• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@ivuska.h nemám.. když jsem se tenkrát dostala k dr, tak to měla už zahojený..tak tam půjdu teď... namazal jsem jí to Infadolanem a má to lepší než včera..
22. lis 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlinasezuzankou mě se nejvíc osvědčilo prát vlhčené ubrousky BabyLove :slight_smile: ;)
22. lis 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Helemese Gábinka :slight_smile: ;) :slight_smile:
22. lis 2012 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa Přidávám se :slight_smile: taky bezplenkujem a nejvíce se mi osvědčilo dávat jenom čtvercovku na rovno a na to buď fleesáky nebo Pulky :slight_smile: na ven pak kalhotovka a pulky.. na noc kalhotovka a vlňáky :slight_smile: ale na doma při častém přebalování bohatě stačí jenom čtvercovky :slight_smile: ;) a ani to není kdo ví jak drahé.. za mě doporučuju Kikko Eco Lux, ale jak tu psala Ivuška jsou dobré i Libštáty :slight_smile:
22. lis 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
http://www.alvababy.com/index.php?main_page=index&cPath=6 no jo..zapomněla jsem vložit odkaz..třeba něco takového? těžko říct...jen jestli má někdo zkušenosti,reference,ohlasy,...
22. lis 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlinasezuzankou já používám popoliny a nemůžu si je vynachválit. :slight_smile: Vydrží mi kolikrát i víc praní, než je napsáno, nevím jak ostatním, ale mě nehrubnou, ani se netrhají. :slight_smile:
22. lis 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlinasezuzankou TGotsBot smi prani nevydrzi, teda ja je pak pouzivma jako ubrousky, ale na separacku to neni. A Little Lamb (viskoza0 mi vydrzi jedno prani. S jinymi nemam zkusenosti zatim. nejradis mam flisove teda.
22. lis 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Vždyť víš, že jsem už několikrát řešila, že chci látkovat :grinning: Jen jsem musela přesvědčit M. Sice se to teď povedlo, ale za špatných okolností, no, aspoň v tom musím najít pozitivum a můžu začít látkovat :slight_smile:
22. lis 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Já jsem manžela ještě pořád nepřesvědčila. Ale látkuju :grinning:
22. lis 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinka.pida :grinning: :grinning: Já jsem hodná a čekala jsem na schválení :grinning: Ne, jde o to, že jsme doteď jednorázovky dostávali. 5 měsíců plínek nás stálo cca 600,-, což se v tu chvíli látkovkama blbě argumentuje :grinning: Ale teď už musíme plínky kupovat a já mám argument :sunglasses:
22. lis 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
nebo jsem koukala,ze na aukru prodávají AIO za 219kč,ale co to je,to nevim.Píšou,že to má atest..
22. lis 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Aha, to se potom opravdu blbě argumentuje :grinning:. Já nemám schváleno skoro nic, co dělám. Jdu si tvrdě za svým přesvědčením :grinning:. Ale pak se stejně dojde k závěru, že je to to nejlepší :grinning:. Třeba šátek (nebo kýblík) manžel strašně odsuzoval a teď ho cpe všem, co maj mimi, že neni nic lepšího :grinning:. S tim přebalováním to dopadne stejně :grinning:
22. lis 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blondys24 To byvaji takove levne plinyk z Ciny vetsinou. I ty alva. To kup radsi pouzitou znackovou.
22. lis 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlinasezuzankou Taky jsem měla separačky Popolini a Disany celulozové, praní vydrží v pohodě. Popolini mi připadají jemnější. Jinak spokojenost s oběma.
22. lis 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlinasezuzankou Nejlepší zkušenost mám s Popolini. Měla jsem i Disany, ale ty nevydrží tolik praní. A taky je dobrý Perlan z lékárny, jen je třeba si ho nastříhat na požadovanou velikost, prodává se ve velkých arších. Ten vyjde nejlevněji :slight_smile:
22. lis 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa My jedeme v Anavy flísákách a do toho jednu balvněnou čtvercovku narovno, na noc (neb ne vždy se já stihnu probudit dostatečně rychle) dávám Anavy kalhotkovku - bez vkládaček, ty dlouhé i krátké mám v šuplíku. Krátké jsme používali asi od druhého do čtvrtého měsíce na vycpání novoskladu a dlouhé dávám místo čtvercovky narovno do flísáků, když nevyperu včas plínky a nemám žádné suché kromě kalhotkovek.
22. lis 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katyxq no, a jak blbec (promiň), ale ty flísáky máš kalhotkovky nebo svrchňáky? A pokud svrchňáky, tak mají tu nepromokavou část? A dáváš tam tu separačku? Ta je mi stále záhadou k čemu pořádně slouží :sweat_smile:
Dneska jsem to schválně počítala. I s 2 plenkama v noci máme celkem 6ks mokrých.
22. lis 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Flísáky jako svrchňáky a dovnitř buď bavlněnou čtvercovku narovno nebo v noci kalhotkovou plínu - ale u vás by flísáky na noc nešly, když píšeš, že je úplně durch, my bezplenkujem i v noci, flís totiž pod tlakem vlhkost propouští.
Separačky zhruba od 5. měsíce nepoužívám, pokud bobek skončí v plíně, tak ho vyklepnu do záchoda a plínku osprchuju (přepnu sprchovací hlavici z normálu na masáž).
Separačka se používá na separaci tužších věcí od tekutin, takže smysl má spíš u malých miminek (na vaječinu).
22. lis 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq Super, takže separačky neřeším :slight_smile:
Já chci stejně začít nejdřív jen přes den doma, postupně kupovat kalhotkovky na ven a noční jednorázovky odbourávat nejpozději. To jsem vydedukovala, že na noc budu potřebovat bambusky, ale to je pro mě teď ještě daleko :slight_smile:
22. lis 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, trochu dotaz mimo téma.. Máte zkušenost s pratelnými vložkami do podprsenky? Koupila jsem si 3 páry Ellas House, ale nejsem si jistá, jestli budou stačit.. Předem díky za vaše rady, zda dokoupit..
22. lis 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blondys24 já jich pár mám, kupovala jsem přes ebay za pár dolarů (cca 100-150Kč jedna), mám i jinou značku a Alva je z nich nejlepší, jen ta jejich vložka nic nevydrží, musí se dovycpat a občas raději jistím starýma svrchňáčkama HP - u menšího dítka by se asi nemuselo (provlhají kolem patentků a přes okraje, takže častěji přebalovat), moc je teda nepoužívám, spíš na parádu, jsou krásně barevný, jednu mám minky a ta je nádherná... ale určitě na tom nezakládat výbavu....
22. lis 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tynkat- obvykle stačí dva až tři páry. Já kombinovala Imse vimse a MaM, které jsou ještě více diskrétní na ven. Dokoupila bych až v případě, že ty troje nebudou stačit.
22. lis 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blondys24 alva baby jsem měla asi 8ks (prodávám je teď po našem klukovi na mimibazaru), mají docela hezký střih, ale není to moc kvalitní PUL. Vkládačka sama o sobě nic moc (spíš nic než moc), když se dovycpe, lze použít jako kapsovky na frajeřinku, ale cena odpovídá kvalitě, asi tak :slight_smile:
22. lis 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkat Já mám vložky od Anavy.. A měla jsem tři páry.. ze začátku mi mlíčko teklo dost, prala jsem je ručně, aby rychle uschly a stačilo to :slight_smile: teď jsem si nechala jeden pár a ty dva půjčila švagrový.. :slight_smile: ;) a beru si je třeba do školy když jsem dýl bez malý :slight_smile: pro jistotu :slight_smile: ale dokoupit se dá vždy :slight_smile: ;)
22. lis 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkat Ja mam little lamb, 5 paru 13 cm a 8-10 paru 11cm. Ty 11cm mi plne nestaci, mam moc velka prsa, ale kdyz dojdou velke, davam. Tocim ted 4 pary cernych, peru denne, Jeden mam v prebalovaci tasce jakoze s sebou, ale asi vyndam a dam tam ty mensi. Peru vecer a rano nejsou uplne suche, pozde odpo uz jo. A nekdy mam jeden na den a jeden na noc, ale nekdy mam 4 pary na 24 hodin.

Mleko mi samo moc netece, jen k ranu a nebo pri kojeni. Nekdy je to trosku, ale nekdy je ta vlozka moc mokra a vadi mi to, tak vymenim. Jednorazov ejsme nidk ynemela, ale mam tu dva baliky avent od odsavacky.
22. lis 2012 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkat jeste mam haipa daipa par, ty mi koupila mamka a ty mi nevyhovuji teda, i kdyz jsou vetsi, ale takove moc tluste a zmuchlane.
22. lis 2012 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na to prďkám teda,si radši koupím od Anavy apod. Sice 3x dražší,ale asi se to vyplatí a počítám do budoucna s ještě jedním mimi,tak se to snad vrátí. Taková plínková výbavička, jak jsem spočítala, vyjde okolo 10k, :confused: ufuf
23. lis 2012 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@branakdetem2 @dandelion @janinek Děkuji! Počkám tedy, jak je budu stíhat točit a případně dokoupím.. Počítám s tím, že je budu prát ručně..
23. lis 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat Mám vložky do podprsenky Popolini a Anavy. Popolini nic moc - často protékají, ale Anavy super. Ze začátku jsem prala ručně, teď je obvykle peru s oblečením pro Julču.
23. lis 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky v čem perete vlňáky? chystám se je poprvé vyprat.. a musím je pak nalanolínovat, nebo ještě vydrží?
23. lis 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek