• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@vendisek23 Taky bych zkusíla čtverce narovno do nějakých měkkých kalhotek třeba vlnáky na patentky...
26. lis 2012 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminky používáte některá plenky Sketch? Konkrétně flísové (prý se na ně jž nemusí dávat svrchňáčky, pokud mimi tolik nečůrá) a dále francouzskou plenku sketch plus svrchní kalhotky.???
26. lis 2012 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska Myslím, že tuhle značku ti tady nikdo nedoporučí, je dost nechvalně známá.
26. lis 2012 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
Opravdu? :confused: Hmmm, tak proto se právě ptám, na zkušennosti. A čím je špatná? Kalhotky protékají nebo tolik nesají?
26. lis 2012 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska taky určitě nedoporučuji. já bych doporučovala české anavy - ty mám ozkoušené a jsou výborné. hodně se ještě doporučuje český bamboolik, dále tots bots, imse vimse, haipa daipa.
Tyto plenky jsou dražší než Sketch, ale jsou osvědčené a je na ně spoleh.
Skect většinou nesedí, protéká a zbytečně by tě od látkování odradil.
Napsala jsem takový článek - zkus mrknout http://www.modrykonik.cz/fotoblog/filipatereza/clanek/rady-a-tipy-zacinajicim-latkarkam
26. lis 2012 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@filipatereza děkuji, pročtu si to. :wink:
26. lis 2012 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska Take jsem tu o nich necetla nic pekneho.
26. lis 2012 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Já právě chci začít novoskladem se svrchníma kalhotkama-prý novosklad je pro začátek nejlepší pro malinká miminka??,(myslím hmotnost do 3-4 kg, jelikož počítám opět s maličkým mimi a co jsem tak četla, tak některé nejmenší plenky jsou až od 4 kg a ty by byly moc velké). A pak zkusit právě něco tvarem jako ty sketch, hlavně aby nebyly moc objemné. Měla sem před lety n chvilku sadu Haipa Daipa pastelka jednovelikostní, ale moje minimimi a ty plenky byly strašně moc objemné a veliké, malý se mi nevešel do kalhotek atp...proto bych raději plenku odstupňovanou na kg...? Nebo máte názor, že jsou lepší spíše jednovelikostní plenky, než ty S,M,L,xl...?
26. lis 2012 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Prosím o radu, kolikrát vyprat vv a vkládačky před prvním použitím?
26. lis 2012 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kikimaruska Já jsem taky dávala novorozenecký sklad se snappi sponkou a svrchní kalhotky (doporučuji imse Vimse NB, Popolini, Haipa Daipa fleece) a v tom jsem pokračovala až do půl roka. Od tří měsíců jsem nakoupila ještě jednovelikostní kalhotkové Anavy, které krásně sedly a dlouho vydržely. Dávala jsem hlavně na cesty a na noc.
Od půl roku dávám čtverce narovno do svrchních kalhotek a občas ty Anavy - nemám jich bohužel moc:(
Mně ty Anavy sedly, takže za mě je doporučuju - aspon není nutné jich kupovat tolik, protože jsou jednovelikostní a většině dětem sedí až do odplenkování. Změnšují se pomocí patentek...
26. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pajenka Já je vyprala jednou a pak jen počítala s tím, že chvíli ta savost nebude ideální. Ale fungovaly dobře už od začátku...
26. lis 2012 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@filipatereza Tak to jsi mě potěšila, že nemusím víckrát :slight_smile:
26. lis 2012 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajenka Ja predpeiram jednou s praskem a pak to tam jeste necham na dva cykly. A potom proste pocitam s tim, ze budu muset casteji prebalovat, savost to ziska nejak po deseti vypranich, Ale ted mivam novou plinku jednu dve, tak ty peru jednou :slight_smile:
26. lis 2012 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek Asi uvidím podle situace, když to bude blbě sát, tak to pak zas nepoužité vyperu podle potřeby
26. lis 2012 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, muzete mi prosim poradit, kolik potrebuju do zacatku svrchnich kalhotek? Chtela bych latkovat hned od narozeni a planuju pouzivat kalhotkove plenky a ctvercovky... Diky moc!
26. lis 2012 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@veronila Já měla troje PUL(Imse Vimse NB, Popolini, Anavy) a 2 fleece (Haipa Daipa S, Anavy) a stačilo to bohatě...
26. lis 2012 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska novosklad je fajn, zvlášť když čekáš menší mimi a nechceš mít výbavu speciálně pro minimimi a pak jednovelistní. Čtvercovkama se snapkou překonáš to mini období a pak už většina jednovelikostních kalhotek sedne dobře. Vícevelikostní kalhotky vždycky sendou lépe, ale je to i vyšší finanční investice, podle mě je lépe jít do těch jednovelikostních. Variant je dost, je dneska už i dost AIO, které jsou spolehlivé úzké, HD pastelky fakt patří mezi ty objemnější.
26. lis 2012 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@veronila na minimimčo bych vzala tak 4ks, vaječina je fakt prevít.. U nás seděly dobře i Baby Lucy fix XS, poměr cena/kvalita je docela fajn. Vem si raději od různých značek, není dobrý nápad vzít všechno od jedné značky, nemusí to mimču sednout.
26. lis 2012 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@bamboolik Souhlasím:slight_smile:!
26. lis 2012 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska já jsem měla vcelkui malé miminko (2660g při narození, domů jsme šly kolem 2400) a s novoskladem jsme vystačily hoooodně dlouho (skoro do 9 měsíců jsem dávala na doma novosklad, na ven a na noc kalhotovky). Svrchňáčky doporučuju buď ty Imse Vimse nb nebo Thirsties xs, haipa daipa nám nesedla, je do nich moc hubená a odstávaly jí :frowning2:, ale většině holek sednou v pohodě. Ty sketch bych nekupovala a pak bych vzala jednovelikostní anavy (jsou český a s nima nešlápneš vedle :slight_smile: ). Pokud chceš i na malý miminko kalhotovky, tak jsem měla imse vimse flanelové v nb velikosti, jsou opravdu malinký, ale pak už zase málo nasajou (ale jsou opravdu hodně malinký).
26. lis 2012 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@veronila já měla 3 pulky (IV soft a organic), 1 vlňáčkošáličku S a 1 pletené z fleru.. stačilo to :slight_smile:, většinou jsem ani pulky nestíhala točit všechny troje (ale funguje zákon schválnosti.. když se pokadí jedny, hned za nimi letí druhý.. někdy i třetí :grinning: )
26. lis 2012 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@filipatereza
@bamboolik
@mahafi

Diky moc, holky! :slight_smile:
26. lis 2012 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi
@bamboolik Moc díky, všechno si to poznamenám a něco vyberu a seženu. Ještě otázka. Po synkovi mám doma asi 3 velikosti obyč.bílých čtvercovek, ale zdají se mi docela malá gramáž...kolika gramážní látkovky bych asi měla pořídit, když chci plenky na ten novosklad a na látkování? Ty Libštátské? A jakou gramáž?
26. lis 2012 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska Moje kamarádka používá už 8 měsíců ty froté plínky sketch se svrchňákama a je spokojená velmi, přitom má ve výbavě i všelijaké jiné (a tady mnohem více vychvalované) plíny, ale její dcerku jsem teda viděla vždycky jen v těch sketchkách. Jinak ale nevím vůbec o nikom, kdo by s nimi měl nějakou pozitivní zkušenost.
26. lis 2012 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kikimaruska na Látkovkách píšou, že jedna Kikko Lux 70*70 váží 71 g, tak můžeš porovnat s těmi, co máš doma. Nejvíc se doporučují právě Kikko Lux a prý jsou dobré i Libštátské extra kvalita.
26. lis 2012 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska štíhlé kalhotovky bys mohla vybírat mezi novorozeneckými velikostmi (už zmiňované Imse Vimse, Baby Lucy XS/S, Tots Bots, Anavy), malé balení je taky Anavy vv vel. S na kalhotkový sklad. A hezky sedí Anavy na snapku. Jednovelikostní plenky sednou bez problémů tak od těch 6 kg, to už ti nebudou vůbec připadat velké, zmenšené se dají samozřejmě použít i dřív.
26. lis 2012 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@helulela Píšu si... ještě jedna otázka...separační plenky, koukala sem že se dají tahat z krabičky anebo trhat z role a některé dokonce něklikrát prát...je jedno jaké pořídím, anebo jsou také nějaké méně kvalitní?
26. lis 2012 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska separačky to chce ozkoušet, které vám budou nejvíc vyhovovat. Obecně se na novorozence doporučují celulozové (to jsou třeba ty v roli od Popolini) a na starší děti viskozové. Já měla na začátek celulozové Popolini, teď používáme Canpol z lékárny, ty jsou za bezkonkurenční cenu 32 Kč/100 ks, stejné by měly být i Baby Ono. Ze separaček, co jsem vyzkoušela, mě moc nenadchly Tots Bots - vydržely max. jedno praní a Imse Vimse - ty byly dost tuhé, musela jsem je před použitím vyprat, jinak se syn po nich opruzoval.
26. lis 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojky holky, jsem tu nová a vůbec tomu nerozumím. chtěla po Vás zkušených poradit. čekáme dvojčátka a z důvodu času i úspory peněz přemýšlím o pořízení nějakých látkovek, jako na prostřídání atd. dívala jsem se na AIO a moc se mi líbí, jenom nevím značku, která je dobrá. můžete mi poradit jestli to má cenu nebo mám používat klasiku papírovky. jinak se mi líbí http://www.t-tomi.cz/index.php?route=product/category&path=63. díky moc za tipy, rady a zkušenosti :slight_smile:
26. lis 2012 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
26. lis 2012 ve 20:32 • mamina19844
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek