• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

18. prosince 2017 
@brambora20 Já zatím nelátkuju. Ale od další dalšího měsíce (jak přijde rodičák) začnu na doma PUL/flísky+čč (bezplenkujeme tak nic složitého a na dlouhé rozepínání). Postupně kalhotkovky na ven a pak i na noc :slight_smile: Ale ano, protože se mi s tím bude chtít prát :grinning: Mimochodem o žehlení nepadlo ani slovo, ale to bude asi tím, že ví, že bych dobrovolně nedělala nic, co se musí žehlit :grinning: (žehlím JEN partnerovy košile :sweat_smile: )
28. lis 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa to žehlení to je dlaší, co s ekaždý ptá...říkám, není třeba- sama třeba peru na 90, to zabije veškoeré breberky samo
28. lis 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brambora20 já nežehlila oblečení ani v 6N, nějak stále nevím, co bych tím se 3 kočkama v bytě vyřešila, když všichni lehávali a lehávají u nás v posteli :grinning:
28. lis 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa A měla jsi ty noční Anavy dost oprané? Oni nejlépe fungují až tak po 10ti vypráních...
28. lis 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brambora20 Bambus a ocet nejde dohromady. To se ničí, alespoň to psali u výrobků a říkali mi to i v obchodě s plínkama. Ale plno lidí to tak dělá,když má tvrdou vodu...
28. lis 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brambora20 já jsem dávala ocet na pleny celý rok... pak tu někdo psal, že se tím bambus ničí, tak jsem přestala, jako zničený mi nepřijdou, prostě jsou normálně opraný a trochu tvrdý, ale i tak, ocet už nedávám, chci, aby nám pleny vydržely i na další děti a nakonec ten ocet asi ani neměl nějaký efekt
29. lis 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa @falipatereza já noční Anavu musím dovycpat dlouhou a krátkou vkládačkou, pak je to akorát...holky, co dětem oblékáte, když mají vycpanou noční plenu a na tom ještě tlustý vlňáky? to je pak šílenej balík, ne? Já dávám PULky a pořád nemůžu natrefit na vhodnej overal, aby šel zapnout mezi nohama a neškrtilo to :unamused:
29. lis 2012 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Vhodných overalů je dost málo, já nedávno nakoupila na bazárku noční košilky dole se stahováním. Na www.sommi.cz se dají nechat ušít.
29. lis 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aemmi A není řešení dát jen body a dítě strčit do spacího pytle? Nebo body a nějaké obří tepláčky?
29. lis 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr jé, no vidíš, to už sem kdysi někdo dával, úplně jsem na to zapomněla :slight_smile: a nevyhrnuje se ta košilka?

@ivuska.h no nevím, jestli by jí takhle nebyla zima, ona má ten spacáček dost slabej a v ložnici nemáme žádný vedro, možná by to takhle snesla, ale manžel by to nerozdýchal :sweat_smile: on pořád nadává, že je tam zima a že malá bude nastydlá :sweat_smile: sám spí v mikině :grinning:
29. lis 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aemmi V Ikei prodávají hezky tlusté a teplé pytle.
29. lis 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Jo? my právě máme z Ikea, ale jen takovej slabej, z druhý ruky, minulý týden jsme tam zrovna byli :unamused:
29. lis 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filipatereza Myslím že ano, používala jsem je 4 měsíce a pořád byly v oběhu...
29. lis 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Oni mají víc druhů, myslím konkrétně tento -- http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90130078/. Míváme v ložnici 18-19 stupňů, Jůla v něm spí jen v tenkém overálku nebo body s ponožkama a v pohodě.
29. lis 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Já dávám na noc vlňáčky Disana a oblékám ho do overalu z Kiku. Našla jsem tam i na zip a ne na patentky či knoflíky, takže super rychlé zapínání.
29. lis 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h tak to je on, ten taky máme, mně nějak teplej nepřijde, ale to je asi tím, že dřív jsme měli takovej skoro fusakovej :sweat_smile: ten byl nepoužitelnej, v něm byla malá i v zimě zpocená
29. lis 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Teplejší, resp. tlustší snad ani není, já jsem to dost dlouho sháněla, ani ty GroBagy v nejteplejší variantě nejsou tlustší... A kolik míváte v ložnici stupňů? Zas ať to manžel zbytečně nehrotí, že je zmrzlík on ještě neznamená, že je i dítě :grinning:
29. lis 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h fakt? tak jestli nemáme přece jen jinej a že by měli stejnej design? je to jen taková teplákovina s nějakou bavlněnou podšívkou... my jsme měli určitě o dost teplejší, ale na maličký dítě, mám ho schovanej v ložnici, ted tam malá spí, ale pak se schválně podívám, co je to za značku
Máme tam tak 18 st. Takhle je to v pohodě, když má overal, ale kdyby měla body, tak bude mít m. kecy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa aha, tak z Kiku jsme měli jeden na knoflíky, ale pro nás teda nepoužitelnej, navíc ty knoflíky se rozepínaly...se zipem jsme ještě neměli žádný
29. lis 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi já jsem kupovala hodně teplý spacák v kauflandu, sice ošklivý, ale fakt teplý. Ale jsou to už 3 roky a asi to není standardní nabídka.
29. lis 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím se pochlubit (trochu opožděně :grinning:), minulý týden jsem (si :grinning:) pořídila natahovací vlňáčky Skapi a jsem z nich unešená :slight_smile:, pak jsem koupila Disany na noc a taky jsem unešená :grinning:, ač jsem k nim byla zrpvu skeptická, tak jsou supeer :slight_smile:.

Ke spacákům, naše Madle není spacákový typ :frowning2:, vadí jí, že se v tom nemůže pořádně mlít, takže spí věčně odkopaná :unamused:.
29. lis 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mahafi ty jo.. asi budu potřebovat vlňáčky :D
29. lis 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lenka5731 tak tam se moc často nedostaneme... já asi zkusím tu košilku, myslím, že v tom jí zima nebude ani v tomhle pytli, když to jde dole stáhnout, tak se to snad nevyhrne
29. lis 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion já jsem ty skapi vzala tak nějak neplánovaně.. jela jsem se podívat do brány po pulkách a pro ty disany.. a odjeal jsem bez pulek :grinning: (chtěla jsem si naživo osahat bamboolik a pak ty tots bots s autobusama :grinning: a ani jedny zrovna neměli :frowning2: ), ale myslím, že ty vlňáčky to nádherně vynahradily :wink:. Přemýšlím, jestli náhodou nutně nepotřebuju ještě jedny skapíky :grinning:, ty knoflíčky na nich vypadají božsky :dizzy_face:

@aemmi ten pytel z ikey jsme tu měli na vyzkoušení, jestli už se v něm třeba nebude vztekat míň (no nee no :grinning:) a přišl mi, že mátl tělem, taky se mi zdál tenký, ale M. v něm byla vždycky hodně teplá :slight_smile:.
29. lis 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi no já teda PULky omezuju maximálně :slight_smile: taky bych ráda ještě jedny nebo dvoje vlňáky :slight_smile:
29. lis 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion já právě mám jedny pulky jako záložní.. ale měla jsem teď nějak pocit, že jí vlňáčky provlhají.. ale naštěstí jsem zjistila, že je to jen blbý pocit :grinning:. právě jsem z toho byla docela "zklamaná", že budu muset ještě dokupovat pulky.. :grinning:. Takže já tě chápu :wink:.
29. lis 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ha, to mě vůbec nenapadlo, že se mi vlastně nevleze do pyžama :grinning: ani do většiny oblečení na doma :confused: V čem bude chodit??? :frowning2: :grinning: Jinak spí pod peřinou a až tak moc se neodkopává :slight_smile:
29. lis 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa :slight_smile: u nás frčí bodyno a návleky.. :slight_smile: pohoda :slight_smile:
29. lis 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Maminky, chci se zeptat, kolik je potřeba čtvercových plenek na látkování?? a jaké velikosti jsou lepší? 70x70, nebo 80x80cm ??děkuji za odpovědi :slight_smile:
29. lis 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Když má dobré stahování, popř. gumu, tak se nevyhrnuje. Já to moc neřeším, ani jí to už dole nestahuju. Spí právě buď ve spacáčku, nebo s námi v posteli, takže je jí tam i tam teplo a když se košilka vyhrne, nevadí to :slight_smile:.
29. lis 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek