani si na to nestěžovalo... Ale mně na mojí kůži teda kousala hodně. Nekouše Maxi Color http://www.vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=20, aole ta se hodně vytahuje nošením...
2. lis 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat já prala čč na 95, bambusové i PUL na 60 dokud hodně kadil,teď peru na 60 všechno.
2. lis 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat na 95 jsem ještě nikdy neprala :slight_smile:. Všechny plenky peru na 60. Jen PULky většinou na 40st. A ani nežehlim.
@maly_prcek Bambusové Kikko peru na 40st a stejně už jsou obdélníkové :angry:
2. lis 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka.pida No je fakt, že co mám osušky, co se praly jen na 40st., tak jsou taky trochu sražené a rozměrově se srazily, ale co jsem měla kdysi čč, tak po vyprání na 60st byly vyloženě hnusné, žmolkované a srazily se o dost a byly takové "zdrclé"..
2. lis 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Já peru všechno látkové na 60st a na čč to bylo po pár praních už taky dost znát. Ale mně to na 40st přijde prostě málo.
Co mám bambusovou osušku, tak ta je po roce a půl praní (většinou na 40st) naprosto šílená. Tvar nemá snad žádnej, je právě taky taková zdrclá, no prostě je strašně hnusná, ale účel pořád plní :grinning:
2. lis 2012 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek moc děkuji za radu! a má pěkné barvy, tak tu zkusím objednat. :wink:
2. lis 2012 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peru všechny plínky na 60st. Vsimla jsem si, že na bambusových LL je napsáno, že se mají prát na 40st, ale peru na je na 60st....
3. lis 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za rady všem!! Dám na vás a budu prát na 60°C všechny plenky, PULky na 40°C.. Doporučená teplota praní na 40°C je na bambusových Lollipop /mám jich jen pár/ a určitě se mi nebude chtít prát je samostatně.. Tak snad těch 60°taky přežijou.. ;)
3. lis 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@briuska Já pletla ze http://www.zlaticko.cz/index.php?page=detail&kod_zbozi=Elianmerino1 a jsou naprosto heboučké, synek si nestěžuje. A po impregnaci jsou totálně nekousací :slight_smile:
3. lis 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h @briuska tak já nevím, jestli je to o pocitu, ale já mám ty, jak jsem psala výše - Merino na vlňáčky - jen nemám na štítku přímo napsané, že je na vlňáčky (osobně by mě zajímalo, jaký je tam rozdíl) a připadají mi extra hebké..To originály Disana mě koušou víc (koušou malinko, ale ve srovnání s tou Merino víc). Ta Timmy kouše ještě víc.
Jinak teda si myslím, že by té merino mělo být v přízi co nejvíc, aby to plnilo svou funkci..Mamka mi to pletla podle tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7245
3. lis 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa je lepsi aby bylo nahore frote a uvnitr flis, dle mych zkusenosti se potom lepe rozvadi vlhkost. S temi suchaci to myslis pri prani? Ja to peru tak, ze to proste zapnu na nejsirsi obvod a obratim naruby. S tim prisiti protikusu suchace muzes, ale ja je tam nedavam schvalne, protoze na vetsich a starsich detech to potom muze skrabat do boku na kuzi.
3. lis 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@tynkat ja bych teda prala na 60, 40 mi prijde malo. osobne peru vzdycky prvnich par tydnu na 90 a pak na 60 a zhruba od 8-9mesice pak i pocurane na 40 s normos pradlem a jednou za cas dam 60.
3. lis 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@briuska P.S. Pletla jsem po 20-ti letech, předtím to bylo tak občas, ještě jako dítě, také max. šála :slight_smile: Zvládla jsem to, juchůůůů.
3. lis 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat Mám taky jedny bambusové Lollipopky, peru s osttaními na 60st. ...PULky peru taky vsechny na 60 st. Jen pobliňděné čč vezmu občas jen s Julčiným oblečením na 40st, když mám hodně plín z přebalování...
3. lis 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkat Na 90 jsem neprala nikdy, jen zpočátku jsem prala na dětský program, kde i máchání je horkou vodou, ale to spíš kvůli stopám prášku. Myslím, že @ivushka.h tu psala, že bakterie se zničí spolehlivě i při 60C, tak tomu věřím :slight_smile:
4. lis 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ještě jednou OT k nošení. Jak jste se tu bavily o té kapse MaM, at´ už deluxe nebo normálních, ty jdou i na šátek, nebo jen na nosítka? Na Bráně mají napsáno, že to je na nosítka. Já bych chtěla nějakou kapsu na šátek, nevíte o nějaké dobré? Případně když by tahle na šátek šla, jak moc velký rozdíl je ve variantě deluxe, zimní a celoroční? Nosím jen občas, ale ted´ na zimu ji potřebuji určitě, jen nevím, jestli hned kupovat deluxe nebo bych si vystačila i jen se zimní nebo celoroční. Děkuju za názory :slight_smile:
4. lis 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek Většina ano :slight_smile:
4. lis 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 MaM kapsy jdou používat i na šátek, uvazují se křížením popruhů na zádech, takže je vlastně jedno, přes co ji dáš :slight_smile:
4. lis 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek Super děkuju, myslela jsem si to, ale chtěla jsem ujištění :slight_smile:
4. lis 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jedna věc, je hodně velký risk koupit nosítko přes e-shop, bez vyzkoušení?
4. lis 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Já bych asi nosítko bez vyzkoušení nekupovala. Jinak my si nejdřív přes e-shop nosítko půjčili a protože jsme plánovali si ho nechat, pokud se osvědčí, poslali nám nové. Nakonec jsme, myslím, ani neplatili to půjčovné.
4. lis 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 my jsme kupovali bez vyzkoušení Manducu, je to snad nejrozšířenější nosidlo mi přijde, tak jsem to riskla a mně moc nesedí :rolling_eyes: při nošení na břiše mi překážel ten pás, měla jsem ho na stehnech a blbě se mi chodilo do kopce, což je u nás dost velikej problém :unamused:
4. lis 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr
@aemmi Hm, tak to jste mě nepotěšily :-/ Plán byl objednat Manducu přes e-shop, případně,když by neseděla, tak ji vrátit, ale nějak jsem doufala, že to bude v pohodě. Protože o kamennym obchodě s nosítky v Praze vim akorát o Bráně a ta je tak blbě dostupná s kočárem :-/ a navíc, když chce nosit i manžel, tak by měl jít vyzkoušet taky a on se tam prostě v otvírací době není schopen dostat.
4. lis 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ale myslím, že já jsem jedna z mála, komu nesedí... no my bydlíme totálně mimo, takže dostat se do kamennýho krámu s nosítky absolutně nemožno...ale vzhledem k tomu, kolik to stojí peněz bych si ji podruhé nechala zaslat a vyzkoušet
4. lis 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Manducu mají pokud vím ještě v Dítě v šátku a taky ve Špuntíku a tam jsou tuším i o víkendech, tak to byste mohli zvládnout.
4. lis 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek díky za radu, ještě dnes jedem od ˇSpuntíka :grinning:
4. lis 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek