• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

17. prosince 2017 
@zaneta2 to mate hodně. Já se ještě pamatuju na svoje začátky, kdy jsem si pořád pletla pojmy "kalhotková plenka" a "(svrchní) kalhotky" :zipper_mouth:
26. lis 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. lis 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 ja jsem holt skrt :grinning: Ja bych si novorozenecky holt nekoupila, kor na dvojcata, kdy se kupuje skoro vsechno 2x a kdy by pro me dvojcata byly asi posledni dite, kdezto kdyz je ma clovek za sebou, tak jedny plinky vyuzije dvakrat (i kdyz ja jak jsme si pospisili, jsem taky musela neco dokoupit). Ze zacatku staci 1cc (novosklad se sklada z jedne plenky a kdyz to chces savejsi, tak das dovnitr jeste neco navic, nejaky rucnicek, vkladaci plenku, jinou cc slozenou narovno..., ale zakladem novoskladu je jedna plinka a neni to slozite, navod najdes na netu,parkrat si to slozis a pak uz je to automaticky), stejne vetsina deti je dost casto pokakana a prebaluje se casto. Ja sama zacinala u prvniho decka asi po 14 dnech, u druheho hned po navratu z porodnice, a to rovnou kalhotkovou plenkou, ale deti byly vetsi (3,5 kg) nez byvaji dvojcata, ale jak jsem psala, kamoska najela na jednovelikostni uz u deti lehce pod 3 kg :slight_smile: Takze mozna pujde zacit hned nebo velmi brzy.
Svrchnaky a AIO uz hezky vysvetlily holky :slight_smile:
JInak ja snapkovala vzdy, prijde mi to jednodussi a pevnejsi.
26. lis 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem snapkovala vždy. Novoskladu jsem se bála, ale to člověk rychle dostane do ruky. Neříkám nakoupit z těch novorozeneckých celou sadu, ale pár bych si jich pořídila - když ne pro nic jiného, tak pro radost:slight_smile:
Separačku jsem dávala vždy na vrch té plínky - zachytila tužší část té stolice (ikdyž té zezačátku moc nebylo) a mimčo mělo trochu větší pocit sucha...Doporučuju celulozové Popolini v roli...
26. lis 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela jo, tak jsem si to myslela. když bych to chtěla mít pohodlnější a jednodušší tak místo čč pak stačí pořídit jednovelikostí kalhotovky a přes to dám svrchní kalhotky které bych měla už pořízené a protože jsou na patentky, tak jsou vlastně univerzální co se týče velikosti, ty už se nijak řešit nemusí. vždycky ty svrchní se perou dle potřeby, buď jsou znečištěné nebo po nějaké době. separačka se vždycky vyhazuje? je jednorázová? a vkládačka se pere spolu s čč nebo s kalhotovkama.
26. lis 2012 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 když budeš mít jednovelikostní svrchňáčky, můžeš je pak používat přes jednovelikostní kalhotovky. Svrchní se perou přesně jak píšeš. U separaček se většina dá prát taky, já pokakané vyhazuju, počůrané peru s plínama. Vkládačky se taky perou s plínama. Vlastně nic z látkování nemusíš třídit na praní extra, krom vlňáků.
26. lis 2012 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd
@filipatereza holky tak už to chápu :slight_smile: určitě budu muset zpočátku pomalu co se týče nákupu. právě že mám hodně čč, ještě po sobě, tak bych je chtěla využít. bohužel výbava pro dvojčata nás vyjde cca na 60tis :frowning2: s těma kalhotovkama ještě uvidím, případně koupím ale něco málo a možná už i jednovelikostní, ono zase děti celkem rychle rostou, tak abych je pak využila delší dobu. ještě co se týče těch separaček, vždycky se perou nebo vždycky vyhazují? podle mě je lepší to hovínko zrovna vyhodit nebo teda spláchnout.
26. lis 2012 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 S hovínkama vyhazuju, počůrané peru...
26. lis 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 Jestli budeš kupovat plenky, kup ještě tento rok, po Novém roce se zdražuje DPH a plenky jdou ze 14 na 21...
26. lis 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, diky za odpovedi, takze zatim nic pro nas. A jeste se zeptam jake mate zkusenoksti se znackou Aitu, nasla jsem na MK na obchudku - napr. Aitu velur-pul svrchni kalhotky, vypadaji moc dobre a jsou i za peknou cenu...
27. lis 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
27. lis 2012 v 10:52 • lukaslumbersky
@helulela takže je určitě lepší koupit kalhotky a svrchňáčky od jednoho výrobce aby na sebe vždycky seděly. kdybych chtěla koupit novorozenecké třeba tyto http://ekopleny.cz/moderni-latkove-plenky/1607-closeparent-mala-sada-pop-in-new-gen-bamboo.html tak na ně ještě taky dojdou svrchňáčky? včera jsem nad tím nemohla spát, pořád se mi to honilo v hlavě :grinning:
27. lis 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 jj, na ty přijdou svrchní kalhotky (jen pro jistotu - pod odkazem se mi zobrazují novorozenecké Anavy, i když odkaz je psaný jako sada Pop in). Svrchňáky a plíny od jedné značky nejsou podmínka. Obecně se střihy svrchňáků dají rozdělit na ty vhodné na kalhotkové plíny, na plíny narovno nebo na ty, co sedí na oboje.
27. lis 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela tak přemýšlím že bych koupila do začátku asi svrchňáčky a dávala pod ně novorozenecký sklad ( nebo jsem četla že se dají do anavy dát i narovno) a pak přemýšlím právě o těch novorozeneckých plenkách nebo už dát korunu navíc a koupit přímo aio jednovelikostní které pak určitě použiji ( do nich ale zase musím koupit vkládací pleny že? abych mohla použitou vyprat, tak musím mít nějaké v zásobě. to samé by bylo i u kalhotek novorozeneckých. spíš by šlo jenom o zkoušku, abych věděla jak fungují. prostě nejlevněji mě to vyjde když pořídím svrchňáky a pod ně čč, které mám doma.
co by jsi mi doporučila za značku? anavy? díky
27. lis 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 koupit jen svrchňáčky je dobrá volba. Nemusíš mít všechny od jedné značky, lepší je koupit aspoň troje různé značky a ozkoušet si je, jak budou dětem sedět. Na dvojčata bych počítala jako minimum čtvery, radši víc. Jednovelikostní Anavy můžeš vzít, holky si je chválí. Pak jsou oblíbené i vícevelikostní Imse Vimse, Thirsties, Haipa Daipa, Swaddlebees Capri, z levnějších ujdou Baby Lucy... Vyber si, jaké se ti zamlouvají a nakombinuj to. Do AIO vkládačky kupovat nemusíš, pro malé děti stopro stačí nedovycpaná tak, jak se prodává. Kdybys k tomu chtěla na ozkoušení kalhotkové plenky, kup si třeba 4 kusy a uvidíš. Když najdeš na bazaru pěkné po jednom dítěti, prodáš je pak dál za téměř stejnou cenu.
27. lis 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela zkusím teda mrknout na net a ještě přesně nechápu ty AIO, je tam savá vložka, kterou musím prát zvlášť nebo je peru vždycky celé i s "obalem", jde mi o to kolik bych jich musela mít, jestli mi rozumíš. a co říkáš na tohle : http://www.slevomat.cz/sleva/49779-latkove-pleny-a-kalhotky-ceske-vyroby?_pos=15&_src=catalog
27. lis 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 AIO jsou různé systémy - bud opravdická :grinning: AIO, což je fakt vše v jednom, savé jádro je přišité/všité a musíš prát pokaždé vše, pak jsou tzv. SIO systémy, kde si ten vnitřek připneš patentkama ke svrchnákům, ale pokud nemají svrchnáčky zevnitř pul vrstvu (to stejné co navrchu) a je tam látka, bud bavlna, flees..., tak to stejně většinou navlhne a opět pereš vše. Dále existují kapsovky, svrchní kalhotky mají kapsu, do které nacpeš savý vnitřek, ale zase - miminko tím pádem počůrá i svrchnáčky a opět pereš. Jinak SIO a kapsovky mají hlavně tu výhodu, že to rychleji schne, než AIO a kapsovku si navíc můžeš v nouzi vycpat čímkoliv, třeba čtvercovkou, apod. Já bych na tom výbavičku nestavěla, ty svrchní kalhotky když se moc často perou, tak pak tolik nevydrží, což je škoda, protože je to dost drahá záležitost.
27. lis 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zaneta2 pravé AIO musíš prát celé, savý vnitřek je přišitý ke kalhotkám. Když je to kapsovka, dá se savý vnitřek vyndat a prát zvlášť. Když vnitřek nestrkáš do kapsy, ale dáváš navrch a kapsa je z nenasákavého materiálu, můžeš "obal" použít víckrát. Pak jsou ještě SIO, u nich se savé vnitřky nacvakávají do kalhotek na patentky a tam pereš jen ty vnitřky, "obal" můžeš několikrát otočit obdobně jako PUL kalhotky. Když koukneš ke mě do alba http://www.modrykonik.cz/fotoblog/helulela/album/latkovky-zblizka/ - mám tam nafocené AIO třeba Bum Genius (světle zelené) a Bum Genius kapsovky (oranžová), můžeš si to porovnat, aby se ti to lépe představovalo. Komplet SIO systém tam nemám žádný, jen svrchní kalhotky od Best Bottom (černé se zelenými žirafami) a GroVia (světle modré se sovami), do nich se pak nacvakávají vnitřky, uvnitř jsou vidět ty patentky. SIO systém je třeba už zmiňovaný Bamboolik.
27. lis 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aemmi jsi rychlejší :grinning:
27. lis 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zaneta2 na ty Rotexim plíny už se tu někdo ptal. Ty se mi moc nepozdávají. Není tam žádný systém na zkrácení sedu a popis materiálů je taky dost zvláštní.
27. lis 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 ty plenky z odkazu jsou třeba kapsovky, je to asi nějaká novina, nikdy jsem o nich neslyšela, ani nevím, že by je na nějakém plenkovém shopu měli...
27. lis 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: od včera mám doma výbavičku anavy :slight_smile: jen ted na ty plenky koumám a přemýšlím, proč mají tolik cvočků :slight_smile: můžete mi prosím říct, jak se to zapíná? nebo není na netu nějaký návod? moc nerozumím zejména těm, jak jsou jakoby pod tím zapínáním ...
27. lis 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@helulela vidíš, to mě ani nedošlo, že u těch Rotexim není zkrácení sedu :sweat_smile: pak to asi jako jednovelikostní plena fungovat nebude
27. lis 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi já kdybych dělala výbavičku úplně znova, tak bych možná do nějakého pravého SIO systému šla (Bamboolika že :wink: ). Ne úplně od začátku, to asi dost protéká, ale třeba na začátek novosklad do SIO kalhotek a na později SIO vnitřky.
27. lis 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz pod zapínáním z vnější strany? Nemyslíš patentky na zkrácení sedu?
27. lis 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela já už jsem Bamboolika koupila, potřebovala jsem nějaký funkční pleny na ven a takhle na starší dítko je to fak fajn :slight_smile:
27. lis 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi věřím :slight_smile:
27. lis 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela ty jo podle toho obrázku tomu moc nerozumím ..tady jsem to naznačila :slight_smile:
27. lis 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz To je kvuli nozickam, abys to kolem nich mela utazene.

Tohle jsou jine plinky, al emozna ti ten nakres prijde jasny http://www.blueberrydiapers.com/Products_3/Pocket-Diapers_2/b8899_2
27. lis 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek