• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
Holky, prosím o radu. Máte některá menstruační kalíšek? Dnes jsem poprvé dostala mrchu :rolling_eyes: a kalíšek jsem chtěla už před otěhotněním, ale nestihla jsem vybrat. Takže který by jste mi doporučily?

Jinak Davís dostal od "tchánů" prachy na vánoce. Takže Bamboolik je náš. Byla mi doporučena ta denní testovací sada. A plus ještě vyberu něco :slight_smile:
13. pro 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Já mám Lady Cup a pár látkových vložek, protože první dva dny protéká. Srovnání nemám. Jsem celkem spokojená...
13. pro 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filipatereza Já jsem doteď měla slabou a krátkou ms. Tak nevím co to udělá teď. A jakou máš velikost? 25 mi je a rodila jsem normálně, takže mám vzít tu vel L?
13. pro 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, přidávám se do diskuze. Už látkujem asi 5 měs. a jsem s tím moc spokojená. Samozřejmě mě to někdy štve, že musím pořád dokola prát a věšet plenky, ale naštěstí mě to rychle přejde :slight_smile:, teď máme ještě novou pračku, tak to bude i lepší :slight_smile:. Používáme vesměs vícevelikostní plenky, protože si myslím, že ty jednovelikostní podle mě nemůžou vydržet i na druhé mimi (které snad bude :slight_smile:), že třeba budou na tom druhém už sedřené, vytahané, seprané, nevím no....
Takže naše plenková výbava obsahuje:
- konopné ellas house (ty teda nic moc)
- bamboozle stretch od totsbots (ty máme úplně nejraději, krásně malému sedí a nedělaly mu velký zadek ani kfdyž byl malinký a snad ani jednou neprotekla míchaná vajíčka)
- baby lucy bambusky (taky super), baby lucy flanel, organic velur
- vícevrstvé bum genius
- taky pár AIO - pop in (nic moc, ale vrchní kalhotky nám krásně sedí s těma vícevrstvýma bum genius), imse vimse a teď nově bambooliky (zatím se zdají ok, ale přijdou mi nějaké vetší, malý má cca 6,80 a zapnuté na druhý druk a jsou takové volnější, ale kolem nožek drží tak asi ok, jenom mezi nožkama se shrnují, tak nevím jaké by byly pro míchaná vajíčka - my už přikrmujem, tak už máme stolici tužší a taky už většinou kadíme mimo plenku). Nemáte s tím někdo zkušenost, co s tím?
Měla jsem i jedny anavy AIO, ale ty jsem prodala, malému vůbec neseděly.
Takže asi tak no, teď v dohlednu budem dokupovat ty větší plenky, určitě ty bamboozle a baby lucy a dál nevím. Měla bych chuť zkusit i nějaké Anavy, ale po zkušenostech s jejich AIO mám trochu obavy. Máte nějaké tipy? Děkuji
13. pro 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna já si myslím, že látkovky na vině nejsou...mám k tomu dobrý důvod. Můj syn není žádný rychlík (je mu rok a půl a teprve začíná chodit), na bříško se poprvé otočil v 9m, dva dny po návštěvě neuroložky, která mu diagnostikovala středně těžkou CKP (centrální koordinační porucha, docela blbý nález) a začali jsme intenzivně cvičit vojtovku. Jelikož jsem (vcelku asi logicky, to napadne každýho) taky pojala podezření na látkovky (a to je v kalhotkovkách jen na procházky a noc, jinak máme AIO), tak jsem mu je v 6m vysadila. A stejně teda za ty tři měsíce neudělal vůbec žádný pokrok. Pomohla mu až ta vojtovka, kterou cvičil od těch 9m (stále ještě v jednorázu pravda). Když jsem ale usoudila, že látkou to nebylo, navíc se mi začalo po ní stýskat (látkuju proto, že jsem přesvědčená, že je to pro dítě-kor kluka-zdravé, jiný důvod vcelku nemám, žádná zapálená ekoložka nejsem), tak jsem ho v roce do látky zas dala a v ní se rozlezl, naučil sedat, stoupat, nově teda piluje chůzi. CKP se díky vojtovce vytratila, už je "jen" lehce hypotonický a až začne suverénně chodit, máme se naposled ukázat na neurologii a vyřadí nás. Dneska je mi líto toho půlroku, kdy se mi pařil v jednorázu, ale už to nevrátím. Tak neudělej stejnou chybu :wink: a věř, že my jsme jako děti měly mezi nožičkama fakt megabalíky-se koukni na starý fotky.
13. pro 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@valentyna25 kalhotkovek Anavy se vůbec neboj. Mýmu malýmu Anavy AIO taky nesedí, protýkají po jednom vyčurání je durch a na převlečení. Ale kalhotkovky jednovelikostní dávám na noc a jsou spolehlivý :wink: (1x teda v noci přebaluju, ale i tak). Přes ně Bamboolik svrchňáky-a značka ideál:sweat_smile:
13. pro 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentyna25 Taky bych se kalhotovek Anavy nebála. Občas zaslechnu, že někomu nevyhovují aio, ale kalhotovky sedí snad všem. hezky sajou a nedělají zas tak velký zadeček...
13. pro 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna tak ja mam doma taky lenosku. A pojala jsem stejne podezreni jako ty! Jakmile byla v latce, nehybala nozickama. Na 2 tydny jsem vysadila, mala se rozhybala a uz zase latkuju. Ale s tim, co mela mezi nohala to nemelo nic spolecneho. Zjistila jsem, ze jsem ji davala spatne na zem. mela puzzle a na tom dve deky. Desne jsem se bala, ze ji bude zima a bylo to moc mekky. Stacilo dat ji jen na puzzle, parkrat nakrocit nohou a pridrzet za raminko, aby pochopila bocni vzprimeni a zacala to delat sama. Toci se na obe strany a je jedno, jakou ma plenku.. Holt trvalo, nez pochopila, co ma delat. Ale teda hypertonii nema. Takze nevim, jestli to je jinak. Kazdopadne latkovkou by to byt nemelo. :wink: nastesti se rozhybala brzo po tom, co jsem vysadila a ja pochopila, ze tim to neni :grinning:
13. pro 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@elvis12 Su v háji. mám ještě mimo Bamboolika prachy na nějaké plínky. A teď nevím, jestli vzít jednu swb nebo 2 anavy a doplatit zbytek :grinning:
13. pro 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa ja mam Ladycup, velikost L. Sedi dobre, ale ja nemam silnou MS, takze to zas tak proverene nemam. Jsem po dvou porodech, deti spis vetsi, ale zadne poporodni problemy jsem nemela.
13. pro 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa :grinning: :grinning: :grinning: tak to teda neporadiiiim!!! Anavy mas, tak vem SWB at muzes podlehnout, jako ja :grinning: ale zase 2 anavky, to je take luxus :slight_smile:
13. pro 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd Malý měl 2,8kg a já ani škrábnutí. Tak ale asi spíš tu L, co?
@elvis12 tak dík za radu :grinning: :grinning: To je totál v háji. Ale zas je blbé objednávat 1x swb když mi dnes odeslali balíček, co? :grinning:
13. pro 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa dvě jsou lepší než jedna :grinning: a neříkej, že jsi taky nepodlehla čučňákový mánii :sunglasses: (já teda odolala, protože jsem se nemohla rozhodnout, kterou barvu, tak jsem neobjednala žádnou a já už bych je fakt neužila, mám jich 8 a je to akorát, když je dávám fakt jen na noc a ven), ale Ty máš ještě prcka prckatýho, to protočíš :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Oni pisou, ze kdokoli rodil vaginalne, by mel mit Lko. Mne by mozna stacilo i to Sko, ale zavadi se to celkem v pohode, nemam problem, takze ti radim Lko.
13. pro 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja vcera zase zkousela ruletu, tak jsem zvedava, co prijde, vyber byl mensi, tak jsem si napsala o BB deluxe a grovia AIO, jenze jsem to posilala asi za pet minut dvanact, doslova, bylo to do pulnoci, tak snad neco zbylo :slight_smile:
13. pro 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa Tak bych jela na teorii, lepší dvě než jedna:slight_smile: navíc ted na ekoplenách ale i na anavy stránkách mají fakt výběr..:slight_smile:
13. pro 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana To jsou rady, fakt :grinning: :grinning: Na doma chci čč a svrchňáky, protože bezplenkujeme. Na ven a časem i na noc chci kalhotkovky.
@jasekd díky :slight_smile:
13. pro 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa blby to neni!!! :grinning: Tak ja nevim, ja mam anavy 16x, takze ja bych sla do SWB. Ale kdyz davas dohromady vybavu. 2 je vic jak 1 :slight_smile:
13. pro 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@filipatereza Boží, z ekoplen mám na cestě balíček :grinning: Tak ještě jeden? :grinning:
13. pro 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@mochenkaa jeste jeden! jeste jeden! :grinning:
13. pro 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@mochenkaa To se ptáš fakt na správném místě! :grinning:
13. pro 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@luciesofi šak právě :grinning:
13. pro 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa se neptej a objednávej! :grinning:
13. pro 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciesofi a jaký obrázek? :grinning: :grinning: Mám otevřených 12 na ekoplenách a 7 na babaku :grinning: Musím vykopat M od druhého pc ať vybere on. Snad to bude lepší rada než u těch capri (" Gábi, já nevím. Všechny? Já si nemůžu vybrat obrázek" :grinning: )
13. pro 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mochenkaa Gábi, já ti poradím! Objednej oranžové tučňáky a Dorotka bude mít pěkného Ježíška :slight_smile:)) :sunglasses: :grinning:
Jejda, mrcha je zpět? Já ještě zatím nic, ale na kalíšek se taky chystám! Chtěla jsem ho koupit nedávno v nějaké slevové akci, ale nakonec jsem se nějak nerozhoupala. Byl to myslím ten LadyCup.
13. pro 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 jo, sviňa jedna. Celou noc a dnešek jsem problila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak si udělám aspoň radost tím kalíškem :slight_smile:
Hele, logicky jsem vydedukovala (díky @leeena_4 ), že je lepší koupit teď klučičí vzor a když by příště byla holka, je to důvod nakoupit holčičí vzory, ne? :grinning: :grinning:
13. pro 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa Jedna obecná rada - nekupuj příliš tmavé vzory, dost se opírají - takže nedoporučuju třeba http://www.babako.cz/anavy-jednovelikostni-plenka-na-patentky-medvidci-modra
Prostě čím světlejší, tím lepší :slight_smile: nebo prostě ne jednolitý tmavý podklad, ale celkově světlejší plenku - třeba tahle je naopak ideální: http://ekopleny.cz/kalhotkove-pleny/1970-anavy-dreamy-nocni-xl-plenka.html (jsou to lesní zvířátka - mají nějak divně ty odkazy)
Já dělám vždycky kompromis :slight_smile:
13. pro 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa Hele, on Ti poradil všechny a Tys toho nevyužila - tomu říkám promarněná příležitost :slight_smile:).
13. pro 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mochenkaa ani mi nemluv, taky si to poslední dobou říkám, že pak o důvod víc nakupovat :sweat_smile: Ale né, poslední 2 nové anavy jsou neutrální zelené :slight_smile:
13. pro 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Takže modré tučáky? :grinning:
13. pro 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek