• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@brambora20 taky bych chtěla začít jenom s čč a případně použít vkládačky. a z fleesové deky stříháš jaký rozměr? nepářou nebo netřepí se kraje? je nutné je obšívat? za tu cenu je to super to máš pravdu. uvidím jak by mi to šlo, tak bych postupně taky dokoupila kalhotovky, teď mi budou muset stačit svrchňáčky :slight_smile: ještě jsem se chtěla zeptat jestli nevíš, zda jsou všechny značka vhodné pro skládání novosklad nebo jsem někde i četla skládání narovno. :wink:
27. lis 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zaneta2 já teda od oka :sweat_smile: prostě jsem skládala a skládala, stříhla tu deku na půl, pak zas napůl pak zas napůl, až mi vyšly takové obdelníky....kousek zakládám, ale kdesi jsem viděla nějaký přímo echt rozměr....tak jem ti to změřila- moje jsou 40x14, ale je to cca...říkám, zakládám je, ale zas spředpokládám, že třeba se bude délka toho sedu na plínkách zvětšovat...
Jinak já skládala novosklad cca necelé 3měs, pak mi přišlo, že mi to často protéká, nevím, kde jsem dělala cyhbu, zkoušela jsem skládat i na draka, což ted zas k těm 4měs. ho nějak omezovalo v pohybu nožiček...tak jsem začla skládat na rovno a to je asi nej, taky nejrychlejší na poskládání ze sušáku :wink:
27. lis 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 nemám nikde nic zapošité a dokonce někteér možná i zubaté, pže mám na prd nůžky :sweat_smile: k chlubení to asi není...ale účel plní superně...ale netřepí se...jen říkám, není to jako stříhané strojově :grinning:
Já uplně nevím, které jsou přímo vhodné, mám vyzkoušené IM, Bambio Mio(na prd, nekryly mi novosklad),Popoliny, Fleece Anavy, Thirties....všecky jsem zkoušela se všema skladama a dobrý...sedí
Jinak jsem četla, že se dá do Anavy svrchnáků sklad narovno vložit, že tam jsou nějaké vsazky na přichytnutí, ale nevím přesně- terpv je dostanem na Ježíška
27. lis 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brambora20 budu muset teda pořídit a taky si něco nastříhat :slight_smile: uvidím co mi dojde tak to pak vyzkouším jestli sedí, anavy budu taky objednávat. teď jsem objevila tohle http://www.ebay.co.uk/itm/Reusable-Cloth-Real-Pocket-Nappy-Cover-Wrap-choice-of-Microfibre-Bamboo-inserts-/290734715545?var=&ssPageName=STORE:HTMLBUILDER:SIMPLEITEM&refid=store a nějak se v tom nemůžu vyznat, podle mě to jsou právě spodní kalhotky, cenově vychází výborně :slight_smile:
27. lis 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brambora20 já si sedím na vedení...prosím co znamená čč? Čtvercová plenka? :sweat_smile:
27. lis 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kikimaruska myslím, že přesný překlad je ČESKÝ ČTVEREC :sweat_smile:
a vv je vícevrstvá myslím... :wink:
27. lis 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brambora20 dííky! Já jak sem v tom nová, tak sem nevěděla...ale myslela :grinning: .Ty vkládačky z Irmy, máš jako jednu vrstvu, nebo děláš dvojitou?
27. lis 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 o jéj, to jsou podle mně právě ty šmejdy, mám je zde na synovi http://www.modrykonik.cz/fotoblog/brambora20/album/nase-latkovani/10776651/
je toho plné Aukro :unamused: na střídáka se Sketch...bacha na ně...Osobně už sjem četla pár diskuzí, že jsou na prd...a fakt, ale mají dobrou vkládačku, když už nic...zbyly mi tu po vyprodeji jedny a musím je dovycpávat ještě 1vkládačkou, jinak jsou raz dva pročůrané i s těma 2vkládačkama... :frowning2: Ted jak je malý, furt kadí, tak se to ještě dá, i když i tak jak jsem měla ještě ty 4, tak jsem zároven furt převlíkala i bodyčka :frowning2: no, nechala jsem se nachytat cenoou...
Jak už jsem někde četla- podezřelé levné NEBRAT a fakt!!! Anebo brát, ale nečekat od nich nic moc...
Viděla jsem tu už albíčko, kde si z toho jakási paní postavila výbavičku, ale je to tak možná na začátek pro novošky, kteří se i tak přebalují co hodku...nevím...Já spíš uvažuju o dlouhodobějšímu významu...než funčkní plence na krátkou přítomnost.
@kikimaruska jednu vrstvu
27. lis 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brambora20 děkuji, tak se pak dám do sříhání :slight_smile:
27. lis 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaneta2 to je plenka AIO, je toho fakt plné aukro, země původu Čína&spol, původ materiálů neznámý. Nejsou až tak úplně hrozné, většinou sedí vcelku dpbře, ale žádný super matroš to není. Je to všechno pořád to samé, eBay, Gagaplienky, Alva Baby, Sweetmonkey atd. Značek je hromada, oni na to v té čínské fabrice našijou jakoukoliv etiketu :wink: Měla jsem jich pár doma, chvilku používala, ale prostě to není ono, ten PUL není tak prodyšný, vkládačky nejsou tak savé, jak by člověk čekal. Ale upřímně, za tu cenu pár do výbavy, proč ne.
27. lis 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím ještě, když budu užívat tu Imse Vimse plenečku+svrchnáčky, tak pro zvýšení savosti, jakou vkládací plenku doporučujete? Je toho nějak moc...bambusové nebo jiné? A mají taky víc velikostí, nebo je to uni?
27. lis 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikimaruska za mně určitě bambus
27. lis 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, jsem tu nová a uvažuji nad látkováním..sháním kvalitní látkové čtverce...můžete mi doporučit nějaké zaručené e-shopy kde nabízí kvalitní látkové pleny za rozumnou cenu? Dostala jsem tip na www.hybler.cz je tu ještě někdo kdo odsud objednával..děkuji za každou radu
27. lis 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuuuzaaa Pokud je my známo, tak Hybler nevyrábí v ČR. České kvalitní čtverce jsou Libštátské -- http://www.libstatskepleny.cz/, na přebalování spíš tu Extra kvalitu. Taky jsou dobré čtverce Kikko, ale ty jsou taky odněkud z Asie.
27. lis 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuuuzaaa pro srovnání - u Kikko Lux jsem propočítala gramáž na 144 g/m2, u Hybler píšou 118 g/m2
27. lis 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h a ostatní holky,
jakou plínu byste daly na noc na prdku plnou neštovic ? Látkovou asi ne, co? Já dala Babylove a do toho ještě Canpol separačku... :confused:
27. lis 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Já jsem při neštovicích raději jela v jednorázovkách a mazala Imazolem.
27. lis 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h jooooo, aha, to je ono, mám po synkovi asi 30 plen Hybler a to je teda záclona...i mamka se tenkrát zděsila co to je...takže ty nechám tak cesty na utírání atp...
@bamboolik Z "Českých" ještě Batolini a Bamboos, pro doplnění seznamu :grinning:
@lenka5731 Asi hnusku...
27. lis 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 já bych taky dala radši jednorázovku
27. lis 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikimaruska Miofresh je jen obyčejný perkarbonát s aktivátorem prodaný za vesmírnou cenu :wink:
27. lis 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuuuzaaa Jinak já doporučuju obchod www.ekopleny.cz - paní nejde o to prodat za každou cenu a tak tam neprodává žádné šunty. A ty čtvercovky taky doporučuji Libštát. Ikdyž my dostali asi 30 plen Hybler a jsme s nima spokojení...

@kikimaruska Pokud budeš kupovat jednovelikostní Anavy tak určitě než do toho malý doroste tak užiješ ty vkládačky. U každé je v ceně jedna dlouhá a jedna krátká bambusová a doporučuju! Jinak pak asi jakákolic bambusová vkládačka...
27. lis 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lenka5731 ńeštovice co nejvíc v suchu, takže jsem taky za jednorázovku ( a to je u mě co říct :grinning: ) A trochu teda závidím, náš maldý měl neštovice před měsícem a malý to od něho nechytl kruci :rolling_eyes:
27. lis 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
díky za rady. imazol dávám, ale přes den jsme měli látku, tak to zítra asi přehodnotím... když říkáte... :slight_smile:

@bamboolik jojo, starší to donesla ze školky (chytla to až napotřetí, co tam byly), takže už si dávám druhé neštovicové kolo :slight_smile:
27. lis 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, vidím neštovice, tak jsem nakoukla. Starší je teď má, tak očekávám u malé (i když vidím, že to není jisté @bamboolik ) a ani mě nenapadlo, že bych neměla dávat látkovku.
27. lis 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 přes den bych ji možná dala taky, když přebaluješ často, na noc radši ne
27. lis 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 Přes den je spíš důležité hodně často přebalovat a nechat co nejvíc na vzduchu, já jsem přes den taky kolikrát dala látkovku. A ještě jsem večer koupala v hypermanganu.

@betelgeuzz Pokud je malá chytne, tak pak uvidíš tu dupku. Ty pupínky mají i uvnitř, prostě všude :pensive:
27. lis 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@baarca No možná se mi to mladší rozhodne vynahradit, protože starší má celkově asi 30 neštovic a nemocně vůbec nevypadá. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek